(Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 41 times

Re: (Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Post autor: Golfang » 06 paź 2019, 16:45

gogovsky pisze:
06 paź 2019, 16:32
Golfang pisze:
06 paź 2019, 14:18
Ludzie nie jojczcie.... proszę. Przecież pojechaliśmy jak hazardziści - tym razem nasz koń nie wygrał i karta nie podeszła. Wtopiliśmy kasę i tyle. To że ktoś wyciąga do nas rękę i próbuje całość jakoś podnieść to chyba dobrze.
Ja nie wiążę nikogo do wydania tej gry (także w niej utopiłem pare zł). Jeśli ją dostanę będzie bardzo fajnie, jeśli nie... no cóż moje ryzyko.
Ale, ale psze Pana przecież zagramw.to, wspieram.to, kickstarter.com to przecie sklepy zapłaciłem to chcę grę. Ludzie tak mają o!
Może się nei znam specjalnie na tym - ale tam w regulaminach masz podane, że portale, które wymieniłeś nic Ci nie sprzedają. Sprzedawcą jest organizator zbiórki, a nie platforma. Podobnie jest z OLX, Allegro czy innymi portalami, gdzie można dodawać ogłoszenie. Jak nieuczciwy sprzedawca Cię tam oszuka - masz prawo zgłosić to na Policję - ale odpowiada prawnie sprzedawca a nie portal. Tutaj jest tak samo. Zakładając konto potwierdzasz, że zgadzasz się z regulaminem :(
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak » 06 paź 2019, 16:46

gogovsky pisze:
Ale, ale psze Pana przecież zagramw.to, wspieram.to, kickstarter.com to przecie sklepy zapłaciłem to chcę grę. Ludzie tak mają o!
A Amber Gold to był bank

accounter
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: accounter » 06 paź 2019, 16:55

Psujecie rynek "kupując" rzeczy niewydane, będące dopiero pomysłem.
Jak można kupować coś czego nie ma i czekać na to nawet latami?
Kupuje się rzeczy które są dostępne fizycznie w sklepie.

Chociaż może do końca nie psujecie, płaciliście np. 140zl
https://wspieram.to/projektmanhattanplanszowy

a teraz mogę kupić to samo za 89zl
https://aleplanszowki.pl/ekonomiczne/35 ... amto-.html

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 06 paź 2019, 19:02

accounter pisze:
06 paź 2019, 16:55

Widzisz tylko jedną stronę - już po wydaniu. Jednak gdyby te osoby nie wsparły - nie mógłbyś kupić - bo by nie było. Też uważam że taki wydawca powinien wziąć własną kasę, wydać za nią grę, a później zarabiać. Jednak takie mamy czasu i Polska nie jest tutaj żadnym liderem... cały "cywilizowany" świat już tak wydaje gry.
----------------
moja kolekcja
moje plany

gogovsky
Użytkownik wspierający
Has thanked: 43 times
Been thanked: 29 times

Post autor: gogovsky » 06 paź 2019, 23:10

Golfang pisze:
06 paź 2019, 16:45
gogovsky pisze:
Golfang pisze:
06 paź 2019, 14:18
Ludzie nie jojczcie.... proszę. Przecież pojechaliśmy jak hazardziści - tym razem nasz koń nie wygrał i karta nie podeszła. Wtopiliśmy kasę i tyle. To że ktoś wyciąga do nas rękę i próbuje całość jakoś podnieść to chyba dobrze.
Ja nie wiążę nikogo do wydania tej gry (także w niej utopiłem pare zł). Jeśli ją dostanę będzie bardzo fajnie, jeśli nie... no cóż moje ryzyko.
Może się nei znam specjalnie na tym - ale tam w regulaminach masz podane, że portale, które wymieniłeś nic Ci nie sprzedają. Sprzedawcą jest organizator zbiórki, a nie platforma. Podobnie jest z OLX, Allegro czy innymi portalami, gdzie można dodawać ogłoszenie. Jak nieuczciwy sprzedawca Cię tam oszuka - masz prawo zgłosić to na Policję - ale odpowiada prawnie sprzedawca a nie portal. Tutaj jest tak samo. Zakładając konto potwierdzasz, że zgadzasz się z regulaminem :(
to był żart

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 07 paź 2019, 07:28

gogovsky pisze:
06 paź 2019, 23:10
Golfang pisze:
06 paź 2019, 16:45
gogovsky pisze:

to był żart
nie odczytałem tego jako żart - przepraszam...
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
walkingdead
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times

Post autor: walkingdead » 07 paź 2019, 09:35

accounter pisze:
06 paź 2019, 16:55

Moim zdaniem, funkcjonowanie crowdfoundingu bardzo ewooluowało a sama idea się mocno spaczyła.
Z założenia wspierający mieli być swego rodzaju mecenasami, którzy uwierzyli w dany pomysł i dali mu kredyt zaufania.
Zero gwarancji, że oto dostaniesz najlepszą grę świata, ale raczej poczucie uczestniczenia w procesie jej powstawania. CF był ratunkiem dla wszystkich szalonych pomysłów, na które nie chciał się zdecydować żaden wydawca.

A teraz? CF stał się metodą na funkcjonowanie wydawnictw, które dzięki wsparciu minimalizują ryzyko wydania gry, która się nie sprzeda. To nie jest kwestia być albo nie być dla tych gier, ale bardziej polowanie na ekskluzywne dodatki. Niestety.

accounter
Been thanked: 2 times

Post autor: accounter » 08 paź 2019, 15:08

To nie był żart. Dlatego nazwałem to psuciem rynku, bo trzeba ryzykować, by dostać ekskluzywne dodatki.
Dobrze, że sklepy kupują jak w tym przypadku, razem z tymi dodatkami.
To kwestia podejścia do finansów osobistych, ja nie biorę nigdy kredytów, rat to i nie płacę z góry za coś co dostanę za dwa lata.

Awatar użytkownika
wis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: wis » 08 paź 2019, 17:48

Ale wiesz, że dzięki temu psuciu rynku możemy wybierać spośród ponad tysiąca nowości na Essen? A obniżenie ryzyka obniża cenę gier?
Nie zamierzam przekonywać Cię do wspierania, ale potępianie całego crowdfundingu za kilka jego mniej chwalebnych przejawów jest wg mnie dostrzeganiem jedynie pustej połowy szklanki.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB / forum

MihauMihau

Post autor: MihauMihau » 09 paź 2019, 21:06

Na FB (https://www.facebook.com/IUVIgames) IUVI Games pojawiło się oświadczenie wydawcy ws. Solar City.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Post autor: rastula » 10 paź 2019, 06:45

wis pisze:
08 paź 2019, 17:48
Ale wiesz, że dzięki temu psuciu rynku możemy wybierać spośród ponad tysiąca nowości na Essen? A obniżenie ryzyka obniża cenę gier?
Nie zamierzam przekonywać Cię do wspierania, ale potępianie całego crowdfundingu za kilka jego mniej chwalebnych przejawów jest wg mnie dostrzeganiem jedynie pustej połowy szklanki.

gdyby na Essen wychodzila polowa gier, za to lepszych to byłoby calkiem ok.

Awatar użytkownika
wis
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: wis » 10 paź 2019, 08:36

rastula pisze:
10 paź 2019, 06:45
gdyby na Essen wychodzila polowa gier, za to lepszych to byłoby calkiem ok.
Trochę już offtopujemy:). Wg mnie to nie jest kwestia połowy, zwłaszcza wśród gier figurkowych. Jeszcze parę lat temu jedynym sensownym wydawcą "plastiku" było FFG - dzięki CF mamy kilku nowych, dużych graczy. Część gier na KSie jest publikowana samodzielnie, co niesie za sobą ryzyko wad, ale też dużo łatwiej wydać gry ambitne - czy to skomplikowane, czy po prostu drogie. U-Boot, żeby daleko nie szukać - apka, figurki, plansza 3d, gra nie dla każdego. Dużo bezpieczniej wydawać gry dużo przystępniejsze, z szansą na większe nakłady - i tą drogą idą najczęściej duże wydawnictwa. Splottery wydaje Splotter:).
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB / forum

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Post autor: rastula » 10 paź 2019, 09:41

to prawda - ale wydawanie gier CMON czy Queen Games nie ma wiele wspólnego ze wspieraniem ambitnych produkcji niezależnych - te jakby giną w zalewie korporacyjnych produktów, na które zbiera się po prostu w ten sposób finansowanie - bo po co płacić więcej za kredyt ( plus wspierający robią za darmo testy i marketing).... generalnie żaden to crowdfunding

Awatar użytkownika
wis
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: wis » 10 paź 2019, 10:26

No ale to już narzekanie, że duży może więcej i ludzie wolą reendery figurek od "mam pomysł na figurki". Nawet przy projektach największych wciąż zyskujemy to, że:
a) W ogóle do nich podchodzą.
b) Sprzedaż bezpośrednia przez KSa umożliwia oferowanie gry za cenę, która jest do przyjęcia przez "bogaty zachód". To, że wersje sklepowe są uboższe to nie jest złośliwość wydawnictwa, tylko ekonomia. Gry za 200-300$ z KSa w sklepie musiałyby kosztować co najmniej 100$ więcej.

ODPOWIEDZ