Kurier planszowy - dyskusja ogólna

Forum dedykowane poświęcone magazynowi Kurier Planszowy
Awatar użytkownika
BartP
Administrator

Re: Kurier planszowy - dyskusja ogólna

Post autor: BartP » 17 paź 2017, 15:43

RT = Rebel Times

Druk nobilituje. PDF-y czy inne jakieś tam elektroniczne pisma dla mnie akurat nie istnieją.
Sprzedam Rise to Nobility (KS deluxe), Brew Crafters, Merlin, Key Harvest, The Cousins' War, duck! duck! Go!
Kupię Expanse, Riverboat, Greedy Kingdoms, Arraial, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 17 paź 2017, 15:47

Ej, prowadze na forum watek RT, juz nie szkalujmy!
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający

Post autor: Galatolol » 04 lis 2017, 19:19

U mnie problem z RT jest taki, że najzwyczajniej w świecie o nim zapominam. Jakoś recenzenci co chwilę piszą posty w temacie o danej grze, że na ich blogu pojawiła się recenzja, natomiast jeśli ją napiszą do RT, to już cisza.

Awatar użytkownika
mat_eyo
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: mat_eyo » 04 lis 2017, 20:09

Galatolol pisze:U mnie problem z RT jest taki, że najzwyczajniej w świecie o nim zapominam. Jakoś recenzenci co chwilę piszą posty w temacie o danej grze, że na ich blogu pojawiła się recenzja, natomiast jeśli ją napiszą do RT, to już cisza.
Można na stronie Rebela zapisać się na przypominajkę o nowym numerze RT, dostajesz maila po opublikowaniu nowego numeru. Na forum Kwiatosz prowadzi wątek o RT (choć w tym miesiącu przez Essen zapomniał :P) więc też można zasubskrybować. Ja zawsze wrzucam informację o nowym numerze na Facebooku, można mnie dodać do znajomych lub obserwować ;)

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 04 lis 2017, 22:47

Kurde! FaktyCznie zapomnialem, jutro poleci. Wstyd, bo pisze tekst do nastepnego, a o poprzednim juz nie pamietam... No i jak napisze recenzje do RT to na pewno wrzuce info w watku o grze :)
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 12 lis 2017, 16:50

Witam,

ja mam propozycję, aby zamknąć to forum dedykowane, przynajmniej do momentu decyzji, że ktoś się tym tematem ponownie zajął. Teraz nie ma już o czym pisać. Tak na koniec chciałem napisać, że Panowie redaktorzy, nieźle sobie ze wspierających zakpili, mam nadzieję, że nie zostanie im to szybko zapomniane.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 12 lis 2017, 22:00

Ależ pieprzenie. Wydali to co obiecali i za co wspierający zapłacili. A że to nie miało przyszłości, to inna sprawa. Jeśli ktoś się dzięki temu wybił i wskoczył gdzieś wyżej, more power to him.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 13 lis 2017, 21:22

Sam pieprzysz, nie umiesz się odnosić z szacunkiem do innych piszących na forum. Uważasz, że po to była ta akcja na wspieram.to, żeby wydać 3 numery czasopisma ??? Zastanów się, zanim coś napiszesz.

Awatar użytkownika
BartP
Administrator

Post autor: BartP » 13 lis 2017, 21:42

Dokładnie po to była akcja. Podkreślano to wielokrotnie.
Sprzedam Rise to Nobility (KS deluxe), Brew Crafters, Merlin, Key Harvest, The Cousins' War, duck! duck! Go!
Kupię Expanse, Riverboat, Greedy Kingdoms, Arraial, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 13 lis 2017, 21:51

No popatrz... a opis kampanii sugeruje coś innego:
Od tego czasu rynek gier stale się rozrasta i wierzymy, że jest na nim miejsce dla papierowego czasopisma o planszówkach. Wprawdzie istnieje wiele blogów, portali i kanałów na YouTube, które traktują o grach planszowych, ale przecież skoro gramy w gry siedząc przy stole i rozmawiając z żywymi ludźmi, a nie przed ekranami komputerów, to czemu by nie czytać o grach również w wersji „analogowej”?

Dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia projektu „Kuriera planszowego” – kwartalnika poświęconego nowoczesnym grom planszowym i karcianym.
[...]

Chcemy, aby „Kurier planszowy” stał się profesjonalnym, samofinansującym się pismem, dlatego nie martwcie się, nie zamierzamy uruchamiać kolejnych kampanii crowdfundingowych przed premierą każdego nowego numeru.

[...]
To jednak absolutnie nie znaczy, że nie chcemy wydać więcej. Projekt będzie również finansowany z późniejszej sprzedaży egzemplarzy wydrukowanych dzięki Waszemu wsparciu oraz sprzedaży reklam w kolejnych numerach. Traktujemy tę kampanię jako zbiórkę funduszy na „rozruch” oraz swoisty kredyt zaufania planszówkowego środowiska.
Owszem, w kampanii były zaoferowane 3 numery o dokładnie tyle wydano. Równocześnie jednak opis kampanii wprost informował, że jest to rozbiegówka dla stałego wydawania czasopisma. I wiele osób mogło się tym zasugerować decydując się na wsparcie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 13 lis 2017, 22:14

raj dokładnie o tym myślałem, gdybym wiedział, że to tylko przygoda Panów Redaktorów na 3 pisma, absolutnie nie brałbym udziału w kampanii na wspieram.to. To co napisałem kilka postów wyżej, odzwierciedla moje rozgoryczenie, jak Ci ludzie potraktowali wspierających.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 13 lis 2017, 22:50

Straszliwe pieniądze zainwestowane! Jesli dobrze pamietam, 45zl za 3 numery, czyli jeden numer za 15, średnia kwota normalnego niszowego magazynu. Innymi słowy kupione 3 numery pisma w prenumeracie. Pomyśleć, ile bogactwa, jedzenia i planszówek można by było za to kupić! Też bym się wkurzał.

Akcja była po to, żeby spróbować. Spróbowano. Nigdzie nie jest powiedziane, że za te grosiny dostanie sie coś, czego sie nie dostało. Nie każda akcja crowdfundingowa musi sie kończyć spektakularnym sukcesem długofalowym. Mam wrażenie, że niektórym tutaj umyka rzeczywistość - to, że pismo nie jest wydawane dalej, to nie "porażka trzech osob", tylko konsekwencja tego, że nikt nie zobowiązał sie ciągnąć to dalej, potencjalnie inwestując. A przecież odziedziczyłby bazę redaktorów, layout, brand i co tam jeszcze. To prawie ekwiwalent "przyjść na gotowe". I nawet mimo tego, pismo nie odżyło. Dlaczego więc?

Bo nikt (na razie) nie uznał tego za rentowne przedsięwzięcie.

A co by było, gdyby wzięli więcej pieniędzy i nie dowieźli kolejnych numerów? Lincz! Wiec zrobili to, co robi dojrzały, dorosły człowiek - wywiązali sie z umowy, powiedzieli jak jest i obiecali pomoc, samemu sie wycofując.
TOP 10 | Kolekcja

Awatar użytkownika
Pan_K
Użytkownik wspierający

Post autor: Pan_K » 13 lis 2017, 22:57

rattkin pisze:Straszliwe pieniądze zainwestowane! Jesli dobrze pamietam, 45zl za 3 numery, czyli jeden numer za 15, średnia kwota normalnego niszowego magazynu. Innymi słowy kupione 3 numery pisma w prenumeracie. Pomyśleć, ile bogactwa, jedzenia i planszówek można by było za to kupić! Też bym się wkurzał.

Akcja była po to, żeby spróbować. Spróbowano. Nigdzie nie jest powiedziane, że za te grosiny dostanie sie coś, czego sie nie dostało. Nie każda akcja crowdfundingowa musi sie kończyć spektakularnym sukcesem długofalowym. Mam wrażenie, że niektórym tutaj umyka rzeczywistość - to, że pismo nie jest wydawane dalej, to nie "porażka trzech osob", tylko konsekwencja tego, że nikt nie zobowiązał sie ciągnąć to dalej, potencjalnie inwestując. A przecież odziedziczyłby bazę redaktorów, layout, brand i co tam jeszcze. To prawie ekwiwalent "przyjść na gotowe". I nawet mimo tego, pismo nie odżyło. Dlaczego więc?

Bo nikt (na razie) nie uznał tego za rentowne przedsięwzięcie.

A co by było, gdyby wzięli więcej pieniędzy i nie dowieźli kolejnych numerów? Lincz! Wiec zrobili to, co robi dojrzały, dorosły człowiek - wywiązali sie z umowy, powiedzieli jak jest i obiecali pomoc, samemu sie wycofując.
Głos rozsądku wołający na (prawie) puszczy :)
+1
Cave, quid dicas, quando et cui.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 14 lis 2017, 22:57

rattkin nie rozkręcaj się, bo zaczynasz fantazjować.

W swojej wypowiedzi na wspieram.to redaktorzy przekazali, że po prostu nie mają czasu dalej zajmować się pismem, a nie argumentowali, że nie ma na takie pismo popytu. Zacznij chłopie czytać informacje na dany temat, a nie przedstawiaj swojej wymyślonej teorii.

Pan_K, głos rozsądku??? Dziwny ten twój rozsądek.

Awatar użytkownika
Pan_K
Użytkownik wspierający

Post autor: Pan_K » 14 lis 2017, 23:02

Proponuję postudiować zasady racjonalnej dyskusji. Przytyki skierowane do osoby nie należą do kanonu tej jakże pożytecznej umiejętności.
Cave, quid dicas, quando et cui.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 14 lis 2017, 23:22

Kończąc temat, bo jak na razie to koniec Kuriera Planszowego, chciałbym porozmawiać z takimi uczestnikami forum jak Ty oraz rattkin na jakimś konwencie lub spotkaniu przy grach planszowych, jestem ciekawy czy rozmowa wyglądałaby tak samo, bo jeśli się "siedzi" za nickiem i przed klawiaturą kompa, to łatwiej ludziom nawtykać i się trochę powymądrzać. Ja jak coś piszę na forum, właśnie tak podchodzę do rozmowy, jak by to była rozmowa face to face. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający

Post autor: rastula » 14 lis 2017, 23:54

Jeden z głównych redaktorów pisma wylansował się i poszedł pracować do wydawnictwa. Ot misja się skończyła :) zaczął się biznes .

Mimo mojego zrozumienia dla powodów zamkniecia projektu i choć formalnie nikt oszukany nie został, to jak wcstarym kawale "niesmak pozostał".

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 15 lis 2017, 00:31

Arek001 pisze:W swojej wypowiedzi na wspieram.to redaktorzy przekazali, że po prostu nie mają czasu dalej zajmować się pismem, a nie argumentowali, że nie ma na takie pismo popytu. Zacznij chłopie czytać informacje na dany temat, a nie przedstawiaj swojej wymyślonej teorii.
Nie przejmuj się, kiedyś i Ty będziesz umiał czytać ze zrozumieniem, kojarzyć fakty i wyciągać wnioski.

A co do wymądrzania się za klawiaturą komputera, proponowałbym zastosować swoją radę najpierw do siebie i zacząć od spotkania na żywo Kuby, Adama czy Piotra (wbrew pozorom, wcale o to nietrudno) i przedstawić im wówczas swoje żale. Bo - jak to szło? - "Jak się siedzi za nickiem i przed klawiaturą, to łatwiej ludziom nawtykać i się trochę powymądrzać".
TOP 10 | Kolekcja

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 15 lis 2017, 22:42

Skoro ty taki mądry, to chętnie z tobą porozmawiam, może się czegoś nauczę ...

EdekDemolka

Post autor: EdekDemolka » 25 lis 2017, 17:11

Zrobili 3 numery które obiecali, wskrzeszone pismo "Magia i Miecz" nawet 8 numerów które obiecali na wspieram.to nie byli w stanie wydać. Wiadomo na niszowym piśmie zarobić się nie da a czas biegnie w tempie zawrotnym. Pan Polkowski jasno powiedział, że tytuł jest do wzięcia i służą radą, więc jest okej, postawił sprawę jasno.

Awatar użytkownika
Ryu
Użytkownik wspierający

Post autor: Ryu » 27 lis 2017, 09:27

Cóż ja chyba mam inne podejście...
Jakbym od początku wiedział że będą 3 numery i nic więcej to na 100% bym nie wsparł. Po co mi 3 numery w których, jak mogłem dociekać, dla mnie będzie mało (okazało się że nic nie będzie ale o tym już pisałem w innych wątkach dotyczących KP). Zupełnie bez sensu.
Chłopaki w opisie na wspieram.to zapewniali że nie chcą żeby to były tylko 3 numery i dołożą starań żeby tak nie było. Z opisu wyjaśniającego dla mnie wychodzi tak "zapłaciliście za 3 numery to macie 3 numery. Reszta nam wisi." Może źle to odbieram, może dobrze. Nie wiem.
Oszukany nie jestem bo mam 3 numery niemniej niesmak pozostał i ŻADNEJ kolejnej takiej inicjatywy nie wesprę. Po co mi kolejne 3 numery? Znowu mam czytać o grach dla dzieci jako numer przewodni? Pass....

Awatar użytkownika
ChlastBatem
Użytkownik wspierający

Post autor: ChlastBatem » 27 lis 2017, 13:59

Ryu pisze: Jakbym od początku wiedział że będą 3 numery i nic więcej to na 100% bym nie wsparł.
Dokładnie mam tak samo. Myślałem, że wspierając przyczyniam się do powstania niekończącej się serii gazetek o pięknym hobby. Niestety okazało się, że moje pieniądze zostały policzone co do strony i dostałem tylko makulaturę. Resztę obietnic i starań inicjatorów można włożyć między bajki. Dlatego uważam, że ta kampania nie okazała się sukcesem lecz wielką, sromotną klęską. Pismo umarło.

EdekDemolka

Post autor: EdekDemolka » 10 gru 2017, 15:15

Trzeba zacząć od tego iż bez sensu było wydawanie PAPIEROWEJ gazety. Każdy także myślał że w środku będzie jego koncert życzeń. :lol:

Awatar użytkownika
Ryu
Użytkownik wspierający

Post autor: Ryu » 12 gru 2017, 17:42

Nie mam pojęcia skąd takie wnioski...
Wersja papierowa ma sens i nie rozumiem czemu nie miałaby mieć. SGP wychodził długo i nikt nie marudził ze sensu nie ma.
Co do koncertu życzeń to proponuję ponowną analizę wypowiedzi różnych ludzi dotyczacych KP i o co dokładnie chodzi :roll:

P.Szwanke
Użytkownik wspierający

Post autor: P.Szwanke » 12 gru 2017, 23:38

Czy miało to sens czy nie to pojęcie względne.
Ja jako gracz starszego pokolenia z miłym sentymentem wróciłem do gazetki, wyczekiwanie na przesyłkę, przeglądanie stron i zdjęć, inhalacja farbą i zaciąganie się świeżością drukarnianą przywołały miłe wspomnienia. Ciekawe to doświadczenie ale szczerze powiedziawszy wspierałem bez perspektywy na coś więcej niż 3 egzemplarze. W czasach internetu gdzie wszystkie niusy, opisy streszczenia, videoinstrukcje i inne masz jak na dłoni z dnia na dzień to papierowa wersja z minimum miesięcznym opóźnieniem nie miała racji egzystencji. Twórcy i część wspierających pewnie liczyła że to wypali ale trzeźwo i logicznie myślący człek przewidywał takie właśnie zakończenie.

Moje gry na BGG

ODPOWIEDZ