Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: FortArt » 30 wrz 2013, 08:22

RSS to jednak bardziej kłopotliwe narzędzie niż mailowe powiadomienia z forum. Pocztę komp/telefon sprawdza mi co kwadrans i jak dałeś nowy wpis to. miałem o tym info natychmiast, do RSSa trzeba by jakiś widget instalować.

Kliknij na strzałki sortowania przy napisie Miesiac/Kwartał, a przekonasz się, że sortuje się niepoprawnie.

PS. Dzięki za prowadzenie listy
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.

Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Kontakt:

Post autor: Tycjan » 30 wrz 2013, 08:43

FortArt pisze:RSS to jednak bardziej kłopotliwe narzędzie niż mailowe powiadomienia z forum. Pocztę komp/telefon sprawdza mi co kwadrans i jak dałeś nowy wpis to. miałem o tym info natychmiast, do RSSa trzeba by jakiś widget instalować.
Kliknij na strzałki sortowania przy napisie Miesiac/Kwartał, a przekonasz się, że sortuje się niepoprawnie.
Innym właśnie bardzo podoba się RSS :) Polecam usługę, o której wspominał Yosz - IFTTT.com. W razie kłopotów pomożemy to skonfigurować.

Co do "złego sortowania" to źle zrozumiałem. To co napisałeś jest spowodowane sortowaniem alfabetycznym. Ponownie jak z wyświetlaniem wszystkiego zobaczymy co można z tym zrobić.

Wszystkie swoje siły obecnie skierowaliśmy z Yoszem na platformę ZP i tam staramy się wszystko robić co związane jest z planszówkami. Wiem, że niektórzy z tym się nie zgadzają, ale istnieje świat graczy nie związany z forum :) Stawiamy na otwartość naszego hobby stąd tak realizujemy nasze pomysły. Jesteśmy jednak świadomi, że wszystkim nie dogodzimy, staramy się jednak robić to jak najlepiej możemy.

Nie chcę, żeby ktoś nas oskarżył o OT, dlatego zapraszam do odpowiedniego miejsca na te dyskusje :) http://goo.gl/bpjuJS

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Post autor: rastula » 30 wrz 2013, 09:40

Karit pisze:Myślę że Tycjan i tak wykonuje super robotę, na którą musi poświęcić trochę własnego czasu.

Jeśli niektórym tęskno do starej listy, to zamiast narzekać, powinni raczej wyrazić chęć pomocy.

+1

Awatar użytkownika
DarkSide
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Post autor: DarkSide » 30 wrz 2013, 10:17

Widzę, że część chyba nie zrozumiała mych pobudek wyrażenia opinii w tym temacie :/

- Również uważam że Tycjan wykonuje fantastyczną robotę i to nie tylko (przede wszystkim "nie tylko") w związku z monitorowaniem zapowiedzi gier w Polsce. Tabelkowy sposób zorganizowania pachnie z daleka porządną robotą i kupą czasu poświęconą na ogarnięcie tego wszystkiego. Pełen szacun.
- "Wujkom dobra rada" ślę wyjaśnienie, iż jakiś czas temu proponowałem Tycjanowi pomoc na privie w kwestii prowadzenia owej starej wersji planów wydawniczych. (Nie jestem z tych co to stoją z boku i tylko pokazują paluchem co należałoby zrobić). Co więcej mogę publicznie w tej chwili ponowić chęć pomocy w prowadzeniu starej wersji "planów wydawniczych".
- Może jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodziło:

W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało z grubsza 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
Obecnie trzeba wejść, pobawić się filtrami, z uwagi na układ tabelkowy spis jest mocno rozstrzelony, w dodatku z uwagi na spor ilość tytułów czasem trzeba przewinąć kilka stron. Mnóstwo klikania, przewijania rzędów w tabeli i znacznie znacznie więcej czasu potrzebne by dowiedzieć się tego samego co w starej wersji.
I tylko o to mi chodziło. Dlatego proszę o nie dorabianie do tego jakiejś filozofii czy też przypisywanie mi jakichś złych intencji.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 13:52 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry || Sprzedam

Planszostrefa -10%
-------------------------------------

sirkozi
Użytkownik wspierający

Post autor: sirkozi » 30 wrz 2013, 10:23

DarkSide pisze: W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało ej 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
Obecnie trzeba wejść, pobawić się filtrami, z uwagi na układ tabelkowy spis jest mocno rozstrzelony, w dodatku z uwagi na spor ilość tytułów czasem trzeba przewinąć kilka stron. Mnóstwo klikania, przewijania rzędów w tabeli i znacznie znacznie więcej czasu potrzebne by dowiedzieć się tego samego co w starej wersji.
I tylko o to mi chodziło. Dlatego proszę o nie dorabianie do tego jakiejś filozofii czy też przypisywanie mi jakichś złych intencji.
+1

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 30 wrz 2013, 10:30

DarkSide pisze:Widzę, że część chyba nie zrozumiała mych pobudek wyrażenia opinii w tym temacie :/

- Również uważam że Tycjan wykonuje fantastyczną robotę i to nie tylko (przede wszystkim "nie tylko") w związku z monitorowaniem zapowiedzi gier w Polsce. Tabelkowy sposób zorganizowania pachnie z daleka porządną robotą i kupą czasu poświęconą na ogarnięcie tego wszystkiego. Pełen szacun.
- "Wujkom dobra rada" ślę wyjaśnienie, iż jakiś czas temu proponowałem Tycjanowi pomoc na privie w kwestii prowadzenia owej starej wersji planów wydawniczych. (Nie jestem z tych co to stoją z boku i tylko pokazują paluchem co należałoby zrobić). Co więcej mogę publicznie w tej chwili ponowić chęć pomocy w prowadzeniu starej wersji "planów wydawniczych".
- Może jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodziło:

W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało ej 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
+1
Dlatego właśnie napisałem, że jakoś to sztywne wszystko. To, że jest nowy projekt pt. Znad Planszy, nie znaczy że wszystko tak trzeba przenosić.

Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Kontakt:

Post autor: Tycjan » 30 wrz 2013, 12:10

Dziękuję za ciepłe słowa :)
Potwierdzam, że DarkSide chciał mi pomóc. Wtedy już planowałem uruchomienie oddzielnej strony więc nie chciałem nikogo w to angażować. Inna sprawa, że ja to lubię :)

Wybaczcie, ale nie zamierzam wracać z Premierami na forum. Wkładamy dużo pracy oraz czasu w ZP (zarówno administratorzy jak i autorzy) i nie jesteśmy wstanie angażować się w dublowanie projektów. Inna sprawa, że jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek dublowania.

Obecna forma prezentowania premier została odebrana ogólnie bardzo pozytywnie zarówno przez użytkowników jak i przez wydawnictwa. Czytamy uwagi krytyczne i je analizujemy, to co uważamy za właściwe postaramy się zaimplementować.
Jeszcze raz zapraszam do dyskusji na ZP - nie zaśmiecajmy postów bo sami przecież tego nie lubimy ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Post autor: rastula » 30 wrz 2013, 12:22

mnie bardzo ta forma z filtrowaniem itp odpowiada - jest znacznie bardziej funkcjonalna niż "suchy" post na forum...

Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Kontakt:

Post autor: Tycjan » 17 paź 2013, 19:10

Hobbity.eu zdradzają swoje premiery: http://scheherazade.znadplanszy.pl/2013 ... e-i-frage/

Neoko

Post autor: Neoko » 11 gru 2013, 16:12

ktos sie orientuje czy ma wyjsc Mage Wars po polsku ?

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 11 gru 2013, 18:16

Neoko pisze:ktos sie orientuje czy ma wyjsc Mage Wars po polsku ?
nikt tego nigdy nie deklarował

Awatar użytkownika
Bea
Użytkownik wspierający

Post autor: Bea » 02 sty 2014, 22:38

mulek18 pisze:Rebel właśnie ogłosił na fejsie, ze w styczniu wyda polską edycję gry karcianej World of Tanks
Ktoś w to grał może? Jak Rebel wydaje to to powinna dobra gra być, a na BGG nie ma rewelacyjnych ocen jednak...

Awatar użytkownika
Karit
Użytkownik wspierający

Post autor: Karit » 02 sty 2014, 23:10

Bea pisze:
mulek18 pisze:Rebel właśnie ogłosił na fejsie, ze w styczniu wyda polską edycję gry karcianej World of Tanks
Ktoś w to grał może? Jak Rebel wydaje to to powinna dobra gra być, a na BGG nie ma rewelacyjnych ocen jednak...
Podejrzewam że grupą docelową polskiego wydania tej gry są komputerowi gracze - pewnie osoby które zwykle w planszówki nie graja, ale że to wersja ich ulubionej gry na kompa wiec z ciekawości i ją kupią. W Polsce sporo osób gra w WoT więc i sprzedaż powinna być dobra.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Bea
Użytkownik wspierający

Post autor: Bea » 02 sty 2014, 23:17

Karit pisze:
Bea pisze:
Podejrzewam że grupą docelową polskiego wydania tej gry są komputerowi gracze - pewnie osoby które zwykle w planszówki nie graja, ale że to wersja ich ulubionej gry na kompa wiec z ciekawości i ją kupią. W Polsce sporo osób gra w WoT więc i sprzedaż powinna być dobra.
No cóż, mnie też ta gra zainteresowała z powodu tematyki, ale wolałabym żeby oprócz tego była też dobra ;)

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 03 sty 2014, 08:38

Bea pisze: No cóż, mnie też ta gra zainteresowała z powodu tematyki, ale wolałabym żeby oprócz tego była też dobra ;)
Takie rzeczy to tylko w Spartacusie i Doomie ;)
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

Awatar użytkownika
Gabriel
Użytkownik wspierający

Post autor: Gabriel » 03 sty 2014, 10:26

Karit pisze:
Bea pisze:
Jak dla mnie Rebel zaliczył parę wtop... chociaż wiecie - sprzedaż a ocena na BGG i tych stronach to dwie różne rzeczy.

Slavika, Amber, Mercurius, Olympos - to zasadniczo chyba nie były hity.
Kupię:Clans (Leo Colovini)

Dabi
Użytkownik wspierający

Post autor: Dabi » 03 sty 2014, 11:20

Z lektury instrukcji nie wygląda zachęcająco ten WoT. Nie czuć tam imo klimatu walki żelastwa z całego świata ze szczególnym uwzględnieniem niemieckiej tandety z cudowną bronią radzieckich konstruktorów jak w grze.

A co do
Slavika, Amber, Mercurius, Olympos - to zasadniczo chyba nie były hity.
to Slavika nie jest chyba taka zła. Ale generalnie zgodzę się nie wszystko co Rebel wydaje to jest dobre.

Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Kontakt:

Post autor: Tycjan » 08 sty 2014, 14:10

Patrząc po instrukcji http://ludonaute.fr/Lewis/pdf/LCK_rules_PL.pdf Lewis & Clark od REBEL.pl już jest raczej pewny :)

Awatar użytkownika
syfon
Użytkownik wspierający

Post autor: syfon » 01 kwie 2014, 23:29

Taki pomysł racjonalizatorski:

Na, bardzo pomocnej skądinąd, stronie z premierami (http://premiery.znadplanszy.pl/) gdy chcę przesortować po miesiącach (w sumie chyba najlogiczniej) miesiące układają się alfabetycznie i to w dodatku przemieszane z kwartałami i przedsionkiem. Jeżeli to możliwe, przydałoby się ułożyć listę np. miesiące (po kolei a nie alfabetycznie), kwartały, przedsionek. Bardzo by to zwiększyło przyjazność użyteczność tej strony.

Z góry sory jeżeli pomysł już padł (nie przegryzałem się przez 72 strony :) )

Awatar użytkownika
Tycjan
Moderator
Kontakt:

Post autor: Tycjan » 01 kwie 2014, 23:44

syfon pisze:... przydałoby się ułożyć listę np. miesiące (po kolei a nie alfabetycznie), kwartały, przedsionek. Bardzo by to zwiększyło przyjazność użyteczność tej strony...
Postaram się to zrobić, ale nie obiecuję, że w najbliższym czasie z powodów innych trwających projektów.

ODPOWIEDZ