Regulamin podforum "Handel, wymiana"

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Posty: 3226
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 4 times
Kontakt:

Regulamin podforum "Handel, wymiana"

Post autor: Tycjan » 11 maja 2013, 23:27

Zmiana regulaminu od 31 maja 2018

Poniższy regulamin ma na celu zapewnienie sprawnego i przejrzystego działania działu „Handel, wymiana” forum gry-planszowe.pl. Stanowi on zbiór wskazówek, nakazów i zakazów, które należy stosować przy korzystaniu z działu. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z moderatorami.

Administratorzy i właściciele forum w żaden sposób nie uczestniczą ani nie pośredniczą w dokonywanych transakcjach handlowych. Forum dostarcza tylko platformę do kontaktu między zainteresowanymi osobami.
Nie mamy żadnego wpływu na zachowanie sprzedających i kupujących. Nie podejmujemy żadnych interwencji. W przypadku udowodnionego łamania prawa (oszustwa) możemy tylko blokować konta oszustów.


1. Zasady nadawania tytułu wątku
2. Podawaj aktualne ceny
3. Co może być w pierwszym poście czyli gdzie ma być historia handlu - priorytetowe
4. Zasady tworzenia postów i używania kolorów (czerwony!)
5. Komentowanie w wątku
6. Liczba wątków - priorytetowe
7. Podbijanie wątku - priorytetowe
8. Zakaz ofert sklepowych
9. Aukcje allegro
10. Administracja może kasować posty bez ostrzeżenia
11. Wątki bez aktywności będą przenoszone do archiwum1. Temat postu powinien, w miarę możliwości, skrótowo informować o wystawionej ofercie. Sugerowany sposób nazywania tematów to: „(S/W/K) Tytuł gry/rodzaj gier/stan/cena/itp.”
Wymienione powinny być tylko tytuły aktualnie znajdujące się w ofercie.

Tematy ogłoszeń mają zaczynać się odpowiednim znacznikiem - ułatwi to przeglądanie postów podczas korzystania z funkcji Nieprzeczytane oraz podczas wyszukiwania. W przypadku działu "Sprzedam/Wymienię" oferty dla ułatwienia wyszukiwania powinny mieć w tytule wpisany przedrostek (S), (W) lub (S/W), w przypadku działu "Kupię" oferty dla ułatwienia wyszukiwania powinny mieć w tytule wpisany przedrostek (K).

WAŻNE!
Należy używać nawiasy okrągłe ( ). Nawiasy kwadratowe powodują problemy gdyż są interpretowane przez mechanizm forum jako tagi.
Oczywiście należy też stosować się do zasad tworzenia tematu zapisanych w głównym regulaminie forum.


W przypadku działu "Crowdfunding" oferty dla ułatwienia wyszukiwania powinny mieć w tytule wpisany przedrostek informujący o nazwie serwisu crowdfundingowego, np. (Kickstarter), (KS), (Wspieram.to), (PolakPotrafi).

2. Przy wystawianiu gier na sprzedaż obowiązkowo podajemy ceny. To forum nie ma charakteru aukcyjnego i dlatego zakazane są oferty sprzedaży, gdzie sprzedający zachęca potencjalnych kupujących do przedstawiania ich propozycji ceny zakupu lub dąży do licytacji itp. Jeżeli cena się zmienia to w pierwszym musi być podana aktualna. Należy podawać konkretne wartości w zł.

3. W pierwszym poście wątku mogą być tylko tytuły gier/dodatków aktualnie będących w sprzedaży.
Ze względu na usprawnienie procesu wyszukania, sprzedający/kupujący, który chce prowadzić historię swojej sprzedaży/zakupów, ma obowiązek prowadzić ją w swoim kolejnym poście stworzonego przez siebie wątku, (najczęściej jest to drugi post wątku). Dotyczy to także gier, które chcecie otrzymać w ramach wymiany. Można zgłosić się do administratora w celu skasowania cudzych postów.
Stosowanie przekreśleń czy jako sposobu na zaznaczenie sprzedanych/nieaktualnych gier jest nie wystarczające - tytuły mają być usunięte z pierwszego postu.
W wątku sprzedażowym także tytuły gier poszukiwanych powinny znaleźć się w kolejnych postach a nie w pierwszym.

4. Na podforum handlowym obowiązują wszystkie zapisy regulaminu forum www.gry-planszowe.pl, w tym zasady tworzenia postów i zakaz używania czerwonego koloru.

5. Komentarze w danym temacie powinny mieć charakter pozyskiwania dodatkowych informacji (np. pytanie o stan, wersję językową itp.) lub oceny transakcji po jej zakończeniu (udana, bezproblemowa, stan gry zgodny z deklaracją itp). Negocjacje należy prowadzić za pomocą wiadomości prywatnych. Komentarze nie powinny mieć charakteru negatywnie oceniającego daną ofertę, jej zasadność, wysokość zaproponowanej ceny, itp.

6. Użytkownicy powinni posiadać jeden aktywny temat służący dokonywania transakcji przez danego forumowicza. Zakładanie wielu osobnych tematów, niepotrzebnie zwiększa liczbę tematów i zmniejsza przejrzystość działu. W razie zmiany oferty należy edytować pierwszy post i temat wątku. Jeżeli użytkownik posiada więcej niż jeden wątek, to stare wątki mają zostać wyedytowane w taki sposób, aby w ich temacie i pierwszym poście nie było żadnych tytułów gier.
Nie liczą się do tego wątki przeniesione do archiwum.

7. Nawet jeżeli nastąpiła istotna zmiana oferty, to post podbijający wątek może zostać zamieszczony najwcześniej w 7 dni (tydzień) po ostatnim poście w temacie.

Posty typu "gra sprzedana" itp są zbędne.

8. Niniejszy dział służy wyłącznie przedstawianiu ofert przez forumowiczów prywatnych, dlatego zakazuje się umieszczania reklam przez sklepy.

9. Jeżeli za pomocą forum gry-planszowe.pl informujemy o wystawiamy gry na aukcji na Allegro, bądź w innym serwisie aukcyjnym, należy bezwzględnie przestrzegać jego regulaminu. Dotyczy to w szczególności kończenia aukcji przed czasem, prób dokonania transakcji z pominięciem serwisu aukcyjnego itp.

10. W przypadku łamania powyższych zasad, administrator zastrzega sobie prawo kasowania (lub archiwizowania) tematów lub postów bez ostrzeżenia. Administrator może też zablokować użytkownikowi możliwość tworzenia postów w tym podforum.

11. Jeżeli wątek jest nieaktywny dłużej niż 6 miesięcy (liczy się data dodania ostatniego postu) to może zostać przeniesiony do Archiwum. Należy wtedy założyć nowy wątek i w ramach historii sprzedaży można wskazać w nim stary, archiwizowany. Zarchiwizowane wątki nie będą przywracane.

Zablokowany