ACTA 2.0 - co dalej z forum ?

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: ACTA 2.0 - co dalej z forum ?

Post autor: kwiatosz » 27 mar 2019, 15:16

Ja nie w temacie, wiec moze pytanie glupie, ale czy ACTA traktuje tez o neutralnosci sieci? Bo przy zniesionej neutralnosci latwiej bedzie panstwu egzekwowac istniejace prawo.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

sabat24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: sabat24 » 27 mar 2019, 18:17

Dla zwykłych użytkowników i posiadaczy zdecydowanej większości stron internetowych nie zmieni się zupełnie nic. Przecież ACTA2 dotyczy wyłącznie firm zarabiających na treściach i to tylko tych firm, których obrót wynosi powyżej 10 mln euro rocznie.
Fotografie artystyczne nie będą lądować na jakichś wątpliwych jakościowo podróbkach shatterstocka i nikt już nie będzie zaskoczony widząc swoje zdjęcie jako profilowe bota z Ugandy. Albo rysownicy nie natrafią na instagramowych zdjęciach tatuaży na swoje własne dzieła wrzucone np. do swojego portfolio.
Będzie właśnie dokładnie odwrotnie jak mówisz. Wielkie serwisy, żeby obejść limit o jakim jest w dyrektywie, będą się decentralizowały lub przestaną chcieć być tak wielkie, a dzięki temu królować będą wątpliwe jakościowo podróbki shatterstocka, bo ich to prawo nie dotknie.

Chyba, że znowu się coś zmieniło i są jakieś kolejne obostrzenia i wyłączenia, bo poprawki przy tej ustawie dochodziły z godzinę na godzinę.

arian
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Post autor: arian » 27 mar 2019, 21:44

Ostatnie mieszanie się w Internet na tym poziomie sprawiło, że z większości serwisów dowiaduję się o ciasteczkach, możliwości wysyłania powiadomień, gromadzeniu danych i polityce prywatności, by zamykając piąte okienko z propozycją newslettera zobaczyć calostronicową reklamę i ostatecznie zapomnieć po co ja na tę stronę w ogóle przylazłem. Teraz jak nie będzie można cytować to już nie dowiem się absolutnie niczego. :wink:

Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Użytkownik wspierający

Post autor: Ave Jupiter » 28 mar 2019, 18:28

kwiatosz pisze:
27 mar 2019, 15:16
Ja nie w temacie, wiec moze pytanie glupie, ale czy ACTA traktuje tez o neutralnosci sieci? Bo przy zniesionej neutralnosci latwiej bedzie panstwu egzekwowac istniejace prawo.
a jaką masz neutralność sieci? skoro idioci np. twierdzą że europosłowie PO głosowali za ACTA 2. Mamy czasy postprawdy. Być może właśnie ACTA 2 to jakoś ukróci, aczkolwiek wątpię w to
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Europy są Dzieci Jowisza. I nie ważne czy Go nazwiesz Perunem czy Thorem.

Iro
Been thanked: 5 times

Post autor: Iro » 28 mar 2019, 21:09

Jak głosowali polscy europosłowie ws. ACTA2?
Za przyjęciem ACTA2 głosowali: Kazimierz Ujazdowski, Danuta Hübner (PO), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO), Barbara Kudrycka (PO), Julia Pitera (PO), Bogdan Zdrojewski (PO), Tadeusz Zwiefka (PO).

Przeciwko ACTA2 głosowali: Ryszard Czarnecki (PiS), Anna Fotyga (PiS), Beata Gosiewska (PiS), Czesław Hoc (PiS), Marek Jurek (Prawica RP), Karol Karski (PiS), Sławomir Kłosowski (PiS), Zdzisław Krasnodębski (PiS), Urszula Krupa (niezależna), Zbigniew Kuźmiuk (PiS), Ryszard Legutko (PiS), Bolesław Piecha (PiS), Mirosław Piotrowski, Tomasz Poręba (PiS), Jadwiga Wiśniewska (PiS), Kosma Złotowski (PiS), Robert Iwaszkiewicz (KORWiN), Michał Marusik (KNP), Stanisław Żółtek (KNP), Jacek Saryusz-Wolski (niezrzeszony), Dobromir Sośnierz (Wolność), Andrzej Grzyb (PSL), Krzysztof Hetman (PSL), Danuta Jazłowiecka (PO), Jarosław Kalinowski (PSL), Czesław Siekierski (PSL), Adam Szejnfeld (PO), Róża Thun und Hohenstein (PO), Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), Adam Gierek (Unia Pracy), Michał Boni (PO), Marek Plura (PO).

Niezaleznie od sympatii do partii politycznych macie liste glosujacych. Wiec Ave Jupitrt zanim napiszesz ze ktos jest idiota sprawdz dane.
Kto nie wymieniony nie bral udzialu w glosoeaniu
"Posty piszemy nie dla siebie, tylko dla innych, mam rację? Więc skoro dla innych coś nie jest interesujące, to może nie warto tego pisać? :)"
- cenzura?

Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Użytkownik wspierający

Post autor: Ave Jupiter » 28 mar 2019, 21:46

Może nie doprecyzowałem. Bo bardzo dobrze wiem, że kilku z PO głosowało za ACTA. Chodzi mi o fejk, który rano się pojawił, że za ACTA głosował... Wenta. Brak słów po prostu. Kto w temacie, ten wie o co chodzi
Jedynymi i prawowitymi spadkobiercami Europy są Dzieci Jowisza. I nie ważne czy Go nazwiesz Perunem czy Thorem.

Iro
Been thanked: 5 times

Post autor: Iro » 28 mar 2019, 22:01

No ciekawe ciekawe bo Wenta jest prezydentem Kielc:)

Ps.
Sprawdzilem info co piszesz. Wpis jest z wrzesnia 2018 roku kiedy Wenta byl europoslem. I TAK glosowal nad dyrektywa ACTA2. Tylko nie wchodzac w szczegoly, tam jest inna liczba hlosujacych wiec o inne glosowanie chodzi.
Ale ogolnie biorac mozna twierdzic ze Wenta jest za ACTa:)
Przepraszam ze zburzylem Twoj poglad na temat tegi Pana. Nie jestm z Kielc nie interesuje mnie on ani do jakiej partii nalezy. Kazdy ma to co wybral.
"Posty piszemy nie dla siebie, tylko dla innych, mam rację? Więc skoro dla innych coś nie jest interesujące, to może nie warto tego pisać? :)"
- cenzura?

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Has thanked: 93 times
Been thanked: 137 times

Post autor: Curiosity » 28 mar 2019, 22:07

Ja tylko uprzedzam, że jakakolwiek dyskusja na tematy polityczne będzie mocno moderowana.
Nie mieszajmy polityki do planszówek i tyle.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide zanim to było modne.

Awatar użytkownika
Ave Jupiter
Użytkownik wspierający

Post autor: Ave Jupiter » 30 mar 2019, 15:54

Iro pisze:
28 mar 2019, 22:01
No ciekawe ciekawe bo Wenta jest prezydentem Kielc:)

Ps.
Sprawdzilem info co piszesz. Wpis jest z wrzesnia 2018 roku kiedy Wenta byl europoslem. I TAK glosowal nad dyrektywa ACTA2. Tylko nie wchodzac w szczegoly, tam jest inna liczba hlosujacych wiec o inne glosowanie chodzi.
Ale ogolnie biorac mozna twierdzic ze Wenta jest za ACTa:)
Przepraszam ze zburzylem Twoj poglad na temat tegi Pana. Nie jestm z Kielc nie interesuje mnie on ani do jakiej partii nalezy. Kazdy ma to co wybral.
ale nie musisz przepraszać, bo próbujesz robić osobistą wycieczkę pod moim adresem. Ogólnie brzydko mówiąc, zwisa i powiewa mi czy Wenta czy nie Wenta jest czy nie jest za ACTA. Mnie interesuje czy aktualni europosłowie głosowali za ACTA 2. A to jest fundamentalna różnica. A to co wyżej napisałem, to odnosiło się do fejk news'a, który się pojawił i mam wrażenie , że go próbujesz powielać...
Co do gier, to najprawdopodobniej niewiele się zmieni w tym temacie czy ogólnie w przemyśle kreatywnym. Co najwyżej mogą być wzięte pod lupę takie pseudostock'i, które bezczelnie wykorzystują pracę innych, jak ktoś już wcześniej wskazał.

Awatar użytkownika
espresso
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: espresso » 30 mar 2019, 22:05

kwiatosz pisze:
27 mar 2019, 15:16
Nie wydaje mi się, żeby były tam takie zapisy, to jest w innych przepisach regulowane. Alleeee nigdy nie wiadomo, co w kolejnych krokach wymyślą..

Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Has thanked: 21 times
Been thanked: 78 times

Post autor: Odi » 12 kwie 2019, 12:49

Upraszam dyskutujących o zachowanie kultury wypowiedzi i skupienie się na kwestiach merytorycznych.

Zablokowany