(KS) Waste Knights Second Edition \ Rycerze Pustkowi 2edycja (Galakta)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

(KS) Waste Knights Second Edition \ Rycerze Pustkowi 2edycja (Galakta)

Post autor: Quba40 » 19 lut 2019, 17:25

o 16.00 dzisiejszego dnia wystartowała kampania na Kickstarterze https://www.kickstarter.com/projects/14 ... escription

Jeśli uzbiera się 400 wspierających z Polski to wszystkie cele dodatkowe zostaną wydane w naszym rodzimym języku.
Warto również wypełnić cele socjalne, czyli polubić stronę Rycerzy na Facebooku oraz zostać fanem gry na Borad Game Geeku, dzięki temu otrzymamy dodatkowe karty.

Gra pomimo walorów wizualnych przyciągnęła mnie dużym aspektem przygodowym - jest księga skryptów z paragarafami opisującymi nasze decyzje. Same scenariusze pozwalają nam na kluczowe wybory, które zmieniają ich przebieg. O samą regrywalność jestem spokojny, są tryby kooperacyjne, rywalizacyjne i solo. Klimat postapokaliptycznej Australii, mieszanka Mad Maxa z Neuroshimą, sandboxowy charakter rozgrywki - czego chcieć więcej :D
Moja autorska kampania do Horror w Arkham LCG: Kiedy sny stają się rzeczywistością
Grupa Facebookowa Horror w Arkham Gra Karciana
Grupa Facebookowa Ameritrashowcy - fani gier z klimatem

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Re: (KS) Waste Knights Second Edition \ Rycerze Pustkowi 2edycja (Galakta)

Post autor: Quba40 » 19 lut 2019, 18:20

Gra ufundowała się w 1,5 godziny, na kicktraq na razie pokazuje prognozę ponad milion dolarów http://www.kicktraq.com/projects/148657 ... d-edition/, ale wiadomo że realna będzie po jakimś tygodniu ;)
Moja autorska kampania do Horror w Arkham LCG: Kiedy sny stają się rzeczywistością

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 17 times

Post autor: japanczyk » 19 lut 2019, 18:22

Od miesiąca obserwuje roznw gry i kicktraq w ogóle nie jest w stanie dać sensownej prognozy ;-)

Ale na 300-400k ma szansę gra :-)

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Post autor: Quba40 » 19 lut 2019, 18:29

japanczyk pisze:
19 lut 2019, 18:22
Od miesiąca obserwuje roznw gry i kicktraq w ogóle nie jest w stanie dać sensownej prognozy ;-)

Ale na 300-400k ma szansę gra :-)
Też tak mniej więcej obstawiam, raczej bliżej 300 niż 400, ale czas pokaże ;)

keldorn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Post autor: keldorn » 19 lut 2019, 18:30

A czy ktos orientuje sie czy będa umożliwiać zamówienia zbiorowe?

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Post autor: Quba40 » 19 lut 2019, 18:54

keldorn pisze:
19 lut 2019, 18:30
A czy ktos orientuje sie czy będa umożliwiać zamówienia zbiorowe?
Niestety nie mam pojęcia, może napisz w komentarzach na KS?

Skydancer1974

Post autor: Skydancer1974 » 19 lut 2019, 19:16

Nawet jeśli gra będzie dostępna po kampanii ale z gorszą zawartością to wolę poczekać. Nie chcę powtórki z TWOM gdzie jako wspierający dużo przepłaciłem.

Awatar użytkownika
xtomashx
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post autor: xtomashx » 19 lut 2019, 19:18

A po co zamówienia zbiorowe skoro przesyłka miała być dla nas tania?

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Imio » 19 lut 2019, 19:25

Skydancer1974 pisze:
19 lut 2019, 19:16
Nawet jeśli gra będzie dostępna po kampanii ale z gorszą zawartością to wolę poczekać. Nie chcę powtórki z TWOM gdzie jako wspierający dużo przepłaciłem.
Do tego jakoś nie widzę póki co znacznej przewagi wersji z KS. Wsparłem,... teraz czekam i mam nadzieję, że zostanę utrzymany w przekonaniu, że to dobry ruch. :-)
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

Skydancer1974

Post autor: Skydancer1974 » 19 lut 2019, 21:21

Fakt, stretch goale nie zachęcają. Poza tym, po samej grze też nie wiadomo czego się spodziewać

Banan2
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Banan2 » 19 lut 2019, 21:22

xtomashx pisze:
19 lut 2019, 19:18
A po co zamówienia zbiorowe skoro przesyłka miała być dla nas tania?
Przesyłka jest tania - 5$, ale były kampanie, gdzie np 6-paki miały dodatkowy rabat.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii
7% rabatu w 3Trollach

Tomek-Rychu1985

Post autor: Tomek-Rychu1985 » 19 lut 2019, 23:29

Witam

Jeśli Ktoś będzie miał w planach zamówienie zbiorowe, to chętnie się dołączę :-)

Awatar użytkownika
Quba40
Użytkownik wspierający

Post autor: Quba40 » 20 lut 2019, 09:37

Skydancer1974 pisze:
Z tego co się orientuję to SG mogą nie być wcale dostępnych w sprzedaży detalicznej. Jak pamiętam TWoM wydawało Awaken Realms a wersję sklepową Galakta, chyba nie ma co tego łączyć, ale może jestem w błędzie? :roll:
Skydancer1974 pisze:
19 lut 2019, 21:21
Fakt, stretch goale nie zachęcają. Poza tym, po samej grze też nie wiadomo czego się spodziewać
Gra nie jest droga jak na KS, nie wiem czego oczekujesz od SG? Sam wątek przygodowy ze skryptami wg. mnie nie odbiega od Tainted Grail, a wydaje się bardziej regrywalny, dzięki rozwiązaniom bliższym do tych z TWoM. Księga opowieści ma już 750 skryptów, a nie wykorzystujemy jej przy każdym spotkaniu/eksploracji.

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 20 lut 2019, 10:37

Quba40 pisze:
20 lut 2019, 09:37
Skydancer1974 pisze:
Z tego co się orientuję to SG mogą nie być wcale dostępnych w sprzedaży detalicznej. Jak pamiętam TWoM wydawało Awaken Realms a wersję sklepową Galakta, chyba nie ma co tego łączyć, ale może jestem w błędzie? :roll:
Mogą nie być, ale, póki co, żaden z SG nie jest "KS exclusive". A to oznacza dowolność. IMHO, znając naszych wydawców to te SG prędzej czy później będą w sprzedaży. Pytanie za ile będą i jaka będzie SCD sklepowej wersji gry.

KS-owcy TWoM przepłacili. A to kto wydawał nie miało dla KS-owca żadnego znaczenia. W ostatecznym rozrachunku było drożej.
Quba40 pisze:
Skydancer1974 pisze:
Gra nie jest droga jak na KS, nie wiem czego oczekujesz od SG? Sam wątek przygodowy ze skryptami wg. mnie nie odbiega od Tainted Grail, a wydaje się bardziej regrywalny, dzięki rozwiązaniom bliższym do tych z TWoM. Księga opowieści ma już 750 skryptów, a nie wykorzystujemy jej przy każdym spotkaniu/eksploracji.
Obecnie za grę wychodzi ok. 270 PLN (z przesyłką do PL). Za samą podstawkę to bardzo dużo. Przy dużej ilości, fajnych, ekskluzywnych (!!!) SG taka cena będzie OK. SG raczej będą w wersji PL, bo teraz jest 380 wspierających z PL a potrzeba 400. Tylko, że póki co, to SG są, no ..... średnie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 15:18 przez Banan2, łącznie zmieniany 4 razy.
Moja kolekcja
7% rabatu w 3Trollach

Awatar użytkownika
Gosiek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Gosiek » 20 lut 2019, 12:13

Mamy grę przygodową z figurkami, kartami, żetonami i księgą skryptów.

W SG dostajemy więcej figurek, kart, worek do losowania żetonów i rozbudowę księgi.

Co chcielibyście widzieć/czego się spodziewaliście w SG, że te są słabe czy też średnie?

Ja bym chętnie zobaczyła rozbudowany tryb kampanii dla wszystkich postaci, ale poza tym, to SG są takie, jak się spodziewałam.

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 20 lut 2019, 12:43

Gosiek pisze:
20 lut 2019, 12:13
W SG dostajemy więcej figurek, kart, worek do losowania żetonów i rozbudowę księgi.

Co chcielibyście widzieć/czego się spodziewaliście w SG, że te są słabe czy też średnie?

Ja bym chętnie zobaczyła rozbudowany tryb kampanii dla wszystkich postaci, ale poza tym, to SG są takie, jak się spodziewałam.
Dodatkowe kostki w SG oznaczają, że w podstawce jest ich .... za mało? Czy też jest ich wystarczająco a te z SG będą zbytecznym dodatkiem?
Rozbudowany tryb kampanii -> jak najbardziej :) Ale póki co, to SG wyglądają na wycięte elementy z podstawki.

Żeby było jasne :) To grę wsparłem i będę jej kibicował, bo to moje klimaty, ale nie ukrywam, że za te prawie 300 PLN i ponad rok (!) czekania oczekuję zdecydowanie więcej.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2019, 13:10 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
7% rabatu w 3Trollach

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 20 lut 2019, 12:47

Napisałem dzisiaj maila z pytaniami dotyczącymi kampanii do Galakty. Poniżej pytania i odpowiedzi na moje pytania:

1. Czy będą dostępne zamówienia zbiorowe w niższej cenie np. 6-paki?
Zamówienia zbiorowe z niższą ceną gry nie będą dostępne w trakcie kampanii, a każdy zakupiony egzemplarz gry będziemy oferować w tej samej cenie (65,00$). Jednak w wypadku zamówienia kilku sztuk gry będzie można odrobinę zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

2. Czy będą ekskluzywne SG?
Decyzje odnośnie wszystkich materiałów podejmujemy na bieżąco, dlatego teraz nie możemy powiedzieć ani, że będą , ani, że nie będzie żadnych ekskluzywnych celów dodatkowych, ponieważ żadna z tych odpowiedzi może nie być prawdziwa.

3. Jaka będzie cena gry w sprzedaży sklepowej?
Tego jeszcze nie jesteśmy w stanie dokładnie powiedzieć. Decyzję odnośnie wersji sklepowej będziemy podejmować jakiś czas po zakończeniu kampanii, jednak już teraz możemy przekazać, że nie wszystkie odblokowane cele dodatkowe będą dostępne w sklepowej wersji gry.
Moja kolekcja
7% rabatu w 3Trollach

Awatar użytkownika
Breżniew
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Breżniew » 20 lut 2019, 13:05

Banan2 pisze:
20 lut 2019, 12:47
Decyzje odnośnie wszystkich materiałów podejmujemy na bieżąco, dlatego teraz nie możemy powiedzieć ani, że będą , ani, że nie będzie żadnych ekskluzywnych celów dodatkowych, ponieważ żadna z tych odpowiedzi może nie być prawdziwa.
Banan2 pisze:
3. (...) jednak już teraz możemy przekazać, że nie wszystkie odblokowane cele dodatkowe będą dostępne w sklepowej wersji gry.
Czyli z jednej strony (punkt 2.) nie powiemy, bo jeszcze nie wiemy, ale z drugiej strony (punkt 3.) powiemy, że jednak tak. :lol:

No chyba, że części SG z kampanii nie będzie w wersji sklepowej, tylko będą możliwe do kupienia jako mini dodatki czy coś w ten deseń.
Z okazji pięciuset postów zmieniłem się w Chruszczowa.

Moje gry
Morgad rabat 5% - napisz wiadomość, a Pierwszy Sekretarz chętnie pomoże ;)

Zorak
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Zorak » 20 lut 2019, 14:02

Weteranem KSa nie jestem (tylko wczesniej Zombicide wspieralem) ale co jest nie tak w dodatkowych celach ? Wiecej Rycerzy, wiecej kart, wiecej skryptow chyba o to wlasnie chodzi ?. Moze Follouta 76 dodadza gratis ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/YsvzH

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 20 lut 2019, 15:03

Breżniew pisze:
20 lut 2019, 13:05
Banan2 pisze:
Banan2 pisze:
3. (...) jednak już teraz możemy przekazać, że nie wszystkie odblokowane cele dodatkowe będą dostępne w sklepowej wersji gry.
Czyli z jednej strony (punkt 2.) nie powiemy, bo jeszcze nie wiemy, ale z drugiej strony (punkt 3.) powiemy, że jednak tak. :lol:

No chyba, że części SG z kampanii nie będzie w wersji sklepowej, tylko będą możliwe do kupienia jako mini dodatki czy coś w ten deseń.
Dostałem wyjaśnienie tej kwestii (poniżej):

W sprawie pytania 3:
3. Jaka będzie cena gry w sprzedaży sklepowej?
Tego jeszcze nie jesteśmy w stanie dokładnie powiedzieć. Decyzję odnośnie wersji sklepowej będziemy podejmować jakiś czas po zakończeniu kampanii, jednak już teraz możemy przekazać, że nie wszystkie odblokowane cele dodatkowe będą dostępne w sklepowej wersji gry.

Chodziło mi o to, że decyzję odnośnie dokładnej zawartości wersji podstawowej jak i dodatków w wydaniu sklepowym będziemy podejmować po zakończeniu kampanii. I nie chodzi tutaj tylko o ekskluzywne cele dodatkowe (które w normalnej sprzedaży nie będą dostępne), ale także o pozostałe, z których niektóre mogą się ukazać w sprzedaży osobno – mogą one być dostępne pojedynczo (jak zapewne będzie ze Scavengerem, dostępnym przez pierwsze 24h za darmo), albo połączone w kilka razem (w pakiety, które będą miały największy sens zarówno z produkcyjnego, jak i fabularnego punktu widzenia).
Moja kolekcja
7% rabatu w 3Trollach

Awatar użytkownika
Gosiek
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Gosiek » 20 lut 2019, 15:11

Wygląda na to, że kolejny SG - minidodatek "Call of the waste" też w detalu pojawi się osobno.

Banan - dzięki za info.

Skydancer1974

Post autor: Skydancer1974 » 20 lut 2019, 17:43

Quba40 pisze:
Skydancer1974 pisze:
Do wsparcia Nemesis przekonały mnie np. nowe tryby rozgrywki (kooperacyjny i możliwość grania obcym; to jest coś :)). Chętnie bym zobaczył również ładniejsze, ulepszone znaczniki, dwustronną planszę oraz dodatkową księgę skryptów z większą ilością przygód. TWOM ma ich 2000, a Waste Knights SE tylko 750. Według zapowiedzi to ma być serce rozgrywki. Nie interesują mnie nowe postaci z dedykowanymi kartami, bo uważam, że od tego powinny być dodatki do gry, a nie SG. Jeśli gra mi się spodoba to i tak kupię dodatek, bo będę chciał więcej wszystkiego :)

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 20 lut 2019, 21:51

A ze mnie jest dupa wołowa bo spóźniłem się na darmową figurkę... cholera... teraz będę musiał kupić ją za 7$...
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Gosiek
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Gosiek » 21 lut 2019, 09:37

Galakta potwierdziła właśnie na fejsbuku, że SG będą po polsku - jest już 400 wspierających z Polski.

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 17 times

Post autor: KurikDeVolay » 21 lut 2019, 09:45

Golfang pisze:
20 lut 2019, 21:51
A ze mnie jest dupa wołowa bo spóźniłem się na darmową figurkę... cholera... teraz będę musiał kupić ją za 7$...
Hmm... Spokojnie. Też się spóźniłem. Ale orientował się już ktoś może u galakty czy będzie jakiś rabat przy group pledge? Może jakieś dobre dusze z dnia #1 zorganizują zbiórki i pozwolą się podpiąć. ;)

ODPOWIEDZ