(Zagramw.to) 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 38 times

Re: (Zagramw.to) 878 Wikingowie: Inwazja na Anglię.

Post autor: MiXB » 04 paź 2019, 14:56

Indar pisze:
04 paź 2019, 13:43
Jak fajnie, przypomniałem sobie że wsparłem "Wikingów" :) Piękna sprawa w ten smutny piątek.
Ale, przypomni mi ktoś czym się różni Mądrość Odyna od Młot Thora (EB) - poza literkami i ceną? Nie pamiętam jak zamawiałem :)
Niczym. Młot Thora był specjalną ofertą promocyjną przez pierwsze 3(?) dni, a potem było można kupić to samo 20 złotych drożej jako "Mądrość Odyna". Ironicznie lepiej było kupić Młot niż Mądrość.

Indar
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Indar » 04 paź 2019, 15:12

No tak, po co mi mądrość jak mam młot! ;)
Dzięki!

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 15 paź 2019, 11:37

https://zagramw.to/878-wikingowie-inwaz ... alnosc/470

Jak widać doszło do opóźnienia. Bardzo enigmatycznie zwłaszcza biorąc pod uwagę komentarz od Ogrów pod tym postem. Około tygodnia temu Ogry wspominały, że czekają z aktualizacją na "ważną informacje od strony Academy Games", widocznie coś się gdzieś pokićkało. Ciekawe jest, że Ogry twierdzą iż wszystko przygotowały w terminie, ale że to tylko ich wina... No nic, poślizgi się zdarzają, ale byłoby miło wiedzieć więcej. I jeśli będzie przed świętami to dalej będzie "cacy".

@EDIT
W kolejnych komentarzach Ogry wyjaśniły trochę więcej. Wielki szacun za wzięcie wszystkiego na klatę.

Awatar użytkownika
EVOCATVS
Użytkownik wspierający
Has thanked: 96 times
Been thanked: 28 times

Post autor: EVOCATVS » 15 paź 2019, 15:43

Jak dla mnie bardzo słaba akcja Ogrów. Wydawcy mogliby zrozumieć, że croudfunding to nie przedsprzedaż i, skoro wydawane jest to za nasze pieniądze, to należy nam się jakiś dostęp do bieżących informacji o projekcie, a dzisiejsza aktualizacja to jakiś żart. Twierdzenia, że Ogry nie chcą powiedzieć co się dzieje nie potrafię kulturalnymi słowami skomentować, dziwnie brzmi też, że wydawca wszystko zrobił dobrze, ale winę bierze na siebie, jakoś nie chce mi się to z logiką zgrać. Słaby też jest brak jakichkolwiek informacji o czasie opóźnienia. Ile dłużej mamy czekać? Tydzień? Miesiąc? Rok?
Także, jak nie pojawią się szybko jakieś konkrety, to raczej wycofam się z wspierania.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 15 paź 2019, 17:22

EVOCATVS pisze:
15 paź 2019, 15:43
Jak dla mnie bardzo słaba akcja Ogrów. Wydawcy mogliby zrozumieć, że croudfunding to nie przedsprzedaż i, skoro wydawane jest to za nasze pieniądze, to należy nam się jakiś dostęp do bieżących informacji o projekcie, a dzisiejsza aktualizacja to jakiś żart. Twierdzenia, że Ogry nie chcą powiedzieć co się dzieje nie potrafię kulturalnymi słowami skomentować, dziwnie brzmi też, że wydawca wszystko zrobił dobrze, ale winę bierze na siebie, jakoś nie chce mi się to z logiką zgrać. Słaby też jest brak jakichkolwiek informacji o czasie opóźnienia. Ile dłużej mamy czekać? Tydzień? Miesiąc? Rok?
Także, jak nie pojawią się szybko jakieś konkrety, to raczej wycofam się z wspierania.
Ja to widzę tak: Academy Games ewidentnie dało ciała gdzieś w tym wszystkim i kiedy Ogry w końcu się dowiedziały to nas poinformowały o obsuwie raczej niż mydlić nasze oczy. Przynajmniej tak to wygląda wczytując się w komentarze, które Ogry udzielały pomiędzy tą, a poprzednią aktualizacją - tydzień temu z hakiem pisali, że wstrzymują się z aktualizacją, bo czekają na info od AG. Wczytując się w pozostałe komentarze OG pod tą aktualizacją to również nieśmiało dali do zrozumienia, że informacje, które otrzymali nie nie napawają optymizmem raczej niż to, że AG poinformowało ich o opóźnieniu. Ale, że tylko z nimi mamy do obwiniania to jest jak jest.

Więc podsumowując wszystko to wygląda tak, że Ogry same g*wno wiedziały i w sumie pewnie dalej g*wno wiedzą do tej pory, ale wolą to wziąć na siebie aniżeli zwalać wszystko na AG, co również byłoby nieprofesjonalne i niepoważne...

Faktem jest natomiast, że ja też myślę iż to wszystko powinno wynikać z aktualizacji i to częstych raczej niż z komentarzy, które nie wszyscy przecież czytają. Do tej pory OG robiły gry u nas, teraz nie dość, że produkcja prowadzona zagranicą to jeszcze na dodatek oni są jedynie tak naprawdę pośrednikiem. Nie chcę być złym prorokiem, bo naprawdę lubię gry AG, ale po takim wejściu na polski rynek to mogą mieć problemy, bo i Ogry w moim odczuciu się w tym wszystkim pogubiły i nie wiem czy będą w przyszłości coś z nimi będą robić... Chyba, że opóźnienie nie będzie duże i wszystko raczej szybko i pozytywnie się zakończy.

Zebraliśmy prawie 30000$, przypuszczam, że sporo ludzi wsparło ich oryginalnego KSa. Jak na oficjalny debiut na nowym, obcym rynku powiedziałbym, że Polska się sprawdziła. Mogliby zatem się postarać by było to dobre wejście i nie zrażali do siebie potencjalnych klientów i współwydawców już na "dzień dobry".

Awatar użytkownika
EVOCATVS
Użytkownik wspierający
Has thanked: 96 times
Been thanked: 28 times

Post autor: EVOCATVS » 15 paź 2019, 18:21

Jeśli to faktycznie AG zawiniło, to nie rozumiem czemu Ogry miałyby brać winę na siebie. Takie coś nie ma sensu.

MiXB
Użytkownik wspierający

Post autor: MiXB » 15 paź 2019, 19:56

EVOCATVS pisze:
15 paź 2019, 18:21
Jeśli to faktycznie AG zawiniło, to nie rozumiem czemu Ogry miałyby brać winę na siebie. Takie coś nie ma sensu.
Nie rozumiem też jak ma wyglądać ich wina skoro wszystko przekazali AG w terminie... Z ich komentarzy można wnioskować, że poczuwają się do odpowiedzialności na tej zasadzie, że cytując:
Wstrzymywaliśmy się z tą informacją ponieważ mieliśmy zapewnienia o terminie listopadowym. Widzimy jednak, że nie ma na to szans i informujemy nie na ostatnią chwilę. AG miało w ostatnim czasie sporo tematów, które niestety zepchnęły prace nad Wikingami na drugi plan (tu nasza wina, że nie byliśmy dostatecznie skuteczni). Teraz dostaliśmy informację na jakim etapie jest choćby produkcja figurek oraz kości, no i nie wygląda to zbyt różowo...
Szczerze mówiąc ten komentarz byłby prawdopodobnie lepszą treścią aktualizacji niż sama aktualizacja... Ogry nie chcą wdawać się w szczegóły z jakiegoś powodu, ale faktem jest, że z tych "przecieków" wynika, że to chyba bardziej AG. Dla Ogrów to też koszmar PR-owy, bo do tej pory mieli nieskazitelną renomę na froncie crowdfundingowym i łatwiej byłoby to zwalić na AG, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Ja tam patrzę na to tak, że Ogry biorą odpowiedzialność, bo nie zrobili wszystkiego co mogli (cokolwiek to znaczy) i z jakiegoś powodu wolą jednak przyjąć cios na siebie, a AG było po prostu zajęte innymi rzeczami w większym stopniu niż produkcją Wikingów. Ot, cała historia.

ODPOWIEDZ