(zagramw.to) Tytani

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 43 times

(zagramw.to) Tytani

Post autor: Golfang » 28 sie 2019, 20:13

Projekt wygląda nieźle:
https://zagramw.to/tytani
----------------
moja kolekcja
moje plany

Ramzeseba
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: (zagramw.to) Tytani

Post autor: Ramzeseba » 28 sie 2019, 20:56

Bardzo ciekawo się zapowiada.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 21:43 przez Ramzeseba, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramzeseba
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: Ramzeseba » 28 sie 2019, 21:41

Awatar użytkownika
achilles11111
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Post autor: achilles11111 » 28 sie 2019, 21:52

Mi się podoba i napewno wespre, tylko mam 2 uwagi.
1- To nieczytelna mapa , można by było zaznaczyć np.granice poczatkowe frakcji w ich kolorach, to już by było super. Itp.

2- To dodal bym cel plastikowych kart rozkazów, tak jak to było na ksie w rising sun, te w stylu domina.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 39 times

Post autor: Nidhogg » 29 sie 2019, 20:36

Wiadomo coś o cenie i dacie startu?
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 289 times
Been thanked: 70 times

Post autor: polwac » 29 sie 2019, 20:52

19 września o godz. 10:00
Cena jeszcze nieznana.
https://zagramw.to/tytani

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 30 sie 2019, 09:51

Ok na głównej stronie z.to jest odliczanie, trochę dziwnie że na samej stronie kampanii nie ma tej informacji.

Może mi ktoś wyjaśnij jak to jest ta "Innowacyjna mechanika" rozkazów i czym różni się to od akcji w rising sun? Czy tym że widzimy jakie rozkazy są dostępne w tej turze i kolejnej?
7% rabatu - 3Trolle

Fojtu
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 times

Post autor: Fojtu » 30 sie 2019, 09:56

Nidhogg pisze:
30 sie 2019, 09:51
Może mi ktoś wyjaśnij jak to jest ta "Innowacyjna mechanika" rozkazów i czym różni się to od akcji w rising sun? Czy tym że widzimy jakie rozkazy są dostępne w tej turze i kolejnej?
Chyba chodzi o to, że gracz w danej turze wybiera z innych ilości rozkazów, bo karty rotują w innym tempie niż jest ilość graczy, więc wybierasz z róznych ilości ale przez całość gry jest "fair".

Awatar użytkownika
achilles11111
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Post autor: achilles11111 » 30 sie 2019, 15:17

Nidhogg pisze:
30 sie 2019, 09:51
Ok na głównej stronie z.to jest odliczanie, trochę dziwnie że na samej stronie kampanii nie ma tej informacji.

Opisze ci to na przykładzie.
Jest 4 graczy:
2 rzędy po 4 karty górny i dolny
-pierwszy z nich wybiera jaką kartę ma zagrać , ma do wyboru 4 karty , widzi on jakie karty wejdą do gry dla ostatniego w kolejce gracza z górnego rzędu.
-drugi wybiera kartę z pośród 3 kart
-trzeci wybiera kartę z pośród 2 kart
- natomiast u czwartego gracza , odrzuca sie tą 1 kartę co została na stos, a wchodzą te karty z górnego rzędu i ma do wyboru z pośród 4 kart.
i tak dalej , myślę że ta mechanika jest jak najbardziej fair. :)

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 30 sie 2019, 19:31

Czyli ten co bym przedtem pierwszy i wybierał z 4 kart potem wybiera z 3 następnie z 2 by znów wybierać z 4. Dobrze rozumiem?
Wygląda to tak że nie ma klasycznej rundy tylko mamy same tury graczy i gracz rozpoczynający samoczynnie rotuje.
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 96 times
Been thanked: 82 times

Post autor: ShapooBah » 31 sie 2019, 10:05

Tak, rozkazy tutaj przypominają mechanikę draftu z kości. Nie wiem czy to innowacyjne. W titan race było to też zaimplementowane.

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times

Post autor: MiXB » 01 wrz 2019, 10:07

Na kanale YT Zagramw.to pojawiły się już dwa filmiki - pierwszy tłumaczący mechanikę, a drugi wyjaśniający różnice pomiędzy Tytanami, a innymi grami w tym klimacie (Kemet, Blood Rage, Rising Star i jeszcze 2-3 inne gry). Jak ktoś się zastanawia jak to wygląda od strony zasad i czy warto brać jak ma się już podobne gry to niech obejrzy:
https://www.youtube.com/watch?v=4tMhndoKwlA
https://www.youtube.com/watch?v=crtvSOlfss0

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 01 wrz 2019, 16:25

W sumie nie mam tych innych gier... i jakie macie odczucia - porównójąc do tych wymienionych tytułów?
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 01 wrz 2019, 21:06

Wydaje mi się, że znajdzie się na Tytanów miejsce na półce pośród innych tego typu gier u mnie.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 01 wrz 2019, 22:38

A czy będą recenzje kogoś jeszcze?
Porównanie do rising sun trochę spłycone. Szczególnie walka i jej następstwa.
Podobieństwa:
W tytanach mamy karty frakcji zmieniające siłę jednostek, podobnie w RS gdzie możemy mieć karty zmieniające siłę jednostek.
W T mamy karty które zagrywamy lub ale które też służą do opłacania kupionych kart, w RS mamy monety które są potrzebne w bitwie i w kupowaniu
W T przegrany dostaje nowe karty wsparcie, w RS przegrany dostaje monety które wykorzysta w następnych bitwach.
W T i RS wygrany dostaje punkty zwycięstwa
Różnice
W T mamy karty wsparcia które mają warunki zagrania, a w RS mamy roninów - choć jedno i drugie jest zasobem na wiele bitew to w T jak przegram to dostaje nowy kary w RS ronini przepadają.
W T mamy kości i bardziej losową walkę, w RS mamy więcej blefu i kombinowania w trakcie bitwy.

Jak widać bitwy są mocno inspirowane RS z dodaniem elementu losowego i wycięciem dużej ilość blefu.

W opisie kampanii braku info o autorach gry.
7% rabatu - 3Trolle

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 02 wrz 2019, 07:46

Nidhogg pisze:
01 wrz 2019, 22:38
Podobieństwa:
W tytanach mamy karty frakcji zmieniające siłę jednostek, podobnie w RS gdzie możemy mieć karty zmieniające siłę jednostek.
W T mamy karty które zagrywamy lub ale które też służą do opłacania kupionych kart, w RS mamy monety które są potrzebne w bitwie i w kupowaniu
W T przegrany dostaje nowe karty wsparcie, w RS przegrany dostaje monety które wykorzysta w następnych bitwach.
Różnice
W T mamy karty wsparcia które mają warunki zagrania, a w RS mamy roninów - choć jedno i drugie jest zasobem na wiele bitew to w T jak przegram to dostaje nowy kary w RS ronini przepadają.
W T mamy kości i bardziej losową walkę, w RS mamy więcej blefu i kombinowania w trakcie bitwy.

Jak widać bitwy są mocno inspirowane RS z dodaniem elementu losowego i wycięciem dużej ilość blefu.

Z twojego opisu wygląda jakby jednak RS był bardziej przemyślany, a nie położony nacisk na rzut kostkami.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 02 wrz 2019, 07:50

Zaraz pojawi się pierwszy gameplay to zobaczymy jak to faktycznie wygląda.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 02 wrz 2019, 09:38

Tytani jeszcze skojarzą mi się z zakazanymi gwiazdami, aż dziwne że nie było porównania do tego tytułu.

Podobieństwa:
Asymetryczne frakcje
Własne talie rozwoju
Bitwy z kośćmi
W bitwach używanie kart które mają warunki zagrania
Karty pozwalają nam przerzucić kości, dosłać nowe wojska wycofać się
Mała ilość budynków które można zbudować
Gra której założeniem jest negatywna interakcja

Różnice:
W T mamy ukryte cele i punkty za walkę, w ZG mamy jawne gdzie kto ma swój cel który musi zdobyć.
W T mamy wspólną pulę rozkazów, w ZG każdy ma rozkazy które kładzie zakryte w trakcie planowania i rozpatrywane od góry stosu co daje duże możliwość taktyczne
W T mamy rekrutację jednostek po przez karty rozkazu, w ZG mamy zasoby które nam są potrzebne i możliwość ich rekrutacji tylko tam gdzie jest odpowiedni budynek.

Ciekawe co gameplay pokaże.
7% rabatu - 3Trolle

Nesmeer
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: Nesmeer » 02 wrz 2019, 14:17

Nidhogg pisze:
02 wrz 2019, 09:38
Tytani jeszcze skojarzą mi się z zakazanymi gwiazdami, aż dziwne że nie było porównania do tego tytułu.
:lol:

Rahumene

Post autor: Rahumene » 03 wrz 2019, 13:06

Golfang pisze:
02 wrz 2019, 07:46
Nidhogg pisze:
01 wrz 2019, 22:38
Podobieństwa:
Różnice

Z twojego opisu wygląda jakby jednak RS był bardziej przemyślany, a nie położony nacisk na rzut kostkami.
Nie grałem w RS, czytając wypowiedź Nidhogg myślę, że Tytani mają niższy próg wejścia. W RS Mamy karty do zmiany siły jednostek,monety do kupna i roninów. W T to wszystko opiera się na kartach, więc chyba jest łatwiej nowicjuszom?
W RS po przegranej ronini przepadają, jest " więcej blefu i kombinowania" podczas gdy w T turlasz kości i wybierasz czy użyć lub odrzucić kartę by dokonać przerzutu. Czy przez to RS nie promuje znacząco bardziej doświadczonych graczy?
Jednocześnie możliwość używania kart na różne sposoby i w różnych momentach gry (w tym do przerzutów) sprawiają, że gra nie jest przesadnie losowa i jednak masz nad czym kombinować.

Na ten moment nie powiedziałbym więc, że Tytani są mniej przemyślani od RS, raczej skierowani do innych odbiorców.
Rzesze ludzi chwalą Inis za głębię itp. podczas, gdy taki Kaczmar powie, że to jest bee, bo oczekuje odmiennych odczuć z gry i Inis kompletnie do niego nie trafia.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 03 wrz 2019, 15:10

Rahumene pisze:
03 wrz 2019, 13:06
W RS Mamy karty do zmiany siły jednostek,monety do kupna i roninów. W T to wszystko opiera się na kartach, więc chyba jest łatwiej nowicjuszom?
Dla ścisłości, w RS i T mamy karty zmieniające siły jednostek. W T są to inne zupełnie karty niż te do walki, czyli nie masz decyzji czy na stałe zwiększyć siłę jednostek/ dać im jakąś umiejętność czy zagrać ją w bitwie.

Różnica jest w bitwie w RS masz 2 zasoby: monety i roninów których wykorzystujesz w bitwach. W T masz karty które wykorzystujesz do przerzutów lub do zagrania jako bonus do bitwy jeśli jest spełniony warunek.
Czy próg wejścia jest niższy w T? hmm jako że mamy losowość w bitwach to na początku skłaniałem się do tego że tak, ale jako że mamy karty na których może być multum efektów nie tylko +X do siły to doświadczony gracz też ma łatwiej znając jakie mogą być karty i jak wykorzystać swoje.
Z drugiej strony w RS wygrana w bitwie oznacza czasem straty w jednostkach i punktach w T wygrana to zawsze plus. Podnosi prób wejścia w RS.
Czyli jednak jeśli chodzi o bitwy to T mają mniejszy próg wejścia (o ile efekty z kart w T nie powodują niszczenia jednostek w trakcie bitwy).
7% rabatu - 3Trolle

Kisun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Kisun » 03 wrz 2019, 18:12

Nie widziałem takich kart, by niszczyć jednostki. Były przesuwające wroga jednostkę na inne pole. W całej grze na 3 osoby, zginęły łącznie może 3-4 jednostki (w tym jeden tytan, który i tak może wrócić pod koniec tury gracza). Giną tylko gdy zwycięstwo w bitwie jest miażdżące. Czasem opłaca się przegrać dużą różnicą, bo dostanie się więcej kart "rekompensaty", czasem warto zmniejszyć różnicę by nie stracić mocnej lub potrzebnej nam jednostki. Zwykle tylko tracimy kontrolę terenu, musimy wycofać swoje jednostki na sąsiednie kontrolowane regiony i dostajemy jedna kartę. Tu jest niby sporo turlania ale odniosłem wrażenie (po jednej grze) że istotniejsze jest jakie przygotujemy sobie karty i jakie umiejętności dodatkowe będziemy posiadać. Karty na ręce można zagrać jednorazowo - zwykle mają warunek jaką jednostkę musisz mieć zaangazowaną w walce lub jaką musi mieć przeciwnik (lub obaj) - by je zagrać. Część kart (te są wyłożone i jawne) na stałe rozwija twoje umiejętności - zwykle działają raz na walkę lub też raz na turę (są też takie coś dające po walce lub przed). Jest tu sporo ikonek (całkiem intuicyjnych) dotyczących warunków użycia kart i trzeba dobrze się w tym wszystkim rozeznać. Warto też patrzeć jakie karty wybiera przeciwnik (przy dwóch przeciwnikach trudniej to zapamiętać a przy trzech to już w ogóle). Dlatego sama walka, mimo że oparta na kościach, paradoksalnie w mniejszej części zależy od kości jednostek, które początkowo stoją na atakowanym terenie. Końcowy wynik walki w sporej mierze oparty jest na kościach które możesz dodać dzięki kartom i kartom z modyfikatorami. A już karta dająca możliwość przesunięcia jednostek z sąsiedniego terenu (np tytana) może spowodować spore podniesienie brwi u atakującego lub broniącego się :)) Zresztą nie tylko ona. Niektóre karty dają większy bonus jeżeli są odrzucane dwie lub trzy (z takim samym symbolem) wtedy ich "moc" jest większa niż ich suma pojedynczo. Np. jedna karta daje +1 sukces, dwie +3, a trzy +5, gdzie zwykle łączna siła kart i jednostek danego gracza zaangazowanego w walkę na poziomie 8-10 to już bardzo dużo, a 12 to zwykle pogrom. Sam Tytan ma max 4. Warto też zaznaczyć że nie zawsze warto pozbywać się wszystkich kart, by wymaksować przewagę, bo wtedy jest się wystawionym na atak, gdyż łatwiej policzyć jaka siłą dysponujemy.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 05 wrz 2019, 18:37

No i mamy gameplay 3 osobowy.
https://youtu.be/vBXxyKCIuQQ

No powiem Wam, że film oddaje więcej niż tysiąc słów zachwalających produkt. Podoba mi się.
Czekam jeszcze na rozgrywkę jaka ma się pojawić 1vs1(pewnie głównie w takim układzie bym grał) i jak będzie OK to poważnie zastanowię się nad wsparciem o ile cena nie będzie zaporowa.

MManiekM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: MManiekM » 05 wrz 2019, 22:00

polwac pisze:
05 wrz 2019, 18:37
No i mamy gameplay 3 osobowy.
https://youtu.be/vBXxyKCIuQQ

No powiem Wam, że film oddaje więcej niż tysiąc słów zachwalających produkt. Podoba mi się.
Czekam jeszcze na rozgrywkę jaka ma się pojawić 1vs1(pewnie głównie w takim układzie bym grał) i jak będzie OK to poważnie zastanowię się nad wsparciem o ile cena nie będzie zaporowa.
Bardzo przyjemna i w prosta rozgrywka. Zasady absolutnie tu nie przeszkadzają, gra jest bardzo płynna. Mam nadzieje, że cena nie odrzuci mnie jak to ostatnio na polskich wspierajkach było.

mordajeza
Has thanked: 18 times
Been thanked: 18 times

Post autor: mordajeza » 11 wrz 2019, 11:18

EB 299 zł... To ja pasuję. Może jakbym lepiej czuł klimat, to bym się jeszcze zastanowił, bo rozgrywka wygląda ciekawie (a Valhallę lubię). Ale w ogóle nie czuję tego klimatu - z jednej strony historyczne tło, z drugiej naparzanka każdy z każdym (która wydaje mi się w tym kontekście trochę ahistoryczna) + jakieś ożywione duchy narodu, których też w ogóle nie czuję.

ODPOWIEDZ