(wspieram.to) Plażing-parawany w dłoń

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
lmakuch
Been thanked: 5 times

(wspieram.to) Plażing-parawany w dłoń

Post autor: lmakuch » 21 wrz 2019, 12:03

Hej,
wczoraj ruszyliśmy z kampanią, jeszcze dziś do północy trwają EARLY BIRDSy :)

Krótko o grze: Plażing jest grą logiczną - z dużą dozą klimatu!

Mechanika gry bazuje na 2 rozwiązaniach - “area control” i “set collection”, czyli na otaczaniu parawanami, kocami i gratami obszarów na plaży, co skutkuje zbieraniem zasobów (bursztynków, muszelek i kamyczków), które punktują w zależności od tego czy są takie same, czy różnorodne.

Gracze posiadają zestaw elementów - parawany, koce i graty (łopatka, torba, klapki, itp.) za pomocą których otaczają leżące na plaży zasoby - bursztynki, muszelki i kamyczki. Otoczone zasoby stają się własnością gracza, który je otoczył i pozyskał z plaży. Grę urozmaica pogoda, która w zależności od kierunku wiatru, słońca czy deszczu punktuje inne strategie.

Link do kampanii: https://wspieram.to/plazing

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 413 times
Been thanked: 181 times

Re: (wspieram.to) Plażing-parawany w dłoń

Post autor: japanczyk » 21 wrz 2019, 12:38

Wsparte :)
Mam jednak kilka sugestii - nagraliście ten filmik pokazowy, i jest on niesamowicie niskiej jakości jeśli chodzi o dźwięk. Trzeba było nagrać w mniej wietrzny dzień, albo ogarnac jakies bardziej profesjonalne mikrofony od YouTuberów pozyczyc czy cos :P To naprawde nie jest duzy koszt w kontekscie całej zbiórki, a profesjonalizm zawsze plusuje.

Druga rzecz, bardziej istotna - myślicie, że ważniejsza jest historia gry i partnerzy medialni, czy raczej sama gra? :P Proponowałbym jednak wprzyszłości gre postawic w centrum i jej opis przewinac troche wyrzej w kampanii, bo troche trzeba poscrollowac zanim sie dojdzie do mięsa i tego czym projekt własciwie jest

Zasady gry sa przedstawione w filmiku - ale do zapoznania sie przydałby sie tez jakis PDF czy cos, ja filmików z zasadami nie lubie ogladac, chyba ze przed gra zeby sobie zasady przypomniec - lubie pobieznie przejść przez instrukcje i sie z nia zapoznac. Tutaj przydałyby sie jakies ładne Gify i kolejno co mozna robic w akcjach.

Rozszerzenia - poki co zablokowane, bo gra sie nie ufundowała, a juz o nich wspominacie ;-) W dodatku ilosc miejsca im poswieconego jest rowna samym zasadom :P

Troche za duzo tez fragmentów z recenzji - warto wyciagnac z nich jedno-dwa zdania, które maja istotne znaczenie dla odbiorcy, raczej nikt tego wszytskiego nie bedzie czytał...

Dodatkowe cele:
- karty pomocy, to rzecz, która powinna znaleźć się zaraz po pełnoprawnym dodatku umożliwiającym sensowną grę dla dwóch osób (za recenzja planszowkiwedwoje) ;-)
- karty wydarzeń - zdawało mi się, że przewijały się w kazdej recenzji którą widziałem, troche szkoda, że to cel dodatkowy, który pojawia się gdzieś dalej

Mam nadzieje, ze to trochę konstruktywnej krytyki ;-)

lmakuch

Post autor: lmakuch » 21 wrz 2019, 13:07

japanczyk pisze:
21 wrz 2019, 12:38
Wsparte :)
Piękne dzięki! :)

Mam jednak kilka sugestii - nagraliście ten filmik pokazowy, i jest on niesamowicie niskiej jakości jeśli chodzi o dźwięk. Trzeba było nagrać w mniej wietrzny dzień, albo ogarnac jakies bardziej profesjonalne mikrofony od YouTuberów pozyczyc czy cos :P To naprawde nie jest duzy koszt w kontekscie całej zbiórki, a profesjonalizm zawsze plusuje.

Prawda, tego już nie zmienimy, ale kolejny raz się poprawimy :)

Druga rzecz, bardziej istotna - myślicie, że ważniejsza jest historia gry i partnerzy medialni, czy raczej sama gra? :P Proponowałbym jednak wprzyszłości gre postawic w centrum i jej opis przewinac troche wyrzej w kampanii, bo troche trzeba poscrollowac zanim sie dojdzie do mięsa i tego czym projekt własciwie jest

Trochę nam to narzuca struktura wspieram. Oczywiście mogliśmy dać mniej o rozwoju gry - ale w przeciwieństwie do 90% zbiórek - nie jesteśmy reprintem zza granicy, ani Wookiem, który ma wyrobione nazwisko. Zależało nam by pokazać, że nie wyskakujemy z kapelusza :D

Zasady gry sa przedstawione w filmiku - ale do zapoznania sie przydałby sie tez jakis PDF czy cos, ja filmików z zasadami nie lubie ogladac, chyba ze przed gra zeby sobie zasady przypomniec - lubie pobieznie przejść przez instrukcje i sie z nia zapoznac. Tutaj przydałyby sie jakies ładne Gify i kolejno co mozna robic w akcjach.

Zgodnie z opisem - w trakcie zbiórki udostępnimy PDF :) Pracujemy nad tym.

Rozszerzenia - poki co zablokowane, bo gra sie nie ufundowała, a juz o nich wspominacie ;-) W dodatku ilosc miejsca im poswieconego jest rowna samym zasadom :P

Troche za duzo tez fragmentów z recenzji - warto wyciagnac z nich jedno-dwa zdania, które maja istotne znaczenie dla odbiorcy, raczej nikt tego wszytskiego nie bedzie czytał...

Przyjmuję!

Dodatkowe cele:
- karty pomocy, to rzecz, która powinna znaleźć się zaraz po pełnoprawnym dodatku umożliwiającym sensowną grę dla dwóch osób (za recenzja planszowkiwedwoje) ;-)
- karty wydarzeń - zdawało mi się, że przewijały się w kazdej recenzji którą widziałem, troche szkoda, że to cel dodatkowy, który pojawia się gdzieś dalej

Postaramy się, by się ufundowały! :D

Mam nadzieje, ze to trochę konstruktywnej krytyki ;-)
Piękne dzięki, dużo cennych uwag! :) Uczymy się!

Awatar użytkownika
xtomashx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post autor: xtomashx » 23 wrz 2019, 12:28

Już 65% :) kto jeszcze się zastanawia niech wspiera :)

lmakuch

Post autor: lmakuch » 25 wrz 2019, 23:02

hej,
dziś wrzuciliśmy pierwszy z konkursów - łapcie go tu: https://www.facebook.com/graplazing/pho ... =3&theater

pokazaliśmy też jaką drogę przeszedł prototyp https://www.facebook.com/graplazing/pos ... ed_comment,
jutro pojawi się kolejny wpis w tym temacie :)

Obrazek

asd123

Post autor: asd123 » 09 paź 2019, 23:14

Mimo bardzo dobrych recenzji i dość znacznej obecności w mediach czy też kilkudziesięciu odwiedzonych miejsc cała kampania idzie dość powoli.

Osobiście jestem zaskoczony, bo spodziewałem się raczej ufundowania w max 24h i nienadążania z dokładaniem kolejnych celów. Już mało brakuje i gra się na pewno ufunduje, ale...

Jak myślicie czym to jest spowodowane? Czy to tylko kwestia ceny? Czy też cały crowdfundung aktualnie jest w odwrocie?

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 107 times
Been thanked: 86 times

Post autor: playerator » 10 paź 2019, 01:19

asd123 pisze:
09 paź 2019, 23:14
(...) Czy też cały crowdfundung aktualnie jest w odwrocie?
Obstawiam, że wręcz odwrotnie. Duża konkurencja. I do tego z figurkami :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
achilles11111
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Post autor: achilles11111 » 10 paź 2019, 06:34

Obstawiam też że tematyka nie leży :wink:

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 284 times
Been thanked: 64 times

Post autor: polwac » 10 paź 2019, 08:53

Dziwie się, że to bardziej w sezonie wakacyjnym nie trafiło na wspieram.to.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 152 times

Post autor: AnimusAleonis » 10 paź 2019, 09:06

asd123 pisze:
09 paź 2019, 23:14
Jak myślicie czym to jest spowodowane? Czy to tylko kwestia ceny? Czy też cały crowdfundung aktualnie jest w odwrocie?
Nie no, crowdunding z pewnością ogółem nie jest w odwrocie, mam wrażenie że wręcz przeciwnie, co nie znaczy że od razu każda kampania ma z górki.

A tu to chyba taki miks rzeczy które na siebie się nakładają:
  • Myślę że jest w tym trochę z tego co polwac powiedział, podczas słonecznego lata by było takim czymś większe zainteresowanie, teraz to trochę jak otwieranie lodziarni w... no właśnie o tej porze roku :P
  • Tematyka też jest taka "out there" i nie od razu każdy "geek" po to chwyci.
  • No i moim osobistym zadaniem nie pomagają sobie nową okładką w ogóle, gra w środku lekka, rodzinna, a okładka taka.. hmmm... rodem "adult swim" (jeśli ktoś tu kojarzy o co chodzi), trochę tak jakby Azul na okładce walną "Pana Murarza" który zalotnie zerka na jakąś przechodzącą "lalę" albo Kingdomino miało na okładce mało dżentelmeńskiego króla który też strzela oczami na jakąś lubieżną chłopkę :lol: rodzice po to nie sięgną jako prezenty a tych którzy okładka przyciągnie się zwiedzą tym co jest w środku.
Mam jednak nadzieje że się ufunduje bo fajnie że z naszego podwórka takie ciekawy rzeczy się pojawiają :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 413 times
Been thanked: 181 times

Post autor: japanczyk » 10 paź 2019, 09:15

polwac pisze:
10 paź 2019, 08:53
Dziwie się, że to bardziej w sezonie wakacyjnym nie trafiło na wspieram.to.
TO.
Naprawdę jest dla mnie absolutnie niezrozumiałe dlaczego kampania ruszyła na jesień kiedy mogłaby odnieść turbo-sukces w lecie!
Przecież to byłby hit nad morzem, gdyby się zareklamować w czerwcu-lipcu i wtedy odpalić kampanię.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 171 times
Been thanked: 144 times

Post autor: rastula » 10 paź 2019, 10:43

rodzinna gra dobra do marketów (na pewno nie geekowska) w średnio atrakcyjnej cenie (za 120 zł naprawdę jest w czym wybierać w tej kategorii) i na dodatek z sezonowym tematem, na wspieraczce... dlaczego nie pykło? ja nie wiem :D...

ODPOWIEDZ