(KS) Oathsworn: Into The Deepwood

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
jediwolf
Been thanked: 1 time

Re: (KS) Oathsworn: Into The Deepwood

Post autor: jediwolf » 13 paź 2019, 14:19

tommyray pisze:
13 paź 2019, 12:10

Hej Pavel, przejrzałem materiały, zanalizowałem dokładnie przedstawiane materiały.

Czyli tak jak myślałem. Odnosisz się do gier w które nie miałeś okazji nawet zagrać, ale zanalizowałeś materiały... nawet już nie będę wchodził w dyskusję, bo nie wiedzę sensu.
Wracając do Oathsworn: gra jest taką jaką chcieli mieć twórcy. Marudzenie, że nie ma tego lub owego to dość absurdalne podejście. Krytyka tego co jest to inna sprawa, ale krytyka "negatywna" poprzez to czego nie zawarto w produkcie - idiotyzm, można w nieskończoność ciągnąć listę elementów jakich tam nie ma...
Nie to nie jest idiotyzm, tylko słuszne podejście ludzi. Mają prawo dowiedzieć się wszystkiego wspierając grę za niemałe pieniądze, bo chcą wiedzieć dokładnie co dostają. Zresztą zarzutów co do strony fabularnej jest sporo i wiele osób ma obawy co do niej, więc bardzo dobrze, że pytają.

Sam wystawiasz opinie grom w które nie grałeś, a jak inni robią to np. z Oathsworn to nazywasz to idiotyzmem. Sam sobie zaprzeczasz.

tommyray
Has thanked: 35 times
Been thanked: 39 times

Post autor: tommyray » 13 paź 2019, 14:55

jediwolf pisze:
13 paź 2019, 14:19
tommyray pisze:
13 paź 2019, 12:10

Hej Pavel, przejrzałem materiały, zanalizowałem dokładnie przedstawiane materiały.

Czyli tak jak myślałem. Odnosisz się do gier w które nie miałeś okazji nawet zagrać, ale zanalizowałeś materiały... nawet już nie będę wchodził w dyskusję, bo nie wiedzę sensu.
Wracając do Oathsworn: gra jest taką jaką chcieli mieć twórcy. Marudzenie, że nie ma tego lub owego to dość absurdalne podejście. Krytyka tego co jest to inna sprawa, ale krytyka "negatywna" poprzez to czego nie zawarto w produkcie - idiotyzm, można w nieskończoność ciągnąć listę elementów jakich tam nie ma...
Nie to nie jest idiotyzm, tylko słuszne podejście ludzi. Mają prawo dowiedzieć się wszystkiego wspierając grę za niemałe pieniądze, bo chcą wiedzieć dokładnie co dostają. Zresztą zarzutów co do strony fabularnej jest sporo i wiele osób ma obawy co do niej, więc bardzo dobrze, że pytają.

Sam wystawiasz opinie grom w które nie grałeś, a jak inni robią to np. z Oathsworn to nazywasz to idiotyzmem. Sam sobie zaprzeczasz.
Jedi, no proszę cię, czytaj ze zrozumieniem. Pomyśl i proszę załóż że jednak mam ten swój rozumek jakoś tam poukładany i racjonalny.
Rozumiesz co to jest ta krytyka negatywna o której napisałem? To ocenianie tytułu poprzez to czego on nie ma i czego twórca nie uwzględnił bo miał inny zamysł. Ja krytycznie np. podchodzę do ATO na podstawie tego CO TAM JEST i względem wyborów jakie dokonali sami twórcy. Nie krytykuje ATO z perspektywy tego że brak tam X,Y i Z i że jest słoniem a nie nosorożcem, i np. krytykuję tylko fakty, że pojechali ostro na wizualnych i mechanicznych podobieństwach do 7th i do KDM. Ja to krytykuję, inni lubią end of story.
Z kolei krytykowanie Howarda że nie jest Sapkowskim uznam zawsze za idiotyzm - to że Oathsworn nie ma tego czy owego nie może być podstawą krytyki. Może być elementem propozycji rozwinięcia produktu ale nie krytycznej i negatywnej opini. Bo produkt jest dziełem twórców i to dziełem dokładnie takim jaki oni chcą i potrafią. Marudzenie, że w serniku nie ma rodzynków i dlatego jest do dupy jest idiotyzmem.

MManiekM
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: MManiekM » 13 paź 2019, 15:26

Ta pseudo dyskusja zrobiła się zabawna, na zasadzie może ja prawda jest moja i koniec kropka, a Ty jesteś "idiotą".

AT:O do mnie przemówiło tym jak wpływam na świat w tej grze (nie tylko tym oczywiście), Oathsworn nie. Nie podoba mi się decyzyjność w tej grze i jak ona wpływa tylko na setup walki.

Masz prawo krytykować grę, tak samo jak film, że czegoś tam brakuje. To jest całkowicie normalne. Szczególnie jeśli kupujesz jakiś typ gry, do którego masz konkretne oczekiwania. Natomiast obrażanie i prowadzenie dyskusji w ten sposób już jest czymś nie w porządku.

Fajnie, że Oathsworn jest dokładnie takie jakie chcieli jego twórcy, natomiast nie jest takie, by mnie zainteresować. AT:O też jest takie jakie chcieli jego twórcy i to mnie już zainteresowało.

jediwolf

Post autor: jediwolf » 13 paź 2019, 17:53

MManiekM pisze:
13 paź 2019, 15:26

Masz prawo krytykować grę, tak samo jak film, że czegoś tam brakuje. To jest całkowicie normalne. Szczególnie jeśli kupujesz jakiś typ gry, do którego masz konkretne oczekiwania. Natomiast obrażanie i prowadzenie dyskusji w ten sposób już jest czymś nie w porządku.
Niestety kolega tommyray nie jest w stanie tego zrozumieć i nazywa to krytyką negatywną. Nie jest w stanie zrozumieć, że jeśli ktoś czegoś w grze oczekiwał, bo na to liczył, a nie dostanie bo wizja twórców jest inna to ma prawo wyrazić swoją krytykę w tym temacie. Ale pamiętajmy jest wtedy idiotą.

Ręce opadają.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 11 times

Post autor: awawa » 13 paź 2019, 18:12

Faktycznie, dyskusja zrobiła się idiotyczna: cały czas porównuję się tą oryginalną grę do pewnego niemal plagiatu będącego frankensteinem różnych pomysłów zajumanych od innych - a czynienie zarzutów autorom tej gry z tego, iż nie postąpili podobnie i nie włączyli pomysłów A,B i C, które wypromowały inne tytuły i nie posolono tego również opcjami fabuły D,E,F i G jest co najmniej śmieszne, gdyż taka była ich wizja. Jak widać dobrze się sprzedaje a tutaj bez przerwy jest to wałkowane i zaśmiecany jest ten wątek pretensjami które nic nowego nie wnoszą. Nie podoba się to nie wspierajcie.
Granie na Bemowie

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Mr_Fisq » 13 paź 2019, 19:00

Krytyka (na poziomie) jest moim zdaniem bardzo pożądana - dzięki niej mam szansę kupić grę w oparciu o większą wiedzę. 10 osób dostrzeże więcej niuansów i braków. Nie chodzi przy tym o to by kupić grę idealną, ale mieć świadomość jej wad. Ja na przykład nie miałem świadomości "płytkości" części fabularnej O:ItD, natomiast dzięki uwagom przedmówców zwróciłem na nią większą uwagę i nabrałem wątpliwości.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 13 paź 2019, 19:11

Oczywiście, że krytyka jest ważna. Tyle, że przez ostatnie 2 strony jeśli pojawia się coś nowego w temacie tej gry (np: link który wkleił Eltonos) to i tak tonie w bagnie porównań do AT:O, gdzie wałkowane jest w kółko to samo...nawet jeśli pominiemy zarzuty natury moralnej, to żeby był to jeszcze jakiś wielki, wydany i ograny przez wszystkich dyskutantów tytuł.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 19:15 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie

MManiekM
Been thanked: 5 times

Post autor: MManiekM » 13 paź 2019, 19:13

Nie wspieram, wyjaśniłem to we wcześniejszym poście, napisałem nawet dlaczego tego nie robię.

Ba, nawet użyłem słów, że nie oznacza to, że gra jest gorsza, tylko inna. Jaki z tym problem? Nie podoba się, że ktoś ma inną opinie?

Forum to miejsce wymiany opinii. Jako użytkownik mam prawo skomentować czy gra mi się podoba czy nie, czy kampania jest dla mnie atrakcyjna czy też nie.

Dyskusja stała się idiotyczna, bo kilka osób postanowiło rzucać inwektywami w drugą stronę, tak totalnie bez powodu. Mam prawo do swojej opinii tak jak i Wy. Im szybciej to wszyscy skumaja tym szybciej możemy już przestać ze sobą rozmawiać.

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 13 paź 2019, 21:40

Grane solo:
https://www.youtube.com/watch?v=IN4_xWULNiI
Coś mi się wydaje, że "standees" wrogów będą w wersji leżącej (inaczej niż np: w gloomhaven) i dlatego ich nie pokazują, ale tak tylko zgaduję ;) Mogą też wybrnąć z tego przez składanie ich jak np: w 7th continent dołączając podstawkę.
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
Lopek43

Post autor: Lopek43 » 13 paź 2019, 21:44

awawa pisze:
13 paź 2019, 21:40
Grane solo:
https://www.youtube.com/watch?v=IN4_xWULNiI
Coś mi się wydaje, że "standees" wrogów będą w wersji leżącej (inaczej niż np: w gloomhaven) i dlatego ich nie pokazują, ale tak tylko zgaduję ;) Mogą też wybrnąć z tego przez składanie ich jak np: w 7th continent dołączając podstawkę.
Raczej nie.. znalazłem taki wątek na BGG (to jakaś wczesna wersja bardziej poglądowe foto) ale ja póki co trzymam się tej wersji i jako że mam już tony plastiku trochę mam ochotę na taką odmianę.. zobaczymy. Link poniżej:
https://boardgamegeek.com/thread/228589 ... ee-version

Obrazek

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 13 paź 2019, 21:51

OK, czyli przemknęła się tam jednak wersja z podstawką - jak dla mnie spełnia swoją funkcję. Pewnie jeśli przejdzie w takiej formie to dodadzą na niej jeszcze strzałkę. Te pomniejsze potwory chyba nie są "ukierunkowane" w przyjmowaniu obrażeń jak boss'owie?
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
Longinus997
Użytkownik wspierający

Post autor: Longinus997 » 14 paź 2019, 11:20

Ktoś może z Poznania i okolic wsparł z EB? Dałem tradycyjnie jednego dolca pierwszego dnia nie czytając FAQ i zdziwiłem się potem, że EB tego nie obejmuje. Podłączyłbym się na drugą kopię.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 461 times
Been thanked: 193 times

Post autor: japanczyk » 17 paź 2019, 16:20

Powiem wam, że moje zainteresowanie tą grą całkowicie zgasło.
Kampania ruszyła z kopyta, dostała ten 1,4mln w pierwszy dzien i... i koniec. Jakoś tak brakuje animacji, ten lore fajny, ale utrzymywanie sekretu z figurek ktore beda w grze jest tak bardzo... nieangazujace.

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Post autor: mmag » 17 paź 2019, 19:41

Ukrywanie wszystkiego co się da za słowem "Mystery!" pod pretekstem uniknięcia spojlerów fabularnych skutecznie zamieniło tę kampanię w jedno z najnudniejszych kickstarterowych doświadczeń jakie miałem okazję obserwować. Jakoś ciężko się ekscytować sg z kolejnymi dziesięcioma "nie powiemy wam jakimi" kartami, czy nowym pudełkiem z "nie pokażemy wam jakim przeciwnikiem". A ukrywanie zawartości dodatku za wsparcie w pierwszym dniu to już wyższa szkoła sprzedaży - "zapłać nam 10$ jeśli chcesz mieć wszystko, ale nie licz na to że Ci powiemy za co tak w ogóle płacisz". Może kubeczek z grafiką z gry, może wieża na kości, może dzwonek midi na komórkę, a może żwirek dla kota...

feniks_ciapek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 48 times
Been thanked: 37 times

Post autor: feniks_ciapek » 17 paź 2019, 19:47

No nie jest to wzór kampanii KS, to prawda. Ale finalnie jednak jestem ciekawy, co tam wykombinują. Boję się wtopy - podobnie jak w przypadku Trudvang - ale kto wie, może jednak coś w tym będzie.

Awatar użytkownika
Ezekiel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time

Post autor: Ezekiel » 18 paź 2019, 08:07

Ja natomiast wycofałem pledge. Im dalej w Mroczny Las, tym więcej miałem wątpliwości i samo prowadzenie kampanii też mi nie podeszło. Chyba za bardzo ta gra wydaje się oskryptowana i liniowa, czego się jednak nie da ocenić, bo Tajemnica :(

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 paź 2019, 08:20

Ja czekam do jutra, i jak nic ciekawego się nie wydarzy, to przerzucam budżet na polskiego Root'a... (i starczy jeszcze na Everdell i 0.5 Architektów...)

Awatar użytkownika
DEyON
Użytkownik wspierający
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: DEyON » 18 paź 2019, 08:28

To prawda, dziwna kampania. Trochę strzał w ciemno. Pokazali wszystkie początkowe bossy: https://www.shadowborne-games.com/monster-reveal więc nie jest najgorzej ale nie pokazują nowych odblokowanych bossów. Za to pokazują wszystkich odblokowanych bohaterów i dorzucają konkursy gdzie można wybrać za darmo grę. No i na grupie słuchają feedbacku, o dodaniu napisów do apki, pytają się co jeszcze dodać itd. Czuję tutaj ciągle klimat Monster Huntera ale brakuje jakiegoś fajnego systemu zbierania i craftowania przedmiotów. To by nadało sens ponownemu zabijaniu bossow a sami bossowie by też mogli levelowac i się zmieniać - to by było coś.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 461 times
Been thanked: 193 times

Post autor: japanczyk » 18 paź 2019, 08:28

Mr_Fisq pisze:
18 paź 2019, 08:20
Ja czekam do jutra, i jak nic ciekawego się nie wydarzy, to przerzucam budżet na polskiego Root'a... (i starczy jeszcze na Everdell i 0.5 Architektów...)
Root w Empiku za 127 zł, wiec starczy Ci i na Everdell i na Architektów całych :P

Ja tez wycofuje pledge

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 18 paź 2019, 08:50

DEyON pisze:
18 paź 2019, 08:28
Czuję tutaj ciągle klimat Monster Huntera ale brakuje jakiegoś fajnego systemu zbierania i craftowania przedmiotów. To by nadało sens ponownemu zabijaniu bossow a sami bossowie by też mogli levelowac i się zmieniać - to by było coś.
To by już było prawie AT:O...

japanczyk dzięki za informację, pewnie nie skorzystam, i zapłacę kilka złotych więcej w zaprzyjaźnionym sklepie, ale doceniam :)

jediwolf

Post autor: jediwolf » 18 paź 2019, 09:38

Również wycofałem pledge'a. Po początkowym nawet zachwycie, całkowicie mnie ta gra przestała interesować. Słaby motyw fabularny i jedna wielka TAJEMNICA skutecznie mnie zniechęciły. W sumie dobrze, będzie na Conana w 2020 :D

Awatar użytkownika
awawa
Użytkownik wspierający

Post autor: awawa » 18 paź 2019, 21:16

Dla mnie też za dużo tych sekretów. Zmieniam wsparcie z $99 na $1 - zostawię je na wszelki wypadek, gdyby autorzy postanowili uchylić rąbka tajemnicy, a early pledge powinien nadal przysługiwać.
Granie na Bemowie

Awatar użytkownika
reggaetonero
Has thanked: 15 times

Post autor: reggaetonero » 19 paź 2019, 13:20

Dokładnie to o czym napisał mmag zaczęło bardzo mi przeszkadzać. Cięgle tylko "tajemnica" i "spojlery" - nie wiadomo nic o fabule (a zaklinali się, że będą update o tym), ponoć nasze wybory będą super istotne - ale cicho/sza bo nie mogą uchylić rąbka tajemnicy, widzimy jedną mapę z czterech i nic nie pokazują dalej, nie znamy sporej części "bosów" i tak w kółko..
W ostatnim update dali info o standee ale oczywiście:
We can't show every standee because of spoilers (...)
Dodatkowo gra ma się składać z 2 części:
1) chodzenie po mieście/pozostałych mapach i dokonywanie wyborów A,B,C,D itd i to ma zająć te 40-50min
2) walka z bosem
Miałem duże oczekiwania co do części fabularnej ale wszystko jest za ścianami "tajemnica" i "spojlery". Może i jest tam coś więcej, szkoda jednak, że nic co przedstawili do tej pory nie było jakoś super odkrywcze czy nie dawało wrażenia uczestnictwa w czymś więcej jak paragrafówce... I bardzo mi to przeszkadza bo właśnie RPGowa część to jest to co mnie skłaniało ku temu tytułowi. Fajnie by było jakby część 1 była bardziej rozbudowana (co wskazywał DEyON). Osobiście mam gdzieś spojlery i chciałbym wiedzieć coś więcej. Gra będzie dostarczana za grubo ponad rok i i tak wszystko zdążę zapomnieć. Ale wszystko co mam to obietnice i nie widzę nic niepowtarzalnego (IMO).
Coraz bardziej skłaniam się do zmiany pledge na 1$ i czekanie na jakiegoś innego przyjemnego RPGa...

Mr_Fisq
Użytkownik wspierający

Post autor: Mr_Fisq » 04 lis 2019, 13:31

Dla tych którzy jeszcze się wahają, ostatnie ~30h na decyzję:
https://www.kickstarter.com/projects/sh ... e-deepwood
ja nie wsiadam to tej łodzi.

Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: Sir_Yaro » 04 lis 2019, 13:37

Mr_Fisq pisze:
04 lis 2019, 13:31
Dla tych którzy jeszcze się wahają, ostatnie ~30h na decyzję:
https://www.kickstarter.com/projects/sh ... e-deepwood
ja nie wsiadam to tej łodzi.
A ja anulowałem zamówienie Tainted Grail i wziąłem Oathsworn... Wyszło mi "za darmo". :mrgreen: :lol: :mrgreen:

ODPOWIEDZ