Hiperaktywność Administratorów a sensownośc pisania w wątkach

Uwagi do moderatorów, uwagi dot. tego forum dyskusyjnego.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 77 times
Been thanked: 81 times

Re: Hiperaktywność Administratorów a sensownośc pisania w wątkach

Post autor: BartP » 15 mar 2019, 23:18

japanczyk, wg dziennika moderacji nic Twojego autorstwa nie było dziś przenoszone lub usuwane. Może w ogóle nie opublikowałeś?
Sprzedam Dilluvia Project, Dokmus, Amun-Re: The Card Game, duck! duck! Go!
Kupię Lowlands, Verona Twist, Kerala i inne

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 493 times
Been thanked: 206 times

Post autor: japanczyk » 15 mar 2019, 23:32

BartP pisze:
15 mar 2019, 23:18
japanczyk, wg dziennika moderacji nic Twojego autorstwa nie było dziś przenoszone lub usuwane. Może w ogóle nie opublikowałeś?
Dałbym sobie rękę uciąć, że opublikowałem, ale nie chciałbym stracić ręki ;)

Jeśli rzeczywiście nic nie ma, to proszę o wybaczenie, że wyciągnąłem pochopne wnioski.

Awatar użytkownika
Galatolol
Użytkownik wspierający
Has thanked: 89 times
Been thanked: 42 times

Post autor: Galatolol » 16 mar 2019, 00:23

W rzeczy samej dobrze byłoby podawać powód usunięcia.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 112 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 16 mar 2019, 01:13

japanczyk pisze:
15 mar 2019, 23:32
BartP pisze:
15 mar 2019, 23:18
Dałbym sobie rękę uciąć, że opublikowałem, ale nie chciałbym stracić ręki ;)

Jeśli rzeczywiście nic nie ma, to proszę o wybaczenie, że wyciągnąłem pochopne wnioski.
Na nowym silniku informacja, że pojawił się nowy post i czy na pewno publikować jakoś tak wygląda, że kilka razy nie wysłałem posta myśląc, że jednak wysłałem.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Faello
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Faello » 16 mar 2019, 01:38

Nie widzę problemu.

Admin też człowiek i może się czasem rozpędzić natomiast chyba każdy woli na takim forum porządek więc lepiej żeby było za ostro niż żeby był burdel.

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Katia
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Katia » 16 mar 2019, 15:46

japanczyk pisze:
15 mar 2019, 21:27
Fajnie by było jednak dostawać feedback nt. usuwania postów, a nie po prostu zaobserwować, że wypowiedź zniknęła BO TAK
Najświeższy przykład w wątku Nemesis, gdzie wyleciał mój post - ale uzasadnienia brak, wiec jedyne co pozostaje to irytacja, bo nei wiesz co tam nie grało komuś - ciagniecie watku czy jakas opinia, ktora sie modowi nie spodobała
Informacja zwrotna jest również ważna dla innych użytkowników. Czytam czasem coś w pośpiechu, chcę się odnieść do tego, czy przeczytać na spokojnie później, a tu już nic nie ma.
Jak pisałam wcześniej, tam, gdzie moderuję zawsze zostawiamy notkę moderatorką albo bezpośrednio w moderowanym poście, albo dodajemy swój.

Faello pisze:
16 mar 2019, 01:38
Nie widzę problemu.

Admin też człowiek i może się czasem rozpędzić natomiast chyba każdy woli na takim forum porządek więc lepiej żeby było za ostro niż żeby był burdel.

Dziękuję za uwagę.
Lubię porządek, ale z kolei jak jest za ostro, to ludzie odchodzą. Pewnie to nie była jedyna przyczyna, ale faktem jest, że np. na fresze moderowano ostro i niestety, forum zdechło.
3trolle - 6%

kremitto123
Użytkownik wspierający
Has thanked: 54 times
Been thanked: 7 times

Post autor: kremitto123 » 21 mar 2019, 11:19

(on-top...)
rattkin pisze:
15 mar 2019, 17:28
kremitto123 pisze:
15 mar 2019, 16:46
Zapomnij o tym. Rattkin to typ goscia, ktory pozjadal wszystkie rozumy i zawsze wie wszystko najlepiej. Nie przyzna sie do bledu, chyba ze na odczep, zeby dac mu spokoj...
W tym wypadku, mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że nikt lub prawie nikt z piszących tutaj na razie nie zrozumiał: ani, o czym ja mówiłem, ani co wydawnictwo chciało Wam przekazać. W takich sytuacjach rzeczywiście trudno się dziwić uwagom w rodzaju "tłumacz się nie zna", "rattkin wie wszystko najlepiej", krzywdzącym memom i śmichom-chichom.
Jestes do bolu przewidywalny. Ty zawsze masz przeswiadczenia graniczace z pewnoscia. Wszystkie rozumy pozjadane, a mimo to nie zalapales w czym byl problem. Jak to mawiaja - pycha kroczy przed upadkiem :) Z mojej strony koniec tematu, bo dyskusja z takimi jak ty nie ma najmniejszego sensu.
Wycieczki osobiste wymoderowano. Następnym razem będzie ostrzeżenie.
edit: Curiosity
Widac poznanskie kolesiostwo ma sie dobrze co nie curiosity? Cenzura rodem z komuny. Nawet ten czerwony kolor idealnie pasuje.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 211 times
Been thanked: 268 times

Post autor: Curiosity » 21 mar 2019, 13:52

Użytkownik, pod adresem którego pisałeś wiadome słowa poczuł się nimi urażony i zgłosił Twojego posta do moderacji. Zgadzasz się chyba, że obrażanie innych użytkowników nie powinno mieć miejsca?

Zauważ, że wcześniejszej wymiany zdań nawet nie tknąłem, bo uważam, że mieściły się jeszcze w dopuszczalnej granicy, chociaż i tak iskrzyło nieźle.

Odpisałem Ci "czerwonym kolorem" i się pod tym podpisałem , żeby nie było nieporozumień, że coś znika bez wieści. Podtrzymuję wcześniejszy zapis, że nie ma zgody na obrażanie innych forumowiczów. Tak samo zareagowałbym w przypadku kogoś innego.

Dla mnie dyskusja na ten temat jest zakończona.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

kremitto123
Użytkownik wspierający

Post autor: kremitto123 » 21 mar 2019, 14:46

Urazony rattkin? Serio on taki delikatny? Widac prawda w oczy kole. Obrazanie nie powinno miec miejsca, ale powyzsze trudno za takie uznac chyba ze ktos jest przewrazliwiony na wlasnym punkcie. Moj blad, nastepnym razem bede delikatniejszy w odniesieniu do tego uzytkownika.
Curiosity, wybacz zatem stwierdzenie o "kolesiostwie" i tym pozytywnym akcentem zakonczmy.

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 62 times
Been thanked: 202 times

Post autor: rattkin » 21 mar 2019, 23:05

Ja też jestem tylko człowiekiem i też mogę mieć słabszy dzień, a wtedy łatwiej mnie sprowokować i wciągnąć w pyskówki. Twój post zgłosiłem tylko dlatego, by ustrzec samego siebie przed odpowiadaniem w agresywnym tonie i pozostałych użytkowników przed czytaniem niepotrzebnych im treści. Zgłosiłem, nie wiedząc kto przyjmie zgłoszenie. Pranie brudów i insynuowanie (w tak paskudnym stylu, w jakim to zrobiłeś), że moderatorzy, w tym wypadku Curiosity, mają jakieś złe, ukryte intencje, jest ... cóż, łatwo sobie dopowiedzieć, czym. Bardzo więc proszę, byś osobistych frustracji związanych z wyobrażeniem o mnie nie przelewał na moderatorów, bo tak się rzeczywiście składa, że niektórzy z nich są moimi kolegami i w żaden sposób nie zasłużyli sobie na takie traktowanie. Ja z kolei obiecuję Ci, że nie będę odpowiadał na Twoje posty, na czym, wygląda na to, wszyscy zyskają.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 36 times

Post autor: Imio » 22 mar 2019, 08:17

Ogólnie jest bardzo dobrze. Wszystko hula, nie ma syfu. Ja skorzystam z okazji i napisze pochwałę, bo My ludzie mamy tak, ze piszemy tylko jak coś jest do dupy, a jak działa to jest to takie oczywiste.
A, że czasem kogoś poniesie, ktoś nie pomyśli, za szybko zareaguje,... w morzu postów to nie jest żadna katastrofa. Do tego jesteśmy ludźmi. DO tej pory co zgłosiłem - szybko było ogarnięte. Sam tez zostałem poddany działaniom adminów. Czy słusznie - teraz już nie ma to żadnego znaczenia i szczerze: to są posty na forum, to nie transplantacja serca. Wszystkim od lewej do prawej polecam: dystans.

Teraz ja idę adminować - za te skasowane moje posty idę gnoić studentów,... macie ich krew na rękach :D :D :D
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Użytkownik wspierający
Has thanked: 28 times
Been thanked: 301 times

Post autor: Trolliszcze » 23 mar 2019, 23:29

O proszę, też mnie naszło, żeby wpaść na to podforum i napisać co nieco o ostatnich praktykach moderatorskich, a tu się okazuje, że wątek już istnieje!
Dla potomności zgłaszam więc: tak, też ostatnio zauważyłem nadaktywność, w sytuacjach moim zdaniem kompletnie nie kwalifikujących się do moderacji. Nie mam tu na myśli wycinania pyskówek, ale napisanych zgrabnie i z kulturą postów okołogrowych, które nagle lecą w próżnię, bo nie są stricte o grze (a o czymś obok, jak np. o inspiracjach literackich, o których było wspominane na początku tego wątku). Najbardziej zaś jest w tym irytujące to, że posty lecą bez żadnego komentarza moderacji - są i nagle nie ma, a adminowi brak czasu/przyzwoitości, żeby pokazać twarz i uzasadnić choćby i krótkim zdaniem (lub nawet równoważnikiem zdania). Słabe IMO. No i też ostatnio dostałem na czerwono groźnie brzmiącego priva (od raja zdaje się), jakobym "z premedytacją" łamał punkt któryśtam regulaminu (chodziło chyba o jakiś lekki oftop). Przyznam szczerze, że ta premedytacja to nawet przywołała uśmieszek na moją smutną (w tamtym momencie, bo zwykle jest wesoła) twarz. Zacytuję więc dla Szanownej Moderacji definicję słownikową, bo być może nie jest znana:

premedytacja
1. obmyślenie czegoś naprzód; ułożenie planu jakiegoś działania
Postępować z całą premedytacją.
2. praw. dokładne zaplanowanie i przygotowanie przestępstwa
Morderstwo z premedytacją.

No chyba, że mi ktoś za plecami wtedy siedział i patrzył, jak to z premedytacją planuję łamać regulaminy forum ;) (ta emotka to z premedytacją, tak na rozluźnienie tego i owego; nie ma się co spinać, nie?)

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 238 times
Been thanked: 183 times

Post autor: rastula » 24 mar 2019, 09:46

Zaczynam rozumieć forum strategie, tam za takie pyskówki jest tydzień ciszy na ochłonięcie... Niektórym by się przydało. Ja jestem murem za wycinanie postów chwastów...

Curiosity "pokazał twarz" i... Ma zarzut o poznańskie kolesiostwo...

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Użytkownik wspierający

Post autor: Trolliszcze » 24 mar 2019, 11:36

rastula pisze:
24 mar 2019, 09:46
Curiosity "pokazał twarz" i... Ma zarzut o poznańskie kolesiostwo...
Uroki bycia moderatorem. Myślę, że się Curiosity jakoś nauczy z tym żyć - nie od dziś wiadomo, że do takiej roboty trzeba mieć twardą skórę.
A co do wycinania chwastów - to ktoś jest temu przeciwny? Nie wydaje mi się. Natomiast definicję chwastów już pewnie każdy ma inną, a posty lecą uznaniowo bez uzasadnienia. Pojadę takim nieodległym w sumie porównaniem: mam dwoje dzieci, wciąż w fazie wychowywania, jedno trochę już bardziej odchowane od drugiego. I jeśli jakaś metoda wychowawcza się nie sprawdza, to jest to zabieranie zabawek bez uzasadnienia. Co prawda na naszym forum siedzą ludzie ciut starsi, ale gwarantuję, że działa to tak samo: zabieranie zabawek nikogo niczego nie nauczy. Jeśli Wam zależy na poprawie jakości forum, to włóżcie więcej energii w tłumaczenie, a nie w wycinanie. Jak będziecie jechać po postach, bo któryś z Was uzna, że już mu nie leży w granicach dopuszczalnego odchylenia od norm ustalonych w regulaminie, to się ludzie będą wyłącznie wściekać i osiągniecie efekt odwrotny od zamierzonego: będziecie mieć do wycinania jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 211 times
Been thanked: 268 times

Post autor: Curiosity » 24 mar 2019, 12:57

A czy Ty masz codziennie nowe dzieci, którym codziennie od nowa wszystko tłumaczysz?
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Użytkownik wspierający

Post autor: Trolliszcze » 24 mar 2019, 15:01

Nie, nie aż tak często. Ale ani przedszkolanką, ani administratorem nie zostaje się z przymusu. Możecie oczywiście używać takich metod, jakie sami uznacie za stosowne - to było tylko tzw. friendly advice. Niech Was po prostu nie zdziwią później owoce Waszej pracy.
EDIT: I żeby była jasność: ja wiem, że to jest niewdzięczna robota. Też zdarzało mi się robić w życiu rzeczy, za które nigdy nie słyszy się słowa dziękuję. Taki laft. I zawsze mi się wydawało, że najsensowniejsza jest w takich sytuacjach zasada: rób, póki ci się chce, a jak ci się nie chce, to nie rób, ale jeśli już robisz, to rób to dobrze. Bo z Twojego pytania, @Curiosity, trochę przebija żal na cały świat - biedni admini, tyle się urobią, a tu znów jakiś nowy przychodzi i w kółko to samo. No, dokładnie tak to wyglądało i będzie wyglądać - przykro mi, jeśli nikt Cię w to nie wtajemniczył, kiedy otrzymywałeś uprawnienia moderatora ;)

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Been thanked: 208 times
Kontakt:

Post autor: raj » 24 mar 2019, 15:17

Nie zdziwią nas. Nie ma ludzi niezastąpionych.
Nie ma niezastąpionych adminów.
I nie ma niezastąpionych użytkowników forów.

Posty mogą być kasowane bez ostrzeżenia i bez wyjaśnienia, i nadal tak będzie.
Jest sporo ludzi, którym nigdy nie skasowano posta za łamanie regulaminu, ciekawe dlaczego...

Jeżeli jakaś osoba jest świadoma, że konkretne działanie jest niezgodne z regulaminem a mimo to je podejmuje, to jest to działanie z premedytacją.

Trafił się dzisiaj na demotywatorach mem, którym się z wami podzielę.

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Użytkownik wspierający

Post autor: Trolliszcze » 24 mar 2019, 15:35

Widzę, że clou problemu nadal nie zostało dość jasno zdefiniowane. Popieram całym sercem ideę wycinania poćwiartowanych zwłok - problem cały czas rozbija się o to, że ktoś najwyraźniej uznał za odpowiednik poćwiartowanych zwłok m.in. pytanie o książki opisujące świat gry i odpowiedź na to pytanie (bez uzasadnienia; może dlatego, że wymagałoby to jednak troszkę bardziej karkołomnego wyjaśnienia niż wrzucenie mema z demotów). Dobrze, wydaje mi się, że już napisałem wszystko, co miałem na serduchu. Na koniec bardzo dziękuję za tego posta:
Odi pisze:Po pierwsze, dziękuję za ten temat.
Wasz głos jest bardzo ważny i na pewno zrobimy sobie (admini) rachunek sumienia.
...i z wytęsknieniem wypatruję chwili, gdy będzie to stanowisko podzielane przez całość ciała administratorskiego.

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 24 mar 2019, 16:21

Na przyszłość proponowałbym dokładniejsze zapoznanie się z wątkiem zanim zacznie się w nim komentować, bo może się okazać, że wyważasz otwarte drzwi.
raj pisze:
15 mar 2019, 07:59
Ale dobrze, po naradzie wśród moderatorów postanowiliśmy trochę odpuścić i dopuścić pewne offtopy w watkach tematycznych gier.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Awatar użytkownika
sowacz
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: sowacz » 24 mar 2019, 16:46

Co się stało z tematem w finansowaniu społecznościowym o kickstarterze Lorenzo? Była tam lista osób chętnych na wspólny pledge, teraz wygląda jakby temat był skasowany?

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Kontakt:

Post autor: raj » 24 mar 2019, 16:53

Nic się nie stało. Tak ciężko użyć wyszukiwarki?

Awatar użytkownika
Trolliszcze
Użytkownik wspierający

Post autor: Trolliszcze » 24 mar 2019, 17:00

raj pisze:
24 mar 2019, 16:21
Na przyszłość proponowałbym dokładniejsze zapoznanie się z wątkiem zanim zacznie się w nim komentować, bo może się okazać, że wyważasz otwarte drzwi.
raj pisze:
Ale dobrze, po naradzie wśród moderatorów postanowiliśmy trochę odpuścić i dopuścić pewne offtopy w watkach tematycznych gier.
Posty nadal są usuwane (chociażby wczoraj) i nadal bez uzasadnienia, więc nie, nie wydaje mi się, żebym wyważał otwarte drzwi swoimi postulatami.

kremitto123
Użytkownik wspierający

Post autor: kremitto123 » 26 mar 2019, 10:43

Trolliszcze pisze:
24 mar 2019, 17:00
raj pisze:
24 mar 2019, 16:21
raj pisze:
Posty nadal są usuwane (chociażby wczoraj) i nadal bez uzasadnienia, więc nie, nie wydaje mi się, żebym wyważał otwarte drzwi swoimi postulatami.
Przeciez wyraznie administrator napisal:
Posty mogą być kasowane bez ostrzeżenia i bez wyjaśnienia, i nadal tak będzie.
Czego wiec tutaj oczekujesz? Jestes tylko uzytkownikiem tego forum, czyli po prostu nikim. Masz sie dostosowac i koniec, a jak sie nie podoba to do widzenia.
Usuwanie postow w duzej mierze zalezy od tego, czy jestes zakumplowany z moderatorami czy nie, z czym zreszta niektorzy uzytkownicy sie nie kryja. Tresc posta to jest czesto sprawa drugorzedna.

Swoja droga, rzeczywiscie przytaczanie demota o zwlokach ma sie nijak do tworzenia postow luzno zwiazanych z tematem na temat ksiazek i tym podobnych, ale absurd na tym forum to powoli norma.

Awatar użytkownika
garg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 45 times
Been thanked: 30 times

Post autor: garg » 26 mar 2019, 10:52

kremitto123 pisze:
26 mar 2019, 10:43
[...] Usuwanie postow w duzej mierze zalezy od tego, czy jestes zakumplowany z moderatorami czy nie, z czym zreszta niektorzy uzytkownicy sie nie kryja. Tresc posta to jest czesto sprawa drugorzedna.[...]
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego tekstu. Albo masz jakieś konkretne zarzuty, albo powstrzymaj się od rzucania takich oskarżeń. Nie jestem fanem wszystkich zjawisk na naszym forum, ale Twój post przekracza moje granice absurdu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)

kremitto123
Użytkownik wspierający

Post autor: kremitto123 » 26 mar 2019, 10:55

garg pisze:
26 mar 2019, 10:52
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego tekstu. Albo masz jakieś konkretne zarzuty, albo powstrzymaj się od rzucania takich oskarżeń. Nie jestem fanem wszystkich zjawisk na naszym forum, ale Twój post przekracza moje granice absurdu.
(...) absurd na tym forum to powoli norma.
Poza tym proponuje przeczytac caly temat i troche uwazniej sledzic forum. Co do zakumplowania to moze doprecyzuje: usuwanie zalezy od tego, czy ktos kogos lubi czy nie. Lepiej? Eot z mojej strony.

ODPOWIEDZ