(zagramw.to) 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
walkingdead
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

(zagramw.to) 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.

Post autor: walkingdead » 21 maja 2019, 16:12

Hej,

Dziś ruszyła na zagramw.to kampania 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.
Za kampanią stoją Ogry Games.

Kampania kończy się za 21 dni.

https://zagramw.to/878-wikingowie-inwazja-na-anglie

Rozgrywka: https://www.youtube.com/watch?v=aUInZVtggoQ
Wątek gry na naszym forum: viewtopic.php?f=1&t=44508

Cel finansowy: 60 000 PLN.

Po kilku godzinach od rozpoczęcia kampanii cel został zrealizowany w 44%.

Krótki opis: Asymetryczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla 2, 3 lub 4 graczy. Angielska szlachta i chłopi próbują powstrzymać kolejne najazdy brutalnych Norsmenów i Berserkerów. Zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany w tym roku także do najlepszej gry dla 2 graczy!

Kilka recenzji:
Granie w Chmurach: https://www.youtube.com/watch?v=38uM8haoKZk
Znad Planszy: https://kaimada.znadplanszy.pl/2019/05/15/878-vikings/

Dodatki planowane po ufundowaniu gry:
Budowle 70zł
Figurki wodzów i króla Alfreda 80zł

Awatar użytkownika
hipcio_stg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: (zagramw.to) 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.

Post autor: hipcio_stg » 23 maja 2019, 14:08

Wikiingowie ufundowani. Niemalże zdublowali projekt Czachy.

Awatar użytkownika
walkingdead
Użytkownik wspierający

Post autor: walkingdead » 23 maja 2019, 14:26

Są już dostępne dwa dodatki (figurki i budynki) za 140zł.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 51 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Gromb » 23 maja 2019, 14:41

Ej. Nie porównujcie Ogrów do Czachy. To inni ludzie, inna kultura i podejście do projektów. Po prostu nie ta liga i poziom. Cieszę się z ufundowania. Myślałem, że będzie kolejny dodatek do Potworów, a tak to wsparlem chłopaków przy wikingach. Gratulacje Ogry. Coco dżambo i do przodu :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Post autor: MiXB » 23 maja 2019, 17:11

Kiedy możemy się spodziewać nowych celów? Brakuje niewiele do okładki, byłoby fajnie wiedzieć co czeka nas dalej.

@EDIT
Ok, pojawił się nowy cel, 4 nowe karty wydarzeń. Jak wszystkie cele dodatkowe na razie wygląda to dość "kosmetycznie", ale na pewno nie jest źle. Przynajmniej mamy pewność, że wszystko ponad docelową kwotę idzie prosto na dodatki.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 23 maja 2019, 20:04

Odblokowano już 2 cele dodatkowe, 3-ci to już wspomniane 4 karty wydarzeń. Nowa okładka wygląda zacnie, Pan Nocoń jak zwykle nie zawodzi.

Awatar użytkownika
Gosiek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Post autor: Gosiek » 23 maja 2019, 21:35

Fajnie, że gra się ufundowała, chociaż mam wrażenie, że równoczesna kampania Pangei na w.to odebrała wikingom trochę wspierających. Szkoda, że te dwie gry wystartowały niemal równocześnie.

Co do nowej okładki - może być, ale dla mnie mogliby nie zmieniać, bo ta nowa to takie oklepane do bólu "generic viking theme".

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 23 maja 2019, 22:13

Kolejny cel odblokowany. 4 karty dodatkowe już są. Następny cel to znaczniki ruchu wodzów. Osobiście tego w ogóle nigdzie nie widziałem więc byle do przodu! To unikaty z oryginalnej zbiórki na kickstarterze, później już ich nie będzie.

@EDIT
Doszły żetony angielskich statków. Póki co to dodatkowe cele są dość nisko wyceniane więc jest szansa, że będzie ich naprawdę dużo odblokowanych.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2019, 09:25 przez MiXB, łącznie zmieniany 1 raz.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 24 maja 2019, 09:22

Odblokowano i znaczniki ruchu, i angielskie łodzie przez ostatnią noc. Następny cel to dodatkowy scenariusz.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 27 maja 2019, 18:49

Może wyjdę przed szereg, ale brakuje tylko 70 złotych do dodatkowego scenariusza więc już go można liczyć. A co potem? Na razie nie wiadomo. Pojawił się nowy cel - 89 tysięcy złotych, kolejne 4 dodatkowe karty wydarzeń. Z tego co znalazłem na KS to poza jeszcze tymi 4 i jeszcze 12 kolejnymi kartami wydarzeń z KSowych celów nie ma już w zasadzie nic. Czekamy tylko na matę, dużą mapę, pojemniczki, podstawki do kart i pewnie też koszulki na karty do kupienia.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 28 maja 2019, 08:26

Ogry poprawiły moją pomyłkę - wszystkie karty wydarzeń były dodane do gry podstawowej i są już w grze. Czyli z KSa zostały tylko "duże" dodatki. Ponadto wygląda na to, że obecnie zbierany oraz poprzedni zestaw wydarzeń nie był w oryginalnej wersji. Niestety nie wiem czy są to kopie już istniejących wydarzeń (Academy Games dodawało po prostu nowe wydarzenia w ten sposób) czy coś zupełnie nowego.

Awatar użytkownika
walkingdead
Użytkownik wspierający

Post autor: walkingdead » 28 maja 2019, 09:31

Wydaje mi się, że kampania mocno zwolniła, a same cele wydają się mało atrakcyjne. Ale zobaczymy jak się to będzie toczyć dalej.

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 51 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Gromb » 28 maja 2019, 09:49

Trochę wesprę jeszcze chłopaków, ale czekam na info odnośnie mapy i podstawek. Mają jeszcze z 2 tygodnie kampanii, więc zakładam, że wszystko sobie przemyśleli. Do tej pory inne ich projekty, to wzorowa realizacja. Wierzę, że tutaj będzie podobnie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 28 maja 2019, 09:50

Ogry pisały na z.to, że obecnie skupiają się mocno na przepchnięciu jakiegoś dobrego dealu odnośnie maty i dużej mapy. Jak to udostępnią i resztę tych płatnych dodatków to pewnie kampania znów przyśpieszy. Ale fakt, powinni chociaż robić jakieś aktualizacje i jakoś budować hype, ostatnie 5 dni były naprawdę bardzo wolne.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 02 cze 2019, 14:29

OK, to skoro jesteśmy za półmetkiem kampanii to trochę refleksji.

Zacznijmy od tego, że kampania nie zawodzi pod większością względów. Gra była ufundowana w 2-3 dni, a nie gra i bilion dodatkowej płatnej zawartości, Ogry są aktywne w komentarzach (mimo, że zwolnili trochę po 24 maja, ale o tym za chwilę), odpowiadają na pytania. Sama gra jest super, otrzymaliśmy gameplay i recenzje, które nie były w większości zbyt pochlebne wobec dodatku więc kolejny plus za transparentność. Nowa okładka została ulepszona błyskawicznie po wstępnych sugestiach co tylko dodaje temu projektowi wiarygodności. W porównaniu do wersji Kickstarterowej mamy już w zasadzie wszystko poza drewnianymi podstawkami pod karty i pojemniczkami plastikowymi i tu chciałbym się zatrzymać i zwrócić uwagę na problemy.

Polskie wydanie od Ogrów ma być zgodne z drugim wydaniem gry. Co za tym idzie są pewne cięcia. Wspomniane podstawki prawdopodobnie pojawią się jako płatne dodatki (co nie jest zaskoczeniem, bo są one do kupienia na stronie Academy Games), a same pojemniczki to wielka niewiadoma, bo wydawca planuje zrobienie tekturowej wypraski. Podkreślam, że nie jest to w żadnym razie kłamliwa reklama ze strony Ogrów - nigdzie w materiałach promocyjnych nie było słowem wspomniane o dostępności tego rodzaju zawartości, - ale niedosyt pozostaje. Ogry potwierdziły, że walczą o plastikowe pojemniczki, co zawsze na plus, ale zrodziło to pytania czemu nie były wszystkie szczegóły dogadane przed kampanią? Sądząc po tonie wypowiedzi Ogrów zaryzykowałbym stwierdzenie, że presja czasu była ze strony Academy Games, które ma zapewne zaplanowane wydanie 2 i my próbujemy się jedynie podpiąć, ale to tylko moja spekulacja. Tak czy inaczej efektem był znaczny spadek tempa kampanii.

Po ufundowaniu gry 23 maja pojawiły się płatne dodatki - figurki oraz rozszerzenie. 24 maja pojawiła się aktualizacja o ufundowaniu znaczników ruchu dowódców jako odblokowanej zawartości dodatkowej. Na następną aktualizację trzeba było czekać do 29 maja po odblokowaniu dwóch kolejnych celów. Otrzymaliśmy w tym czasie dużo komentarzy i odpowiedzi na pytania od Ogrów. Obecnie walczymy o zupełnie nowe karty wydarzeń, które nie były w oryginale, a wczoraj otrzymaliśmy pierwszy draft instrukcji po polsku. Jednak kwota rośnie bardzo powoli. Mimo to dużo dzieje się zakulisowo - wciąż czekamy na matę, dużą mapę, co będzie się działo z podstawkami i pojemniczkami, prawdopodobnie pojawią się też plastikowe miniaturki łodzi wikingów do kupienia oraz koszulki na karty. Ogry intensywnie rozmawiają z Academy Games, obiecali również, że na pewno wszystko to dostaniemy oraz potwierdzili możliwość wsparcia po oficjalnym zakończeniu kampanii. Nie mam żadnych podstaw by nie wierzyć Ogrom więc tylko czekamy na więcej.

Mimo to ogólnie rzecz ujmując nie mogę się doczekać. Ogry odwalają kawał dobrej roboty, pomimo faktu pozornej nieaktywności i bardzo wolnego tempa wzrostu liczby na koncie. Sama gra jest bardzo fajna i zdecydowanie warta ceny jeśli tylko poszukujesz lekkiej gry drużynowej w sosie bitewniaka lub bardzo dobrej gry na dwie osoby. Warto wesprzeć ten projekt, bo nawet jeśli nie będzie w nim jakiś niesamowitych fajerwerków, które znamy z innych kampanii, to mamy praktycznie pewność, że wszystko będzie wydane na czas i jak należy - podkreślam, że wymagane 60000 złotych były zebrane tylko i wyłącznie ze wsparć do gry i jej rozszerzenia, a nie była podbita dodatkowymi figurkami itd. Jak ktoś się waha to mam nadzieję, że trochę pomogłem. Według mnie warto, bo jest transparentnie, wiarygodnie i sama gra jest tego warta.

PS.: Rozszerzenie i zestaw figurek są według mnie OK i warte, ale tutaj radzę samemu zrobić research, bo wiem, że temat tego konkretnego rozszerzenia nie jest taki jednoznaczny.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 06 cze 2019, 12:32

Pojawiły się dodatkowe cele: jeszcze więcej unikatowych kart wydarzeń za 95000 złotych i powiększona mapa podstawowa za 100000 złotych. Muszę powiedzieć, że powiększona mapa jest ciekawym pomysłem, a wciąż czekamy na matę. 100000 złotych brzmi bardzo realnie, więc wspierać kampanię, Panowie i Panie! :lol:

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 06 cze 2019, 13:14

I pojawiły się też drewniane podstawki pod karty i duża mapa do gry. Jest tanio. Zwłaszcza mata za tą cenę jest OK.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 11 cze 2019, 08:46

Z ogłoszeń parafialnych - kampania Wikingowie 878 kończy się dzisiaj o północy, wszystko już odblokowane, będzie możliwość zakupu po kampanii przez pewien czas.
Nie wiem jak inni wydawcy prowadzą swoje kampanie, ale ta pomimo raczej wolnego tempa była podręcznikowa - dopóki nie ufundowano samej gry, płatne dodatki nie były dostępne. Dopóki nie ufundowano ostatniego celu dodatkowego nie pojawiły się inne gry wydawcy do kupienia - Roll Player i Metro 2033 Przełom w naprawdę dobrych cenach. Jeśli ktoś chce kupić którąś z tych gier to niech nie czeka, bo tylko po 30 sztuk sprzedają.

Człowiek ogląda inne kampanie, gdzie od początku ludzie kupują jakieś super drogie dodatki od początku, które zawyżają licznik i dają złudne wrażenie "wielkiego sukcesu", a w rzeczywistości sama gra się nie ufundowała. Wielki szacunek dla Ogry Games za taki sposób prowadzenia kampanii.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 144 times
Been thanked: 21 times

Post autor: polwac » 11 cze 2019, 11:35

MiXB pisze:
11 cze 2019, 08:46
Nie wiem jak inni wydawcy prowadzą swoje kampanie, ale ta pomimo raczej wolnego tempa była podręcznikowa - dopóki nie ufundowano samej gry, płatne dodatki nie były dostępne. Dopóki nie ufundowano ostatniego celu dodatkowego nie pojawiły się inne gry wydawcy do kupienia - Roll Player i Metro 2033 Przełom w naprawdę dobrych cenach.
Ogromny szacunek za uczciwość. Taki sposób prowadzenia kampanii powinien być standardem.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 11 cze 2019, 14:27

Aktualizacja - Ogry jednak nie mogły tak nas zostawić przed końcem w spokoju i dodały nowy cel do odblokowania. Za 107 tyś. będzie nowy pion do znaczenia tur zamiast obecnego pionka z Chińczyka. Mała rzecz, a cieszy. Ogry to jednak jest klasa sama w sobie.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 11 cze 2019, 22:58

Wszystko się ufundowało. Pełny sukces, na razie licznik stoi na ~108000 złotych co jest naprawdę dobrym wynikiem zważywszy na bardzo spokojny przebieg kampanii i brak jakichkolwiek fajerwerków i wodotrysków. Teraz tylko czekać na dostawę.

ODPOWIEDZ