Tapatalk został wyłączony

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Re: Tapatalk został wyłączony

Post autor: raj » 13 kwie 2018, 13:52

FortArt pisze:
13 kwie 2018, 12:17
Nie zmieniłeś. Jest jak było.
Zmieniłem, tylko jak rozumiem za mało. Dobrze, powiększę jeszcze trochę.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 13 kwie 2018, 21:41

Skoro oficjalna wersja brzmi, ze to problem Tapatalk i jego wtyczki, zgłosiłem sprawę na ich support.
Odpisali:
Hi
Thank you for contacting Tapatalk!
Would you please provide an example of the reported issue? We'll investigate from our end.
Please include in the example with detail steps to recreate the issue. We want to get this resolved for you and your forum as soon as possible.

Regards,
Tapatalk Support Team
Kto jeszcze zgłaszał?
I jakie konkrety można im podać?

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 13 kwie 2018, 22:06

AnaMan pisze:
13 kwie 2018, 21:41
Skoro oficjalna wersja brzmi, ze to problem Tapatalk i jego wtyczki, zgłosiłem sprawę na ich support.
Odpisali:
Hi
Thank you for contacting Tapatalk!
Would you please provide an example of the reported issue? We'll investigate from our end.
Please include in the example with detail steps to recreate the issue. We want to get this resolved for you and your forum as soon as possible.

Regards,
Tapatalk Support Team
Kto jeszcze zgłaszał?
Spisek zatacza szersze kręgi! Szeregowemu użytkownikowi odpisali, a Jego Najmądrzejszej Administratorskości RAJ-owi olali wszystkie tickety! Niemniej jednak, o Najważniejszy, bylibyśmy wdzięczni za odpowiedŹ.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 14 kwie 2018, 00:31

AnaMan pisze:
Tapatalk pozwala na przeczytanie dowolnej prywatnej wiadomości. Działa to niestandardowo - trzeba skopiować link do pw i sobie gdzieś wkleić - np. do maila. Wywołując link mobilnie trzeba wymusić uruchomienie go przez tapatalka. W linku jest id tego pw. Zmieniając id można wyświetlić dowolne pw.
Zweryfikowałem to na dwóch różnych forach. Żeby nie było, to nie ja znalazłem ten błąd.

Tak więc oficjalna wersja jest zgodna z prawdziwą.

Z drugiej strony zmusiło mnie to do przyjrzeniu się polityce prywatności tapataka itp.
W związku ze zbliżającym się RODO obawiam się, że udostępnianie danych obcej firmie bez zgody użytkowników nie wchodzi w grę.
A aktualnie takiej zgody nie uzyskamy od znacznej części zarejestrowanych użytkowników forum.
Co stawia pod znakiem zapytania ponowne uruchomienie tapatalka nawet gdy już raczą naprawić błąd.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Awatar użytkownika
Bart Henry
Użytkownik wspierający

Post autor: Bart Henry » 14 kwie 2018, 08:50

Podzielicie się danymi o aktywności użytkowników, gdy Tapatalk jeszcze działał, zestawionymi z obecnymi?

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 14 kwie 2018, 09:24

Możliwe, że w przyszłości wyciągnę jakieś informacje z bazy danych, ale na ten moment nie mamy takich danych.

Awatar użytkownika
KubaP
Użytkownik wspierający

Post autor: KubaP » 14 kwie 2018, 11:14

raj pisze:
14 kwie 2018, 00:31
AnaMan pisze:
Tapatalk pozwala na przeczytanie dowolnej prywatnej wiadomości. Działa to niestandardowo - trzeba skopiować link do pw i sobie gdzieś wkleić - np. do maila. Wywołując link mobilnie trzeba wymusić uruchomienie go przez tapatalka. W linku jest id tego pw. Zmieniając id można wyświetlić dowolne pw.
Zweryfikowałem to na dwóch różnych forach. Żeby nie było, to nie ja znalazłem ten błąd.

Z drugiej strony zmusiło mnie to do przyjrzeniu się polityce prywatności tapataka itp.
W związku ze zbliżającym się RODO obawiam się, że udostępnianie danych obcej firmie bez zgody użytkowników nie wchodzi w grę.
A aktualnie takiej zgody nie uzyskamy od znacznej części zarejestrowanych użytkowników forum.
Co stawia pod znakiem zapytania ponowne uruchomienie tapatalka nawet gdy już raczą naprawić błąd.
Aha, czyli poniewaz Wasza Wielmoznosc nie lubi tapatalka, to nawet jak naprawia ten niby blad, o ktorym nikt nie slyszal, to i tak nie wlaczy? Kto mu dal admina, serio?

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 15 kwie 2018, 06:59

Bart Henry pisze:
14 kwie 2018, 08:50
Podzielicie się danymi o aktywności użytkowników, gdy Tapatalk jeszcze działał, zestawionymi z obecnymi?
Sam się zaciekawiłem więc na szybko sprawdziłem. Choć to za krótki okres żeby wyciągać wiążące wnioski.
Sprawdziłem ilość dodanych postów trzy tygodnie przed 31.03 i 2 tygodnie po.

10-16.03 - 1861
17-23.03 - 1604
24-30.03 - 1944

1-7.04 - 1560
8-14.04 - 1657

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 16 kwie 2018, 15:31

W sumie ja się cieszę, że Tapatalk został wyłączony. Teoretycznie przeglądanie forum było trochę wygodniejsze ale ja miałem z nim inny problem. Po pierwsze nieustannie okropnie mulił, nawet po przesiadce na inny telefon i niezależnie od forum. Po drugie co chwila musiałem wpisywać hasło albo login i hasło bo je gubił. Szkoda, że nie ma innej alternatywy ale obecne forum w 90% rekompensuje brak tej apki.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Awatar użytkownika
zioombel
Użytkownik wspierający

Post autor: zioombel » 16 kwie 2018, 17:02

Muad'Dib pisze:
16 kwie 2018, 15:31
W sumie ja się cieszę, że Tapatalk został wyłączony. Teoretycznie przeglądanie forum było trochę wygodniejsze ale ja miałem z nim inny problem. Po pierwsze nieustannie okropnie mulił, nawet po przesiadce na inny telefon i niezależnie od forum. Po drugie co chwila musiałem wpisywać hasło albo login i hasło bo je gubił. Szkoda, że nie ma innej alternatywy ale obecne forum w 90% rekompensuje brak tej apki.
Hasło trzeba było wpisywać jak były problemy z forum. Wtedy tapatalk czynił cuda.
Na innym forum, z którego też korzystam nigdy nie było takiej akcji.
Myślę, że przy obecnym stanie forum tapatalk śmigałby normalnie.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 16 kwie 2018, 18:50

Probowalem patentu z podmienianiem numeru wiadomosci na innym forum, ale nie dziala :(
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 16 kwie 2018, 19:12

kwiatosz pisze:
16 kwie 2018, 18:50
Probowalem patentu z podmienianiem numeru wiadomosci na innym forum, ale nie dziala :(
Znajdź forum oparte o phpbb.
Ja sprawdzałem na naszym forum i na astraklub.pl
Na naszym już oczywiście nie sprawdzisz.

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający

Post autor: seki » 16 kwie 2018, 20:14

KubaP pisze:
14 kwie 2018, 11:14
raj pisze:
AnaMan pisze:

Aha, czyli poniewaz Wasza Wielmoznosc nie lubi tapatalka, to nawet jak naprawia ten niby blad, o ktorym nikt nie slyszal, to i tak nie wlaczy? Kto mu dal admina, serio?

Byłem użytkownikiem Tapatalka i ubolewałem tu w wątku nad jego brakiem. Nie jestem więc w przeciwnym obozie. Mimo to decyzja administracji tego forum jest dla mnie zrozumiała i dojrzała. W przeciwieństwie do Twoich osobistych wycieczek do raja. Naprawdę nie sądzę by kogokolwiek interesowały Twoje posty na temat administracji forum. Z całym szacunkiem i bez urazy. Wyluzuj. Ten wątek dotyczy problemu tapatalk i wszelkie takie osobiste wycieczki nie przyśpieszą jego rozwiązania.

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 16 kwie 2018, 21:37

raj pisze:
AnaMan pisze:
Tak to im opisałem - poczekam, co odpiszą.
Czy faktycznie się interesują, czy to tylko formalna procedura.
raj pisze:
Ale to w związku z błędem, czy niezależnie od niego jest coś ryzykownego w działaniu Tapatalka?
O jakich danych mówimy i w jaki sposób otrzymuje je obca firma?

azz
Użytkownik wspierający

Post autor: azz » 16 kwie 2018, 22:10

Ale to w związku z błędem, czy niezależnie od niego jest coś ryzykownego w działaniu Tapatalka?
O jakich danych mówimy i w jaki sposób otrzymuje je obca firma?
Jak raj pisał - Tapatalk ma bezpośredni dostęp do bazy danych, więc również do danych podanych przez użytkowników przy rejestracji. Te mogą być danymi osobowymi lub nie. Jeśli są - chroni je RODO. Ponieważ Tapatalk ma do nich dostęp, to te dane przetwarza i jest wymagana zgoda (opt-in) użytkownika na udostępnianie tychże danych. Ponieważ Tapatalk może przetwarzać dane każdego użytkownika, to, aby Tapatalk mógł działać, wymagane by było zapewne zapewnienie zgody udostępniania danych Tapatalkowi przez każdego użytkownika. Ci nieaktywni raczej nie zagłosują, więc albo ich dane by musiały być usunięte, albo zanonimizowane, albo... należałoby wyłączyć Tapatalka. To chyba tyle z podstaw teorii.

EDYTA: powyższe pewnie dałoby się ominąć zabawą na bazie danych.

@raj - czy Tapatalk ma dedykowanego użytkownika/rolę z dostępem?
Wspomogę rabatem 10% Planszomania, 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 17 kwie 2018, 08:42

Dokładnie tak jak pisał @azz, tapatalk ma pełen dostęp do bazy danych z adresami email użytkowników włącznie. Tapatalk korzysta ze standardowego dostępu do bazy danych. Gdybym chciał oczyścić bazę danych to wymagałoby ręcznej modyfikacji kont od kilku do kilkunastu tysięcy użytkowników. A nie wiem jakie byłyby pełne konsekwencje takich działań dla poprawności technicznego funkcjonowania forum.

Znany jest przypadek sprzed bodajże dwóch lat, gdy na dużym niemieckim forum dopatrzono się, że tapatalk pobierał na swoje serwery adresy email wszystkich użytkowników. producent tłumaczył się, że przez przypadek udostępnili funkcjonalność testową, która powinna być domyślnie zablokowana. Ale nie była...
Twórcy phpbb wprost informują, że odradzają korzystanie z tapatalka. Jednym z argumentów jest oczywiście "okradanie" z reklam, ale wskazywano także na liczne problemy z bezpieczeństwem tapatalka.

Ciekawie wygląda polityka prywatności tapatalka.
Swoim użytkowników końcowych zapewniają, że zbierają tylko takie dane jakie ci użytkownicy im udostępnią.
Żadnych zapewnień odnośnie prywatności danych innych użytkowników przeglądanych forów.
Również w licencji udostępnianej z wytyczką nie ma nic na ten temat.
A nawet gorzej. Jest mnóstwo zobowiązań forum wobec tapatalka oraz zapisy, że tapatalk nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne wycieki danych, nawet jeżeli producent tapatalka był poinformowany o dziurze w oprogramowaniu.
Nie ma nic o prywatności danych użytkowników.

Szczerze mówiąc mam już dość zastanawiania się nad konsekwencjami bezpieczeństwa funkcjonowania tapatalka i najchętniej napisałbym, że z uwagi na reklamy nie będzie tapatalka i już. Dzięki temu znacznie uprościłbym sobie życie.

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 17 kwie 2018, 17:34

AnaMan pisze:
16 kwie 2018, 21:37
raj pisze:
AnaMan pisze:
Tak to im opisałem - poczekam, co odpiszą.
Czy faktycznie się interesują, czy to tylko formalna procedura.
OK, odpisali.
I w związku z tym poproszę o jakieś rzetelne wyjaśnienie, bo przejdę na stronę Kuby:
Thank you!
I was not able to find any tickets from this site. Not in the ticketing system nor the support inbox that we monitor on a daily basis.
Looks like the forum admin has renabled the Tapatalk plugin on the forum. Please try to provide a few examples or steps for us to replicate the issue.

Regards,
Tapatalk Support Team

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 17 kwie 2018, 18:18

Co do strony technicznej, to w tej dyskusji jest straszne pomieszanie pojęć.
Określenia Tapatalk używamy, jak zrozumiałem, na 3 różne rzeczy:
- wtyczkę do silnika forum,
- aplikacje użytkownika,
- producenta tego softu.

Bezpośredni dostęp do bazy ma - zakładam - wtyczka. Ale to jeszcze nic złego i nie determinuje, że mogą tego dostępu nadużywać aplikacje. Chyba, że mamy błąd, od którego zacząła się afera.
Albo...
Czy aplikacje Tapatalka gadają z forum poprzez plugin bezpośrednio czy za pośrednictwem serwerów producenta? Bo to robi sporą różnicę.

Dla mnie komfort korzystania z Tapatalka jest bardzo istotny. Bez niego będę jedynie okazjonalnym gościem, bo po 8h roboty przed kompem nie mam ochoty na kolejne kilka w ramach mojego hobby. A na 4.5" nie poszaleję.
Ale nie za wszelką cenę - gdyby jednak Tapatalk faktycznie miał tak grube luki, że pozwalał na dostęp do cudzych wiadomości komukolwiek albo wprowadzał dane na zewnątrz, to zrezygnuję.

P. S.
@raj
Nie chcę być złośliwy, ale zaczynasz brzmieć, jakby ta robota była Ci kulą u nogi albo miał ją z przymusu.
Bo, wybacz, ale jednak nie chodzi o to, żebyś ty miał spokój, tylko użytkownicy. A to jest zarówno kwestia bezpieczeństwa, jak i komfortu. Fakt, że to zwykle oznacza kupę roboty dla admina. Ale taka robota.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 17 kwie 2018, 19:27

To co Ci odpisali świadczy tylko o tym, jak fajnie działają ich security tickety.
Na jaki mail do nich pisałeś?
Ja do tej pory nie uzyskałem potwierdzenia tamtego zgłoszenia. Spam sprawdzałem.
Połączenie następuje przez ich serwery.

Jak działa błąd, opisałem, wskazałem też forum, na którym możesz zweryfikować występowanie problemu. Na priv podeślę Ci link.

Wiesz co? Masz rację, ta robota nie ma być z przymusu.
W związku z tym chociaż przykro mi, że dla części użytkowników będzie to oznaczało obniżenie standardu przeglądania forum, ale kończę dyskusję na temat tapatalka.

Od tej chwili należy traktować wtyczkę tapatalka jako wyłączoną bezterminowo.
Powód główny: używając tapatalka użytkownicy nie wyświetlają naszych reklam.
Powód dodatkowy: problemy bezpieczeństwa związane z obsługą tapatalka.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający

Post autor: rattkin » 17 kwie 2018, 20:15

Well, that escalated quickly.

Przymus nie przymus, ale styl odpowiedzi jaki stosujesz, daje do myślenia - jakbyś rzeczywiście chciał coś ukryć lub zmieść pod dywan. W dobrym stylu byłoby przedstawienie chociaż jakiegoś dowodu, że się z Tapatalk kontaktowałeś - daty, adresu email, treści maila, ewentualnej sygnatury otrzymanego ticketu, etc. etc.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 17 kwie 2018, 20:24

Byłoby, tylko, że nic nie otrzymałem, żadnych potwierdzeń ani sygnatury.
Główne zgłoszenie poszło przez formularz:
https://www.tapatalk.com/security.php

Po zgłoszeniu na tym formularzu pojawia się tylko : Thank you for your submitting security report! We will investigate the issue as soon as possible. I nic więcej.

Jakkolwiek by to dziwnie nie wyglądało - zrobiłem to zgłoszenie.
Specjalnie dla Was mogę zrobić je jeszcze raz.

Zresztą dostaliście dokładny opis błędu - możecie sami zweryfikować jego istnienie.

Awatar użytkownika
Coen
Użytkownik wspierający

Post autor: Coen » 17 kwie 2018, 21:40

A odpowiedz raj szczerze. Gdyby błąd został naprawiony, to uruchomicie tapatalka?
Czy jednak przeważy kwestia braku reklam?

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 17 kwie 2018, 22:11

Szczerze? Przeważy kwestia RODO a reklamy będą wygodną wymówką, żebym nie musiał udowadniać, że nie jestem słoniem.

Awatar użytkownika
zioombel
Użytkownik wspierający

Post autor: zioombel » 17 kwie 2018, 23:20

raj pisze:
17 kwie 2018, 22:11
Szczerze? Przeważy kwestia RODO a reklamy będą wygodną wymówką, żebym nie musiał udowadniać, że nie jestem słoniem.
Sam mail nie jest dana osobową. Musisz być w stanie po nim rozpoznać osobę, żeby się to łapało pod ochronę danych. Czyli wszystkie maile typu imie.nazwisko@costam tak inne nie.
Ja tam mam nadzieję, że jeszcze te RODO nie wejdzie bo to cyrk na kółkach.

Awatar użytkownika
AnaMan
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaMan » 17 kwie 2018, 23:23

OK. To małe podsumowanie.

1) Mój kontakt ze wsparciem Tapatalk to był po prostu komentarz do apki w sklepie Google Play. Sami odpisali na niego z zapytaniem, w czym problem. I potem pociągneli wątek z coraz bardziej szczegółowymi pytaniami. Więc coś tam jednak się interesują.

2) @raj, Stanowczo twierdziłeś, że masz tickety na zgłoszenie błędów Tapatalka. I była to liczba mnoga. A teraz jest wersja, że wysłałeś coś, ale poszło w studnię/kosmos? To masz jakieś potwierdzenie zarejestrowania tych zgłoszeń czy nie? Bo reputacja Ci topnieje jak śnieg w maju.
Jeśli masz, to ja im je chętnie odeślę, bo... punkt 3.

3) Zgodnie z sugestią raja założyłem konto na forum astraklub.pl i tak w 5 minut przeczytałem sobie z 10 prywatnych wiadomości przypadkowych użytkowników tylko podmieniając ID. Jakby tak skrobnąć kawałek skryptu, to w parę godzin można mieć całą bazę PW tego forum :-O A to już jest gruuuubo. Przy zamówieniach grupowych, czy MH nagminnie wymieniamy się danymi, których raczej nie bylibyśmy skłonni chlapnąć na public na FB.

4) Jeśli cała komunikacja TT idzie przez ich serwery, tj. nie da się ich wyciąć regułowo z kumunikacji z pluginem bez utraty funkcjonalności, to RODO jest tu jakimś problemem. Wspomnę im o tym w mailu. Jeśli tylko apka by gadała z serwerami TT, to już jest kwestia decyzji użytkowników, czy godzą się, co ona im tam wysyła.

5) Nie mam pojęcia, co to "podkradnie reklam". Czy to przestępstwo? Czy tylko marketingowe cwaniactwo? Czy może tylko technologiczne wyprzedzenie konkurencji w wyścigu do kawałka tortu.

6) Żadną miarą nie umiem pojąć argumentacji w stylu, że: pretekstową przyczyną jest A, ale prawdziwą B.
To ma znaczyć, że B jest tak aż tak z czapy? No nie rozumiem. Raz mi się wydaje, że powody są ważkie, a raz, że to ściema.

7) Od samego początku mam wrażenie, że chodzi głównie o jedno a cała reszta to taka "teczka z hakami" . I tylko nikt tego słowa nie wypowiada - "jak sami wiecie kogo" z jednej książki /filmu.
Jakieś Pieniądze.
Wiadomo, że takie usługi kosztować muszą i jest to raczej normalne. No ale tymi metodami i argumentacją to daleko nie zajdziemy.

P. S.
Pisałem to chyba z 30min z 4.5" przez www. To uczucie, kiedy pod koniec poleci jakieś 4xx albo przeladuje się strona.... bezcenne.

ODPOWIEDZ