(KS) Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Rashok
Been thanked: 1 time

Re: (KS) Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Rashok » 07 maja 2019, 08:50

No ja nie ukrywam jak wspierałem EB to liczyłem na troszkę więcej... Boję się że płytki zwiedzania Yharnam różnią się tylko układem i grafikami - a mogłby zawierać jakieś modyfikatory itd. Boję się, że te pierdyliard figurek nie usunie monotonii w grze po kilku rozgrywkach - no bo co tak na prawdę dają figurki - przeciwnika który bije raz mocniej, raz słabiej a opiera się na tej samej talii "sztucznej inteligencji". PvP jako cel śmierdzi mi trybem na siłę :/

No i kwota w jakiej ta gra się zamknie to kosmos - na tą chwilę z wysyłką 260-290$
Bgg Collection / Wishlist / Gry kupione na forum: 7 :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 13 times

Post autor: japanczyk » 07 maja 2019, 08:59

Rashok pisze:
07 maja 2019, 08:50
No ja nie ukrywam jak wspierałem EB to liczyłem na troszkę więcej... Boję się że płytki zwiedzania Yharnam różnią się tylko układem i grafikami - a mogłby zawierać jakieś modyfikatory itd. Boję się, że te pierdyliard figurek nie usunie monotonii w grze po kilku rozgrywkach - no bo co tak na prawdę dają figurki - przeciwnika który bije raz mocniej, raz słabiej a opiera się na tej samej talii "sztucznej inteligencji". PvP jako cel śmierdzi mi trybem na siłę :/

No i kwota w jakiej ta gra się zamknie to kosmos - na tą chwilę z wysyłką 260-290$
W tej chwili liczysz wszystkie dodatki, które tbh wiele nie wnosza (oprócz Cainhurst)
Wiesz, sam Bloodborne tak wyglada - gdzie łazisz po miescie, grindujesz, idziesz na bossa :D pytanie ile klimatu przeleje się na planszówkę, PvP zdaje sie byc przenisione z którejs z poprzednich gier, w której się dobrze sprawdzało (ale to wnioskuje z komentarzy)

Ja jestem gry ciekaw, mam nadzieje, ze bedzie przynajmniej dobra i te 150$, które teraz wrzucam nie bedzie zmarnowane.

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 07 maja 2019, 09:15

Wiesz, sam Bloodborne tak wyglada - gdzie łazisz po miescie, grindujesz, idziesz na bossa :D
Wiem, wiem dlatego też tak szybko to wsparłem bo grę uwielbiam, mam tylko zastrzeżenie, że to co świetnie działa na ekranie telewizora może nie chcieć działać w ten sposób na planszy. Weźmy pod uwagę, że tutaj brak elementu zręcznościowego, a szybkość ataku przedstawiana przez CMON to tylko kolejkowanie walki.

Co do walki to może troszkę więcej opiszę o co mi chodzi:

Teraz mamy karty zachowań przeciwników opierające się w dużej mierze na ataku podstawowym, specjalnym, enrage'u i ew. transformacji - jak w przypadku jednego z bossów. Jest to bardzo ograniczona pula zachowań, a potworków na tą chwilę mamy już bardzo dużo - ani jeden cel nie wprowadza dodatkowych mechanik z których mogłyby korzystać kolejne potwory. Może to oznaczać, że przy tym całym sklepie z zabawkami nasze potworki zaczną od pewnego momentu być do siebie bardzo podobne. Nie wierzę, że to piszę ale brakuje mi tutaj kostki z możliwością "push your luck"

Może chrzanie głupoty ale czegoś mi po prostu brak w tej grze, a ciężko mam doprecyzować co to jest

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 07 maja 2019, 10:14

Ja wsparłam tylko dlatego, że kocham klimat gry i nadal się w nią zagrywam. Przyłączam się w 100% do powyższych wątpliwości dlatego nie mam zamiaru już szaleć za bardzo, zapał trochę przygasł a odezwał się zdrowy rozsądek. Pozostanę raczej przy core box gdzie ze wszystkimi SG daje mi i tak już pokaźną liczbę figurek (boskie są!!!) a może dorzucą jeszcze jedną kampanię.

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 07 maja 2019, 14:27

Kampanię śledzę od samego początku, czytając każdy update oraz większość komentarzy twórców i przyznam, że jestem raczej spokojny o kształt tej gry.
Mamy rozwój talii, zachowania przeciwników, ściąganie na siebie aggro, przedmioty jednorazowe, efekty misji, wyścig z czasem, decyzje związane z parciem naprzód/zbieraniem wglądu, decyzje związane z kumulowaniem lub wydawaniem wglądu, bos ma swoje specjalne zasady, każda broń ma nieco inny feeling.
Jest tu tego sporo, a znając pomysły autora i to jak sprawnie porusza się w grach tego typu (patrz fantastyczny Rum & Bones), naprawdę trudno się tu obawiać nudy.
O ile i tu podkreślam, nie oczekujemy gry innej niż eksploracja + walka na mapie.
Jedyne co mnie zastanawia, to jak oddadzą kwestie budowania historii przez te karty i na ile kolejne kampanie będą rajcować tak jak za 1 razem.
Moja kolekcja
Oferuję 7% rabatu w Trzy Trolle i 11% w Planszostrefa.pl
Podcast "Co jest grane?" i recenzje na ZnadPlanszy: Pełną parą

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 07 maja 2019, 15:48

Dla zainteresowanych dostałem info od CMON ze shipping będzie na poziomie CDMD

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 07 maja 2019, 15:49

japanczyk pisze:
07 maja 2019, 15:48
Dla zainteresowanych dostałem info od CMON ze shipping będzie na poziomie CDMD
No to nie jest źle.
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
vikingowa
Użytkownik wspierający

Post autor: vikingowa » 07 maja 2019, 20:13

I tym pięknym akcentem dobiliśmy do progu $300 wliczając przesyłkę😱🤑

Obrazek

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 07 maja 2019, 20:15

vikingowa pisze:
07 maja 2019, 20:13
I tym pięknym akcentem dobiliśmy do progu $300 wliczając przesyłkę😱🤑

Obrazek
Jako fana cieszą mnie te wszystkie potwory, ale...
w kwestii liczby elementów niby to podobny stosunek cena / ilość, co w małych dodatkach do Descenta, niemniej gameplayu wydaje się w nich mniej.
3 misje na jeden? wolałbym coś więcej, ale ciekaw jestem co z tego wyjdzie.
Descent jednak zawsze dodawał tymi dodatkami też coś do głównej gry, tu tego nie widać.
Moja kolekcja

_leigam_
Użytkownik wspierający

Post autor: _leigam_ » 07 maja 2019, 20:33

Rashok pisze:
07 maja 2019, 09:15
Wiesz, sam Bloodborne tak wyglada - gdzie łazisz po miescie, grindujesz, idziesz na bossa :D
Teraz mamy karty zachowań przeciwników opierające się w dużej mierze na ataku podstawowym, specjalnym, enrage'u i ew. transformacji - jak w przypadku jednego z bossów. Jest to bardzo ograniczona pula zachowań, a potworków na tą chwilę mamy już bardzo dużo - ani jeden cel nie wprowadza dodatkowych mechanik z których mogłyby korzystać kolejne potwory. Może to oznaczać, że przy tym całym sklepie z zabawkami nasze potworki zaczną od pewnego momentu być do siebie bardzo podobne. Nie wierzę, że to piszę ale brakuje mi tutaj kostki z możliwością "push your luck"
Czy dobrze rozumiem (bo nie sledze specjalnie) ze kazdy przeciwnik nie boss zachowuje sie zawsze tak samo?
"Po co mi ten preorder. Jak będzie słaba to zaoszczędzę kasę, jak dobra ale się nie przyjmie to później kupię ją taniej, jak będzie super i się wyprzeda i nie zdążę, to 100% będzie dodruk, taniej, z poprawionymi błędami i wygładzonymi zasadami."

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 07 maja 2019, 20:53

Czy dobrze rozumiem (bo nie sledze specjalnie) ze kazdy przeciwnik nie boss zachowuje sie zawsze tak samo?
Potworek może wykonać:
atak podstawowy - opisany na karcie przeciwnika (opis daje informacje o szybkości ataku, ilości ran i efekcie dodatkowym)
atak specjalny - również opisany na karcie (opis daje informacje o szybkości ataku, ilości ran i efekcie dodatkowym - jest silniejszy od ataku podstawowego, trzeba mieć pomysł żeby zapobiegać takim atakom)
dochodzą też wariacje obu w przypływie wściekłości "enrage" - zazwyczaj wzmacnia atak, szybkość.

Ataki te opierają się na losowanych kartach które mówią co się dzieje w danej chwili. Tych kart ma być ponad 28 - będą też posiadały opisy dodatkowe - typu przetasuj talie itd.

Awatar użytkownika
nightrunner
Użytkownik wspierający

Post autor: nightrunner » 07 maja 2019, 22:11

Srogo sie zaczęło robić jeśli chodzi o cenę :roll: i w związku z tym mam pytanie: czy kasę muszę mieć w dniu zakończenia kampani aby spłacić pledge'a, czy może płatności można będzie uregulowac w przeciągu dluzszego okresu, np. 1-2 miesięcy ?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 07 maja 2019, 22:58

nightrunner pisze:
07 maja 2019, 22:11
Srogo sie zaczęło robić jeśli chodzi o cenę :roll: i w związku z tym mam pytanie: czy kasę muszę mieć w dniu zakończenia kampani aby spłacić pledge'a, czy może płatności można będzie uregulowac w przeciągu dluzszego okresu, np. 1-2 miesięcy ?
Musisz miec tyle ile deklarujesz, ale dodatki zawsze mozesz dobrac w Pledge Managerze. W takim wypadku musisz mięc tylko kase na pledge który zadeklarowales czyli 90/100$

Hazegiant
Użytkownik wspierający

Post autor: Hazegiant » 08 maja 2019, 02:51

Ja tam jadę All-in. Nic nigdy nie wspierałem, a później z zazdrością patrzyłem jak ludziom przychodziła Arcadia albo Rising Sun. Raz się żyje. Jest drogo, ale nie wiem czego się wszyscy spodziewali - mocna marka Bloodborne + CMON. Nie mogło być tanio :D

edit: Jestem ciekaw jakie ceny te dodatki będą osiągać za rok, jak już zaczną przychodzić do ludzi zakupione egzemplarze i gra okaże się kolejnym dobrym strzałem CMON, obok takiego Blood Rage'a, Rising Sun albo Zombicide. Myślę, że stratny nikt nie będzie jeżeli zdecyduje się to opchnąć po skończeniu :)

Awatar użytkownika
Ezekiel
Użytkownik wspierający

Post autor: Ezekiel » 08 maja 2019, 06:51

Ja pierwszy raz coś wspieram na KS, tutaj zbiegło się fantastyczne IP z nazwiskiem Langa (choć wiadomo, że on jest tu wspierającym i w zasadzie macza palce we wszystkim od CMON obecnie). Po updatach też mam poczucie, że jest pomysł na tę grę. I jedyne co mnie boli, to ceny tych mniejszych adodonów, nie wiem czy przemogę się na zakup wszystkich, ale jak w poście powyżej, czuję że będę potem żałował. Myślę też, że na koniec wjedzie jeszcze jeden duży dodatek, pewnie coś z Old Hunters i to za więcej niż 60 dolarów, wtedy będzie dopiero dylemat :D

Awatar użytkownika
nightrunner
Użytkownik wspierający

Post autor: nightrunner » 08 maja 2019, 09:23

Jak myślicie w jakiej kwocie się zmieścimy do końca kampanii? 300-400$?
Oby była opcja all-in z jakimś rabatem bo coś czuję, że mój portfel mocno to odczuje :wink:
No, ale co zrobić jeśli materializuje się Twoja najulubieńsza gra na tej generacji konsol :D

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 08 maja 2019, 09:35

nightrunner pisze:
08 maja 2019, 09:23
Jak myślicie w jakiej kwocie się zmieścimy do końca kampanii? 300-400$?
Oby była opcja all-in z jakimś rabatem bo coś czuję, że mój portfel mocno to odczuje :wink:
No, ale co zrobić jeśli materializuje się Twoja najulubieńsza gra na tej generacji konsol :D
Boję się, że będzie to ostatecznie "jeden konsol" (moja wirtualna waluta KSowa, równowartość jednej konsoli aktualnej generacji xD)
Co do all-in - wątpię. Nigdy tego nie praktykowali w CMON.
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 08 maja 2019, 09:53

pan_satyros pisze:
08 maja 2019, 09:35
Boję się, że będzie to ostatecznie "jeden konsol" (moja wirtualna waluta KSowa, równowartość jednej konsoli aktualnej generacji xD)
To już przekroczyło te kwote :P Bo konsole spokojnie kupisz za 260$, a nawet taniej na promocjach (najtaniej w sklepie PS4 widzialem za 200$ w przeliczeniu) :P

Low Projection mówi, że dojdziemy do 3250, co oznacza jeszcze 8 figurek i bossa
High to 3800, czyli kolejny darmowy dodatek pewnie by się zmieścił, co w sumie by dało dodatkowy scenariusz (nightmare frontier?) 16 figsów i 2 bossów

Ogólnie core prezentuje naprawdę zacną zawartość, az chyba sie zainteresuje malowaniem figurek :P
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 09:59 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 08 maja 2019, 09:55

japanczyk pisze:
08 maja 2019, 09:53
pan_satyros pisze:
08 maja 2019, 09:35
To już przekroczyło te kwote :P Bo konsole spokojnie kupisz za 260$, a nawet taniej na promocjach (najtaniej w sklepie PS4 widzialem za 200$ w przeliczeniu) :P
Zaraz mnie admin za offtop zje, ale ok - no to "jeden prokonsol" :lol:
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 08 maja 2019, 11:59

pan_satyros pisze:
08 maja 2019, 09:55
Zaraz mnie admin za offtop zje, ale ok - no to "jeden prokonsol" :lol:
xD

Z tego co patrze póki co KS Exclusive jest jakaś 1/3 contentu z SG - 32 potwory, 3 hunterów i 2 bossów
Ciekaw jestem czy reszta wyląduje w core boxie i czy Portal połasi się na wydanie gry w Polsce
zdaje sie, ze karcianka dobrze sie przyjela skoro wydali dodatek

Awatar użytkownika
nightrunner
Użytkownik wspierający

Post autor: nightrunner » 08 maja 2019, 15:50

Co prawda to pierwszy projekt na KS, który wspieram więc nie mam doświadczenia, ale już trzeci dzień z rzędu ilość backerów jest na minusie. Czy to już powód żeby się zacząć martwić czy jeszcze nie? :)

https://www.kicktraq.com/projects/cmon/ ... hart-daily

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 08 maja 2019, 16:10

nightrunner pisze:
08 maja 2019, 15:50
Co prawda to pierwszy projekt na KS, który wspieram więc nie mam doświadczenia, ale już trzeci dzień z rzędu ilość backerów jest na minusie. Czy to już powód żeby się zacząć martwić czy jeszcze nie? :)

Obstawiam, ze to ludzie lecący na IP, którzy chcą mieć wszystko i odstrasza ich ilość dodatków ;-)

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 08 maja 2019, 16:10

nightrunner pisze:
08 maja 2019, 15:50

Przy takim Early Bird to norma. Do tego ludzie rezygnują, bo wchodzą w grupowe lub zwyczajnie nie mogąc mieć wszystkiego nie biorą nic.
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
ariser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Post autor: ariser » 09 maja 2019, 07:44

O kampanię się nie boję, bo i tak jest masa rzeczy za te 90$, ale chyba jednak nie idzie tak gładko jakby CMON chciało. Nigdy nie dawali SG "za darmo". Sprawa dla mnie raczej oczywista, że gadki o spontanicznym dodaniu czegokolwiek do gry, w przypadku tego wydawcy, można włożyć między bajki. Swobodnie można założyć, że te karty miały się pojawić później w kampanii, ale chyba chcą trochę rozruszać imprezę przed końcówką. :wink:

Update: https://www.kickstarter.com/projects/cm ... ts/2502331

Awatar użytkownika
pan_satyros
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: pan_satyros » 09 maja 2019, 08:40

Szczerze wątpię by to miały być SG. Jeśli tak to jeden zbiorczy. Na etapie 2.8 mln SG muszą być bardzo kuszące dla każdego, nie tylko kupującego dodatek. Prędzej bym je dodał jako bonus do dodatków czym może przekonał osoby do ich kupna, co teraz właśnie zrobili. Powinni jeszcze do każdego dodatku dodać chociaż jednego tropuciela. A co do wzrostu kampanii. Były EB to sprawiło, że 80% zainteresowanych wolało kliknąć od razu.
Zauważ że już teraz jest ponad 21 tysięcy wspierających!
Ostatnie kapanie to odpowiednio:
Blood Rage Digital: 11200
Project Elite 5400
Starcadia 6500
Cthulhu 15800
Zombicide: Invader 18400
Hate 10200
Zombicide: Green Horde 27236

Zobaczymy pod koniec, wtedy ludzie zmieniają 1$ na pełną kwotę dochodzą nowi,
Moja kolekcja