(KS) Aeon Trespass: Odyssey

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Mr_Fisq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: (KS) Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: Mr_Fisq » 18 wrz 2019, 09:25

mmag pisze:
18 wrz 2019, 08:22
Tylko porównywanie ceny podstawek do ceny dodatków nigdy nie miało zbytniego sensu w przypadku żadnej* gry - to oczywiste, że te pierwsze oferują zawsze znacznie lepszy stosunek ceny do zawartości - niezależnie od tytułu (sztandarowe przykłady: Splendor, Abyss, cokolwiek...). Tym bardziej na ks, gdzie podstawka jest często przeceniona, a twórcy "odbijają" sobie koszta sprzedając dodatki.

*prawie żadnej - bo zaraz ktoś mi poda jeden, czy dwa wyjątkowe przypadki, gdzie dodatek był lepiej wyceniony od podstawki, co oczywiście obali całą moją tezę :D
Ja nie twierdzę, że dodatki mają być tak samo wycenione jak podstawka (zawartość/PLN); odnoszę po prostu wrażenie, że tu dodatki nie są drogie, to po prostu skok na kasę.
W wypadku wspomnianego Red Death do TG, 45$ za zawartość nie burzy we mnie krwi, duże dodatki do Trudvang Legends też wyglądają ok.

Jest oczywiście szansa, że dojdzie nowa zawartość która podbije cenę dodatków nie podnosząc ceny, ale na razie tego nie czuję.

PS. Być może ceny wynikają z figurek które trafią do dodatków, ale tu znowu pojawia się problem: figurki będą realizowane w innej technologii niż ich wcześniejsze projekty i gwarancję rozmiaru mamy - pytanie co z jakością/detalami.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 99 times
Been thanked: 48 times

Post autor: mmag » 18 wrz 2019, 09:52

Z czego pamiętam to z Red Death też było spooooro narzekania na cenę. Zresztą, nawet porównując ją z cenami dodatków do ATO, wcale nie ma takiej dysproporcji cenowej - po prostu jest taniej, co nie znaczy bardziej opłacalnie:

TG:RD - 45$, 120 stron, 15-25 godzin, ok 180 kart, 3 małe figurki (35mm?), jakość figurek "małe figurki od AR"
ATO EXP - 99$, ok 100 stron, 40-50 godzin, 300+ kart, 3+ małe figurki (40-60mm?), 3+ duże figurki (60-150mm+) , do tego mapy, planszetki i inne pierdoły... Jakość figurek ciężko, aby była niższa niż "małe figurki od AR" :D

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 18 wrz 2019, 10:54

@tommyray
Spoiler:

Już było porównanie do przywołanego przez Ciebie TG.
https://boardgamegeek.com/thread/227376 ... nt-tainted

Jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz fabułę, to ATO nie koniecznie jest dla Ciebie. Natomiast całość opowieści jest zawarta na kartach wydarzeń. Z filmów już dostrzegłem, że nie są płytkie i zawarte w świecie, który ekspolrujemy i są zachowane w "jakiejś" chronologii. Tylko piszesz "śmiech na sali", a później pytasz o szczegóły, to zastanów się na jakiej podstawie oceniasz tandetne podejście autorów do wątku fabularnego.

Cena-zawartość nie ma znaczenia. Temat stary jak świat.

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 wrz 2019, 11:13

Czyli po przeskalowaniu wychodzi więcej skryptu/kart vs więcej figurek/tokenów/map.
Pytanie też jak jest w obu wypadkach liczony playtime => czy to czas pojedynczego przejścia, czy czas zapoznania się z większą liczbą ścieżek decyzyjnych (2-3 przejścia)

Red Death rzeczywiście też wychodzi drogo, ale to też mniejszy dodatek, a na ogół mniejsze dodatki mają bardziej zawyżoną cenę. I do TG jest jeden taki dodatek, tu mamy dwa, każdy dwa razy droższy. TG komplet bez upiększaczy wychodzi 130GBP więc łatwiej jest przełknąć jeden dodatek z zawyżoną ceną.

Cóż, każdy będzie musiał samodzielnie podjąć decyzję i "zagłosować" portfelem.
Cena-zawartość nie ma znaczenia.
Ja mam wrażenie, że to gadanie marketingowców którzy starają się sprzedać coraz mniej, za coraz więcej.

Awatar użytkownika
eltadziko
Użytkownik wspierający
Been thanked: 12 times

Post autor: eltadziko » 18 wrz 2019, 12:02

Mr_Fisq pisze:
18 wrz 2019, 11:13
Pytanie też jak jest w obu wypadkach liczony playtime => czy to czas pojedynczego przejścia, czy czas zapoznania się z większą liczbą ścieżek decyzyjnych (2-3 przejścia)
W komentarzach twórców Aeon Trespass widziałem, że pisali, że czas 40-50h na cykl, to czas pojedynczego przejścia.

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 wrz 2019, 12:13

I pojawiła się informacja o cenie wersji podstawowej + oba dodatki: 299$ https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2626823

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 18 wrz 2019, 12:24

Ze względu na rozmiar i długość kampanii samej podstawki, dodatki nie są dla mnie kluczowe. Przekładam sobie obecne granie w KDM i potrzebę posiadania dodatków. Po roku grania w Core box, pomyślę o dodatkach do ATO.

tommyray
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 44 times

Post autor: tommyray » 18 wrz 2019, 15:34

pavel pisze:
18 wrz 2019, 10:54
@tommyray
Spoiler:

Już było porównanie do przywołanego przez Ciebie TG.
https://boardgamegeek.com/thread/227376 ... nt-tainted

Jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz fabułę, to ATO nie koniecznie jest dla Ciebie. Natomiast całość opowieści jest zawarta na kartach wydarzeń. Z filmów już dostrzegłem, że nie są płytkie i zawarte w świecie, który ekspolrujemy i są zachowane w "jakiejś" chronologii. Tylko piszesz "śmiech na sali", a później pytasz o szczegóły, to zastanów się na jakiej podstawie oceniasz tandetne podejście autorów do wątku fabularnego.
Bardzo nisko oceniam prezentację wątku fabularnego w samym KS bo nic nie zaprezentowali w tej kwestii. To co napisałem dotyczy tylko tego aspektu związanego z fabułą/historią - prezentację tych rzeczy, a nie czy one są czy nie. Nie siedzę tworcom na kompach i nie czytam ich notatek, skąd wiec wiedzieć co i jak z tym światem i postaciami? Nic w tym względzie nie zaprezentowali. Pochwalili się figurkami, systemem walki, mechanikami użytymi - ale niczego istotnego o tych sprawach o których wspomniałem wczesniej nie podali. Cała aspekt fabularny pominięty został w prezentacji w KS. Treść mnie interesuje, kim są postacie, ich motywacje, quest jaki jest im postawiony, cokolwiek co wskazuje na narracyjne elementy gry a nie tylko suche info że historia jest na kartach i że będzie jej dużo. Jak narazie przestawili grę jako polowanie na losowe potwory w settingu techno mitologicznym plus rozbudowa bazy. Mało. Czy to jest sandboks, czy jednak fabuła? Jeżeli fabuła i kampania to jakie jest zawiązanie akcji? Co ma mnie przekonać aby warto było zainwestować pieniądze i czas? Na pewno tylko mechanika i plastik? A śmiech na sali odnosi się do cytatu który wziąłem od nich z KS, będący niczym innym jak marzeniem grafomana. „O czym pan pisze? - O samych wielkich rzeczach” a tu jeb - „pan samochodzik”.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 18 wrz 2019, 15:37

pavel pisze:
18 wrz 2019, 12:24
Ze względu na rozmiar i długość kampanii samej podstawki, dodatki nie są dla mnie kluczowe. Przekładam sobie obecne granie w KDM i potrzebę posiadania dodatków. Po roku grania w Core box, pomyślę o dodatkach do ATO.
Myślę podobnie. Rodzi się jednak pytanie czy te będą w ogóle dostępne po za KS. Stawiam, że raczej tak choć wydawca się gdzieś zapierał, że gry w żadnej postaci nie będzie później w sklepach...

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 18 wrz 2019, 15:45

Wiemy, że rezygnują z produkcji figurek z hips'u. Dla zmniejszenia kosztów produkcji. Dla mnie zrozumiała decyzja i dobra. Lepiej korzystać ze sprawdzonych metod niż brnąć w pierwszej kampanii (obstawiam 2ks na 90%) w ogromne koszty, ryzykując stratami finansowymi.

@Sir_Yaro
Uważam, że na jednym KS nie skończy się przygoda z ATO. Coś mi podpowiada, że to będzie bardzo pożądana gra i powtórzą kampanię. Wszystko zależy jak wykażą się przy obecnej.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 15:52 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eltadziko
Użytkownik wspierający
Been thanked: 12 times

Post autor: eltadziko » 18 wrz 2019, 15:51

Sir_Yaro pisze:
18 wrz 2019, 15:37
pavel pisze:
18 wrz 2019, 12:24
Myślę podobnie. Rodzi się jednak pytanie czy te będą w ogóle dostępne po za KS. Stawiam, że raczej tak choć wydawca się gdzieś zapierał, że gry w żadnej postaci nie będzie później w sklepach...
Było mówione przez twórców, że dodatki będzie można zamówić w Pledge Managerze nawet po wysyłce pierwszej fali (czyli podstawek). Więc można teraz kupić podstawkę, a później jak się w nią zagra i podejdzie dodatki ;)

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 wrz 2019, 15:58

eltadziko pisze:
18 wrz 2019, 15:51
Było mówione przez twórców, że dodatki będzie można zamówić w Pledge Managerze nawet po wysyłce pierwszej fali (czyli podstawek). Więc można teraz kupić podstawkę, a później jak się w nią zagra i podejdzie dodatki ;)
Tylko, co już było wspominane, cena dodatków może być już wtedy wyższa; teraz w pakiecie są po ~85$ => bez pakietu 99$ => pytanie jakiego rzędu zwyżka ceny może się pojawić między falami?

Edit:
Ktoś rozważa opcję: The 5 Cycles Bundle? Czy tylko ja dałem się wciągnąć? :mrgreen:

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 116 times

Post autor: brazylianwisnia » 29 wrz 2019, 10:15

Brakuje nam jednej osoby do grupowego zamowienia. Ktos chetny?

viewtopic.php?f=55&t=62695
Kupię: Marvel Champions
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Acererak » 30 wrz 2019, 23:19

Mr_Fisq pisze:
18 wrz 2019, 15:58
Edit:
Ktoś rozważa opcję: The 5 Cycles Bundle? Czy tylko ja dałem się wciągnąć? :mrgreen:
Chyba tylko Ty. Ja rozważam co najwyżej płytki plus figsy nimf (aczkolwiek jak dla mnie mogliby nic przy nich nie majstrować. "more family friendly aimed game" - z tym to pojechali, ATO w żadnym wypadku nie kojarzy mi się grą celującą w rodziny z młodszymi dziećmi XD ). Dla mnie ten bundle to dużo za dużo biorąc pod uwagę na ile KSów czekam i że zamierzam jeszcze Joannę 1.5 wesprzeć. No i sam core ma starczyć na 200+ godzin grania - to już jest bardzo, bardzo dużo. Kiedy wziąć pod uwagę jeszcze kwestię różnej regularności spotkań z moją grupą to pewnie ukończenie samej podstawki przy graniu wyłącznie w to zajmie ze 2 lata :D Ale jeśli się na coś skuszę to maksymalnie na jeden cykl (konkretnie IV bardziej do mnie przemawia), ale raczej w tej cenie wolałbym po prostu jakąś planszówkę kupić nową ;)

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 02 gru 2019, 10:20

PM otwarty, pojawiły się też nowe wzory modeli, które mnie osobiście nie napawają optymizmem. Dużo lepiej wychodzą im grafiki (gdzie swoboda jest dużo większa), niż modele mające być przełożeniem tych grafik na 3D.

Do tych którzy nie odpuścili:
podzielicie się swoimi planami zakupowymi?

Ja na razie mam na liście:
- Core
- Nyx
- Gamechanger

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 116 times

Post autor: brazylianwisnia » 02 gru 2019, 10:22

My cala grupa bierzemy tylko Core. Jak gra sie spodoba to będziemy domawiac miedzy falami.
Kupię: Marvel Champions
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Pomelo

Post autor: Pomelo » 06 gru 2019, 10:52

Mam nadzieję, że projekt ich nie przerośnie, bardzo liczę na solidnego greckiego KDM'a ;) Wcześniejszy figs Nietzscheana dużo bardziej mi się podobał.

Biorę Core (EB z Gamechangerem), Nyx i zestaw kafelków. Przymierzam się do dodatków, ale to już w ponownie otwartym pledge managerze.

ODPOWIEDZ