(Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
bluebird
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

(Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Post autor: bluebird » 21 lut 2019, 17:41

Informacja od Games Factory:

"Oświadczenie dotyczące sytuacji firmy Games Factory Sp. z o.o.
W dniu 11 lutego 2019 roku pocztą otrzymaliśmy od prezesa zarządu Games Factory Sp z o.o. rezygnację z pełnionej funkcji. Prezes Games Factory odpowiedzialny był w pełni za zarządzanie finansami firmy i produkcję tytułów wydawnictwa.
W ostatnim czasie na światło dzienne wyszło wiele zaniedbań finansowych w Games Factory, w tym nieopłacone faktury za produkcję gier „Hero Realms” i „Solar City”. Pozostali członkowie zarządu, jak i pracownicy wydawnictwa nie mieli na ten temat żadnych informacji od prezesa firmy, stąd prace w firmie przebiegały zwykłym tokiem.
Działania prezesa zarządu doprowadziły do sytuacji, w której firma oraz pracownicy pozostali bez żadnych środków finansowych, tym samym wszelkie działania wydawnictwa zostały wstrzymane. Niestety jest to koniec firmy Games Factory.
W imieniu zarządu przepraszamy za zaistniałą sytuację. Chcielibyśmy podziękować za lata wspierania nas w tych lepszych i gorszych chwilach naszej działalności.
Dziękujemy sklepom, dystrybutorom, recenzentom, organizatorom wydarzeń oraz turniejów, a przede wszystkim Wam, graczom. Jest nam niezmiernie przykro, że tak to się kończy. Możemy jedynie żałować, że nie zaufaliśmy graczom, gdy sugerowali, że niektóre nasze decyzje i opóźnienia mają inne podłoże, niż oświadczaliśmy – niestety w wielu przypadkach mieli rację, co odkrywamy dopiero dzisiaj, po uzyskaniu dostępu do pełnej korespondencji firmy i historii konta bankowego.
Na koniec życzymy wszystkim, aby Wasza pasja nie przemijała i już nigdy nie była powodem zmartwień czy zawodów."

Informacja od zagramw.to:

"Cześć, dzisiaj dotarła do nas wiadomość, że wydawnictwo Games Factory kończy działalność. Jest to dla nas niezmiernie smutna wiadomość i jesteśmy nią zaskoczeni tak samo jak Wy. Sprawa dotyczy nas bezpośrednio ze względu na kampanię Solar City więc chcemy odnieść się do całej sytuacji. Do tej pory byliśmy w kontakcie z pracownikami Games Factory i reagowaliśmy na wszystkie Wasze wiadomości np. dotyczące opóźnień w realizacji zwrotów. Mamy też informacje od samych Wspierających, że jeszcze do niedawna przynajmniej część zwrotów była realizowana. Otrzymywaliśmy też zapewnienia od firmy, podobnie jak Wy, że produkcja pomimo opóźnień jest realizowana. Jak się dzisiaj okazało sprawy wyglądają zupełnie inaczej niż wszyscy byliśmy informowani. Jest to szokujące zarówno dla Was – wspierających, jak i nas – platformy. Po prostu tak, po ludzku jest nam przykro, że znajomi z branży planszówek regularnie okłamywali wszystkich dookoła. Chcemy Was jednak zapewnić, że cały dzisiejszy dzień analizujemy sytuację pod kątem jej rozwiązania. Jesteśmy również w kontakcie z autorami gry Marcinem i Violą. Wszyscy mamy ogromną determinację żeby doprowadzić sprawę do pozytywnego zakończenia. Mamy pewne pomysły, które jak tylko się ostatecznie wyklarują to zostaną Wam przekazane. Będziemy Was na bieżąco informować."

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Re: (Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Post autor: rastula » 21 lut 2019, 19:10

Smutek ok...ale te zaskoczenia to naprawdę są zaskakujące...przecież defraudacja kasy była tam jasna od afery z dodatkami do Najeźdźców...wchodzenie we współpracę z GF, jakby pan Ropka nie był sympatyczny było proszeniem się o wałek... A ludzie pisali, ostrzegali...

Awatar użytkownika
panda_09
Użytkownik wspierający

Post autor: panda_09 » 21 lut 2019, 19:54

Z regulaminu zagramw.to: 16. "Operator nie ponosi odpowiedzialności tytułem zobowiązań i świadczeń wzajemnych jakie Projektodawca przyjął na siebie w stosunku do Finansujących Projekt w zamian za otrzymane środki finansowe na realizację Projektu."
GF na bank jest niewypłacalne, a zagramw.to nie ponosi odpowiedzialności finansowej.

Co dalej? Płacz? Zemsta?

Ja nie wsparłem przez wcześniejsze afery wokół GF i dziwię się jak w XXI wieku ludzie mogą być tak naiwni.
Niczego na zagramw.to również nie wesprę, chyba że oddadzą wspierającym $. Na ich miejscu bym nie oddawał. Uzbieranie 85000zł pewnie spowodowałoby bankructwo zagramw.to xD
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)

Awatar użytkownika
carlos
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Post autor: carlos » 21 lut 2019, 20:00

Zagramw.to nie jest tu winne. Tzn. sami zrobili sobie "kuku" wchodząc w interesy z GF, ale czy powinni odpowiadać finansowo za brak wydania Solar City? Zdecydowanie nie.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Post autor: rastula » 21 lut 2019, 20:05

Nie ma podstaw żeby odpowiadali finansowo, ale wizerunek ucierpiał i zła decyzja, niezrozumiała i naiwna imho, będzie ich kosztować...

Awatar użytkownika
bluebird

Post autor: bluebird » 21 lut 2019, 20:25

rastula pisze:
21 lut 2019, 20:05
Nie ma podstaw żeby odpowiadali finansowo, ale wizerunek ucierpiał i zła decyzja, niezrozumiała i naiwna imho, będzie ich kosztować...
Dokładnie, jeśli sprawa nie zakończy się pozytywnie poniosą koszty Jeśli nie bezpośrednio to pośrednio poprzez to że ludzie nie będą chcieli wspierać gier na zagramw.to

Awatar użytkownika
Gosiek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 52 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Gosiek » 21 lut 2019, 20:27

Na FB w dyskusji pod jednym z postów "Planszowych Newsów" Marcin Ropka napisał "nie wchodząc w szczegóły... staramy się, by SC się ukazało.", więc możliwe, że ktoś projekt przejmie.
Chociaż to przejęcie będzie pewnie zależało od tego ile już w sprawie Solar City jest zrobione od strony wydawniczej.
Tym, którzy wsparli życzę, żeby gra się jednak ukazała i żeby ją otrzymali.

promykx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: promykx » 21 lut 2019, 20:30

Chciałbym pogratulować udanej decyzji dla wspieram.to które to odmówiło współpracy z GF kiedy szukali platformy wspieraczkowej dla solar city :]
Swoją drogą nie rozumiem fenomenu tej gry, ni to ładne ni to odkrywcze :>

BrigadeGeneral
Been thanked: 3 times

Post autor: BrigadeGeneral » 21 lut 2019, 20:50

Mi się gra spodobała, chciałem ją mieć, wsparłem. Żal, że to się tak potoczyło. No, tej gry mi żal. Oby ktoś to przejął...

toblakai
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 35 times

Post autor: toblakai » 21 lut 2019, 21:22

Możliwe, że Wookie będzie próbował coś działać za pośrednictwem 'Go On Board'. Nie wiemy jak tam wygląda sprawa praw autorskich do gry oraz stanu jej produkcji. Może tanim kosztem udałoby się przejąć projekt i wydać pod szyldem 'Go On Board'. Finansowo pewnie niekoniecznie na tym zarobią kokosy, ale wyszli by na bohaterów swojej społeczności ;)

Na KSsie takie rzeczy już miały miejsce: https://www.kickstarter.com/projects/li ... guardians/

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 41 times

Post autor: Golfang » 21 lut 2019, 21:35

zagramw.to może i wizerunkowo straciło - ale swój procent otrzymali... więc są do przodu.
Ja wsparłem ten projekt - wydawał się być sensowny... chciałem zobaczyć tę grę. Cóż szkoda, ale na szczęście to nie jakiś mega majątek.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
bluebird

Post autor: bluebird » 21 lut 2019, 22:15

Golfang pisze:
21 lut 2019, 21:35
Ja wsparłem ten projekt - wydawał się być sensowny... chciałem zobaczyć tę grę. Cóż szkoda, ale na szczęście to nie jakiś mega majątek.
Stówka do stówki i się zbierze całkiem sporo, razem z KS w przeliczeniu na zł projekt otrzymał ponad 340.000 zł, to nie są małe pieniądze i ja się pytam gdzie jest ta kasa?

KonradT
Użytkownik wspierający
Has thanked: 41 times
Been thanked: 27 times

Post autor: KonradT » 22 lut 2019, 15:14

rastula pisze:
21 lut 2019, 19:10
..wchodzenie we współpracę z GF, jakby pan Ropka nie był sympatyczny było proszeniem się o wałek... A ludzie pisali, ostrzegali...
Pan Ropka pojawił się już w instrukcji do Mage Wars w 2016 roku razem z Violą. Portal porzucili dla GFP bo było im wygodniej.

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 74 times

Post autor: detrytusek » 22 lut 2019, 16:00

Głośno myślę...A może cała akcja Solar City byłą od początku zaplanowana na wałek? Wiedzieli, że padną bo nie ma szans na spłatę innych zobowiązań to uruchomili kampanię pożegnalną. Skoro ponoć drukarnia była nieopłacona to za wiele się z tym tytułem nie stało po stronie GF.
Może się mylę ale jakoś bym się przesadnie nie zdziwił...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

admi99
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: admi99 » 22 lut 2019, 16:17

detrytusek pisze:
22 lut 2019, 16:00
Głośno myślę...A może cała akcja Solar City byłą od początku zaplanowana na wałek?
A nie jest też czasem tak, że wspieram.to nie zgodziło się na kolejny projekt po poprzednich "problemach", dlatego szukali innej platformy, a zagramw.to nie miało problemu żeby zarobić?

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 22 lut 2019, 16:33

Tak. Wookie brał co było...
Teraz wciska ciemnotę o byciu w szoku...

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 37 times

Post autor: Nidhogg » 22 lut 2019, 20:48

A przed kampanią zapewnienia że ekipa z z.to będzie pilnowała, doglądała i dmuchała na ten projekt i nic złego nie ma prawa się wydarzyć.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 284 times
Been thanked: 64 times

Post autor: polwac » 22 lut 2019, 21:12

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 23 lut 2019, 00:03

Jak to jest, że najbardziej zaskoczeni są Ci, którzy mieli kontrolować przebieg realizacji kampanii...

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Has thanked: 83 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Post autor: raj » 23 lut 2019, 00:22

I to tyle, na temat gwarancji z.to
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 150 times
Been thanked: 25 times

Post autor: Gromb » 23 lut 2019, 11:04

Wookie nabrał rumieńców na tym filmie. Ciekawe, czy krew go zalewa, jak pomyśli o GF, czy to rumieniec wstydu, że wyszło, jak wyszło.
Myślę, że ten tytuł zostanie uratowany. Szkoda tylko wspierających.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak » 23 lut 2019, 12:23

toblakai pisze:
21 lut 2019, 21:22
Nie wiemy jak tam wygląda sprawa praw autorskich do gry oraz stanu jej produkcji.
Jeżeli prawa do gry ma Games Factory, to mogą być problemy. Jeżeli GF ogłosiło upadłość, to chyba z godnie przepisami majątkiem powinien zarządzać syndyk masy upadłościowej i to z nim trzeba będzie negocjować odstąpienie praw.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 94 times

Post autor: brazylianwisnia » 23 lut 2019, 13:04

Dlaczego tu wogole winić zagram.to? Czy allegro jest winne nieuczciwym sprzedającym?ryzyko podnosił każdy wspierający. Przecież jest to wpisane w finansowanie społecznościowe więc aby je minimalizować należy unikać wydawnictw typu GF czy Czacha.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 23 lut 2019, 13:12

Na majątku Pana prezesa lub całego zarządu powinien siąść komornik skoro zebrali 340k zł. Mam nadzieję, że ktoś to zgłosi. Firma się rozwinęła bo do podrabiania dokumentów celnych dorzucili skila w postaci podrabiania sampli z drukarni. Odpowiedzialni powinni siedzieć przy takich kwotach, chyba że oddadzą ale skoro prezes zniknął to zapewne z walizką.
Generalnie Woookie się skompromitował bo ich kontrola kończyła się na łykaniu zapewnień telefoniczno-mailowych. Ach no i pracownik był sympatyczny i pomocny. Fakt to mogło zmylić największych z wielkich.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 37 times

Post autor: Nidhogg » 23 lut 2019, 13:14

brazylianwisnia pisze:
23 lut 2019, 13:04
Dlaczego tu wogole winić zagram.to? Czy allegro jest winne nieuczciwym sprzedającym?ryzyko podnosił każdy wspierający. Przecież jest to wpisane w finansowanie społecznościowe więc aby je minimalizować należy unikać wydawnictw typu GF czy Czacha.
Zgadza się winne ponosi GF ze oszukało, ale z.to zrobiło mega kampanię reklamową jak oni nie będą pilnować tego wydawnictwa przez co ludzie wparli ten projekt. A teraz się okazało, że w sumie z tego co mówili, ich ruchy i całe to pilnowanie spływało po GF jak woda po kaczce.
7% rabatu - 3Trolle

ODPOWIEDZ