(Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Has thanked: 83 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: (Zagramw.to) Solar City - co dalej?

Post autor: raj » 23 lut 2019, 13:15

Z.to jest winne tego, że w swoim "manifeście" zapewniało, że nie dopuści do takich wydarzeń.
Sławetne "gwarancje".
A gdy niektórzy wskazywali na zerową sprawczość z.to w tej materii to byli zakrzyczeni przez fanboyów Wookiego.

Obawiam się, że o ile sam tytuł da się uratować o tyle kampanii już nie.
Bo brak pieniędzy i nieopłacone faktury oznaczają, że pieniądze z kampanii przepadły i są nie do odzyskania.
Więc trzeba będzie ponownie za grę zapłacić.

A szanse, że uda się odzyskać w najbliższym czasie jakiekolwiek znaczące kwoty z majątku zarządu jest żadna.
Prezes już zapewne nie ma majątku na sobie a reszta zarządu będzie dowodzić, że o niczym nie wiedziała.
Nawet gdyby udało się coś odzyskać, to jest sprawa na lata i przecież są wcześniejsze kampanie i faktury do opłacenia...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak » 23 lut 2019, 13:20

detrytusek pisze:
23 lut 2019, 13:12
Na majątku Pana prezesa lub całego zarządu powinien siąść komornik skoro zebrali 340k zł
Jeżeli to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to (chyba poza zaległościami podatkowymi) właściciele odpowiadają do wysokości kapitału czyli w tym przypadku 5 tys. złotych

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 23 lut 2019, 14:40

Na drodze cywilnej można dochodzić egzekucji z majątku własnego członków zarządu, ale trzeba by im udowodnić działanie w złej wierze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

toblakai
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 35 times

Post autor: toblakai » 23 lut 2019, 14:43

detrytusek pisze:
.Mam nadzieję, że ktoś to zgłosi. Firma się rozwinęła bo do podrabiania dokumentów celnych dorzucili skila w postaci podrabiania sampli z drukarni. Odpowiedzialni powinni siedzieć przy takich kwotach, chyba że oddadzą ale skoro prezes zniknął to zapewne z walizką.
Jest jeszcze kwestia Board Gemes Creative Kit z KSa. Na KSie GF ogłosiło, że wyprodukowane do tej pory elementy przeznaczone dla wspierających zostały skradzione z magazynu i w dziwny sposób pojawiły się w obrocie w Finlandii - w sklepie który handluje 'resztkami nakładów' czy też 'porzuconymi stockami'. Podobno GF nawet zgłosiło tę sprawę na Policję, ale nikt nigdy nie przedstawił na to dowodów.

W obliczu informacji o kolejnych wałkach prezesa można chyba śmiało założyć, że sam upłynnił po cichu te rzeczy aby zgromadzić trochę gotówki. Tylko teraz ciekawe czy faktycznie złożył fałszywe doniesienie na Policję o kradzieży? To już by było grube przewinienie.

Jedno można powiedzieć o Prezesie GF, geniusz zła to on nie był wciskając tak łatwo weryfikowalne kity każdemu.

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 74 times

Post autor: detrytusek » 23 lut 2019, 16:09

toblakai pisze:
23 lut 2019, 14:43

W obliczu informacji o kolejnych wałkach prezesa można chyba śmiało założyć, że sam upłynnił po cichu te rzeczy aby zgromadzić trochę gotówki. Tylko teraz ciekawe czy faktycznie złożył fałszywe doniesienie na Policję o kradzieży? To już by było grube przewinienie.

Jedno można powiedzieć o Prezesie GF, geniusz zła to on nie był wciskając tak łatwo weryfikowalne kity każdemu.
A wiadomo czy zgłosił? Na mój gust nie zgłosił, a geniuszem zła to może nie był ale jak się okazało nie trzeba było być bo i tak mu wierzono.

Czy tylko ja mam skojarzenie z Vanna Ly ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Kajmak

Post autor: Kajmak » 23 lut 2019, 16:13

MichalStajszczak pisze:
23 lut 2019, 13:20
Jeżeli to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to (chyba poza zaległościami podatkowymi) właściciele odpowiadają do wysokości kapitału czyli w tym przypadku 5 tys. złotych
Spólka z o.o. oferuje ograniczoną odpowiedzialność tylko, jeżeli wniosek o upadłość został złożony w odpowiednim czasie, czyli jak spółka przestaje być wypłacalna.

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 27 times

Post autor: KubaP » 23 lut 2019, 16:14

MichalStajszczak pisze:
23 lut 2019, 13:20
detrytusek pisze:
Na majątku Pana prezesa lub całego zarządu powinien siąść komornik skoro zebrali 340k zł
Właściciele - tak.
Zarząd - odpowiada swoim majątkiem.

Muszę przyznać jednak po raz kolejny z absolutnym niesmakiem, że napastliwe i stronnicze wypowiedzi administratora tego forum po raz kolejny przywodzą na myśl forum (i tamtejszego administratora), z którego ten się wywodzi. Nie przystoi.

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak » 23 lut 2019, 16:35

detrytusek pisze:
23 lut 2019, 16:09
Czy tylko ja mam skojarzenie z Vanna Ly ?
Też się zastanawiałem czy prezes Games Factory liczył na pomoc jakiegoś biznesmena z Kambodży? Ale wolałem, żeby to napisał ktoś z Krakowa :wink:

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 23 lut 2019, 16:45

MichalStajszczak pisze:
23 lut 2019, 16:35
detrytusek pisze:
23 lut 2019, 16:09
Czy tylko ja mam skojarzenie z Vanna Ly ?
Też się zastanawiałem czy prezes Games Factory liczył na pomoc jakiegoś biznesmena z Kambodży? Ale wolałem, żeby to napisał ktoś z Krakowa :wink:
Heheh i to jeszcze z tej strony Błoń :).
Ale bardziej mi chodziło o uprawianą politykę dezinformacji. Tak samo zausznicy co chwilę mówili, że już już będzie wszystko ok. Próbki są, zwroty zaraz wyjdą z konta itp itd a potem jeden znika, a drugi nie dość, że znika to ma jeszcze zawał w samolocie :).
I tą kapką dodatkowej kreatywności przebił prezesa zdobywając złote usta.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Post autor: rastula » 23 lut 2019, 23:28

Problem w tym, że zagraw.to za dużo mówiło o gwarancjach i nadzorze , ktorych faktycznie nie mieli jak robić... Marketing przerósł rzeczywistość...

Arek001
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Arek001 » 24 lut 2019, 16:20

KubaP pisze:
23 lut 2019, 16:14
Muszę przyznać jednak po raz kolejny z absolutnym niesmakiem, że napastliwe i stronnicze wypowiedzi administratora tego forum po raz kolejny przywodzą na myśl forum (i tamtejszego administratora), z którego ten się wywodzi. Nie przystoi.
Ty byłbyś najlepszym administratorem :lol: :lol: :lol: i byłbyś na tym forum sam :lol:

admi99
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: admi99 » 24 lut 2019, 16:37

KubaP pisze:
23 lut 2019, 16:14
Nie chcę personalnie się odnosić do autora (i jego wielu wypowiedzi, które można by skomentować podobnie), ale o co chodzi?!
Przyganiał kocioł garnkowi :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Katia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Katia » 24 lut 2019, 17:21

Teraz to już się chyba nie dowiemy kto i kiedy dokładnie dowiadywał się o przekrętach.
Dla zagramw.to na pewno sprawa GF to strzał w stopę i nauczka, żeby nie zawierać umów z podmiotami, które już wcześniej kręciły mniejszego lub większego wałka. Jeśli w ogóle z.to długo pociągnie.

A normalnie prezes GF to wyrasta na planszówkowego Bagsika.
3trolle - 6%

Wojtek.k
Użytkownik wspierający
Been thanked: 3 times

Post autor: Wojtek.k » 25 lut 2019, 09:39

To jest Bagsik, na miarę naszej branży ;)

Przypuszczam, że raczej nie spiął się budżet wydawnictwa, niż celowy przekręt. To ostatnie wyszło tak trochę przy okazji i nadziei, że się wszystko ułoży, i uda. Z polskiego Solar City mieli 85 352zł, z KS 67,929$. Dojdzie jeszcze Creative Kit - 36,127$. Z czego część osób wycofała i odzyskała pieniądze. Więc jak by nie patrzeć to nie przekręt życia.

Tuminure
Użytkownik wspierający
Been thanked: 7 times

Post autor: Tuminure » 25 lut 2019, 12:48

Wojtek.k pisze:
25 lut 2019, 09:39
Przypuszczam, że raczej nie spiął się budżet wydawnictwa, niż celowy przekręt.
To, że zbierali pieniądze od ludzi na jedno, a płacili nimi za drugie to celowy przekręt.

Osoby wpłacające pieniądze na produkcję i otrzymanie egzemplarzy Creative Kita czy Solar City nie wpłacały pieniędzy na produkcję Star/Hero Realms, Magazynu 51, Projektu Gaja czy co tam jeszcze sobie GF wydawało "własnymi" środkami przez ostatnie 1,5 roku.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 42 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 25 lut 2019, 13:04

Tuminure pisze:
25 lut 2019, 12:48
Wojtek.k pisze:
25 lut 2019, 09:39
Przypuszczam, że raczej nie spiął się budżet wydawnictwa, niż celowy przekręt.
To, że zbierali pieniądze od ludzi na jedno, a płacili nimi za drugie to celowy przekręt.
Generalnie to nie jest imho żadna niezwykła sytuacja, ot mieli taki sposób finansowania dlatego zamiast w kolejne kredyty, szli w kolejne takie kroki z nadzieją, że w końcu trafią na złotego graala i się odrobi. Ergo- na początku się trochę nie spinało, ciągle nadzieja, że jeszcze wyjdą na prostą i kombinowanie skąd tu zapchać dziurę itp. A potem się nawarstwiało, bo kolejna szansa na wyjście powodowała jeszcze większą wtopę. Patrząc na historię upadku znajomych firm i tego że jak się zaczyna sypać to się robi coraz głupsze kroki z nadzieją że się jednak uda z tego wyjść(i serio bez złych intencji), jeszcze jakieś próby odreagowania które często pogłębiają problem, ale ciężko się z takiej sytuacji otrząsnąć i zacząć myśleć na trzeźwo. Szczególnie, że to nie korpo z wieloma specjalistami, a garstka ludzi, którzy doświadczenia biznesowego ogromnego nie mają i poradzić się też kogo za bardzo pewnie nie ma.

Wiadomo zabiegi mieli złe - kłamstwa, zwodzenie itp. to nie jest ot tak do wybaczenia, po prostu sądzę, że uznawali iż są do tego zmuszeni sytuacją, a nie że z premedytacją robią szwindel. To, że prezes mógł ukrywać wiele rzeczy przed resztą mnie też nie dziwi.

Fuser.exe
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Fuser.exe » 25 lut 2019, 18:30

To niezły przekręt jak oddawali pieniądze jeszcze w styczniu :lol:

Awatar użytkownika
bluebird
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: bluebird » 27 lut 2019, 10:02

Dopóki nie zostanie załatwiona sprawa Solar City czyli nie otrzymam gry lub zwrotu pieniędzy na pewno nie wesprę żadnego następnego projektu na zagramw.to. Wydaje mi się że Wookie również zdaje sobie sprawę z tego że cała ta afera może negatywnie wpłynąć na jego biznes, ponieważ zniechęci to ludzi do wspierania na tej platformie. Zaufanie wspierających zostało mocno nadszarpnięte i sam jestem ciekawy jaki będzie to miało wpływ na kolejne kampanie na zagramw.to

_leigam_
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 29 times

Post autor: _leigam_ » 27 lut 2019, 11:06

Hahah, nikt nic o niczym, tylko prezes osobiscie kazdemu zwroty robil. A baptysci to sa z zalozenia uczciwi :D Sprawy nie ma.
Nominacje w kategorii najgorsze wydawnictwo roku 2019:
- Portal - Mage Knight Ultimate Edition
- Rebel - Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Awatar użytkownika
vegathedog
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: vegathedog » 27 lut 2019, 15:00

Ja wsparłem tylko jeden projekt przez zagramw.to...Valhallę, do której to gry wciąż mam uraz ze względu na ogólnie dość słabą jakość komponentów. Ok, karty pewnie zostaną wymienione i może wtedy bardziej przychylnym okiem zerknę na ten tytuł. Dzisiaj jednak gra się kurzy na półce, a najchętniej bym się jej pozbył.Nie grałem w nią ani razu po obejrzeniu komponentów, bo oczekiwałem czegoś więcej za tak rekordową kwotę.

Monitoruję jednak wszystkie projekty, których to kampanie prowadzone są na zagramw.to w sposób ciekawy i zachęcający do zakupu, a gry są warte zagrania i po prostu dobre...jednak jeden uraz spowodował, że nie zdecydowałem się na kolejne wsparcia z czego się w sumie cieszę. Problemy z Klanami Kaledonii. Teraz czytam to i uwierzyć nie mogę, że takie rzeczy się dzieją. Długo jeszcze nie wesprę projektu. Może ryzyko nie jest potwornie wysokie jeżeli chodzi o kwotę, lecz odczucia wewnętrzne płynące z takiego obrotu rzeczy mają dużo większe konsekwencje. Dlaczego?...ano dlatego, że z projektami wspieranymi jesteśmy powiązani niejako emocjonalnie. Przy wspieraniu jesteśmy zachwyceni projektem listą komponentów, śledzimy strech goale i cieszymy się z tego co kupiliśmy. Trwa to miesiąc, w międzyczasie otrzymujemy maile o aktualizacjach i czasem jakichś niespodziankach czy ciekawych pomysłach możliwych do wsparcia. Potem proces produkcyjny z nowymi update'ami. W tym czasie nabywamy pełną wiedzę na temat idealnego projektu, który zakupiliśmy. Gdy dochodzi potem do fackupu... no to jak obuchem przez łeb. Nie jest istotny fakt, że straciliśmy pieniądze, a raczej to że przez wiele miesięcy byliśmy oszukiwani, bo finalnie produkt zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań. Przez wspieraczkę kupujemy produkty wraz z emocjami, dlatego sparzenie się bardziej boli.

Ja długo jeszcze nie wesprę niczego ( co prawda czekam jeszcze na Nemesis z kickstartera i będę naprawdę rozgoryczony jeśli produkt nie spełni moich oczekiwań), natomiast życzyłbym sobie i wszystkim, by każdy projekt był idealny i spełniał wymagania każdego wspierającego. Ja bym wtedy brał wszystko jak leci. Wtedy dopiero portale typu wspieram.to, zagramw.to czy kickstarter by rosły i rosły. W związku z tym wszystkim, założyciele tego typu portali mają jak najbardziej w interesie rozwiązywanie i przede wszystkim niedopuszczanie do podobnych sytuacji. Taki portal nie ma nic wspólnego z allegro i porównywanie ich do allegro nie ma najmniejszego sensu.

Przy takim trendzie ilości problemów na zagramw.to, nie wróżę temu portalowi świetlanej przyszłości. Chciałbym się jednak bardzo mylić.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 284 times
Been thanked: 64 times

Post autor: polwac » 04 mar 2019, 18:34

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 04 mar 2019, 19:38

Czy mi się wydaje, że On nie powiedział ani słowa odnośnie zarzutu "kontroli przez maile" ale stwierdził, że to wyjaśnił ? :)
Fajnie, że wierzą, iż POW jest taki zajebisty i mogą zażądać wglądu w fakturę z drukarni tylko jak się ustrzec przed tymi podrobionymi ? Ciężko przez maila...

Jakoś nie mogłem uniknąć skojarzeń z wywiadem z dowolnym piłkarzem w przerwie meczu czyli..."musimy wyciągnąć wnioski" itp.

Ciekawy jestem jakie są teraz ich działania by pomóc autorom w wydaniu gry. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami doprowadzą to do happy-endu.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 04 mar 2019, 19:49

Z ciekawości, czy powiedzieli cokolwiek o tym, czy ludzie, którzy wpłacili na grę na z.to, dostaną grę za darmo albo chociaż jakąś zniżkę?

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 284 times
Been thanked: 64 times

Post autor: polwac » 04 mar 2019, 19:57

Wychodzi na to, że nowy wydawca ma przejąć zobowiązanie względem wspierających, także gra ma zostać dostarczona.
Pytanie co z KS, ale sądzę, że nimi nikt się nie przejmuje i zostaną na lodzie.

Awatar użytkownika
detrytusek
Użytkownik wspierający

Post autor: detrytusek » 04 mar 2019, 22:40

raj pisze:
04 mar 2019, 19:49
Z ciekawości, czy powiedzieli cokolwiek o tym, czy ludzie, którzy wpłacili na grę na z.to, dostaną grę za darmo albo chociaż jakąś zniżkę?
Powiedział, że są na takim etapie, że całą sytuację z S.C. należy traktować jedynie jako opóźnienie.

ODPOWIEDZ