(KS) Trudvang Legends

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 94 times

(KS) Trudvang Legends

Post autor: brazylianwisnia » 24 lip 2019, 00:55

Nie wiem czy zwrociliscie uwagę ale shipping za Trudvang podany jest 30-40USD I to bez SG.

"Keep in mind these are just initial estimates, and costs will likely rise based on weight increases from unlocked stretch goals"

Czyli nawet w grupowce spodziewałbym się że urosna do 45-50USD za kopie. Co was wogole przekonuje w tej grze? Gameplay wygląda na prosty i losowy, wizualnie nieciekawie, świat bez szału. Jakoś nie ma podejścia do Tainted Grail szczególnie że wyjdzie pewnie ok 530zl za kopie..
Ja się jeszcze zastanawiam ale narazie jestem na nie.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Gugong PL, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 35 times
Been thanked: 32 times

Re: (KS) Trudvang Legends

Post autor: feniks_ciapek » 24 lip 2019, 01:03

brazylianwisnia pisze:
24 lip 2019, 00:55
Co was wogole przekonuje w tej grze? Gameplay wygląda na prosty i losowy, wizualnie nieciekawie, świat bez szału. Jakoś nie ma podejścia do Tainted Grail szczególnie że wyjdzie pewnie ok 530zl za kopie..
Ja się jeszcze zastanawiam ale narazie jestem na nie.
Szaleństwa nie ma, Lang też jakiejś super reklamy nie zrobił swoimi wystąpieniami, ale ciekawi mnie ten system fabularny i to, co mówili o spotykaniu poprzednich postaci w trakcie gry. Mam nadzieję, że to będzie lepsze, niż talia wydarzeń w Robinsonie. Szkoda, że te stretch goale to same figurki, wolałbym więcej gry w tej grze :)

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 24 lip 2019, 01:11

Po tym jak Lang reklamowal że cały sztab ludzi nad tym pracował oczekiwałem tony ciekawych mechanik, 100 godz gry, rozmachu a wsumie to nie wiem co to jest. Poczekam z decyzją jeszcze ale wygląda mocno na wydmuszke. Nawet porządnego gameplayu brak. No i cena niewiele niższa niż Tainted Grail + Etherfields w grupowkach. CMON naprawdę przegina pale. Przesyłka do USA 15Usd(prog wyjściowy), bardzo dobra oferta dla sklepów (tylko USA). Zaoferowaliby grupowke - 10% i 80USD przesyłka za 6 kopii to by była dobra oferta.
No nic nie spamuje wam. Jak bym się zdecydował i będzie miejsce to dam znać.
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Gugong PL, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: DEyON » 24 lip 2019, 10:32

Koszty wysyłki Bloodborne przesądziły o tym, że straciłem zainteresowanie Trudvang Legends. Nie chodzi tylko, że koszty wysyłki to połowa kosztu gry i zarabia na tym CMON ale o to, że CMON nie jest transparentny pod tym względem i podnosi koszty x2,x3,x4 krotnie na koniec kampanii. Oni mają zaplanowaną całą kampanie, strech goale to fikcja, wiedzą ile rzeczy odblokują może z granicą błędu do jednego strech goala i z takim doświadczeniem za pasem mogą całkiem dokładnie przewidzieć koszty wysyłki, mimo to zatajają dokładne koszty przed wspierającymi i cwanie zachęcają do wsparcia w pierwsze 24h, aby uzyskać zniżkę - skutecznie ograniczając metodę wsparcia za 1$, które normalnie pozwala poczekać i poznać koszty wysyłki na końcu. Nie jestem fanem wsparcia za 1$ w prawdziwych KSach gdzie faktycznie firma zaczyna i nie wie czy się uda, ale bądźmy szczerzy - CMON na KS to czysta przedsprzedaż, więc fałszywe koszty wysyłki, brak zniżek dla grupowych zamówień i cwianiackie techniki blokowania wsparcia za 1$ skutecznie odstraszają mnie od kolejnych kampanii.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 391 times
Been thanked: 174 times

Post autor: japanczyk » 24 lip 2019, 11:06

DEyON pisze:
24 lip 2019, 10:32
Oni mają zaplanowaną całą kampanie, strech goale to fikcja, wiedzą ile rzeczy odblokują może z granicą błędu do jednego strech goala i z takim doświadczeniem za pasem mogą całkiem dokładnie przewidzieć koszty wysyłki, mimo to zatajają dokładne koszty przed wspierającymi i cwanie zachęcają do wsparcia w pierwsze 24h, aby uzyskać zniżkę - skutecznie ograniczając metodę wsparcia za 1$, które normalnie pozwala poczekać i poznać koszty wysyłki na końcu.
Nie zgodzę się - SG mają zaplanowane z pewnością, ale progów finansowania nie przewidza, co widać mocno po niektórych słabiej ufundowanych projektach.
Takie Cthulhu DMD wyglądało jakby mogło mieć coś jeszcze w zanadrzu, Bloodborne z drugiej strony ufundował się lepiej niż zakładali

sewek79

Post autor: sewek79 » 24 lip 2019, 14:17

Sporo gier od CMON już kupiłem / zamówiłem, ale z tym Bloodbornem z wysyłką to się faktycznie zdziwiłem potwierdzając grę w pledge managerze.
Co do Trudvang to chyba odpuszczę bo gier coraz więcej czasu coraz mniej i chociaż figurki super to jednak gra bardzo zależna językowo, trzeba mieć odpowiednią ekipę żeby pograć.

struksik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: struksik » 26 lip 2019, 08:11

Jest rulebook: http://resources.cmon.com/Trudvang/TRD-Rulebook.pdf

Przeczytałem cały i powiem Wam, że jak na grę za $100 to dupy nie urywa. Spodziewałem się jakichś bardziej złożonych mechanik, tym bardziej, że na FB obwieszczali ile to pracy ta gra nie pochłonęła...

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post autor: pavel » 26 lip 2019, 10:04

No do tego dolicz przesyłkę 30-45 i robi się już spora suma. Taka polityka CMON. Data grudzień 2020 to odległy czas, ale w ich przypadku na 99% prawdziwa. Nie wspierałem niczego od czasu Rising sun i przez dłuższy czas tak będzie. Na pewno w Trudvang Legends można liczyć na prostą, zwartą rozgrywkę, bez znaków zapytania co do zasad. Ładna oprawa graficzna. Tylko mnie to nie przekonuję. Ogólnie zbieg 3 kampani w tym samym czasie Etherfields, Middara, TL, nie spowodował paraliżu, którą z nich wybrać. Wszystko przemawiało za Middara. A gry CMON do kupienia w sklepach ewntualnie.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 26 lip 2019, 13:14

struksik pisze:
26 lip 2019, 08:11
Jest rulebook: http://resources.cmon.com/Trudvang/TRD-Rulebook.pdf

Przeczytałem cały i powiem Wam, że jak na grę za $100 to dupy nie urywa. Spodziewałem się jakichś bardziej złożonych mechanik, tym bardziej, że na FB obwieszczali ile to pracy ta gra nie pochłonęła...
Też spodziewałem się czegos epickiego, rozbudowanego i choć lubię bagbuilding to nie mogę się przekonać. Może pokażą jakis gameplay to się pomyśli jescze. Narazie słabiej jak bloodborne bo tam można budować Deck, są decyzję co zagrać gdzie, co zostawić na unik, co spalić na ruch.

MManiekM
Been thanked: 5 times

Post autor: MManiekM » 29 lip 2019, 09:22

Kampania trochę zdechła... co nie ukrywam martwi mnie, bo czekałem na tę grę zanim jeszcze Bloodborne się pojawił na Kickstarterze. Jeden z poprzednich Update'ów również wyjaśnił czym tak naprawdę są SG dla tej gry. To narzędzie rozbudowujące i zmieniające świat Trudvang w praktycznie niekończący się sposób. Tak można zagrać tę samą kampanie, z podobnymi wyborami, a potem wsadzić historię z Lost Stories (czyli SG) w innej kolejności, czy coś według własnego "widzimisię" zmienić i już mamy zupełnie inny stan mapy, co powoduje, że pomimo granie w to samo, nasze wybory i decyzje będą determinowane przez inny świat.

Gra niezwykle mnie do siebie przekonuje, natomiast sama kampania już nieco mniej. CMON zbyt optymistycznie podszedł do kampanii w trakcie dnia pierwszego i ustawiając progi SG na 100k $ trochę przesadzili. Co prawda następny próg jest już zmniejszony, natomiast nie wygląda to tak jak powinno być. Nie wiem Czy chłopakom z wydawnictwa nie odbiło trochę po ostatnich sukcesach praktycznie wszystkich ich Kickstarterów i nie przeszacowali swoich sił na zamiary.

Ja grę będę wspierać do końca, bo zarówno przekonuje mnie prostota jej mechanik (pomimo, że niektórzy narzekają, że przy tak dużej ilości autorów, to tam jeszcze lasery i koks powinien być. To według mnie trudnym zadaniem, było właśnie upchnięcie tego wszystkiego, całej tej historii w jak najprostszy sposób, w stylu "macie grać, a gra ma Wam nie przeszkadzać pod względem zasad", bo to, że przeszkadzać będzie to jest jasne i zarazem świetne) jak i ten żyjący świat, który dostarczyć może wielu różnych rozwiązań jednej kampanii (a jak zainwestujesz w dodatek, to może i nawet jeszcze więcej, trochę jak Neverending Story).

Rozumiem też, że kampania może być nieco spowolniona brakami w portfelach ludzi. Niedawno Batman, Middara, Etherfields, Bloodborne - czyli znane i bardzo już szanowane tytuły w świecie planszowym. Natomiast bardzo bym żałował gdyby w trakcie trwania tego KS nie zostały odblokowane wszystkie założone wcześniej przez CMON SG.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 29 lip 2019, 09:49

MManiekM pisze:
29 lip 2019, 09:22
Kampania trochę zdechła... co nie ukrywam martwi mnie, bo czekałem na tę grę zanim jeszcze Bloodborne się pojawił na Kickstarterze. Jeden z poprzednich Update'ów również wyjaśnił czym tak naprawdę są SG dla tej gry. To narzędzie rozbudowujące i zmieniające świat Trudvang w praktycznie niekończący się sposób. Tak można zagrać tę samą kampanie, z podobnymi wyborami, a potem wsadzić historię z Lost Stories (czyli SG) w innej kolejności, czy coś według własnego "widzimisię" zmienić i już mamy zupełnie inny stan mapy, co powoduje, że pomimo granie w to samo, nasze wybory i decyzje będą determinowane przez inny świat.

Gra niezwykle mnie do siebie przekonuje, natomiast sama kampania już nieco mniej. CMON zbyt optymistycznie podszedł do kampanii w trakcie dnia pierwszego i ustawiając progi SG na 100k $ trochę przesadzili. Co prawda następny próg jest już zmniejszony, natomiast nie wygląda to tak jak powinno być. Nie wiem Czy chłopakom z wydawnictwa nie odbiło trochę po ostatnich sukcesach praktycznie wszystkich ich Kickstarterów i nie przeszacowali swoich sił na zamiary.
Nie wydaje mi się, Munchkin, który swoja popularnosc ma zebrał jedynie 700k$
Mam nadzieje, ze add-ony coś ruszą z oddzielnymi kampaniami, bo w obecnej chwili, jelsi EB backerzy sie wycofaja to bedzie smutno.

MManiekM

Post autor: MManiekM » 29 lip 2019, 16:35

Odnosząc się do Munchkina to chyba jednak sukces. To wcale nie jest duża gra jak na standardy CMON.

Przed chwilą w komentarzach został zapowiedziany gameplay, który ma być wrzucony jeszcze w tym tygodniu. Dodatkowo w trakcie GenConu ma pojawić się również demo. Może to rozrusza te kampanię.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Post autor: Nidhogg » 29 lip 2019, 21:24

Pomogło by jakby gra była naprawdę Eu friendly a nie tylko z nazwy. Podali na ks cenę netto a podatki w wysyłce policzą i wychodzi cena dostawy 2/3 ceny gry płatne dodatkowo później.
Ja z powodu takich kosztów dostawy zrezygnowałem.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 29 lip 2019, 21:40

Nidhogg pisze:
29 lip 2019, 21:24
Pomogło by jakby gra była naprawdę Eu friendly a nie tylko z nazwy. Podali na ks cenę netto a podatki w wysyłce policzą i wychodzi cena dostawy 2/3 ceny gry płatne dodatkowo później.
Ja z powodu takich kosztów dostawy zrezygnowałem.
No bez przesady, przesyłką jest droga ale to 40% ceny gry było ostatnio a nie 66 ;-)
Zresztą w grupowce Ci zejdzie pewnie do 30 Max
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 22:27 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 29 lip 2019, 21:45

Ale masz już jakiś oficjalne info od CMON? bo tu koszty wysyłki są podane wyższe niż te które były w Bloodborne po kampanii.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 29 lip 2019, 22:27

brazylianwisnia pisze:
29 lip 2019, 21:45
Ale masz już jakiś oficjalne info od CMON? bo tu koszty wysyłki są podane wyższe niż te które były w Bloodborne po kampanii.
Koszty na stronie kampanii mają być zaktualizowane na koniec kampanii, ale wg. Tego co z nimi pisałem obecne estimates zostaly lepiej wyliczone niż przy poprzednich kampaniach

gogovsky
Użytkownik wspierający
Has thanked: 43 times
Been thanked: 29 times

Post autor: gogovsky » 30 lip 2019, 01:27

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie gra wygląda na nijaką serio to chyba idealne słowo, które do niej pasuje. Nawet nie jest ładna (a przy grze CMON to wyczyn) wszystko jakieś takie miałkie.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post autor: pavel » 30 lip 2019, 05:46

gogovsky pisze:
30 lip 2019, 01:27
Nie wiem jak Wy, ale dla mnie gra wygląda na nijaką serio to chyba idealne słowo, które do niej pasuje. Nawet nie jest ładna (a przy grze CMON to wyczyn) wszystko jakieś takie miałkie.
Można mieć swoje gusta. No ja jestem fanem starej szkoły. Podoba mi się to co robi Paul Bonner. W porównaniu z szybkimi "mazami" na tablecie, które coraz częściej pojawiają się na kartach, jako ilustrację dla mnie niedokończone.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 10:02 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 30 lip 2019, 07:26

Mi narazie wydaje się zbyt płytka jak na mój gust i strasznie droga. Decyzję podejmę jak pokażą gameplay, ostateczne koszta wysyłki i cała zawartość.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 30 lip 2019, 08:51

Jak dla mnie ta gra jest zaprojektowana pod narracje - pytanie ile uda się jej tam wcisnąć przy tak... małej mapie świata?

MManiekM

Post autor: MManiekM » 30 lip 2019, 11:05

Dalej nie wiemy ile jest historii w dodatkach czy Lost Stories (SG). Nie wiadomo też jak wyglądają te kampanię z dodatków i czy SG mogą być wkomponowane w nie. Strasznie mało informacji jest przekazywane.

Dodac należy do tego brak zainteresowania dodatkami, co w sumie nie dziwi... Zero informacji o gameplayu. Coraz bardziej obawiam się, że CMON zawalił z najbardziej oczekiwana przeze mnie grą... Czyżby czekanie na Oathsworn/Hel było rozwiązaniem?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 30 lip 2019, 11:16

MManiekM pisze:
30 lip 2019, 11:05
Dalej nie wiemy ile jest historii w dodatkach czy Lost Stories (SG). Nie wiadomo też jak wyglądają te kampanię z dodatków i czy SG mogą być wkomponowane w nie. Strasznie mało informacji jest przekazywane.

Dodac należy do tego brak zainteresowania dodatkami, co w sumie nie dziwi... Zero informacji o gameplayu. Coraz bardziej obawiam się, że CMON zawalił z najbardziej oczekiwana przeze mnie grą... Czyżby czekanie na Oathsworn/Hel było rozwiązaniem?
Oathsworn i Hel wydaja sie bardziej rozbudowanymi grami juz po tych pierwszych informacjach ktre sa, ale... trudvang ma byc grą na godzinne sesje
Muspelheim wyglada na samodzielny dodatek, SG mozna na pewno wkomponowac w podstawke jesli rozegramy chapter z lost stories, wyglada na to, ze Darkwood expansion tez bedzie czyms w rodzaju lost stories

Racja jest, ze kampana cierpi na brak informacji nt. konkretów rozgrywki

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Gatherey » 30 lip 2019, 16:11

Wczoraj przeczytałem instrukcję i dzisiaj chciałem poszukać ile "chapterów" jest w podstawowym pudle. Na stronie kampanii nigdzie nie ma o tym info, dobrze, że ktoś na BGG zrobił podsumowanie Q&A z Langiemi tam sie dopiero dokopałem.

Nadal jestem na krawędzi czy brać to, czy Etherfields, pewnie będzie zdecydowane rzutem na taśmę.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 30 lip 2019, 18:51

Gatherey pisze:
30 lip 2019, 16:11
Wczoraj przeczytałem instrukcję i dzisiaj chciałem poszukać ile "chapterów" jest w podstawowym pudle. Na stronie kampanii nigdzie nie ma o tym info, dobrze, że ktoś na BGG zrobił podsumowanie Q&A z Langiemi tam sie dopiero dokopałem.

Nadal jestem na krawędzi czy brać to, czy Etherfields, pewnie będzie zdecydowane rzutem na taśmę.
Nad tym to bym się nie zastanawiał. Etherfileds jest z pewnością lepszy jako gra. Ma też zdecydowanie więcej zawartości gameplayowej. Która z gier będzie lepsza fabularnie(dla mnie to akurat mniej istotne) jest w stanie powiedzieć tylko wrozbita Maciej. Dlatego pytanie powinno być: wspierać tylko Etherfileds czy Etherfileds I Trudvang

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 281 times
Been thanked: 64 times

Post autor: polwac » 30 lip 2019, 18:58

brazylianwisnia pisze:
30 lip 2019, 18:51
Dlatego pytanie powinno być: wspierać tylko Etherfileds czy Etherfileds I Trudvang
Zgadzam się w 100 procentach.
W mojej opinii Truvang(gra jak i prowadzenie kampanii) to jest jakiś nieśmieszny żart biorąc pod uwagę te śmiałe zapowiedzi CMON.

ODPOWIEDZ