(KS) Beyond Humanity: Colonies

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Probe9
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

(KS) Beyond Humanity: Colonies

Post autor: Probe9 » 07 paź 2019, 19:02

Pojawił się draft chyba dość oczekiwanej kampanii - https://www.kickstarter.com/projects/th ... WxSHITkMwk

Zgodnie z oczekiwaniami cena robi wrażenie - 225 $. Wynika oczywiście z zastosowania elementów elektronicznych, które stanowią o wyjątkowości gry.

Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Beyond Humanity: Colonies

Post autor: ThunderFantastic » 07 paź 2019, 23:11

Gwarancja 2 lata na grę planszową też jest wyjątkowa. :| Ale planszowki chyba w tym kierunku zmierzają coraz śmielej. Gdyby nie dyrektywa RoHS to żywotność gry opierała by się co najwyżej na wytrzymałości bateryjek/akumulatorków. Tylko aby ptojekt nie skończył jak pierwsze Priusy.
A może dodadzą jakiś SG na bezprzewodowe ładowanie. :)
Ciekawie zapowiadają się przyszłe kampanie gier planszowych.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 295 times
Been thanked: 72 times

Post autor: polwac » 08 paź 2019, 07:33

Ciekawie się zapowiadają, ale niestety ceny nieciekawe i poza moim zasięgiem :shock:

manicminer
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Post autor: manicminer » 08 paź 2019, 08:41

Bleeh. Fajne w planszówkach jest to że mogą sobie leżeć na półce i nic nie tracimy. Gwarancja 2 lata oznacza że po tym czasie jak któryś elektroniczny element się popsuje nie będzie już tak różowo. Nie mówiąc już że wysyłanie na serwis gry planszowej to słaby pomysł.
Przekombinowane i za drogie. Jeszcze żeby te elementy mogły być wykorzystane w innych grach...
Ograniczone wykorzystanie aplikacji ok. Elektronika w grach. Nie.

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 22 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Golfang » 08 paź 2019, 11:50

Ja im wróżę ogromny sukces... gadżeciarze wszystkich krajów łączcie się!
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Ardel12
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Post autor: Ardel12 » 08 paź 2019, 13:48

Gra leży na półce przez rok, bo nie masz czasu lub z kim zagrać. W końcu wyciągasz i okazuje się, że nie działa :D Niech nawet usługa gwarancyjna będzie dokonywana w UE, to i tak z 2 tygodnie czekania. Grafiki nieciekawe. Elementy zyskują dzięki oświetleniu, które dają, ale tak to też nic interesującego. Cena z kolei dobijająca do 1k zł to już gruba przesada. Nie o takie gry planszowe głosowałem portfelem!

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times

Post autor: Muad'Dib » 08 paź 2019, 14:15

Myślę, że nie ma się co pienić o tę całą elektronikę. Rynek zweryfikuje :) Jak są ludzie, którzy mają pieniądze i kwestia gwarancji ich nie odrzuca to projekt się ufunduje. Cały czas słychać biadolenie o prąd w grach bez prądu a rewolucji jak nie było tak nie ma :) Pojawiły się jakieś pojedyncze strzały ale czy odmieniły rynek? Zebrały miliony na KS? Ja przez chwilę byłem zainteresowany projektem ale również szybko mi minęło. Z ciekawości poobserwuje ale nic więcej :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Awatar użytkownika
Propi
Has thanked: 7 times

Post autor: Propi » 08 paź 2019, 14:34

Nie spodziewałbym się, że rynek zmieni kierunek i uderzy całkowicie w elektronikę - elektroniczne i wirtualne elementy dołączą do puli możliwości, ale rdzennie bezprądowe gry raczej nie mają się czego obawiać. Raz, że są relatywnie bardzo tanią rozrywką - 30-300zł za kilkadziesiąt-kilkaset partii, z możliwością późniejszej odsprzedaży (tego co z gry zostanie) oznacza, że próżno szukać tańszej zabawy dla rodzin i grup znajomych. Nowych gier konsolowo-pctowych próżno szukać za mniej niż 100-150zł. Jesteśmy bezpieczni ;)

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 48 times

Post autor: MiXB » 28 paź 2019, 08:43

No i rynek zweryfikował: 240k$ na chwilę obecną za grę za 230$ to naprawdę imponujący wynik, bo planszowa społeczność niechętnie patrzy na gry za ponad 100$ (chyba, że wliczone jest w to bilion dodatków i dodateczków...) i wciąż jest niechętne elektronice. Ciekawe jest, że sami autorzy stwierdzili, że nie mogą sprzedać więcej niż 5000 sztuk, ale to im raczej nie grozi.

Jakby kogoś interesowało to tutaj jest wywiad z jednym z autorów, a raczej z człowiekiem odpowiedzialnym za kampanię. Dość ciekawa lektura i człowiek ma dystans do rzeczywistości, który napawa optymizmem dla ich przyszłości: https://spidersweb.pl/bizblog/artur-kur ... -colonies/.

Bruno555
Użytkownik wspierający

Post autor: Bruno555 » 28 paź 2019, 21:11

Dzięki za linka ciekawy wywiad.
Niby 240k$ to dużo, ale biorąc pod uwagę ile środków twórcy włożyli już w projekt(mówią o sumach pięciocyfrowych i 5 lat pracy) to nie jestem pewny czy są do końca zadowoleni z dotychczasowego przebiegu kampani. A widać że dynamika wzrostu wyhamowała. Byle nie skończyło się jak z grą Nexum gdzie po początkowym sukccesie wspierający zaczeli gwałtownie odpływać.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2019, 12:22 przez Bruno555, łącznie zmieniany 1 raz.

wirusman
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Post autor: wirusman » 28 paź 2019, 22:30

Tylko że ta gra wyglądała brzydko i nieciekawie.

Awatar użytkownika
Bruno
Użytkownik wspierający
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Bruno » 29 paź 2019, 01:02

Tu też ciekawy wywiad z jednym z twórców gry:
https://youtu.be/Q2pgJbCC2oI

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 58 times
Been thanked: 203 times

Post autor: rattkin » 29 paź 2019, 12:19

Bruno555 pisze:
28 paź 2019, 21:11
nie jestem pewny czy są do końca zadowoleni z dotychczasowego przebiegu kampani.
Gdzieś mi mignęło, że byliby szczęśliwi, gdyby mieli 3000 backersów (pewnie od tego miejsca gdzieś ekonomia skali im zaczyna korzystnie działać). Nie sądzę by do tego progu dotarli. Sam wsparłem, ale mocno się zastanawiam, czy nie zrezygnować.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times

Post autor: Muad'Dib » 08 lis 2019, 09:41

Tak obserwując kampanię i pewne rzeczy dookoła niej to stawiam, że w firmie jest pewne rozczarowanie. Wyświetlają mi się reklamy na fb, instagramie, stronach internetowych czyli spore środki zainwestowano w marketing. Do tego żywotność projektu jest przewidywana na 10 lat a zebrane środki na pewno na to nie starczą.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

wirusman
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Post autor: wirusman » 08 lis 2019, 12:27

Moim zdaniem, samo wejście w tą kampanie jest bardzo wysokie. A co w zamian dostajemy? Karty, które moim zdaniem stylistycznie są nudne, aplikacje i świecące domki i to chyba tyle.

manicminer
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Post autor: manicminer » 08 lis 2019, 13:53

Oprócz tego że te domki różnie świecą to co dodają do rozgrywki? Jakby to były kartonowe kafle to coś by zmieniło? Nie oglądałem gameplaya, a ciekawi mnie za co ludzie płacą tyle kasy.

forioku
Has thanked: 1 time

Re: (KS) Beyond Humanity: Colonies

Post autor: forioku » 09 lis 2019, 20:54

hej mysle ze sie skusze sie na ta gre , juz mialem kupic ale znajomy mi doradzil aby poszukac innych zainteresowanych bo w 4 osoby jest taniej wiec jak cos to szukam :) potrzebne jeszcze 3 osoby

castelano
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: (KS) Beyond Humanity: Colonies

Post autor: castelano » 10 lis 2019, 08:44

Przejdz sobie pod zamówienia zbiorowe w dziale oferty prywatne. Zbierają 3 czwórkę.

ODPOWIEDZ