(Zagramw.to) Glory: Gra Rycerzy (D. "Lir" Mucha, M. "Wis" Wisthal)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 103 times
Been thanked: 60 times

(Zagramw.to) Glory: Gra Rycerzy (D. "Lir" Mucha, M. "Wis" Wisthal)

Post autor: KurikDeVolay » 02 kwie 2019, 10:31

Gra prezentuje się świetnie, grafika bardzo pasująca pod klimat, sama rozgrywka też wydaje się w porządku. Ale kurczę, 170 zł EB za santa marię na sterydach? Nie widzę tego... To nie wygląda na aż tak ciężki tytuł, żeby długo stanowił główne danie na planszowych posiedzeniach.

Awatar użytkownika
p_olo86
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Glory: Gra Rycerzy (D. "Lir" Mucha, M. "Wis" Wisthal)

Post autor: p_olo86 » 02 kwie 2019, 10:33

KurikDeVolay pisze:
02 kwie 2019, 10:31
Gra prezentuje się świetnie, grafika bardzo pasująca pod klimat, sama rozgrywka też wydaje się w porządku. Ale kurczę, 170 zł EB za santa marię na sterydach? Nie widzę tego... To nie wygląda na aż tak ciężki tytuł, żeby długo stanowił główne danie na planszowych posiedzeniach.
Tak z ciekawości gdzie ty tu widzisz podobieństwa z Santa Maria?
Szukam ludzi chętnych do pogrania w gry planszowe w okolicach Pomiechówka i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Banan2
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Post autor: Banan2 » 02 kwie 2019, 10:49

KurikDeVolay pisze:
Gra prezentuje się świetnie, grafika bardzo pasująca pod klimat, sama rozgrywka też wydaje się w porządku. Ale kurczę, 170 zł EB ....
Zgadza się. Ładnie to wygląda. Działa pewnie też. I pewnie się ufunduje bez problemu, ale drogo jest. Za drogo :(
Pozdrawiam
Sprzedam Zombicide Invader KS Soldier Pledge

Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii i 7% w 3Trolach

Lomik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Lomik » 02 kwie 2019, 11:14

Czy drogo czy nie to kwestia indywidualna, natomiast chciałbym zaznaczyć
4. Jeśli gra ufunduje się na Kickstarterze - wszystkie odblokowane tam cele
dotyczące zawartości gry
Co daje:
170zl gra
11zl paczkomat
0zl cele zagramw.to
0zl cele kickstarter

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Post autor: tomb » 02 kwie 2019, 11:23

Coś czuję, że cena gry (przynajmniej częściowo) skrojona jest pod oczekiwaną przez twórców finalną zawartość. Wydaje się dużo, ale sądzę, że na końcu wspierający będą zadowoleni.

I jeszcze jedno - tym razem można wziąć udział w prawdziwym wsparciu i pomóc autorom w wydaniu ich wieloletniego projektu. Nawet po grafikach widać, że to nie przedsprzedaż, a prace wykończeniowe trwają. Myślę, że z tego tytułu warto rozpatrzyć wpłatę nieco wyższą, niż przy przedsprzedażowym pseudocrowdfundingu.

Przy okazji, na kiedy wyznaczono termin realizacji projektu - nie mogę znaleźć?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Harry.tZ

Post autor: Harry.tZ » 02 kwie 2019, 12:20

tomb pisze:
02 kwie 2019, 11:23
W zakładce wybierz nagrodę jest data dostawy.

Awatar użytkownika
mauserem
Użytkownik wspierający
Has thanked: 110 times
Been thanked: 54 times
Kontakt:

Post autor: mauserem » 02 kwie 2019, 12:38

KurikDeVolay pisze:
Eeee ja w kwestii formalnej - "Glory" nie ma nic wspólnego z Santa Maria. Ale to kompletnie nic, powtórzę: ZUPEŁNIE NIC
Ja rozumiem, że kostki są i workerplacement jest - i można, będąc zmęczonym po ciężkim dniu ulec jakiemuś złudzeniu - ale proszę: takiej generalizacji nie róbmy.
W dodatku Santa Maria to takaaaaa słaba gra - po prostu moje poczucie przyzwoitości nie pozwala nawet na postawienie tych tytułów koło siebie.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 134 times
Been thanked: 98 times

Post autor: playerator » 02 kwie 2019, 14:03

Harry.tZ pisze:
02 kwie 2019, 12:20
tomb pisze:
Luty 2020.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Harry.tZ

Post autor: Harry.tZ » 02 kwie 2019, 14:51

playerator pisze:
02 kwie 2019, 14:03
Harry.tZ pisze:
02 kwie 2019, 12:20
tomb pisze:
Luty 2020.
Tak, mogłem od razu napisać... Sorki :roll:

Awatar użytkownika
Moonday
Użytkownik wspierający
Been thanked: 3 times

Post autor: Moonday » 02 kwie 2019, 16:43

Mnie najbardziej zastanawia (w grę zdążyłem już zagrać) jakie będą kostki. Jakby się sugerować grafiką z kampanii, będą to kości z naklejkami, co moim zdaniem jest słabe. Mam nadzieje, że ktoś to wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Awatar użytkownika
kaimada
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Post autor: kaimada » 02 kwie 2019, 16:48

Moonday pisze:
02 kwie 2019, 16:43
Mnie najbardziej zastanawia (w grę zdążyłem już zagrać) jakie będą kostki. Jakby się sugerować grafiką z kampanii, będą to kości z naklejkami, co moim zdaniem jest słabe. Mam nadzieje, że ktoś to wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości.
Z rozmów z autorem wynikało, że zdecydowanie NIE będą to naklejki.

Relo
Użytkownik wspierający

Post autor: Relo » 02 kwie 2019, 17:12

Moonday pisze:
02 kwie 2019, 16:43
Ja również miałem okazję rozmawiać na temat kostek.
Otóż kostki mają być żłobione i kwadratowe (bez spadów). Wynika to z produkcji, gdzie autorzy chcieli, aby symbole były szczegółowe co w przypadku kości ze spadami byłoby nie do wykonania.

Jeśli coś się zmieniło, to z góry przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnie ceny to jest to zapewne związane z faktem iż mamy doczynienia ze startującym wydawnictwem bez wielu udanych produkcji, które mogą powodować niższe ceny przy kolejnych projektach. Po drugie gra jest wynikiem wielu lat pracy i jak dla mnie efekt wizualny prototypu był na tyle dobry, że gdyby nie kości z naklejkami, to uznałbym/kupiłbym egzemplarz jako gotowy produkt.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 28 times
Been thanked: 76 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 02 kwie 2019, 17:32

Z tą ceną to nawet nie chodzi o to czy gra dobra i ile pracy, ale rynek PL jest jaki jest i jak się tylko da to dobrze by było zejść do magicznych 149zł. Eurasy za większą cenę... no po prostu średnio są widziane. SCD na poziomie 249,00 zł i brak cen na poziomie 150zł w internecie... Klany Kaledonii były za drogie dla ludzi, a miały pozycję na bgg, miały pozytywne recki itp. itd. to w moim odczuciu trochę długoterminowy strzał w stopę(z uwagi na "gwarancję" najniższej ceny w EB na zagrajw.to), bo ufundować sie ufunduje.

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 03 kwie 2019, 13:44

Blue pisze:
02 kwie 2019, 17:32
Z tą ceną to nawet nie chodzi o to czy gra dobra i ile pracy, ale rynek PL jest jaki jest i jak się tylko da to dobrze by było zejść do magicznych 149zł. Eurasy za większą cenę... no po prostu średnio są widziane. SCD na poziomie 249,00 zł i brak cen na poziomie 150zł w internecie...
Dokładnie to samo chciałem napisać. SCD 249 PLN, zagram.to ok. 180 PLN to w sklepach będzie za ok. 200 PLN. To naprawdę musiałaby by być super eurogra. Szanuję twórców, ich zapał i pracę, ale ktoś zdecydowanie przesadził. Gdyby cena podczas wspieraczki była rzędu 130-150 PLN to sporo osób wsparłoby/kupiło na zasadzie: O! fajny klimat, ciekawie wygląda to zobaczę, spróbuję a jak nie podejdzie to sprzedam lub komuś podaruję.
Pozdrawiam

Moja kolekcja

Marokin21
Been thanked: 3 times

Post autor: Marokin21 » 03 kwie 2019, 13:48

Banan2 pisze: Dokładnie to samo chciałem napisać. SCD 249 PLN, zagram.to ok. 180 PLN to w sklepach będzie za ok. 200 PLN. To naprawdę musiałaby by być super eurogra. Szanuję twórców, ich zapał i pracę, ale ktoś zdecydowanie przesadził. Gdyby cena podczas wspieraczki była rzędu 130-150 PLN to sporo osób wsparłoby/kupiło na zasadzie: O! fajny klimat, ciekawie wygląda to zobaczę, spróbuję a jak nie podejdzie to sprzedam lub komuś podaruję.
Pozdrawiam
Gdyby gra kosztowała w tych granicach to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał w ciemno.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2019, 10:49 przez Marokin21, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 65 times
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 03 kwie 2019, 13:56

Ja wsparłem na zasadzie "fajny klimat i kilku znajomych twierdzi, że rozgrywka niezła". Twórcy mają już 47k, więc nie sądzę, żeby gra była potwornie droga. Czasy, kiedy dobre euraski można było kupić w okolicach 100 zł chyba już nie wrócą.

Druga sprawa, że Glory to powrót do korzeni crowdfundingu, taki projekt wesprę z przyjemnością również dla "idei". Ze względu na to wrzuciłem do koszyka pakiet deluxe ;)

Banan2
Użytkownik wspierający

Post autor: Banan2 » 03 kwie 2019, 14:07

mat_eyo pisze:
03 kwie 2019, 13:56
Ja wsparłem na zasadzie "fajny klimat i kilku znajomych twierdzi, że rozgrywka niezła". Twórcy mają już 47k, więc nie sądzę, żeby gra była potwornie droga. Czasy, kiedy dobre euraski można było kupić w okolicach 100 zł chyba już nie wrócą.
Ponieważ cena jest wysoka to raczej należy patrzeć na liczbę wspierających - obecnie 256 wsparć/potencjalnych kopii gry. Pewnie do 500 dojedzie.
100 PLN oczywiście nie, ale 150 PLN byłoby uczciwą ceną. I to z punktu widzenia miodności gry, zawartości i samej "idei".
Pozdrawiam

Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 03 kwie 2019, 14:10

mat_eyo pisze:
03 kwie 2019, 13:56
Twórcy mają już 47k, więc nie sądzę, żeby gra była potwornie droga.
Chyba to źle sformułowałeś ;). Tak jak mówiłem, wspieraczka się ufunduje, ale popularności na rynku jak wymuszą taką cenę nie zdobędzie.
Czasy, kiedy dobre euraski można było kupić w okolicach 100 zł chyba już nie wrócą.
Ja tam mam wrażenie, że poza wyjątkami dobre eurasy są właśnie do 150zł bez problemu. Teotihuacan, Coimbra, Gugong, Forum Trajanum jako niedawne przykłady, które w necie bez problemu kupisz nowe ze sklepu poniżej 150zł.

Lomik
Has thanked: 1 time

Post autor: Lomik » 03 kwie 2019, 14:22

Ja tam mam wrażenie, że poza wyjątkami dobre eurasy są właśnie do 150zł bez problemu. Teotihuacan, Coimbra, Gugong, Forum Trajanum jako niedawne przykłady, które w necie bez problemu kupisz nowe ze sklepu poniżej 150zł.
Moment porównujemy nowy projekt startującego wydawnictwa z nakładem dużego wydawnictwa? O_O
Inne warunki produkcji, inne koszty na wysyłce, na przygotowaniu plików.

Czy chciałbym grę taniej? Tak, budżet nie jest z gumy
Ale dobrze (z górką) wyceniony pledge zapewni ochronę przed "utknięciem na cle" ;)

krzysiek2222

Post autor: krzysiek2222 » 03 kwie 2019, 15:45

Od wczoraj biję się z myślami, czy stać mnie studenciaka na to :D . Jeśli wesprę, to na pewno wersję Deluxe, bo to nie dużo jak za monety.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 03 kwie 2019, 15:49

Lomik pisze:
03 kwie 2019, 14:22
Moment porównujemy nowy projekt startującego wydawnictwa z nakładem dużego wydawnictwa? O_O
Inne warunki produkcji, inne koszty na wysyłce, na przygotowaniu plików.
Wszystko rozumiem, ale nadal tu będzie casus klanów kaledonii, nie można zejśc poniżej 180zł, bo gwarancja najniższej ceny w EB, a przez to siłą rzeczy to się nie może dobrze sprzedać globalnie, nawet jakby była taka szansa, można było zrobić EB na pierwsze 50 sztuk za 140zł(chyba że EB na zagramw.to musi być czasowy, nie chce mi sie sprawdzać). Jeżeli 140zł generuje stratę to i tak jest do bani wyliczone ;).

Generalnie tu jest problem tego typu : mały nakład - droga cena jednostkowa musimy dać wyższy EB, wyższy nakład - mniejsza cena jednostkowa, ale musimy założyć większy koszt udanej kampanii, więc znów obawa czy w ogóle gra zostanie ufundowana. I to jest zasadniczy problem, bo zamiast zmniejszać cenę jednostkową produktu przy rosnącej liczbie zamówień, dajemy jakies pierdoły typu większe kostki jako cele do przebicia, a zostaje zasada, że cena w sklepach potem nie może być niższa niż EB uwala potencjalną sprzedaż jeżeli gra się przyjęła.

krzysiek2222

Post autor: krzysiek2222 » 03 kwie 2019, 23:52

Kilka minut przed końcem Early Birds złamałem się i... wsparłem.

Życzę autorom powodzenia.

Awatar użytkownika
wis
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Kontakt:

Post autor: wis » 04 kwie 2019, 02:25

Cześć!

Dziękujemy za wszystkie wsparcia! Projekt idzie do przodu i mam nadzieję, że jeszcze niejeden cel uda się zrealizować.

Jeśli chodzi o cenę, to "tanio-drogo" jest sprawą mocno subiektywną. Na pewno nie możemy mierzyć się z produkcjami sprzedawanymi w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy - one mają inne ceny w fabrykach i już zarobiły na siebie. Rzućmy jednak okiem na zawartość gry:

- plansza główna, dwustronna plansza turniejowa, planszki graczy
- 36 dużych, customowych kości (po dzisiejszych odblokowaniach celów - więcej i większe)
- 24 meeple i trochę innego drewna
- ponad 120 kart
- duużo żetonów - trzy rodzaje surowców, NPCe, Pomocnicy, Relikwie...

Tego jest sporo - można to porównać do gier typu wspominanych Klanów Kaledonii. Może można takie gry wyprodukować gdzieś taniej, ale za cenę ryzyka. Możemy produkować tam, gdzie robią to uznane wydawnictwa, albo kombinować. Mimo wszystko wolelibyśmy, żeby nasz debiut nie był zapamiętany z wyginających się plansz czy innych kwiatków, które zdarzają się najlepszym - tylko jakoś z pewnych źródeł rzadziej:).

Na koniec jako ciekawostkę dodam, że pierwsze wyceny gry, z przed około dwóch lat, różnią się od obecnych o około dwadzieścia procent. Nie przywiązywałbym się do poziomów cen.

Dzięki polityce portalu zagramw.to gra jest oferowana w mocno niższej cenie. Polecam skorzystać, bo gardło sobie podrzynam:).
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Kickstarter / FB / forum

krzysiek2222

Post autor: krzysiek2222 » 04 kwie 2019, 07:57

Mam dwa pytania:

Jestem zielony w temacie CrowdFundingu - to pierwsza kampania w ogóle, którą wsparłam :twisted: .O co chodzi z tą gwarancją ceny EB? Jeżeli kupiłem EB, to Wasze wydawnictwo bezpośrednio nie może później sprzedawać tej gry taniej dla osób fizycznych, albo po prostu na portalach crowdfundingowych nie może być niższej ceny? Bo rozumiem, że sklepy później mogą oferować grę w cenie niższej, tak?

A drugie Pytanie: Czy w najbliższych tygodniach / miesiącach będzie gdzieś możliwość na Śląsku zagrać w prototyp? Jeszcze mi się nie udało. :twisted:

Awatar użytkownika
wis
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Kontakt:

Post autor: wis » 04 kwie 2019, 09:38

krzysiek2222 pisze:
04 kwie 2019, 07:57
Mam dwa pytania:

Jestem zielony w temacie CrowdFundingu - to pierwsza kampania w ogóle, którą wsparłam :twisted: .O co chodzi z tą gwarancją ceny EB? Jeżeli kupiłem EB, to Wasze wydawnictwo bezpośrednio nie może później sprzedawać tej gry taniej dla osób fizycznych, albo po prostu na portalach crowdfundingowych nie może być niższej ceny? Bo rozumiem, że sklepy później mogą oferować grę w cenie niższej, tak?
No właśnie nie. Wydawnictwo gwarantuje, że chwilę po otrzymaniu wspartej gry nie zobaczysz jej w sklepie kilkadziesiąt złotych taniej. Były takie sytuacje i psuły krew. Wydawnictwo poza akcjami typu przedsprzedaż lub promocja na imprezie nie wypada sprzedawać poniżej SCD, bo ich sklepy wyśmieją. A że sklepy w Polsce niewiele sobie z SCD robią i walczą ceną, to już inna historia.
krzysiek2222 pisze:
04 kwie 2019, 07:57
A drugie Pytanie: Czy w najbliższych tygodniach / miesiącach będzie gdzieś możliwość na Śląsku zagrać w prototyp? Jeszcze mi się nie udało. :twisted:
Myślę, że tak - dawno mnie nie było w gliwickim Gambicie (pod latarnią najciemniej:)). Do Radlina też masz niedaleko, może Lir się wybierze na partyjkę.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Kickstarter / FB / forum

ODPOWIEDZ