(KS) Aeon Trespass: Odyssey

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: (KS) Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: Nidhogg » 09 wrz 2019, 17:45

Azel pisze:
09 wrz 2019, 17:40
https://www.youtube.com/watch?v=3e0LUaHNS1Y
- jeśli będzie 1500 wsparć z Polski to na pewno będzie wersja PL (będą się starali obniżyć tę liczbę)

No i teraz pytanie, czy to realne? Jak wypadała liczba wsparć wielkich polskich KSowych gier jak Nemesis, Tainted Grail, Etherfields?
Etherfields Board Game miał z polski 1288 wsparć w tym są grupowe zamówienia nawet po 80 sztuk :)
Tainted Grail: The Fall of Avalon miało 1568 wsparć (licząc w tym grupowe zamówienia jako jedno wsparcie).
Jeśli nie będzie grupowych zamówień i przesyłka będzie przystępna jest to realna szansa, lub wsparci będą liczone ilością kopii podstawki a nie unikatowymi użytkownikami którzy wsparli projekt.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 298 times
Been thanked: 140 times

Post autor: japanczyk » 09 wrz 2019, 17:52

Azel pisze:
09 wrz 2019, 17:40
https://www.youtube.com/watch?v=3e0LUaHNS1Y
- jeśli będzie 1500 wsparć z Polski to na pewno będzie wersja PL (będą się starali obniżyć tę liczbę)

No i teraz pytanie, czy to realne? Jak wypadała liczba wsparć wielkich polskich KSowych gier jak Nemesis, Tainted Grail, Etherfields?
Nie ma opcji na 1500 wsparc z Polski, brak marketingu, pierwsza gra twórców, wysoka cena...
Sprzedam: ...
Aktywne Zbiórki KS: Okko Chronicles, Merchant's Cove, Middara, Trudvang Legends, The Isle of Cats

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 86 times

Post autor: brazylianwisnia » 09 wrz 2019, 17:54

Tainted grail spokojnie przebił ta liczbe. Etherfileds ledwie, ledwie. Tyle że Awaken Realms ma już renomę, robią jedne z najpopularniejszych gier na KS, jest polska wersja i sporo niższa cena. Do tego są wsparcia grupowe i dużo taniej niż w sklepie. Moim zdaniem 1000 wsparc z PL jest daleko poza zasięgiem.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 15 times

Post autor: pavel » 09 wrz 2019, 19:02

Proszę was nie sugerujcie się ceną i nie porównujcie AT:Odyssey do TG. To inny gabaryt, rozmiar gry. I inny wydawca. AR już takiej ilości contentu nie wrzuci w jedne pudło już chyba nigdy :) Uważam, że to śmieszny pieniądz za tą grę, tylko przeszkadza mi jedno. podobieństwo do KDM. Zdumiewające jest to jak śmiało sięgneli pomysłami z KDM, robiąc nawet podobne grafiki, zdjęcie całej gry, ta sama mechanika kart przy walce. Na prawdę szok. Dodali fajną opcje mapy, co daje wrażenie ogromu gry przy eksploracji, przy dodatkowych przygodach, questach, walcę, która jest rozbudowana taktycznie. Tu sa gry w grze. Więc nie wiem co to za komentarze o cenie :)

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 86 times

Post autor: brazylianwisnia » 09 wrz 2019, 19:07

Cena jest super jak za zawartość ale nie każdy jest gotów położyć 600zl za grę z przesyłką nawet jeśli w zamian jest tona towaru. Jest to jeden z czynników wpływający na to że nawet 1k wsparc z Polski jest daleko poza zasięgiem.
Kupię: Yokohama
Sprzedam: Endeavor Age of Sail, Dominion, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 wrz 2019, 19:09

pavel pisze:
09 wrz 2019, 19:02
Proszę was nie sugerujcie się ceną i nie porównujcie AT:Odyssey do TG. To inny gabaryt, rozmiar gry.
Mówią o dużym nacisku na historię, a wg. ilości słów ma być tyle samo co w TG - 200k.
No... zobaczymy za godzinę:-)
Aktywne Zbiórki KS: Okko Chronicles, Merchant's Cove, Middara, Trudvang Legends, The Isle of Cats

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Post autor: mmag » 09 wrz 2019, 19:17

pavel pisze:
09 wrz 2019, 19:02
Uważam, że to śmieszny pieniądz za tą grę, tylko przeszkadza mi jedno. podobieństwo do KDM. Zdumiewające jest to jak śmiało sięgneli pomysłami z KDM, robiąc nawet podobne grafiki, zdjęcie całej gry, ta sama mechanika kart przy walce. Na prawdę szok. Dodali fajną opcje mapy, co daje wrażenie ogromu gry przy eksploracji, przy dodatkowych przygodach, questach, walcę, która jest rozbudowana taktycznie. Tu sa gry w grze. Więc nie wiem co to za komentarze o cenie :)
Jeśli jeszcze nie czytałeś, to polecam Ci lekturę recenzji prototypu, autorstwa Fena, który szczegółowo porównuje ten tytuł do KDM (a zna się on na produkcji Pootsa jak chyba mało kto). Osobiście chętnie się skuszę na ATO - pomimo oczywistej inspiracji, wydaje się być na tyle inna od "oryginału" (a w pewnych kwestiach nawet potencjalnie lepsza) że z chęcią ją przygarnę - zwłaszcza przy takiej cenie...

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 09 wrz 2019, 19:30

Nie czytałem. Ale jestem na "świeżo" po rozmowię z Mike'm z One Stop Co-op Shop, który rzucił garscią odpowiedzi na moje pytania. To mi wystarczy. Tak inspiracja mi nie przeszkadza, jestem bardziej zdumiony, że ktoś robi coś tak dużego, jednocześnie będąc mało doświadczony i w podobnym punkcie co kiedyś A.Poots. AT;Odyssey wchodzi " z kopa " z drzwiami :)

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Acererak » 09 wrz 2019, 19:34

mmag pisze:
09 wrz 2019, 19:17
Jeśli jeszcze nie czytałeś, to polecam Ci lekturę recenzji prototypu, autorstwa Fena, który szczegółowo porównuje ten tytuł do KDM (a zna się on na produkcji Pootsa jak chyba mało kto). Osobiście chętnie się skuszę na ATO - pomimo oczywistej inspiracji, wydaje się być na tyle inna od "oryginału" (a w pewnych kwestiach nawet potencjalnie lepsza) że z chęcią ją przygarnę - zwłaszcza przy takiej cenie...
Właśnie z tego powodu ja zamierzam wesprzeć. KDM w wersji podstawowej jest zwyczajnie drogie. Może gdyby można było podstawkę w częściach kupować... a tak to wolę tańszego ATO, zwłaszcza że istnieje szansa na wersję PL (w przeciwieństwie do KDM). Nie mówiąc już, że tak jak wspominasz - te gry jednak się różnią. W razie gdyby nie podeszło wydaje mi się że prościej to sprzedać niż KDM choćby ze względu na cenę.

Jeśli ktoś korzysta z Discorda to powstał nieoficjalny serwer AOT: https://discord.gg/GwD824

Co do dyskusji o AR - też się zgodzę. W żadnej grze nie wiadomo jak wielkiej nie dadzą już tyle rzeczy w takiej cenie ;) Raczej się to wtedy zbliży cenowo do KDM, jeśli kiedykolwiek coś takiego zaproponują.

Edit: No i wystartowało: https://www.kickstarter.com/projects/1492106834 Już ufundowane :) No i są pierwsze add-ony! Z czego jeden kosztuje prawie tyle co core pledge, więc o ile nie będzie wersji PL to raczej add-ony odpuszczę (no, chyba że coś mniejszego fajnego by było). Wysyłka jest planowana w dwóch falach, pierwsza na przełomie Q4 2020/Q1 2021 ma być. Czyli pewnie 2021 raczej, zwłaszcza że to ich pierwsza gra.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 09 wrz 2019, 20:24

Wiecie może czy mozna zamawiać większe ilośći aby obniżyć koszty wysyłki ?

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 09 wrz 2019, 20:29

Na razie grupowego pledge'a nie dali. Nie wiem czy jest w planach.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 09 wrz 2019, 20:29

Pytanie jakie te koszty wysyłki będą w Polsce - jak sytuacja trochę się uspokoi warto o to podpytać twórców - w poprzednich kampaniach "figurkowych" jeśli dobrze pamiętam wysyłali to za darmo, w swoim sklepie też mają ustawioną niższą cenę wysyłki w PL, więc może i tu będzie jakaś tańsza opcja krajowa.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 09 wrz 2019, 20:44

O koszty dostawy jestem spokojny. Nie zabiją ceną wysyłki do PL, tych kilkunastu polskich wspieraczy :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 wrz 2019, 20:53

Wysłałem zapytanie czy przewidują jakaś zniżkę grupowki i jak z dostawami do Polski
Przy takich dużych grach oszczędności na dostawie są pewnie minimalne

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 09 wrz 2019, 20:58

japanczyk pisze:
09 wrz 2019, 20:53
Wysłałem zapytanie czy przewidują jakaś zniżkę grupowki i jak z dostawami do Polski
Przy takich dużych grach oszczędności na dostawie są pewnie minimalne
~100zł za wysyłkę daje sporo możliwości optymalizacji :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 wrz 2019, 21:59

Gry jestem ciekaw - musze poczytac wspomniane przez pavla wpisy, ale...
  • kampania już od poczatku zajeżdza troche amatorszczyzną - uruchomienie projektu z pierwszym wpisem "this is a draft" jest takie meh
  • wrzucanie miejsc "tu sie cos pojawi" tak samo
  • SG wrzucone z duzym opóźnieniem + kolejne SG co... 100k?! Jak ten Teatr wspomnień rozumiem, czy "new adventure hub", tak kilka kart przedmiotów czy technologii to ostre przegięcie :P
Mam nadzieje, ze po EB rushu na dodatkowa figurke ludzie nie zaczna sie wycofywac, no ale zobaczymy czym beda daily unlocki i czy ktos np. z Polskich recenzentów miał okazje dostac gre w swoje łapki

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Post autor: feniks_ciapek » 09 wrz 2019, 23:00

Ja też jestem ciekawy i Core na pewno wezmę, ale ten pierwszy Add-on to jednak ma cenę w porównaniu do podstawki całkiem zniechęcającą. Rozumiem, że to taka polityka odbijania sobie zaniżonych kosztów podstawki a la DLC w Electronic Arts. No i kurczę po raz pierwszy się zastanawiam, czy w tym wypadku all-in będzie miało sens.

Drobiazgami w opisie kampanii się nie przejmuję. Nie jest idealnie, ale żadnych czerwonych flag nie widać.

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 09 wrz 2019, 23:12

japanczyk pisze:
09 wrz 2019, 21:59
Mam nadzieje, ze po EB rushu na dodatkowa figurke ludzie nie zaczna sie wycofywac, no ale zobaczymy czym beda daily unlocki i czy ktos np. z Polskich recenzentów miał okazje dostac gre w swoje łapki
Wydaje mi się, że z PL tylko Asia dostała (i mamy godzinny gameplay) https://www.youtube.com/watch?v=3e0LUaHNS1Y

"This is draft" - takiego wpisu nie widzę. Może był i go usunęli. Rzeczy typu "tu się coś pojawi" widywałem w różnych kampaniach, więc też mi to nie przeszkadza. SG wrzucone z opóźnieniem - to nie AR czy CMON - oni autentycznie mieli prawo się nie spodziewać ufundowania tak szybko. No i jakoś trzeba niską cenę podstawki odbić jak już to feniks wspomniał. W każdym razie jak dla mnie na razie też nie ma problemu. Kampanię obserwuję uważnie do końca. Swoją drogą, podoba mi się koncept ewolucji figurek w czasie kampanii, z czymś takim to się nie spotkałem jeszcze chyba.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 09 wrz 2019, 23:47

No rozwój figurek wraz z kampanią (nie w dosłownym znaczeniu, choć po użyciu magnesów jest to możliwe) jest w KDM, jeśli chodzi o naszych graczy, w których się wcielamy. Tu anglojęzyczny playthrough :
https://www.youtube.com/watch?v=60i0a6AFFro

tommyray
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times

Post autor: tommyray » 10 wrz 2019, 08:48

Rozumie ktoś ich "wcześniejsze" kickstartery którymi się chwalą? Co to są - pojedyncze figurki za sto dolców z kilkoma kartami?

Świetnie, że się ufundowali, niech im się uda projekt doprowadzić do końca. Dlaczego jednak tak bezczelna jest to zrzyna z "patentów" KDM?
No dobrze, niech już zrzynają, jeżeli inaczej muza nie pomogła - ale uczciwie by było aby wskazać KDM za inspirację (w paru miejscach chyba nawet więcej niż "inspirację").

I to greckie techno fantasy - uch, odpychające. Cieszy sukces kolejnego polskiego wydawcy ale sam produkt wpisuję na swoją listę do ominięcia (tuż obok Lords od Hellas - jak ja nie potrafię znieść mariażu greckich elementów i sztafażu SF)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2019, 09:08 przez tommyray, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 09:08

Ja rozumiem (w przeciwieństwie do tego lekko pasywno-agresywnego tonu, którego nie rozumiem). Zaczynali jako twórcy figurek, to je sprzedawali i robili pod nie kampanie na KS - lepiej żeby startowali od kompletnego zera? Tak przynajmniej mają już pewną wiedzę odnośnie tworzenia modeli, realizacji projektu, wysyłki itp. Co więcej - pozwoliło to już na sfinansowanie części prac pod obecną grę (grafiki, modele 3d...). Co do inspiracji KDM to całkowicie otwarcie o tym mówią, więc też niezrozumiała uwaga. A jakbyś przyjrzał się tematowi, zobaczyłbyś że jest to coś więcej niż prosta zrzyna (no chyba, że taki Aeons End też zrzyna z Dominiona itd...) Klimat - kwestia gustu. Mi się podoba.

tommyray
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times

Post autor: tommyray » 10 wrz 2019, 09:18

Faktycznie, wspominek o KDM jest. Wspominek, kiedy już sama plansza jest bezczelną kopią. Czekam na porównawcze analizy, które pokażą jak krowie na rowie poziom „inspiracji” szczegół po szczególe. Karty, nazewnictwo, grafiki, mechanizmy.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 09:36

https://boardgamegeek.com/thread/227244 ... -first-imp - Bezpośrednie porównanie mechaniki z KDM od Fena. Wątpię, że znajdziesz kogoś bardziej obeznanego z dziełem Pootsa.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 10 wrz 2019, 09:42

tommyray pisze:
10 wrz 2019, 09:18
Faktycznie, wspominek o KDM jest. Wspominek, kiedy już sama plansza jest bezczelną kopią. Czekam na porównawcze analizy, które pokażą jak krowie na rowie poziom „inspiracji” szczegół po szczególe. Karty, nazewnictwo, grafiki, mechanizmy.
No to nie jest tak do końca. Imo, wspomiałem, że przeszkadza mi podobieństwo, ale to nie dlatego, że coś kopiuja, czy coś w ten deseń, tylko mając i zbierając dodatki do KDM, zastanawiało mnie czy one nie są za bardzo podobne. Okazję się, że różnią się wbrew temu co widzisz ( jeżeli nie grałeś w KDM, to tym trudniej wypowiadać się w temacie) i w ATO są nawet ciekawsze rozwiązania jak wspomniał @mmag niż w KDM. Polecam zaczerpnąć opini co do porównywania tych gier (4:50) :
https://youtu.be/MK2hnirfOyg

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Post autor: Gatherey » 10 wrz 2019, 09:49

Ja rozumiem, że każda firma kiedys startuje, ale nikt naprawdę nie myśli jak ja, że oni sie porywają z motyką na słońce trochę? Pierwsza gra i taka kobyła? + już widzę nauczyli się od CMON jak doić na SG - 100k próg, nieźle :D

ODPOWIEDZ