(KS) Aeon Trespass: Odyssey

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 101 times
Been thanked: 48 times

Re: (KS) Aeon Trespass: Odyssey

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 09:58

To jest w zasadzie moje główna obawa względem tego tytułu - czy właśnie nie porywają się na coś nazbyt ambitnego, czy całość projektu jednak ich nie przerośnie? Z drugiej strony Poots też kiedyś wystartował z KDM bez żadnego doświadczenia, więc jest to wykonalne.

Co do SG - to jest to dla mnie druga wielka obawa, z tym że ja się raczej zastanawiam w drugą stronę - jakim cudem, w takiej cenie oni jeszcze coś w to wepchną. Tym bardziej, że poza zwykłymi, finansowymi SG, masz jeszcze codzienne SG oraz Bingo (czyli social SG), które też odblokowuje dodatkową zawartość...

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 119 times
Been thanked: 83 times

Post autor: ShapooBah » 10 wrz 2019, 10:04

mmag pisze:
10 wrz 2019, 09:58
To jest w zasadzie moje główna obawa względem tego tytułu - czy właśnie nie porywają się na coś nazbyt ambitnego, czy całość projektu jednak ich nie przerośnie? Z drugiej strony Poots też kiedyś wystartował z KDM bez żadnego doświadczenia, więc jest to wykonalne.
I nie oszacował kosztów projektu, i po latach, podbijaniu ceny w retailu i ogólnie pojętej kreatywnej księgowości udało się spiąć cały projekt, choć wiele dodatków dalej jest w developmentcie.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 119 times

Post autor: brazylianwisnia » 10 wrz 2019, 10:10

Też mam takie obawy że projekt może okazać się nie do ukończenia. Może się okazać że koszta ich przerosna, będą problemy produkcyjne, nie będzie kasy na reklamację itd. Co do SG co 100k to jaka to różnica. Mają zaplanowana jakąś zawartość i tyle.
Kupię: Marvel Champions
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Post autor: pavel » 10 wrz 2019, 10:19

Gatherey pisze:
10 wrz 2019, 09:49
Ja rozumiem, że każda firma kiedys startuje, ale nikt naprawdę nie myśli jak ja, że oni sie porywają z motyką na słońce trochę? Pierwsza gra i taka kobyła? + już widzę nauczyli się od CMON jak doić na SG - 100k próg, nieźle :D
Tylko te gratisy skłaniają Cię do wspierania kampanii?

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: Gatherey » 10 wrz 2019, 10:28

pavel pisze:
10 wrz 2019, 10:19
Gatherey pisze:
Ja rozumiem, że każda firma kiedys startuje, ale nikt naprawdę nie myśli jak ja, że oni sie porywają z motyką na słońce trochę? Pierwsza gra i taka kobyła? + już widzę nauczyli się od CMON jak doić na SG - 100k próg, nieźle :D
Nie, ale nie lubie takiego dojenia w biały dzień.

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 10 wrz 2019, 10:43

No tak dojonko... boję się żeby do wydania tej gry nie musieli dokładać. Tym co zaoferowali w Core box, sg nie ma dla mnie specjalnego znaczenia.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 30 times
Been thanked: 40 times

Post autor: Nidhogg » 10 wrz 2019, 11:02

Gatherey pisze:
10 wrz 2019, 10:28
pavel pisze:
10 wrz 2019, 10:19
Gatherey pisze:
Nie, ale nie lubie takiego dojenia w biały dzień.
to w sumie nie dojenie. Zamiast SG co 20k mają darmowy sg codziennie, no to czemu nie ma sg co 50k bo maja jeszcze społecznościowe bingo. I SG za kasę wychodzi co 100k. Taki model kampanii.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times

Post autor: Acererak » 10 wrz 2019, 11:25

tommyray pisze:
10 wrz 2019, 08:48
Rozumie ktoś ich "wcześniejsze" kickstartery którymi się chwalą? Co to są - pojedyncze figurki za sto dolców z kilkoma kartami?
To były same figurki z artami. Tak samo zaczynało Awaken Realms - ich pierwsze KS to były same figurki.

Awatar użytkownika
Longinus997
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: Longinus997 » 10 wrz 2019, 11:58

Mnie przekonują wstępne recki filmiki i teksty. I to jest bardzo ważne, że jest gotowy produkt który komuś już się spodobał, a zastrzeżenia są niewielkie. Fajnie, że podeszli do tego jak AR.

Wcześniej już coś zrobili, autor również nie jest nowicjuszem. Gra była tworzona przez trzy lata i widać na pierwszy rzut oka, że sporo poszło w to serca i czasu. Wygląda na to, że jak ktoś lubi gry kampanijne, figurki, wybory i konsekwencje, fabułę antyczno-greko-futurystyczną, eksplorację i na dokładkę taktyczne potyczki w epickim stylu, to powinnien być strzał w dziesiątkę :)

Niestety również uważam, że nie ma szans na 1000 polskich kopii :( A szkoda.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 10 wrz 2019, 12:17

Czyli duże przerwy w SG = dojenie? Przecież to niedorzeczne. SG to fikcja i rownie dobrze mogli wyciąć 600 kart z podstawki i dawać po 20 w małych odstępach.
Sprzedam: Brass Lancashire KS, drewniane plansze Terraformacja Marsa, Gallerist SG https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... &t=59298

kompan

Post autor: kompan » 10 wrz 2019, 12:55

Jak zwykle zamiast sie ucieszyc, ze komus z Polski sie powiodlo to wiocha i widly w plecy.
Dodatki to dodatki. Nie trzeba ich kupowac. Zawsze beda dostepne pozniej jesli gra sie sprzeda. I tak wiekszosc z tych co to kupia nie przejdzie nawet calej podstawki, wiec po co ta dyskusja.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 13:04

Q: Shipping cost to Poland: should we expect 25-35$ as written for Europe, or it'll be cheaper for us?
A: It'll problaby be half as that to Poland!

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 10 wrz 2019, 14:59

mmag pisze:
10 wrz 2019, 13:04
Q: Shipping cost to Poland: should we expect 25-35$ as written for Europe, or it'll be cheaper for us?
A: It'll problaby be half as that to Poland!
O to już znacznie lepiej. :)

vcrproszek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: vcrproszek » 10 wrz 2019, 16:15

w tej całej dyskusji o cenie i zrzynce KDM, zapytam nieskromnie czy ktoś może już kupił figurki od tego wydawnictwa i ma jakiś porównanie ? jeśli nie to czy gdzieś to jest w necie ? tak, interesuje mnie jakość tego plastiku :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 8% (stały + weekendowy) | Moje zbiórki
Sprzedam Kupię

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 16:49

Mam - starsze i mniejsze (28mm?) figurki Nimf powiedziałbym, że były dobre, choć nie wybitne. Nowsze i większe (35mm) modele tytanów powiedziałbym, że są bardzo dobre - poziom KDM. Jak coś to mogę cyknąć jakieś fotki, ale podejrzewam, że na komórkowym aparacie i tak nie uda się uchwycić detali. Z tym, że jest to opinia odnośnie modeli z resinu - po drodze do wersji plastikowej może się wszystko wydarzyć...

Awatar użytkownika
Azel
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Azel » 10 wrz 2019, 17:05

No i jest już group pledge, jak by kogoś interesowało.

Gdzie na kampanii KS można sprawdzić, ile jest zamówień z danego kraju?

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 10 wrz 2019, 17:21

Zakładka "Community" na ks, z Polski obecnie jest 213 wspierających.

brazylianwisnia
Użytkownik wspierający

Post autor: brazylianwisnia » 10 wrz 2019, 17:28

vcrproszek pisze:
10 wrz 2019, 16:15
w tej całej dyskusji o cenie i zrzynce KDM, zapytam nieskromnie czy ktoś może już kupił figurki od tego wydawnictwa i ma jakiś porównanie ? jeśli nie to czy gdzieś to jest w necie ? tak, interesuje mnie jakość tego plastiku :)
Ich wcześniejsze figurki to nie był PVC więc nie dają odniesienia do tego co prawdopodobnie będzie w grze.

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Mr_Fisq » 10 wrz 2019, 18:01

Kolejne SG są już gęściej zestawione.

Z mojej perspektywy, gęstość SG jest drugorzędna; zawartości i tak ma być tyle, że obawiam się, czy to ma w ogóle szanse się udać ( i ciągle przybywa).

Drobny offtop - w komentarzach kampanii przewijały się wzmianki o podobnym projekcie (długa kampania, dużo fabuły, figurki, taktyczne walki) na KS który ma ruszyć w październiku - Oathsworn, ktoś odważyłby się porównać te dwa projekty na podstawie dość skąpych informacji którymi obecnie dysponujemy?
Ew. wiecie może czy szykuje się jeszcze jakiś podobny projekt na KS?

suibeom
Użytkownik wspierający
Has thanked: 98 times
Been thanked: 22 times

Post autor: suibeom » 10 wrz 2019, 20:42

Nie mam doświadczenia w braniu udziału w kampaniach KS a nie ukrywam, że ten projekt mi się bardzo spodobał. I mam teraz problem, bo wchodzenie w ten projekt bez pewności, że powstanie wersja PL z automatu mnie dyskwalifikuje. Druga rzecz, nie potrafię ocenić na ile przejmować się niepokojąco sceptycznymi głosami braku wiary, że projekt będzie zrealizowany, zabierających w tym temacie forumowiczów.

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 10 wrz 2019, 21:08

suibeom pisze:
10 wrz 2019, 20:42
Nie mam doświadczenia w braniu udziału w kampaniach KS a nie ukrywam, że ten projekt mi się bardzo spodobał. I mam teraz problem, bo wchodzenie w ten projekt bez pewności, że powstanie wersja PL z automatu mnie dyskwalifikuje. Druga rzecz, nie potrafię ocenić na ile przejmować się niepokojąco sceptycznymi głosami braku wiary, że projekt będzie zrealizowany, zabierających w tym temacie forumowiczów.
Na razie możesz zadeklarować wsparcie - zwiększysz szanse na polskie wydanie. Wycofać się możesz do momentu zakończenia kampanii (czyli jeszcze 20 dni). Pieniędzy i tak nie pobierają na razie. Możesz wtedy zmniejszyć wsparcie do 1 dolara, żeby móc komentować plus mieć dostęp pledge menagera, no i żeby się liczyć jako polski wspierający. Najwyżej stracisz 4 złote wtedy, chyba nic się złego nie stanie. Aczkolwiek myślę, że postarają się mniej więcej wypowiedzieć o wersji PL jeszcze przed końcem kampanii. Co do sceptycyzmu - Awaken Realms zaczynało tak samo - kilka kampanii figurkowych (w tym przypadku już dostarczonych jak się orientuję, w przeciwieństwie do AR, którzy jak zwykle w swojej działalności zaczynali kampanię przed zakończeniem wysyłki poprzednich). Z drugiej strony ATO jest dużo większe od This War of Mine, więc ciężko powiedzieć. Na pewno należy się spodziewać poślizgów względem podawanej obecnie daty wysyłki. To jest na 98% pewne wg mnie. Wydaje mi się, że na razie nie ma sygnałów ostrzegawczych. To mój 17 KS i tylko raz zdarzyło mi się naciąć na naprawdę bezczelną kopię innej gry (acz w gdybym w porę wsparcia nie wycofał to akurat w tamtym przypadku sam Kickstarter zainterweniował i zamroził kampanię) a tym samym niezrealizowany projekt (a szkoda, bo w fajnym klimacie gra była osadzona).

suibeom
Użytkownik wspierający

Post autor: suibeom » 10 wrz 2019, 21:13

Spoiler:
Wybacz naiwne pytanie, czyli pieniądze pobierane są z konta po zakończeniu akcji, czyli za 20 dni?

Awatar użytkownika
Acererak
Użytkownik wspierający

Post autor: Acererak » 10 wrz 2019, 21:16

Tak właśnie napisałem :) Na razie to jest sucha deklaracja, że chcesz wpłacać. No i że jesteś z Polski, co w tym przypadku się liczy.

suibeom
Użytkownik wspierający

Post autor: suibeom » 10 wrz 2019, 21:18

Wielkie dzięki :-)

Awatar użytkownika
pavel
Użytkownik wspierający

Post autor: pavel » 10 wrz 2019, 21:36

suibeom pisze:
10 wrz 2019, 20:42
Nawet jak nie powstanie, to możliwe, że twórcy z czasem dadzą pakiet tłumaczeń na pdf. Rozważają taką opcję.

ODPOWIEDZ