(Zagramw.to) W pogoni za szczęściem

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Rashok
Been thanked: 1 time

(Zagramw.to) W pogoni za szczęściem

Post autor: Rashok » 07 maja 2019, 08:46

Kolejna kampania Czachy. Tym razem gra ma pojawić się stosunkowo szybko w naszych domach. Z jednej strony jestem ciekaw gry, z drugiej - chciałbym, a się boję.
Informacje o kampanii:
- Data wydania: 10.2019
- koszt gry EB (możliwość wsparcia do 10.05.2019 23:59): 149 zł lub 229 zł z dodatkiem
- koszt gry później: 169 zł lub 249 zł z dodatkiem

Link do kampanii Zagramw.to

Gameplay Zagramw.to
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 10:08 przez Rashok, łącznie zmieniany 8 razy.
Bgg Collection / Wishlist / Gry kupione na forum: 11 :)

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 144 times
Been thanked: 21 times

Re: (Zagramw.to) W pogoni za szczęściem

Post autor: polwac » 07 maja 2019, 08:55

Gra wydaje się ciekawa szczególnie czytając poniższą wypowiedź:
Spoiler:
Dodatkowo wczoraj pojawił się gameplay Wookie vs. Przemo. Cena wydaje się też OK.
Jeśli chodzi o mnie to dalej zastanawiam się czy to wesprzeć.

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 31 times
Been thanked: 29 times

Post autor: KurikDeVolay » 07 maja 2019, 08:59

Gra mogłaby być świetna, niestety Czacha moim zdaniem przekreśla ten tytuł. Będzie marnej jakości albo wybrakowany, a wspierający po kampanii dostaną pewnie laskę na twarz. Za godzinę zacznie się pokaz "aktywne i troskliwe wydawnictwo Czacha Games". Na czas kampanii...

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 07 maja 2019, 09:01

Szkoda, że zagramw.to nie ma jak KS :/ Wstępnie wesprzeć i poczekać na więcej informacji. Z drugiej strony na naszym rynku to chyba nic by się nie ufundowało w ten sposób

Casiliasplp
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times

Post autor: Casiliasplp » 07 maja 2019, 13:28

Ja tam wspieram może być ciekawe :)
Rabaty:
3 trolle -rabat 6%
Mogę się podzielić :)

Awatar użytkownika
Kondzio167
Has thanked: 4 times

Post autor: Kondzio167 » 07 maja 2019, 16:26

Mnie gra mocno przekonuje i wspieram z dodatkiem :)

Myślę, że wszystkie progi zostaną osiągnięte oraz mam nadzieje że pojawi się możliwość wsparcia drugiego dodatku :)

Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Dr. Nikczemniuk » 07 maja 2019, 21:31

Ludzie jakoś nie śpieszą ze wsparciem...
Na tę chwilę ledwie 13 z 30 tyś.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Gromb » 07 maja 2019, 21:51

Wciąż czekam na poprawione karty do Karcianych podziemi.
Dodatki do wojowników Midgardu zostały niepoprawione.
Woreczki do klanów z alliexpressu.
Impulse- eh... Szkoda gadać.
Poczekam na wydanie sklepowe, spokojnie i bez nerwów.
Nie będę gonił za szczęściem z innymi.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2019, 22:38 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Miszon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times

Post autor: Miszon » 07 maja 2019, 22:14

Gra wygląda na bardzo ciekawą.
Poczekam, aż będzie w sklepach.
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 07 maja 2019, 22:16

Do tego dochodzą błędy na kartach Pól Zieleni

Awatar użytkownika
sydonia
Użytkownik wspierający

Post autor: sydonia » 08 maja 2019, 00:44

Zagrałam jedną partyjkę na Pyrkonie, więc mogę się podzielić jedynie pierwszym wrażeniem:

"O grze wszędzie mówi się, że to Simsy na planszy, bo przeżywamy nasze życie od bycia nastolatkiem do starości. Mechanicznie mamy tu prosty worker placement: idź na pole i weź żeton zasobu, albo kartę. Karty, czyli projekty, aktywności, praca i związki, są tu kluczowe, bo z nich otrzymujemy różne bonusy (głównie punkty, kasę, zasoby) płacąc koszt danej rubryki (żetonami, kasą). Proste zarządzanie zasobami: zdobądź, wydaj, dostań coś w zamian. Można to nazwać budową silniczka, choć nie jest to wielkie ekonomiczne wyzwanie.
Wrażenia mam bardzo neutralne.
Grałam tylko w podstawkę i tylko we dwie osoby (nie wnikałam co wprowadza dodatek). Interakcja jest tu nieduża, bo nawet na zajęte pole akcji może iść inny gracz, musi tylko wyłożyć więcej swoich pionków. Większość czasu gra się właściwie solo. Karty wychodzą co rundę nowe, więc trudno planować ileś ruchów do przodu. Zbiera się zasoby, wydaje na bieżąco, dostaje coś w zamian i tak w kółko, przez co nie czułam ekscytacji, budowania długofalowej strategii. Temat jest odświeżający i przyjemny, mechanicznie jednak do mnie nie trafia, jest kolejnym lekkim worker placementem, który szybko może stać się powtarzalny (mówię o samej podstawce, bo dodatku nie znam). Widzę jednak dla tej gry odbiorcę - w gronie początkujących i rodzinnych graczy powinna się dobrze sprawdzić."

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 08 maja 2019, 07:09

sydonia pisze:
08 maja 2019, 00:44
Temat jest odświeżający i przyjemny, mechanicznie jednak do mnie nie trafia, jest kolejnym lekkim worker placementem, który szybko może stać się powtarzalny (mówię o samej podstawce, bo dodatku nie znam). Widzę jednak dla tej gry odbiorcę - w gronie początkujących i rodzinnych graczy powinna się dobrze sprawdzić."
Troszkę się zgodzę, a troszkę nie :). Moja żona wydaje się być bardziej zainteresowana niż ja i co ciekawe byłaby skłonna ją kupić. Co daje do myślenia, bo takie rzeczy zazwyczaj się nie zdarzają. Wydaje mi się, że lekkość, grafiki i temat są bardzo atrakcyjne właśnie dla takich graczy - którzy w cięższych tytułach czują się jeszcze niepewnie, a grać lubią. Porównania do gry Sims tylko dodają atrakcyjności bo dla dzisiejszych 30 latków to było dzieciństwo - dochodzi sentyment. Czy to oznacza, że gra nie sprawi radości zaawansowanemu graczowi? Myślę, że nie - każdy potrzebuje czasem odpalić coś lżejszego, przyjemniejszego i jeśli wesprzemy ten tytuł to chętnie do niego usiądę :) Mamy jeszcze 2 dni EB i 19 dni do końca kampanii więc jest czas do namysłu.

Awatar użytkownika
uyco
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: uyco » 08 maja 2019, 09:59

Wsparłem, głównie ze względu na temat. Kiedyś zagrywaliśmy się z moimi dziećmi w CV, tutaj mechanika wydaje się bądź co bądź poważniejsza. Mam nadzieję, że Czacha nie zepsuje czegoś.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam

Awatar użytkownika
hipcio_stg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Post autor: hipcio_stg » 08 maja 2019, 21:38

Może to będzie pierwsza kampania, która się nie ufunduje? Na pewno nie będzie hitem sprzedażowym. Ryzykowna pozycja w portfolio Czachy. Stok może robić się za stromy dla tego narciarza.

Awatar użytkownika
garg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Post autor: garg » 08 maja 2019, 22:24

Poczytałem recenzje i podoba mi się pomysł oraz - na co wskazuje większość recenzujących - klimatyczność rozgrywki. Jednak 220 złotych za zestaw z dodatkiem to dla mnie za dużo, więc poczekam. Jeśli się ufunduje, kupię jakąś używaną kopię albo na promocji na Święta. Jeśli nie - well... Zagram w coś innego :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)

keldorn
Użytkownik wspierający

Post autor: keldorn » 09 maja 2019, 07:49

uyco pisze:
08 maja 2019, 09:59
Wsparłem, głównie ze względu na temat. Kiedyś zagrywaliśmy się z moimi dziećmi w CV, tutaj mechanika wydaje się bądź co bądź poważniejsza. Mam nadzieję, że Czacha nie zepsuje czegoś.
Mam identyczne podejscie co ty. Tez zagrywałem sie z żoną w CV ale mimo dodatku to cos juz sie wypalilo. Tutaj czuje duuuzy potencjal i różnorodność decyzji tak wiec od momentu kiedy zostałem poinformowany o tym tytule w PL jest na moim celowniku. Wsparłem i teraz czekam az pykną wszystkie dodaki w celach.

KonradT
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 11 times

Post autor: KonradT » 09 maja 2019, 08:00

keldorn pisze:
09 maja 2019, 07:49
uyco pisze:
08 maja 2019, 09:59
Mam identyczne podejscie co ty. Tez zagrywałem sie z żoną w CV ale mimo dodatku to cos juz sie wypalilo. Tutaj czuje duuuzy potencjal i różnorodność decyzji tak wiec od momentu kiedy zostałem poinformowany o tym tytule w PL jest na moim celowniku. Wsparłem i teraz czekam az pykną wszystkie dodaki w celach.
Na zachodzie po premierze było o tej grze w miarę głośno (przynajmniej na tych grupach, w których ja jestem) ale później w ogóle nie pisali o niej. Wygląda na grę jednego sezonu jakich pełno.

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 09 maja 2019, 08:07

garg pisze:
08 maja 2019, 22:24
Poczytałem recenzje i podoba mi się pomysł oraz - na co wskazuje większość recenzujących - klimatyczność rozgrywki. Jednak 220 złotych za zestaw z dodatkiem to dla mnie za dużo, więc poczekam. Jeśli się ufunduje, kupię jakąś używaną kopię albo na promocji na Święta. Jeśli nie - well... Zagram w coś innego :lol:
Myślę dokładnie tak jak ty. Dodam że to nie jest 220 - tylko 240+ bo teraz z dodatkiem kosztuje 229 + koszt wysyłki. Gra się wydaje fajna, lekka, szybka i do zagrania z dzieckiem - córki obie są fankami simsów 3 i 4 - ja nigdy nie grałem jestem już 40+ i dla mnie kultowe to raczje gry z Amigi lub wczesne PC. Jednak gra wydaje się być całkiem fajna.

Inna sprawa że przekonam się jak wyszedłem na Polach Zieleni - zapłaciłem 199 + wysyłka z dodatkiem ale dodatkowo dostałem grę Gildie Londynu. Może ten gratis nie jest hiciorem ale zawsze coś. Ta gra jednak kosztuje o 30 zł więcej z dodatkiem oraz nie ma tego gratisu. Ciekawe za ile Pola Zieleni będą dostępne w detalu za rok...

Ciągle walczę czy nie wesprzeć tego projektu tylko na poziomie podstawki - a dodatek dokupić jeśli kiedyś wyjdzie.

I jeszcze jedno moje spostrzeżenie - dlaczego protectory Sloyca są na tej wspieraczce TAK CHOLERNIE drogie? Na allegro najtańsze są poniżej 10,50 więc dlaczego tutaj tak drogo?
Przecież te firmy z allegro muszą też zapłacić podatek i vat i prowizję a sprzedają o 4,5 zł taniej? Dlatego mają tylko 11 wsparć na te protectory. Chciałem o to spytać Czachę ale jak się nie wesprze projektu to nie można komentować... też trochę bez sensu - nieprawdaż?.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 09 maja 2019, 10:04

Mija już 2 doba. Rezultat jest w najlepszym wypadku taki sobie :/ Jeśli jest tak mało chętnych na grę w zaniżonej cenie pytanie co stanie się po wyjściu z EB.
Zacząłem się zastanawiać czy zagramw.to jak na tak małą platformę nie zrobiło krzywdy tej zbieraczce dużym zagęszczeniem kampanii w 1 miesiącu. Glory, Łowcy, a teraz w pogoni za szczęściem.
Kolejne pytanie jakie trzeba zadać, to czy jest to gra na fundowanie - ona ładnie wyglądała by na półkach w empiku itd, zwracałaby uwagę - gracze fundujący zazwyczaj szukają nieco innych tytułów.

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 31 times
Been thanked: 29 times

Post autor: KurikDeVolay » 09 maja 2019, 10:19

Powtarzam po raz kolejny: Problemem nie jest gra, ale wydawnictwo które się tego tytułu podjęło. To lekki, rodzinny worker placement, który schodziłby jak świeże bułeczki, gdyby wydawał go kto inny(może nawet połknąłby Na Skrzydłach?). Czacha jest skreślona na polskiej scenie u wielu graczy, bo ich kampanie to zwykłe skoki na kasę. Udzielać się w czasie kampanii, opowiadać o złotych górach, a potem wydać grę po oporowo niskich kosztach i zignorować zostawionych na lodzie klientów. Niestety to co działało im jakiś czas temu teraz przestaje się sprawdzać, bo świadomość ludzi jest znacząco większa. Teraz nawet gracze familijni mający w portfolio Ego, Tajniaków, Azula i temu podobne tytuły (nie mówię że to złe gry) są w stanie wejść na FB czy to forum i poczytać sobie o wydawcach to i owo.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: hipcio_stg » 09 maja 2019, 10:41

Dostałem spam poniższej treści...

"Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!
Szanowny wspierający!

Chcielibyśmy podziękować Tobie za dotychczasowe wsparcie wydawanych przez nas gier na polskich portalach crowdfundingowych. Bez Ciebie nie wydalibyśmy tylu wspaniałych gier. Jako wspierający nasze projekty chcemy również poinformować Ciebie, że od wczoraj uruchomiliśmy zbiórkę środków na naszą kolejną grę - tym razem to rodzinna gra euro z mechaniką worker placement traktująca o życie. "W Pogoni Za Szczęściem" to takie planszowe Simsy znane z komputerów i konsol. Gra ma prostą mechanikę i świetną grywalność. Mamy mnóstwo celów do odblokowania, których nie będzie można kupić. Jest to jedyna szansa żeby mieć grę w świetnej cenie i ze wszystkimi odblokowanymi celami. Więcej informacji o grze dowiesz się klikając na poniższy link.

Liczymy jak zawsze na Wasze wsaprcie i pomoc w ufundowaniu kolejnej naszej gry. Zachęcamy też do odwiedzin naszej strony interenetowej i do zapisania się do newlettera, dzięki czemu jako pierwszy dowiesz się o naszych nowościach, promocjach i projektach. Przy okazji możesz też zakupić nasze wcześniejsze gry.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Czacha Games"

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 09 maja 2019, 10:47

Rashok pisze:
09 maja 2019, 10:04
Mija już 2 doba. Rezultat jest w najlepszym wypadku taki sobie :/ Jeśli jest tak mało chętnych na grę w zaniżonej cenie pytanie co stanie się po wyjściu z EB.
Zacząłem się zastanawiać czy zagramw.to jak na tak małą platformę nie zrobiło krzywdy tej zbieraczce dużym zagęszczeniem kampanii w 1 miesiącu. Glory, Łowcy, a teraz w pogoni za szczęściem.
Co ja tu czytam :D to na pewno wina zagramw.to, biedna Czacha :D

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 09 maja 2019, 10:49

hipcio_stg pisze:
09 maja 2019, 10:41
Dostałem spam poniższej treści...

"Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!
Szanowny wspierający!

Chcielibyśmy podziękować Tobie za dotychczasowe wsparcie wydawanych przez nas gier na polskich portalach crowdfundingowych. Bez Ciebie nie wydalibyśmy tylu wspaniałych gier. Jako wspierający nasze projekty chcemy również poinformować Ciebie, że od wczoraj uruchomiliśmy zbiórkę środków na naszą kolejną grę - tym razem to rodzinna gra euro z mechaniką worker placement traktująca o życie. "W Pogoni Za Szczęściem" to takie planszowe Simsy znane z komputerów i konsol. Gra ma prostą mechanikę i świetną grywalność. Mamy mnóstwo celów do odblokowania, których nie będzie można kupić. Jest to jedyna szansa żeby mieć grę w świetnej cenie i ze wszystkimi odblokowanymi celami. Więcej informacji o grze dowiesz się klikając na poniższy link.

Liczymy jak zawsze na Wasze wsaprcie i pomoc w ufundowaniu kolejnej naszej gry. Zachęcamy też do odwiedzin naszej strony interenetowej i do zapisania się do newlettera, dzięki czemu jako pierwszy dowiesz się o naszych nowościach, promocjach i projektach. Przy okazji możesz też zakupić nasze wcześniejsze gry.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Czacha Games"
Tak to rozsyłali jakiś czas temu - ja też to dostałem.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Post autor: ShapooBah » 09 maja 2019, 10:51

Ilość błędów w tym mailu sugeruje, że mają nowego studenta na praktykach z marketingu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rashok

Post autor: Rashok » 09 maja 2019, 11:13

polwac pisze:
09 maja 2019, 10:47
Rashok pisze:
09 maja 2019, 10:04
Co ja tu czytam :D to na pewno wina zagramw.to, biedna Czacha :D
Czy ja mówię że to czyjaś wina? Po prostu myślę że to swoje 5groszy dorzuciło, szczególnie biorąc pod uwagę jak wydawnictwo Czacha jest postrzegane. Kiedys się to musiało na nich odbić

ODPOWIEDZ