(KS) Aeon Trespass: Odyssey

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: (KS) Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: Sir_Yaro » 11 wrz 2019, 00:28

Sir_Yaro

Hello Guys
I'd like to ask if there is there a way to order multiple copies without having to pay multiple shippings? Shipping to Poland so not too far :)
Into the Unknown

September 10, 2019

Hey Sir_Yaro!

Yes there is, there's a group pledge option now!
Sir_Yaro

September 10, 2019

Is that mean a 6-pack is eligible for single shipping payment?
In another words will shipping 1 unit cost same as shipping whole 6 item bundle?
Into the Unknown

September 11, 2019

No. The cost will be around 50% of what you'd pay for 6 individual packages.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Nidhogg » 11 wrz 2019, 07:02

Czyli grupowe wsparcie to 10% taniej za grę, na wysyłce się nie zaoszczędzi. Co przy wysyłce po Polsce w 2 falach plus 10kg wagi może zjeść oszczędność.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 305 times
Been thanked: 142 times

Post autor: japanczyk » 11 wrz 2019, 07:11

Nidhogg pisze:
11 wrz 2019, 07:02
Czyli grupowe wsparcie to 10% taniej za grę, na wysyłce się nie zaoszczędzi. Co przy wysyłce po Polsce w 2 falach plus 10kg wagi może zjeść oszczędność.
No jak nie zaoszczędzisz... Mi Marcin napisał:
Tak, planujemy, na podobnych zasadach, co inni twórcy na KS: 6 kopii, 10% upustu, koszty wysyłki jak za 3 gry (przy czym wysyłka do Polski jeszcze tańsza niż wynika z akapitu Shipping).
Więc wychodzi 117$ za grę + 12,5$ za shipping (może mniej) na kopię- IMHO dobry deal
Sprzedam: ...
Aktywne Zbiórki KS: Okko Chronicles, Merchant's Cove, Middara, Trudvang Legends, The Isle of Cats

MManiekM
Been thanked: 3 times

Post autor: MManiekM » 11 wrz 2019, 08:03

Tylko dolicz jeszcze wysyłkę w Polsce kurier/paczkomat w dwóch falach. Deal dobry, ale głównie dla odbiorów osobisty w danym mieście.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 11 wrz 2019, 08:10

MManiekM pisze:
11 wrz 2019, 08:03
Tylko dolicz jeszcze wysyłkę w Polsce kurier/paczkomat w dwóch falach. Deal dobry, ale głównie dla odbiorów osobisty w danym mieście.
Więc chcesz mi powiedzieć że bardziej oplaca się wziąć samemu za ok ~145$ niż w grupowce za ~130$ + przesyłka 20 zł po Polsce? o_O
Wciąż oszczędzasz nawet z przesyłką po Polsce jakieś 8$=30 zł
Aktywne Zbiórki KS: Okko Chronicles, Merchant's Cove, Middara, Trudvang Legends, The Isle of Cats

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 11 wrz 2019, 08:27

Nie jest to z pewnością cebula życia ale to wciąż zauważalna oszczędność więc o co się tutaj ciskać?

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 86 times

Post autor: brazylianwisnia » 11 wrz 2019, 09:39

Przesyłka po Polsce 2x20zl. Myślałem że ta oszczędność wyjdzie większa.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 11 wrz 2019, 09:46

japanczyk pisze:
11 wrz 2019, 07:11
Tak, planujemy, na podobnych zasadach, co inni twórcy na KS: 6 kopii, 10% upustu, koszty wysyłki jak za 3 gry (przy czym wysyłka do Polski jeszcze tańsza niż wynika z akapitu Shipping).
Hmm ja odniosłem się do tego:
Sir_Yaro pisze:
11 wrz 2019, 00:28
Sir_Yaro
September 10, 2019

Is that mean a 6-pack is eligible for single shipping payment?
In another words will shipping 1 unit cost same as shipping whole 6 item bundle?
Into the Unknown

September 11, 2019

No. The cost will be around 50% of what you'd pay for 6 individual packages.
I jeszcze ktoś wcześniej mówił że twórcy wypowiedzieli się że do przesyłka do Polski pojedynczej kopi to też 50% ceny do EU.
Jak widać mamy dwa różne stanowiska. I które jest wiążące ?
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 11 wrz 2019, 09:48

Nidhogg pisze:
11 wrz 2019, 09:46

Dla mnie koszt wysyłki za 3 gry wynosi tyle samo co 50% tego co zapłacisz za przesyłke 6 kopii :D

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 11 wrz 2019, 09:51

japanczyk pisze:
11 wrz 2019, 09:48
Nidhogg pisze:
11 wrz 2019, 09:46

Dla mnie koszt wysyłki za 3 gry wynosi tyle samo co 50% tego co zapłacisz za przesyłkę 6 kopii :D
Ale 50% kosztów 6 kopii do EU czy 6 kopii do Polski?
Jakby jasno nie mogli napisać że do Polski to koszt 1,5 wysyłki pojedynczej gry do EU :P

Doczytałem jeszcze w FAQ że na razie wszytko poza dodatkiem będzie wysyłane w 1 fali.
7% rabatu - 3Trolle

MManiekM

Post autor: MManiekM » 11 wrz 2019, 10:20

Ej ale Wy się nie rzucajcie o 30 zł do gardeł :) pewnie wyjdzie o parę groszy taniej, nie mówię, że nie.

Natomiast jakieś cudo negocjacji to też nie jest, żeby zachowywać się jak Janusz i Grażyna na plaży z parawanem we Władysławowie...

No chyba, że mówimy o grupowej zbiórce, że znika 10% na grach + 50% zniżki na wysyłce do Polski (nie EU) to wtedy już proszę mnie wpisać.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2019, 10:23 przez MManiekM, łącznie zmieniany 1 raz.

suibeom
Has thanked: 79 times
Been thanked: 21 times

Post autor: suibeom » 11 wrz 2019, 10:21

pavel pisze:
10 wrz 2019, 21:36
Nawet jak nie powstanie, to możliwe, że twórcy z czasem dadzą pakiet tłumaczeń na pdf. Rozważają taką opcję.
1500 kart + instrukcja i ciągłe zaglądanie do pdf-a? U mnie nie przejdzie. Rozumiem kwestie ekonomiczne dlatego z dziewczyną daliśmy wsparcie na core box. Będzie wersja PL nie wycofamy się, nie będzie, trudno wycofamy wsparcie. Oczywiście licząc na to, że może kiedyś zdecydują się na pełną wersję gry PL

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 11 wrz 2019, 10:43

1500 kart + instrukcja i ciągłe zaglądanie do pdf-a? U mnie nie przejdzie.
Nie wiem jaka dokładnie część stanowi dla ciebie problem więc może piszę nie na temat ale w przypadku Kingdom Death korzystam niemal wyłącznie z pdfa. Kniga tych rozmiarów jest niezwykle nie wygodna w użyciu i znalezienie czegoś często stanowi małe wyzwanie. Po za tym jeśli to nie jest twój preferowany sposób nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie aby sobie tego pdfa wydrukować...

suibeom

Post autor: suibeom » 11 wrz 2019, 10:56

Spoiler:
Jeśli chodzi o język angielski niestety total noga.

Oczywiście mam świadomość, że chcieć znaczy móc, ale zważywszy na to, że moja działalność zawodowa absorbuje zbyt wiele czasu (i żeby nie było nie narzekam, lubię swoją pracę), to to co pozostaje chcę przeznaczyć tylko na hobby - granie bez dodatkowego angażowania czasu w dostosowywanie gry pod siebie.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 11 wrz 2019, 11:31

Jeśli chodzi o język angielski niestety total noga.

Oczywiście mam świadomość, że chcieć znaczy móc, ale zważywszy na to, że moja działalność zawodowa absorbuje zbyt wiele czasu (i żeby nie było nie narzekam, lubię swoją pracę), to to co pozostaje chcę przeznaczyć tylko na hobby - granie bez dodatkowego angażowania czasu w dostosowywanie gry pod siebie.
Część z tego doskonale rozumiem. Mimo tego, że znam angielski dość dobrze (zahaczam o C1) to NIE ZNOSZĘ grać w gry po angielsku. Wystarcza mi 8h dziennie w pracy. :/ Nie sądzę abym był po angielsku kiedykolwiek w stanie czytać choć w 50% tak szybko i z takim zrozumieniem jak po polsku.
Między innymi dlatego przetłumaczyliśmy w 100% Kingdom Death :D

ALE mając podręcznik po polsku mam silne przekonanie, że same karty nie powinny sprawić problemu. W kdm z 90% kart zawiera kilka zdań jednokrotnie złożonych rzadko sprawiających problemy. To co widziałem w ATO było jeszcze prostsze. Więc jeśli "total noga" oznacza A1 lub A2 sądzę, że sobie poradzisz bez większych problemów.

Oczywiście to wszystko to jest tylko gdybanie bo nikt nie wie co ostatecznie znajdzie się w grze. Ostatecznie można grę sprzedać, a na takich tytułach rzadko się traci. :P Ja poważnie się zastanawiam czy nie wziąć 2 kopii...:P
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2019, 15:16 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post autor: pavel » 11 wrz 2019, 12:23

Szkoda rezygnować ze względu na angielski. @Suibeom. Zawsze można wydrukować z pdf, na zwykłych kartkach i zrobić wkładki. Karty prawdopodobnie będą matowe, a te nie wybaczają niczego, więc bez koszulek się nie obejdzie raczej. Po za tym posłuchaj @Sir_Yaro, tłumaczył KDM i faktycznie karty np. walki w ATO są prostsze językowo niż w KDM.

suibeom

Post autor: suibeom » 12 wrz 2019, 16:27

Spoiler:
Wiem, że szkoda, ale mam taką zasadę, że wspieram tych, którzy wspierają rynek w Polsce. W dawnych wiekach, kiedy w komiksach panowała wielka smuta, jeśli chciało się kupić coś ze świata, trzeba było jedynie liczyć na giełdy, kosmiczne ceny i wydania w różnych językach. Do dzisiaj po tych smutnych czasach zostało mi kilka niemieckich, francuskich i angielskich komiksów. Kiedy w Polsce wydawcy podjęli ryzyko i zaczęli wydawać światowych gigantów komiksu, i to w zachwycającej roczną ilością premier, obiecałem sobie, że będę ich wspierał, by lata smuty nigdy nie wróciły.
Jak napisałem wcześniej, znam twarde realia ekonomi i rozumiem stanowisko wydawcy. Moje jest takie, jest wersja pl. zostaję i wspieram, nie ma cóż, kupię, gdy się na nią zdecydują, albo inne tytuły. Na szczęście jest w czym wybierać :D

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 13 wrz 2019, 11:49

Ktoś organizuje zbiórkę? Jakiś sklep będzie wspierał? Znamy odpowiedź na koszty przesyłki(3xprzesylka EU czy PL?)
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

MManiekM

Post autor: MManiekM » 13 wrz 2019, 12:16

brazylianwisnia pisze:
13 wrz 2019, 11:49
Ktoś organizuje zbiórkę? Jakiś sklep będzie wspierał? Znamy odpowiedź na koszty przesyłki(3xprzesylka EU czy PL?)
Jakby co proszę dopisać mnie ! :D

TheDill

Post autor: TheDill » 13 wrz 2019, 19:26

suibeom pisze:
11 wrz 2019, 10:21
pavel pisze:
10 wrz 2019, 21:36
Nawet jak nie powstanie, to możliwe, że twórcy z czasem dadzą pakiet tłumaczeń na pdf. Rozważają taką opcję.
1500 kart + instrukcja i ciągłe zaglądanie do pdf-a? U mnie nie przejdzie. Rozumiem kwestie ekonomiczne dlatego z dziewczyną daliśmy wsparcie na core box. Będzie wersja PL nie wycofamy się, nie będzie, trudno wycofamy wsparcie. Oczywiście licząc na to, że może kiedyś zdecydują się na pełną wersję gry PL
Również wsparłem i czekam na wersję PL :)

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 14 wrz 2019, 08:23

Bardzo dużo osób deklaruje wsparcie za symbolicznego dolara, to aż 1,5tys wspierających. Była gdzieś informacja w update kiedy otworzą PM?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 14 wrz 2019, 09:06

pavel pisze:
14 wrz 2019, 08:23
Bardzo dużo osób deklaruje wsparcie za symbolicznego dolara, to aż 1,5tys wspierających. Była gdzieś informacja w update kiedy otworzą PM?
Tak, najwcześniej 16 dni po zakończeniu kampani

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 15 wrz 2019, 07:34

No to pewnie szybko otworzą, żeby mieć szybko przegląd sytuacji co do produkcji, bo to bardzo duża grupa osób. Na moje to będzie szał na ten tytuł. Narazie większość osób dostrzega dwa minusy w rozgrywce, które trochę są za bardzo uproszczone, trochę mogą zepsuć zabawę. Rzucanie na zasoby i związana z tym duża losowość ( ostatni często rzucam 1, w KDM dla ocalałych ) możesz po porstu nie mieć czego wydać na technologie i tyle. Przedmioty są jak w Talismanie. Masz przedmiot z tego tytułu bonus i koniec.

suibeom

Post autor: suibeom » 16 wrz 2019, 22:36

Update 18. Translator przetłumaczył, że na tą chwilę nie ma szans na wersję pl. Dalej jednak piszą, i tu nie wiem, czy dobrze rozumiem, by nie rezygnować ze wsparcia, bo szukają partnerów w danym kraju i mogą powstać inne wersje językowe. Rozumiem, że jak znajdą to mam grę w pol. wersji językowej. A jak nie znajdą? Kupuję wersję angielską, której nie chcę? Bo jaka wiadomość może być w tym wypadku dla mnie dobra?, cytując fragment wpisu autorów -If an edition in your language is very important to you, stay with us, we may have good news for you in the future. Że będę musiał kupić drugą grę w wersji jaką chcę, czy coś innego? Wybaczcie, jeśli pytam o jakieś nieznane mi oczywistości, ale jestem totalnym laikiem w tym temacie.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 17 wrz 2019, 00:10

Oznacza to że na KS nie będzie Polskiej wersji językowej.

ODPOWIEDZ