(KS) Etherfields

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
vojtas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 55 times

Re: (KS) Etherfields

Post autor: vojtas » 10 lis 2019, 23:09

vikingowa pisze:
10 lis 2019, 22:24
vojtas pisze:
10 lis 2019, 21:48
Będziesz w stanie zagrać we wszystko? Z tego, co mówił Tom Vasel, wynika, że podstawka + SG spokojnie wystarczą na 50 h rozgrywki (bez rozszerzeń dodatkowo płatnych). A przecież gra nie jest jednorazowa.
Oczywiście, że będę w stanie... mam przed sobą jeszcze kilkadziesiąt lat życia (mam nadzieję😂). Poza tym chcę mieć wszystkie dodatki bo jestem przekonana, że ta gra to majstersztyk i na pewno razem z TG skutecznie odciągnie mnie od PS4...🙃😳
Chodziło mi raczej o to, że w naszym hobby ciężko się wraca do gier - zwłaszcza tak rozbudowanych - przy wszech obecnym kulcie nowości i wielu innych rzeczach zaprzątających uwagę. A co Twoim zdaniem świadczy o tym, że to będzie majstersztyx?

yrq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Post autor: yrq » 11 lis 2019, 00:57

A ja samą podstawkę, bo podoba mi się pomysł ale podchodzę realistycznie do czasu na granie ;) Np. Gloomhaven od pół roku nie ruszane (a tak z 70% kampanii jest zrobione).

Przy okazji: nie zależy mi zupełnie na figurkach z Core Set i SG, może ktoś chce odkupić? - > priv

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Mr_Fisq » 12 lis 2019, 08:00

vikingowa pisze:
Poza tym chcę mieć wszystkie dodatki bo jestem przekonana, że ta gra to majstersztyk i na pewno razem z TG skutecznie odciągnie mnie od PS4...🙃😳
Mam nadzieję, że Twoje przeczucia znajdą pokrycie w rzeczywistości. Też wiążę duże nadzieje z TG i Ef... Do kiedy Pledgemanager jest otwarty?

Osobiście planuję coś na kształt Gameplay All-in, tylko kuszą mnie figurki jeszcze (IMHO znacznie ciekawsze niż w TG). Twardy orzech do zgryzienia...

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Post autor: Ardel12 » 12 lis 2019, 19:20

Mr_Fisq pisze:
12 lis 2019, 08:00
vikingowa pisze:
Poza tym chcę mieć wszystkie dodatki bo jestem przekonana, że ta gra to majstersztyk i na pewno razem z TG skutecznie odciągnie mnie od PS4...🙃😳
Mam nadzieję, że Twoje przeczucia znajdą pokrycie w rzeczywistości. Też wiążę duże nadzieje z TG i Ef... Do kiedy Pledgemanager jest otwarty?

Osobiście planuję coś na kształt Gameplay All-in, tylko kuszą mnie figurki jeszcze (IMHO znacznie ciekawsze niż w TG). Twardy orzech do zgryzienia...
Podobnie, biorę wszystko związane z Gameplay minus postać dla piatego gracza.
Czy gra będzie regrywalna? Na to akurat jakoś nie liczę. Bardziej liczę na świetne niespodzianki przy pierwszym przejściu wszystkiego, co zajmie wiele godzin. Po takim czasie, to jeśli gra nie będzie wybitna, to pewnie dostanie ocenę Gambita(z przejedzenia) i pójdzie na sprzedaż.

pawianlsm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: pawianlsm » 12 lis 2019, 21:02

U mnie tak wygląda zamówienie 😁. Zamawiając TG nie wziąłem dodatkowych potworów, tutaj nie popełnie tego błędu. Zastanawiam się tylko nad piątym graczem, ale to zawsze dodatkowa postać która można zagrać bo raczej będę w to grał w max. 3 osoby 😉.
Obrazek

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 114 times

Post autor: brazylianwisnia » 12 lis 2019, 21:38

O regrywalnosc nie ma co sie martwic. Sceny maja wiecej niz jedno rozwiazanie, będziemy miec rozne eventy, roznych przeciwnikow, rozne wybory fabularne, kupimy rozne karty przez co będą inne combosy i do tego kolejnosc przechodzenia kampanii bedzie miec znaczenie na calosc. Spokojnie mozna przejsc dwa-trzy razy. Pytanie czy macie tyle czasu na 3 przejscia wszystkiego(3x140godzin) ;-)
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Shodan
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Post autor: Shodan » 13 lis 2019, 11:36

mczlonka pisze:
09 lis 2019, 17:05
Hej,

widział ktoś i mógłby podrzucić jakiegoś linka lub same zdjęcie tych żetonów, które reprezentują Creatures Of Etherfields? Zastanawiam się jak bardzo zbędne są w tym przypadku figurki. W TG skusiłem się na dodatek figurkowy (w którym figurki zastępują karty spotkań), ale tutaj jakoś nie bardzo mi one pasują, no i wydaje mi się że żetony są bardziej reprezentatywne niż karty, więc tym bardziej nie jestem przekonany do nich.
IMO w Etherfields figurki mają więcej sensu niż w TG. Samym wyglądem robią sporo klimatu, a dodatkowo jednak faktycznie rozgrywasz z ich pomocą potyczkę (czyli przemieszczasz je po kafelkach przeznaczonych do starć, ich położenie względem graczy ma pewne znaczenie, itp.). Głupio wygląda jak figurki graczy walczą z "płaskimi" tokenami ;-). W TG cała walka odbywa się na kartach. Wydaje się, że figurki stworów w EF odgrywają podobną rolę jak figurki potworów w Posiadłości Szaleństwa.

Aba19xx
Been thanked: 3 times

Post autor: Aba19xx » 14 lis 2019, 11:20

Hej,

Co myślicie o częstotliwości wykorzystania mini z Creatures of Etherfiels? Jakoś tego nie czuję i nie wiem czy brać.
Czy będą wykorzystywane tylko w scenach spotkań czy także na mapie walki? Bo jeśli w walce też to trochę słabo wyglądać będą tokeny.

Pozdrawiam

yrq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Post autor: yrq » 14 lis 2019, 11:44

Aba19xx pisze:
14 lis 2019, 11:20
Hej,

Co myślicie o częstotliwości wykorzystania mini z Creatures of Etherfiels? Jakoś tego nie czuję i nie wiem czy brać.
Czy będą wykorzystywane tylko w scenach spotkań czy także na mapie walki? Bo jeśli w walce też to trochę słabo wyglądać będą tokeny.

Pozdrawiam
Z tego co oglądałem gameplaye figurki mogą (i raczej zwykle będą) pojawiać się w scenie (np. Bibliotekarz), czyli będzie Cię to razić ;)

suibeom
Użytkownik wspierający
Has thanked: 98 times
Been thanked: 22 times

Post autor: suibeom » 18 lis 2019, 21:57

zastanawiamy się nad skompletowaniem tej gry, problem jednak w tym, że musimy z czegoś zrezygnować i tu pytanie - czy dobrze odczytuję, że wymagane są koszulki w rozmiarze 100x100? A jeżeli tak, to czy jest szansa dostać gdzieś taniej te koszulki? 60 funciaków wolałbym poświęcić na inne elementy tej gry

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 18 lis 2019, 22:02

W zadnym wypadku nie sa wymagane? Skad taki pomysl? 100x100 maja byc do kupienia na kolejnej kampanii Paladin która bedzie w przyszlym miesiacu.
Kupię:
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

suibeom
Użytkownik wspierający
Has thanked: 98 times
Been thanked: 22 times

Post autor: suibeom » 18 lis 2019, 22:05

wybacz ignorancję, czyli warto jednak brać te, które daje AR. Szlag by to trafił, zbankrutuję przez nich!

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 18 lis 2019, 23:27

Moim zdaniem niewarto. Koszulki Paladin sa wysokiej jakosci i sporo tansze. Zdarza tez przyjsc przed polska edycja Etherfileds.
Kupię:

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 296 times
Been thanked: 72 times

Post autor: polwac » 28 lis 2019, 13:28

Śledzi ktoś może jak wyglądają pracę nad tłumaczeniem i na jakim to etapie jest?
Wiadomo coś na ten temat? Wszystko zgodnie z planem, czy już jakieś obsuwy zapowiedziane?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 28 lis 2019, 13:44

Tlumaczenie nie jest jeszcze rozpoczete. Zacznie sie jak skoncza podstawke ENG czyli pewnie od lutego-marca.
Kupię:

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 296 times
Been thanked: 72 times

Post autor: polwac » 28 lis 2019, 13:55

:lol: Kurczę chciałem o TG pytać :lol:

ODPOWIEDZ