Nowości wydawnicze od Ystari

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Nowości wydawnicze od Ystari

Post autor: jax »

Dzięki za info.
pan_satyros pisze:Pojawiły się informacje o 2 grach planowanych na jesień:
Mousquetaires du Roy
http://www.boardgamenews.com/gameprevie ... res-du-roy
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... res-du-roy[/b]
To wygląda nadzwczaj ciekawie. Gra półkooperacyjna - jeden gracze wciela się w Milady reprezentującą kardynała Richelieu a reszta jest słynnymi muszkieterami, których zadaniem jest dostarczyć naszyjnik królowej - przegrywają, gdy go nie dostarczą na czas lub zostanie spełniony jeden z kilku innych warunków.
Są lokacje na planszy, przeciwnicy wysyłani przez Milady, pułapki, pojedynki, zadania.

Zawsze lubiłem klimaty 'muszkieterskie', więc o setting się nie boję, pytanie natomiast jak wypadnie mechanika (pewne elementy są zbieżne z Shadows over Camelot, ale to oczywiście kompletnie inna gra). Projektanci - nieznani jak dla mnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak dla mnie - must-play.
Proponuję to wszystkim zignorować i jak najprędzej kupić Industrię (jeśli ktoś popełnił ten niewybaczalny błąd i jeszcze nie ma jej w swojej kolekcji ;) ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Nowości wydawnicze od Ystari

Post autor: konev »

jax pisze:
Proponuję to wszystkim zignorować i jak najprędzej kupić Industrię (jeśli ktoś popełnił ten niewybaczalny błąd i jeszcze nie ma jej w swojej kolekcji ;) ).
No własnie musisz jax uspokoić moje nerwy i powiedzieć, czy dobrze zrobiłem nabywając Industrie na MatHandlu? To dobra gra jest? I dlaczego nie warto nowej wersji kupować?
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Nowości wydawnicze od Ystari

Post autor: jax »

konev pisze: No własnie musisz jax uspokoić moje nerwy i powiedzieć, czy dobrze zrobiłem nabywając Industrie na MatHandlu? To dobra gra jest? I dlaczego nie warto nowej wersji kupować?
Niniejszym uspokajam twoje nerwy :) , zrobiłeś znakomicie. Wg mnie doskonała gra. Ale wiadomo, że jak w przypadku każdej gry jest ryzyko, że konkretnej osobie może nie przypasować.

Nowa wersja - absolutnie nieczytelna mapa i bardzo podejrzane zmiany w regułach. A nawet jeśli nie są podejrzane, to mocno zmieniają całą grę (zmienia się sposób licytacji a to jest serce gry). A co wynika ze zmian w 'doskonałej grze'? Rzadziej gra 'jeszcze doskonalsza' a częściej 'lekko popsuta' :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Nowości wydawnicze od Ystari

Post autor: konev »

No właśnie coś sobie kojarzyłem dyskusję na bodajże GamesFanatic gdzie podawałeś takie same argumenty chyba. Będę musiał jeszcze do tego wrócić i przejrzeć.
Co do "nie przypasowania" to wiadoma rzecz. Trudno niestety takie perełki, które mogą podpasować naszej grupie, wyłowić z odległych zakamarków BGG i przetestować. Dużo czasu i pieniędzy by to kosztowało. Zobaczę jak będzie z Industrią. Dzięki :)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ