(KS) Oathsworn: Into The Deepwood

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
MgK1989
Been thanked: 1 time

Re: (KS) Oathsworn: Into The Deepwood

Post autor: MgK1989 » 08 paź 2019, 21:01

Wsparte....jeśli się coś wyklaruje w grupowej wysyłce to chętnie się podłącze:)

Mr_Fisq
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Mr_Fisq » 08 paź 2019, 22:02

Sprytne zagranie z brakiem pledge'a za 1$; może zredukuje to problem który wystąpił przy AO:T, gdzie aż 2,423 osób wsparło za minimalną stawkę...

Awatar użytkownika
Ezekiel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: Ezekiel » 08 paź 2019, 22:12

Ale jeśli dobrze zrozumiałem FAQ, to można wrzucić 1 dolca żeby mieć dostęp do postępów, a potem do pledge managera (odpowiedź na ostatnie pytanie)? Jedynie brak jest wtedy bonusowego Mystery Boxa dla 1 dnia.

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: DEyON » 08 paź 2019, 22:35

Ezekiel pisze:
08 paź 2019, 22:12
Ale jeśli dobrze zrozumiałem FAQ, to można wrzucić 1 dolca żeby mieć dostęp do postępów, a potem do pledge managera (odpowiedź na ostatnie pytanie)? Jedynie brak jest wtedy bonusowego Mystery Boxa dla 1 dnia.
Ten fragment w FAQ wskazuje, ze 1$ nie przejdzie:
As a thank you for helping us reach our funding goal and trusting us, if you have pledged for at least the value of the base game pledge by 11 EST October 9th you will receive the free Secret Box.

Probe9
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Probe9 » 09 paź 2019, 01:07

Właśnie ten fragment wskazuje jedynie, że nagrodą za wsparcie min. podstawowego pledge będzie Secret Box. Nie ma tam mowy o tym, że wsparcie za 1$ uniemożliwia późniejszą zmianę poziomu wsparcia w trakcie PM.

Zresztą w FAQ jest:
Backing for $1 will get you access to the updates and keep you up to date with the campaign. You can also add to your pledge in the pledge manager later on if you wish.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 58 times
Been thanked: 7 times

Post autor: awawa » 09 paź 2019, 01:22

Probe9 pisze:
09 paź 2019, 01:07
Właśnie ten fragment wskazuje jedynie, że nagrodą za wsparcie min. podstawowego pledge będzie Secret Box. Nie ma tam mowy o tym, że wsparcie za 1$ uniemożliwia późniejszą zmianę poziomu wsparcia w trakcie PM.

Zresztą w FAQ jest:
Backing for $1 will get you access to the updates and keep you up to date with the campaign. You can also add to your pledge in the pledge manager later on if you wish.
Jasne, o ile to zrobisz to (zwiększysz pledge z 1$ do co najmniej 99$) do godziny 23 9 października wg ich strefy czasowej co cytował już kolega wyżej i tam nie ma miejsca na dywagacje. Zawsze można zadeklarować te 99$ a najwyżej później zmniejszyć do 1$ jeśli się rozmyślimy lub zablokować na chwilę kartę (czego oczywiście nie polecam z uwagi na dobro wydawców gry) - przez 4 tygodnie losy zamówienia grupowego powinny się wyjaśnić.
Granie na Bemowie

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 09 paź 2019, 10:27

Ale ta data jak rozumiem dotyczy tylko bonusa. Jeżeli ktoś chce tylko mieć możliwość zwiększyć pledge w trakcie PM (bez bonusa) to 1$ wystarczy.

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: DEyON » 09 paź 2019, 10:30

Probe9 pisze:
09 paź 2019, 10:27
Ale ta data jak rozumiem dotyczy tylko bonusa. Jeżeli ktoś chce tylko mieć możliwość zwiększyć pledge w trakcie PM (bez bonusa) to 1$ wystarczy.
Tak mozna wystartowac z 1$ a potem w pledge sprawdzic koszty wysylki i wybrac co sie chce ale darmowego Secret boxa juz nie bedzie. Kickstarter zabiera pieniadze na koniec kampanii wiec jesli dobrze rozumiem to mozna teraz wesprzec za 99$ i sie wycowac co najmniej 3 dni przed koncem bez utraty srodkow.

Probe9
Użytkownik wspierający

Post autor: Probe9 » 09 paź 2019, 10:41

No ja to tak właśnie zrozumiałem, ale z wypowiedzi kolegów wyżej wynikało coś innego :) Ale może się źle zrozumieliśmy :)

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 413 times
Been thanked: 181 times

Post autor: japanczyk » 09 paź 2019, 10:41

DEyON pisze:
09 paź 2019, 10:30
Tak mozna wystartowac z 1$ a potem w pledge sprawdzic koszty wysylki i wybrac co sie chce ale darmowego Secret boxa juz nie bedzie. Kickstarter zabiera pieniadze na koniec kampanii wiec jesli dobrze rozumiem to mozna teraz wesprzec za 99$ i sie wycowac co najmniej 3 dni przed koncem bez utraty srodkow.
Możesz sie nawet 1 minute przed końcem kampanii wycofac, ale tak - trzeba wesprzeć 99$ zeby dostac 24h bonus

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 09 paź 2019, 10:47

Probe9 pisze:
09 paź 2019, 10:41
No ja to tak właśnie zrozumiałem, ale z wypowiedzi kolegów wyżej wynikało coś innego :) Ale może się źle zrozumieliśmy :)
Tak to odebrałem bo raczej nie ma sensu teraz dawać pledge za 1$ a potem (po 24H) go ew. zwiększać - tracimy cenny bonus. Po uplywie 24H możemy tak się bawić w 1$, gdyż go już nie będzie. A na razie niczym nie ryzykujemy wspierając za co najmniej $99. Cały czas się zastanawiam nad figurkami - cenowo nie wychodzą najgorzej, niewiele zwiększają koszt wysyłki i wyglądają świetnie tylko nie wiem czy mi miejsca starczy na półce a poza tym w np: Gloomhaven standees w 100% spełniają swoją funkcję, też wyglądają ładnie i nie trzeba ich malować ;)

Armour pack też kusi. Zamawiał go już ktoś? Serio trzeba to już robić teraz odliczając odpowiednią kwotę i zmieniając na "pledge without reward" a nie później po kampanii?
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 107 times
Been thanked: 86 times

Post autor: playerator » 09 paź 2019, 11:00

awawa pisze:
09 paź 2019, 10:47
(...) Serio trzeba to już robić teraz odliczając odpowiednią kwotę i zmieniając na "pledge without reward" a nie później po kampanii?
Byłaby to chyba pierwsza kampania z przewidzianym pledge managerem, mająca taki wymóg.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 09 paź 2019, 11:02

Wiadomo, że tak to zwykle wygląda, gdyż dla wydawców jest to korzystniejsze. Tylko w FAQ napisali, aby tak to robić.
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: DEyON » 09 paź 2019, 11:14

japanczyk pisze:
09 paź 2019, 10:41
DEyON pisze:
09 paź 2019, 10:30
Możesz sie nawet 1 minute przed końcem kampanii wycofac, ale tak - trzeba wesprzeć 99$ zeby dostac 24h bonus
Czytamy w https://www.kickstarter.com/terms-of-use nastepujacy ustęp:
You can increase, decrease, or cancel your pledge at any time during the campaign, with one exception. During the last 24 hours of the campaign, you can’t decrease or cancel your pledge without contacting customer support first — if that action would drop the project below its funding goal.
Dlatego wydawalo mi sie, ze co najmniej 2 dni wczesniej a blizej konca to tylko za zgoda bo KS nie chce zeby status sie zmienil z ufundowanego na nieufundowany. Jednak nie wiem czy owe zasady obowiazuja w przypadku gry, ktora przeskoczyla prog fundowania o 2000% i napewno nie wroci do nieufundowanego stanu ;p

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 paź 2019, 11:28

DEyON pisze:
09 paź 2019, 11:14
Dlatego wydawalo mi sie, ze co najmniej 2 dni wczesniej a blizej konca to tylko za zgoda bo KS nie chce zeby status sie zmienil z ufundowanego na nieufundowany. Jednak nie wiem czy owe zasady obowiazuja w przypadku gry, ktora przeskoczyla prog fundowania o 2000% i napewno nie wroci do nieufundowanego stanu ;p
Nie sprawdzalem zadnej gry, ktora byłaby na granicy ufundowania, ale bylo kilka projektow z ktorych wycofalem sie w ostatnich minutach kampanii

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 107 times
Been thanked: 86 times

Post autor: playerator » 09 paź 2019, 11:30

awawa pisze:
09 paź 2019, 11:02
Wiadomo, że tak to zwykle wygląda, gdyż dla wydawców jest to korzystniejsze. Tylko w FAQ napisali, aby tak to robić.
Może zależy im na wykręceniu wyniku :)

W FAQ napisali też "we will open the pledge manager where you can add items to your order".
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 09 paź 2019, 11:36

Tak, ale to dotyczy tylko "wydania" tych pieniędzy który zadeklarowało się i wpłaciło podczas kampanii. Nie wiem jak KS do tego podchodzi, nie podejrzewam wydawcę aby później robił z tego jakiś problem i zapomniał o tym co napisał w FAQ a użytkownik niby wybrał "pledge without reward" ;)
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: DEyON » 09 paź 2019, 11:41

Technicznie jest mozliwe do zrobienia to co chca osiagnac bo w pledge manager wiadomo czy ktos wybral 1$ i upgraduje czy wybral konkretny poziom/tier jeszcze podczas kampanii, wiec bardzo latwo moga jeszcze sprawdzic numer wsparcia i zweryfikowac kto faktycznie wsparl podczas KS a kto nie, a skoro pisza jeszcze o tym w FAQ to jest duza szansa, ze tak bedzie, ze trzeba conajmniej wesprzec za 99$ jeszcze dzisiaj dla darmowego Secret Boxa.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 09 paź 2019, 11:44

Nie wiem do którego wątku się odnosisz, ale tutaj chodziło o kwestię zamawiania dodatków które wg ich instrukcji trzeba zamawiawiać razem z samą grą w kampanii (a nie po niej) poprzez "pledge without reward" i są to dużo większe kwoty niż $1 czy $99.
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: DEyON » 09 paź 2019, 12:23

awawa pisze:
09 paź 2019, 11:44
Nie wiem do którego wątku się odnosisz, ale tutaj chodziło o kwestię zamawiania dodatków które wg ich instrukcji trzeba zamawiawiać razem z samą grą w kampanii (a nie po niej) poprzez "pledge without reward" i są to dużo większe kwoty niż $1 czy $99.
Tego czy addony bedzie mozna dodac pozniej nie rozkminiam bo napisali:
1-2 months after the Kickstarter campaign ends we will open the pledge manager where you can add items to your order, pay for shipping and make changes to your shipping information.
oraz
Troche niejasno ale oznacza, ze wystarczy 1$ aby otrzymac dostep do addonow. Wspomnieli nawet na grupie, ze bedzie mozna kupic same figurki w pledge managerze jak ktos nie chce gry.

Wiec ja odnosilem sie do tego jak otrzymac darmowy Secret Box bo to juz bardziej skomplikowane :) Potwierdzili tez, ze Secret box otrzymuje sie rowniez do kazdej dodanej kopii w pledge managerze (jesli spelnilo sie glowny warunek). Wiec wsparcie grupowe zalezy teraz glownie od tego czy beda nizsze koszta wysylki.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 09 paź 2019, 13:40

DEyON pisze:
09 paź 2019, 12:23
Wiec ja odnosilem sie do tego jak otrzymac darmowy Secret Box bo to juz bardziej skomplikowane :) Potwierdzili tez, ze Secret box otrzymuje sie rowniez do kazdej dodanej kopii w pledge managerze (jesli spelnilo sie glowny warunek). Wiec wsparcie grupowe zalezy teraz glownie od tego czy beda nizsze koszta wysylki.
Secret Box otrzymasz tylko i wylacznie jesli wsparles gre za conajmniej 99$ w pierwszym dniu
1$ ci po prostu daje dostep do Pledge Managera

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający

Post autor: japanczyk » 10 paź 2019, 09:16

To tyle w temacie zamówień grupowych

Obrazek

Mr_Fisq
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Mr_Fisq » 10 paź 2019, 09:39

I ze ~100$ robi się ~130$ za wersję minimal; 200$+ za standard. Wydaje się sporo jak na 45h rozgrywki.

Można gdzieś zobaczyć, jak wyglądają "bosowie" w wersji bez figurek? W Gloomhaven działało to dobrze, ale tam chyba nie było potworów na wiele hex'ów?

jediwolf

Post autor: jediwolf » 10 paź 2019, 11:43

Bardzo mocno się zastanawiam nad tą gierką. 200$ to w sumie przy dzisiejszym kursie dolara kupa kasy. Szczególnie, że na bank będę chciał wesprzeć nowego Conana. Poczekam jak SG się rozwiną.

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: DEyON » 10 paź 2019, 11:48

Ja wsparłem za 99$, żeby sie zalaplac na Secret Boxa i obserwuje. System cooldownow i walka jest fajna ale opowiesc to nic innego jak słuchanie apki i wybór ścieżki A/B co do mnie nie przemawia.

ODPOWIEDZ