(KS) Etherfields

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 69 times

Re: (KS) Etherfields

Post autor: brazylianwisnia » 18 lip 2019, 12:40

japanczyk pisze:
18 lip 2019, 10:38

Po CMON za te koszty przesyłki przeciez jadą równo ;-)
A co do ostatecznej sumy, zacytuje sam siebie:
Look at TG charts. On Day 1 there was 20k and they gathered around 1k backers a day through the campaign up till 40k. Etherfields can repeat that or can also be stuck in place, because more people knew about campaign on Day 1 (new 4,5k TG backers returning), but I would take into account, that some people won;t return due to late deliveries of LoH and Nemesis, but this will probably be even out by new backers
Pytanie jak będzie wygladała sprawa add-onów - wydaje sie ze bedzie tylko jeden duzy dodatek Sphinx, a pozostały jeden do tej pory ujawniony dodatek trafi jako kolejna kampania do SG, ale moze maja cos jeszcze w zanadrzu...
Jechali ale u nas na forum czy na fb nie było takiej nagonki jak przy AR.

Tak samo można było powiedzieć o TG że przeciez po TWoM, LOH i Nemesis wszyscy czekali na kampanię i kto chciał to wsparł w pierwszym dniu a tak nie było. Matematyka nie kłamie i od lat w przypadku wielu kampanii po pierwszym dniu da się w przybliżeniu oszacować zbiórke. Będą dochodzić nowi wspierający, dodadzą dwa-trzy dodatki, allin, wsparcie grupowe.. Kwota będzie szła do góry solidnie.

Ja obstawiam 2 kampanie jako SG i 2 do kupienia jako addony. Celami oprócz jeszcze jednej kampanii będą pewnie transformacje postaci (deck+figurki) I mam nadzieję że jeszcze jakaś dodatkowa postać.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Cywilizacja, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 26 times

Post autor: feniks_ciapek » 18 lip 2019, 13:01

japanczyk pisze:
18 lip 2019, 12:03
Add-onów trafiły do produkcji i czekają na złożenie. Planowana data doręczenia to wrzesień ;-) troche ponad rok opóźnienia, w sumie wciąż nie tak źle, bo to była ich pierwsza produkcja
A to nie This War of Mine i Edge były wcześniej?

Tak czy inaczej, ja ich podziwiam, że potrafią taki hype nakręcić i że produkują światowej klasy gry. Czy indywidualnie podpasują, czy nie, to inna sprawa. Ale uczą się na błędach i jest coraz lepiej, więc tak trzymać.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 188 times
Been thanked: 85 times

Post autor: japanczyk » 18 lip 2019, 13:20

feniks_ciapek pisze:
18 lip 2019, 13:01
japanczyk pisze:
18 lip 2019, 12:03
Add-onów trafiły do produkcji i czekają na złożenie. Planowana data doręczenia to wrzesień ;-) troche ponad rok opóźnienia, w sumie wciąż nie tak źle, bo to była ich pierwsza produkcja
A to nie This War of Mine i Edge były wcześniej?

Tak czy inaczej, ja ich podziwiam, że potrafią taki hype nakręcić i że produkują światowej klasy gry. Czy indywidualnie podpasują, czy nie, to inna sprawa. Ale uczą się na błędach i jest coraz lepiej, więc tak trzymać.
Tak, źle się wyraziłem - pierwsza produkcja na taką skalę (wcześniejsze nie miały nawet 10k backerów), która wciąż jest niezrealizowana

SuCHaR
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: SuCHaR » 18 lip 2019, 13:40

Cześć
Możecie mnie proszę oświecić bo nie mogę znaleźć. Czy mogę zrobić wsparcie za powiedzmy 5$ i potem reszte w pledge manger? Czy w tej kampanii jest to niemożliwe? Jeśli jest to PM ile czasu mniej więcej jest otwarty?
Z góry dzięki.
Pzdr

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 217 times
Been thanked: 42 times

Post autor: polwac » 18 lip 2019, 13:53

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -game/faqs

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 67 times
Been thanked: 43 times

Post autor: playerator » 18 lip 2019, 15:58

brazylianwisnia pisze:
18 lip 2019, 12:40
japanczyk pisze:
18 lip 2019, 10:38
Po CMON za te koszty przesyłki przeciez jadą równo (...)
Jechali ale u nas na forum czy na fb nie było takiej nagonki jak przy AR (...)
A po co sarkać na CMON na polskim forum? Ktoś to przeczyta? Ludzie zasadniczo nie narzekają dla narzekania, tylko dają feedback.

AR to polska firma, normalne że tutaj dostaje odzew.
tak, że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times

Post autor: Nidhogg » 18 lip 2019, 16:01

playerator pisze:
18 lip 2019, 15:58

A po co sarkać na CMON na polskim forum? Ktoś to przeczyta?
Polscy gracze którzy się zastanawiają czy wesprzeć CSOM czy nie.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 67 times
Been thanked: 43 times

Post autor: playerator » 18 lip 2019, 16:26

Nidhogg pisze:
18 lip 2019, 16:01
Polscy gracze którzy się zastanawiają czy wesprzeć CSOM czy nie.
brazylianwisnia pisze:
18 lip 2019, 10:22
(...) takiego hateu (...) na CMON po akcji z kosztami przesyłki zwiększonym z tyłka w PMie o 200% w stosunku do kosztów w kampanii (...)
Mówimy o komentowaniu sprawy, która miała miejsce już po kampanii.
tak, że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Acererak » 18 lip 2019, 16:49

playerator pisze:
18 lip 2019, 15:58
A po co sarkać na CMON na polskim forum? Ktoś to przeczyta? Ludzie zasadniczo nie narzekają dla narzekania, tylko dają feedback. AR to polska firma, normalne że tutaj dostaje odzew.
Problem w tym, że ani CMON ani AR tego nie przeczyta. W końcu AR uwielbia znacznie bardziej grupy na FB, gdzie więcej jest chwalenia firmy niż zwracania im uwagi na popełniane błędy. Oczywiście możliwe, że czytają, ale należą do tych wydawnictw, które tutaj się nie odzywają, więc stawiałbym że raczej tu nie zaglądają nawet :/
japanczyk pisze:
18 lip 2019, 13:20
Tak, źle się wyraziłem - pierwsza produkcja na taką skalę (wcześniejsze nie miały nawet 10k backerów), która wciąż jest niezrealizowana
Tak swoją drogą pierwsza gra (This War of Mine) ma dalej niezrealizowaną obietnicę wersji nieanglojęzycznych aplikacji. Ostatnie informacje na ten temat są z lutego... zeszłego roku. I do tej pory cisza. Ja rozumiem, że czekali na partnerów i tutaj Galakta ma doświadczenie w opóźnieniach (patrz. aplikacja do Descenta), ale żeby wszyscy inni partnerzy takie opóźnienie zaliczyli? Dlatego choć LoH jest w wysyłce to w pewnym sensie nie dokończyli jeszcze swojej pierwszej kampanii. Stąd trzymam kciuki, żeby Project Menager faktycznie ogarnął te wszystkie projekty.
brazylianwisnia pisze:
18 lip 2019, 10:22
Czasem mam wrażenie że ludzie chcą jechać po AR bo to polska firma. Nie widziałem takiego hateu na Serious Pulp o spóźnienie 7th Continent o 7-8 miesięcy ani na CMON po akcji z kosztami przesyłki zwiększonym z tyłka w PMie o 200% w stosunku do kosztów w kampanii. Powinniśmy kibicować naszym projektom. Więcej osób dowie się gdzie jest polska na mapie i że jest u nas też coś fajnego.
AR aspiruje do miana profesjonalnego gracza światowego. Nie mam zamiaru być dla nich łagodniejszym (ani ostrzejszym), bo to polska firma. Traktuję ich według tej miary, do której aspirują. Jasne, w takim przypadku (polska firma) kibicuję zdecydowanie bardziej, ale wpadki bolą także bardziej niż w przypadku wpadek np takiego CMONa. Po prostu chciałoby się żeby takich błędów nie było, żeby nasi byli lepsi od innych a nie wykładali się na czasem dość prostych rzeczach.
Myślę że osoby które przeżyły z AR problemy ich wieku dziecięcego maja trochę pretensji do nich a osoby które nie wsparły TWoM i LoH patrzą na nich dużo lepiej.
Niewykluczone. W końcu twarz stracić bardzo łatwo, a odzyskać jest już tużo trudniej. Sam uwierzę w poprawę i skuteczność PMa dopiero jak zobaczę grę doprowadzoną od początku do końca z opóźnieniem niech będzie max 2-3 miesiące i bez głupich wpadek. A jak będą dwa takie projekty jeden po drugim to stwierdzę, że AR działa jak należy i można ich pochwalić a już z całą pewnością wesprzeć bez zastanawiania się :)

Aby to nie był czysty off-top (bo już parę razy dyskusji o wydawnictwie przy okazji kampanii, ciekawe że tylko w przypadku AR, tu na forum się czepiano) AR mogłoby chociaż grafikę na odblokowaną harpię podmienić, bo próg dawno przekroczony a jednak jeszcze nie.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 16:59 przez Acererak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 217 times
Been thanked: 42 times

Post autor: polwac » 18 lip 2019, 16:54

Acererak pisze:
18 lip 2019, 16:49
AR mogłoby chociaż grafikę na odblokowaną harpię podmienić, bo próg dawno przekroczony.
Przecież jeszcze sporo brakuje.

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: Acererak » 18 lip 2019, 16:57

Racja, w euro patrzyłem xD Tak to jest jak jedni chcą wsparcia w euro, inni w dolarach amerykańskich, a inni jeszcze w kanadyjskich. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 19 lip 2019, 10:53

Talek pisze:
19 lip 2019, 10:29
SG będą odblokowane takie same czy gra uzbiera 2m czy 6m, zabawa w odblokowywanie na mainstreamowych kickstarterach to tylko element marketingowy, ile gra nie zbierze to i tak magicznie wystarczy akurat na ufundowanie całej drugiej kampanii tak samo jak przy Tainted Grail czy grach CMON/Mythic etc.
No jednak w TG SG były w miare równo wymierzone, pod koniec może troche podbite, ale ludziie i tak je przebili.
Tutaj wygląda na to, że kampania ostro zwolniła - zestawiajac z TG spadek wspierajacych jest widoczny juz 2. dnia, a 3. pojawiło się o połowe mniej wspierających.

IMHO ta gra nie zbierze takich kokosów jak TG, bo theme nie przemawia dla każdego (pomimo figurek, które pewnie ludzie by zamawiali oddzielnie bez gry, gdyby mieli taką możliwość), więc wciąż nie jestem przekonany czy jak niektórzy wróżą gra przebije TG. Dodatkowe kampanie wspomogą funding, ale rzucanie dodatków co milion funtów raczej się nie przysłuży AR

keldorn
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times

Post autor: keldorn » 19 lip 2019, 11:32

@japanczyk wez pod uwage ze wiele osob wzieło opcje za 1$ ze wzgledu na to ze bedą w PM kupowac zestawy po 6 lub nawet po 60 sztuk. Szkoda ze nie uruchomią teraz tej opcji aby big boxy mogły sie określać teraz - pomogło by to kampani i wygenerowało duzo dodatkowych SG.

wirusman
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: wirusman » 19 lip 2019, 11:43

W czasie kampanni zawsze dają taką możliwość. Jeszcze dodadzą inne add-ony i na koniec kampanni, wszystko się wyrówna.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 19 lip 2019, 11:46

keldorn pisze:
19 lip 2019, 11:32
@japanczyk wez pod uwage ze wiele osob wzieło opcje za 1$ ze wzgledu na to ze bedą w PM kupowac zestawy po 6 lub nawet po 60 sztuk. Szkoda ze nie uruchomią teraz tej opcji aby big boxy mogły sie określać teraz - pomogło by to kampani i wygenerowało duzo dodatkowych SG.
No dobra, ale co mi da wzięcie tego pod uwage? Wciąż Ci ludzie będa robić pledge po kampanii, a nie w jej trakcie so... ¯\_(ツ)_/¯

yrq
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Post autor: yrq » 19 lip 2019, 12:25

W pewnej kampanii innego wydawcy, otwarcie powiedzieli, że Stretch Goale, które się nie ufundowały wciąż będą do odblokowania w trakcie Pledge Managera. I po jakimś czasie zostały odblokowane.
Kampania miała sporo opcji i dodatków, więc to było fair, żeby ludzie mogli się zastanowić z zyskiem dla wszystkich wspierających.

Czy jest znany podział wpłat dla innych kampanii AR? Że np. 2 mln w trakcie zbiórki a w PM dodatkowy 1 mln? Pewnie sporo im jeszcze wpada gdy oferują różne poziomy malowania, dodatki i figurki osobno.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 19 lip 2019, 12:38

japanczyk pisze:
19 lip 2019, 11:46
keldorn pisze:
19 lip 2019, 11:32
No dobra, ale co mi da wzięcie tego pod uwage? Wciąż Ci ludzie będa robić pledge po kampanii, a nie w jej trakcie so... ¯\_(ツ)_/¯
Dużo osób wybierze ta opcje w trakcie kampanii bo AR daje taka opcje. Zobaczymy jak wyjdzie. Może theme nie jest tak popularny ale też cena Nemesisa w sklepie może zachęcić ludzi do wspierania bo później będzie drogo. W SG pewnie będą dwie kampanie, transformacje I może cis jescze. Będzie blisko TG lub przebije.
Sprzedam: Cywilizacja, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Shodan

Post autor: Shodan » 19 lip 2019, 13:16

Wsparłem Etherfields i jest to moje pierwsze doświadczenie z KS.
W związku z tym mam pytanko do bardziej doświadczonym forumowiczów:
Czy odblokowane SG związane z jakością gry (quality upgrades) są wysyłane od razu w pierwszej fali, a np. dodatkowa kampania w drugiej fali? Czy też wszystkie SG są wysyłane tylko w drugiej fali (dla przykładu: czy z podstawką w pierwszej fali otrzymam standardowe kosteczki "ran" i "słów", a dopiero później te dedykowane ze SG, czy od razu będą one podmienione w core box na te lepsze?)

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Post autor: pavel » 19 lip 2019, 14:18

W przypadku Nemesis i SG było kilka rzeczy wysłanych już w Wave 1. Alternatywna plansza, podstawki pod karty. Ale 90% zawartości będzie po roku od planowanej daty dostarczenia. Jak będzie przy Etherfields..., pewnie podobnie.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2019, 16:14 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 19 lip 2019, 14:45

Takie rzeczy jak ulepszone tokeny czy alternatywne modele istniejących figurek będą w pierwszej fali bo nie wyprodukuja starych I nowych tylko odrazu ulepszone.

Shodan

Post autor: Shodan » 19 lip 2019, 15:09

brazylianwisnia pisze:
19 lip 2019, 14:45
Takie rzeczy jak ulepszone tokeny czy alternatywne modele istniejących figurek będą w pierwszej fali bo nie wyprodukuja starych I nowych tylko odrazu ulepszone.
Dzięki, właśnie o takie info mi chodziło :-)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 19 lip 2019, 15:14

brazylianwisnia pisze:
Więc mówisz że custom slime markers z Nemesisa to już było to co jest w grze? Wodze że części rzeczy z kampanii Nemesis nie zrealizowali - to pierdoly ale zasmucony jestem takim obrotem spraw

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Post autor: pavel » 19 lip 2019, 15:20

Shodan pisze:
19 lip 2019, 15:09
brazylianwisnia pisze:
Dzięki, właśnie o takie info mi chodziło :-)
Moment. Skąd informacja, że tokeny z SG na starcie zastąpią żetony z kartonu. To właśnie troszkę dziwna praktyka AR z SG np. w Nemesis. Mamy rozegranych ponad 30 partii i w SG dojdą poprawione elementy gry, których nie potrzebujemy teraz tak na prawdę. Śledzę postęp EF i ciekaw jestem czy np. segregatory dorzucą w pierwszej fali. Dla mnie obowiązkowo powinny być. Pytanie już poszło do AR.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 19 lip 2019, 15:52

W nemesis anulowali slime markery I amunicję i dlatego ich nie było w Core box i nie będzie już wcale. Stwierdzili że okazało to się zbyt problematyczne w zarządzaniu i woleli uniwersalne markery(kostki). Dlatego w TG nawet nie dali takich SG.

Jakie dodjda poprawione elementy do Nemesisa?

Muerto
Has thanked: 1 time

Post autor: Muerto » 19 lip 2019, 20:30

No to nieźle dowalili z kampanią Sfinksa, 30 funciaków za figurkę i 180 kart... prawie połowa wartości core...już nie wspomnę o cenie koszulek :lol:
3% rabatu w grybezpradu.eu

ODPOWIEDZ