(KS) Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
ariser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times

Re: (KS) Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: ariser » 09 maja 2019, 14:09

Rozumiem, że "podwójny" SG z nowego updatu także Cię nie przekona, że jednak CMON chciało jednak więcej wyciągnąć z tej kampanii?
Co do liczb - oczywiście, zgadzam się, że nie ma nad czym rozpaczać. Rozumiem też logikę z EB. W żadnym momencie tego nie neguję. Po prostu mam wrażenie, że CMON jednak liczyło na prawdziwą bombę z tym IP, a idzie, jak na nich, hmm.. normalnie. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 138 times
Been thanked: 63 times

Post autor: japanczyk » 09 maja 2019, 14:31

ariser pisze:
09 maja 2019, 14:09
Rozumiem, że "podwójny" SG z nowego updatu także Cię nie przekona, że jednak CMON chciało jednak więcej wyciągnąć z tej kampanii?
Co do liczb - oczywiście, zgadzam się, że nie ma nad czym rozpaczać. Rozumiem też logikę z EB. W żadnym momencie tego nie neguję. Po prostu mam wrażenie, że CMON jednak liczyło na prawdziwą bombę z tym IP, a idzie, jak na nich, hmm.. normalnie. ;)
Ja wiem... 22k wspierających to ostatnio mieli przy okazji Green Horde, a to było 2 lata temu. Tak samo Rising Sun i Massive Darkness, wiec wydaje mi sie, ze idzie całkiem nieźle ;-)

Ale brakuje mi kilku flagowych potworów i bossów wciaz
Gdzie Wintern Lanterns, gdzie Amygdala, Gherman, Moon Presence? Gdzie świniaki i Mad Ones?
Wydaje mi sie, ze zostało naprawde niewiele rzeczy, które mogłoby zostać dorzucone do gry. Przypuszczam, że dostaniemy Old Hunters jako dodatek, który bedzie w granicach ceny drugiej podstawki i bedzie na final push i jutro Forbiden Forest/Nightmare Frontier

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 09 maja 2019, 15:18

Mówię tylko że nie jest źle i że każda ostatnia kampania cmon ma takie dołki, podwójne SG itp rzeczy. Ale owszem akurat przy tej można się było spodziewać większego szału. Też czekam na zryw.
Moja kolekcja
Oferuję 7% rabatu w Trzy Trolle i 11% w Planszostrefa.pl
Podcast "Co jest grane?" i recenzje na ZnadPlanszy: Pełną parą

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Post autor: vikingowa » 09 maja 2019, 16:58

Myślę, że Amygdala będzie bonusem końcowym lub 50 centymetrowym add onem za 100 dolców :lol:

Hazegiant
Użytkownik wspierający

Post autor: Hazegiant » 09 maja 2019, 20:54

Wesoło się robi, 310$ pledge + wysyłka ze 30 :D Jak wrażenia po ostatnim add-onie?

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 09 maja 2019, 21:09

Hazegiant pisze:
09 maja 2019, 20:54
Wesoło się robi, 310$ pledge + wysyłka ze 30 :D Jak wrażenia po ostatnim add-onie?
Wrażenie takie, że dodatek fajny, ale będę chyba w czerwcu samą margarynę jeść...
Moja kolekcja

MManiekM

Post autor: MManiekM » 09 maja 2019, 21:26

Po prostu dodałem 40$... obok takiego dodatku ciężko przejść obojętnie. Szkoda tylko, że w moim wypadku to już wychodzi 190$.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 maja 2019, 22:43

MManiekM pisze:
09 maja 2019, 21:26
Po prostu dodałem 40$... obok takiego dodatku ciężko przejść obojętnie. Szkoda tylko, że w moim wypadku to już wychodzi 190$.
Też bierzesz Cainhirst? :-D

MManiekM

Post autor: MManiekM » 09 maja 2019, 23:30

Na chwilę obecną tak. Boję się tylko, że dorzucą jeszcze jeden duży add-on i zacznie się wybieranie co ostatecznie wziąć.

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 09 maja 2019, 23:58

Dla mnie przy BB nie ma niestety wyboru innego niż ten, czego jeszcze sobie odmówić w czerwcu xD
Moja kolekcja

Tuminure
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post autor: Tuminure » 10 maja 2019, 09:44

Hazegiant pisze:
09 maja 2019, 20:54
Wesoło się robi, 310$ pledge + wysyłka ze 30
Nie chcę zasmucać ale za wysyłkę liczyłbym bardziej okolice 45-50$ ;) (biorąc pod uwagę to ile chcieli za Starcadię albo Invadera).

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 10 maja 2019, 10:04

Na szczęście są grupowe zamówienia ;)
Gdzieś pisali że koszty maja być jak przy dmd.
Moja kolekcja

MManiekM

Post autor: MManiekM » 10 maja 2019, 10:53

pan_satyros pisze:
10 maja 2019, 10:04
Na szczęście są grupowe zamówienia ;)
Gdzieś pisali że koszty maja być jak przy dmd.
Jak wygląda to kwotowo?

Poza tym będą widełki, w zależności od tego ile się zamówiło. Fakt przy takiej ilości pudeł (all in) 30$ wygląda na trochę za mało, ale biorąc podstawkę + 2 dodatki raczej jesteśmy w stanie się zamknąć w tej magicznej 30.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 10 maja 2019, 11:05

MManiekM pisze:
10 maja 2019, 10:53
Jak wygląda to kwotowo?

Poza tym będą widełki, w zależności od tego ile się zamówiło. Fakt przy takiej ilości pudeł (all in) 30$ wygląda na trochę za mało, ale biorąc podstawkę + 2 dodatki raczej jesteśmy w stanie się zamknąć w tej magicznej 30.
Koszt samej podstawki to będzie 30$, tak było przy dużo lżejszym Blood Rage Viking's Pledge (28$), a przy CDMD było to chyba równe 30$

Tu masz link do kosztów DMD: viewtopic.php?f=55&t=60865#p1142035 , jak coś na forum jest otworzone kilka zamówień na BB (Warszawa, Poznań, Łódź)

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 10 maja 2019, 12:38

Ja mam zamrożone $200 do wydania z przesyłką więc mogę dodać tylko 2 dodatki i nadal się zastanawiam które... Oczywiście tylko exclusive wchodzą w grę :)
Poza tym im bliżej końca tym więcej wątpliwości czy chce tyle wydać na, tak naprawdę, "tylko" planszówkę...

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 10 maja 2019, 13:05

vikingowa pisze:
10 maja 2019, 12:38
Ja mam zamrożone $200 do wydania z przesyłką więc mogę dodać tylko 2 dodatki i nadal się zastanawiam które... Oczywiście tylko exclusive wchodzą w grę :)
Poza tym im bliżej końca tym więcej wątpliwości czy chce tyle wydać na, tak naprawdę, "tylko" planszówkę...
własnie te exclusive'y sa takie meh :P ja uderzam jednak w Cainhurst + Hunter's Dream póki co i czekam z wypiekami na Old Hunters :P

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 10 maja 2019, 17:39

Kurczę... no wiem właśnie, że nie są wybitne ale nie chce się później wkurzać (o ile gra mi się spodoba), że nie wzięłam jednak tych później niedostępnych.
A jak gra mi się nie spodoba to łatwiej będzie ją opchnąć z tymi właśnie dodatkami.
Ech... te rozterki gracza...

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Post autor: DEyON » 11 maja 2019, 09:41

Tutaj niby pozytytywne opinie od 1 uzytkownika, ktory zagral: https://boardgamegeek.com/thread/220084 ... k-q/page/1 Wiadomo tylko 1 osoba, ale po glowie ciagle mi chodzi pytanie czemy CMON nie pokaze pelnego gameplaya np. z chalice dungeon, ktory pewnie przekonalby wiecej ludzi niz odrzucil bo takie filmy buduja zaufanie i pokazuja, ze firma jest przekonana w ich produkt a nie, ze cos ukrywa.

MManiekM

Post autor: MManiekM » 11 maja 2019, 09:55

DEyON pisze:
11 maja 2019, 09:41
Tutaj niby pozytytywne opinie od 1 uzytkownika, ktory zagral: https://boardgamegeek.com/thread/220084 ... k-q/page/1 Wiadomo tylko 1 osoba, ale po glowie ciagle mi chodzi pytanie czemy CMON nie pokaze pelnego gameplaya np. z chalice dungeon, ktory pewnie przekonalby wiecej ludzi niz odrzucil bo takie filmy buduja zaufanie i pokazuja, ze firma jest przekonana w ich produkt a nie, ze cos ukrywa.
Pewnie dlatego, że Chalice Dungeon jeszcze fizycznie nie istnieje.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 11 maja 2019, 10:02

DEyON pisze:
11 maja 2019, 09:41
Cmon chyba nigdy nie pokazuje gameplayu, zresztą ich gry trochę się zmieniają przed wypuszczeniem no i cała gra czeka na license approval

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 11 maja 2019, 10:41

Pokazują pokazują, ale zazwyczaj nie mają tylu mini filmików co tu. Może po prostu tym razem obrali inna strategie? Krótkie filmy omawiając główne aspekty, dla leniwych, którzy nie mają ochoty oglądać długiego materiału i szukać w nim konkretów.
Moja kolekcja

hadrian
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post autor: hadrian » 11 maja 2019, 14:29

vikingowa pisze:
10 maja 2019, 17:39
Kurczę... no wiem właśnie, że nie są wybitne ale nie chce się później wkurzać (o ile gra mi się spodoba), że nie wzięłam jednak tych później niedostępnych.
A jak gra mi się nie spodoba to łatwiej będzie ją opchnąć z tymi właśnie dodatkami.
Ech... te rozterki gracza...
Ja przez takie zagrywki odpuściłem zupełnie. Wystawiają grę za 100$ po czym dorzucają dodatkową zawartość za 220$ której nigdzie potem nie będzie można dokupić. Nikt nie jest w stanie teraz ocenić czy lepiej wziąć ten czy tamten żeby później nie żałować.
Large Hadrian Collider

MManiekM

Post autor: MManiekM » 11 maja 2019, 14:32

Jak ktoś nie weźmie w ogóle Bloodborne, to zawsze potem zostaje Trudvang Legends, który pewnie będzie następną kampanią. Odpuszczenie BB jest chyba jednak zbyt trudne dla mnie.

Co do dodatków za 40$ to oprócz Hunter's Dream nie ma większego znaczenia, który wybierzesz. Oba oferują praktycznie to samo. Jedynie 60$ to dwie kampanie i nieco więcej przeciwników. Sam obecnie mam włożone 190$ - Core box + Hunter's Dream + Cainhurst Castle.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 11 maja 2019, 14:35

hadrian pisze:
11 maja 2019, 14:29
Ja przez takie zagrywki odpuściłem zupełnie. Wystawiają grę za 100$ po czym dorzucają dodatkową zawartość za 220$ której nigdzie potem nie będzie można dokupić. Nikt nie jest w stanie teraz ocenić czy lepiej wziąć ten czy tamten żeby później nie żałować.
Właśnie na takim myśleniu CMOn zarabia, na ludziach którzy z jakiegoś powodu chcą miec wszystko.
Ale czy naprawdę do gry potrzeba Ci wszytskich dodatków? Gra jest kompletna i regrywalna przy samym core boxie. Add-ony jak sama nazwa wskazuje to tylko add-ony. Jesli bylaby to jedyna gra w mojej kolekcji to bym skompletował pewnie wszystko, ale majac 20-30 tytułów i możliwosc wyboru tego w co gram, perspektywe ze na rynku caly czas pojawiaja sie kolejne ciekawe gry mam obawy, ze bede w stanie chociaz podstawke ograc wyczerpujaco ;-)

Zastanawia mnie skad w ludziach taka chęć posiadania wszystkiego - patrze np. na takiego Batmana za 2000 zł i zdecydowanie wolałbym wydać 4 razy po 500 zł zeby zakupic inne tytuły które dadzą mi summa summarum pewnie wiecej frajdy

hadrian
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post autor: hadrian » 11 maja 2019, 14:53

japanczyk pisze:
11 maja 2019, 14:35
Właśnie na takim myśleniu CMOn zarabia, na ludziach którzy z jakiegoś powodu chcą miec wszystko.
Trochę to spłycasz. Wydawnictwo przedstawia mi grę za 100$, wiem że potem w sprzedaży nie będzie jakichś tam figurek ale otrzymam je w zamian za to że zamrożę sobie środki teraz żeby oni mogli bezpiecznie wyprodukować taki nakład jaki potrzebują. Mogę jednak poczekać i kupić za rok czy 2 wersję sklepową może nawet polską.

Oni jednak robią więcej, pokazują mi grę za 100$ a obok pokazują dodatkową zawartość za 2 razy tyle. sama podstawka jest wg nich warta 1/3 tego co mogą mi zaoferować, ale to co mogę dostać za 2/3 finalnej ceny nigdzie i nigdy oficjalnie nie kupię. Ja się nie znam na psychologii i nie chcę używać nieładnych kolokwializmów, ale nie podoba mi się to.

Tak jak to też zostało napisane, nie ma żadnych gameplayów, nie wiem jak te dodatki mogą wpłynąć na grę, mogę tylko oceniać po spisie zawartości, grafikach i cenie.
Large Hadrian Collider

ODPOWIEDZ