Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kwiatosz »

lacerta pisze: 2. Czas produkcji - to, że Lacerta chce wydać jakąś grę w pierwszym kwartale jakiegoś roku kompletnie nic nie znaczy. Produkcje są międzynarodowe i może się zdarzyć, że trzeba czekać np 6-8 miesięcy na druk międzynarodowy. Co wtedy z zebranymi pieniędzmi? Czy nie trzeba wówczas zapłacić od nich podatku do Urzędu Skarbowego jako podatku od pożyczki? Ostatnio pewien minister stracił stanowisko przez to, że pożyczył pieniądze na zegarek i nie zapłacił podatku :)
Z tego co się orientuję, to pieniądze trzyma portal najdłużej jak się da, niektóre w ogóle przekazują połowę kasy dopiero po zakończeniu produkcji. Od strony fanów z kolei 6-8 miesięcy to taki krótszy Kickstarter ;)
Podejrzewam, że najłatwiej by było założyć spółkę w Delaware do czasu produkcji, a później tą spółką zapłacić dopiero Lacercie.
3. Regulamin - serwisy tego rodzaju zabraniają realizowania takich zbiórek na rzecz typowej działalności gospodarczej. Z założenia mają to być projekty o charakterze "twórczym" i unikalnym. W przeciwnym razie za chwilę pojawiłyby się tam oferty tysięcy sklepów internetowych mówiących: sprzedam coś bardzo tanio, tylko najpierw nazbieram chętnych na opakowanie zbiorcze, które kupię w hurtowni w lepszej cenie niż kupuję zazwyczaj na sztuki.
Tę drugą ideę realizują zakupy grupowe - nie jest to aż tak popularne jak mogłoby się wydawać z teoretycznej analizy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kisio »

FortArt pisze:
kisio pisze: Z tego, co się orientuję crowdfunding jest w naszym pięknym kraju nielegalny. Podlega cały czas pod zbiórki pobliczne regulowane ustawą z 1933 roku :roll:
E, tam. Zbiórka publiczna to zbieranie darowizn. To jest zwykła transakcja kupna-sprzedaży bo dostajesz coś w zamian.
Ale właśnie chodzi o to, żeby to nie była umowa kupna-sprzedaży, tylko swego rodzaju darowizna (omijamy VAT, CIT).
Lucf
Posty: 1344
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Lucf »

Bardzo dobre agrumenty Lacerty!
Szczególnie:
4. Zaufanie - firma zarejestrowana poza Polską lub spółka z o.o. o kapitale zakładowym 5.000 pln przechowująca grube setki tysięcy złotych wykorzystując brak regulacji prawnych to ryzyko nie tylko dla nas, ale i dla osób, które te pieniądze tam przechowują. Ludzie wierzyli również w Amber Gold i trochę się zdziwili jak w pewnym momencie nie mogli wypłacić swoich pieniędzy. A później ludzie się dziwili "jak można było być tak naiwnym i powierzyć pieniądze takiej firmie"?
5. VAT - jeśli mielibyśmy fundować nagrody, to musielibyśmy płacić za nie podatek VAT (czyli każde 1,23zł od "fana" dawałaby nam tylko 1zł kapitału) i wystawiać faktury. Inaczej byłaby to darowizna, od której płaci się jeszcze inne podatki. Niejedna firma została już doprowadzona do upadku przez nasze rodzime urzędy kontrolne. Nie chcemy podzielić ich losu.
Sam chciałbym znać odpowiedź na te wątpliwości. Podkreślenie-czy Lacerta wypowiada się o KONKRETNYM serwisie polskim (crowfundingowym)? Czy dobrze to sprawdziła czy jest to liczba "z głowy"?
Z tego, co się orientuję crowdfunding jest w naszym pięknym kraju nielegalny. Podlega cały czas pod zbiórki pobliczne regulowane ustawą z 1933 roku :roll:
Też mi siętak coś kojarzy. Jeśli to prawda to narazie niby wszystko jest lege artis DOPÓKI ktoś się nie przyczepi i nie będzie pierwszej afery typu: "99LETNIA BABCIA ZBIERAŁA NA POLAKPOTRAFI KASĘ NA WŁÓCZKĘ DO NAJWIĘKSZEJ KORONKI ŚWIATA, A TERAZ MUSI ZAPŁACIĆ CZTERY ZYLIONY PODATKuuU!" Podtytuł: Natomiast założycielowi portalu PPotrafi grozi kara publicznego powieszenia, poćwiartowania i wsypania szczątek do jamy Sarlacka gdzie będzie trawiony przez setki lat, za to iż nie miał pozwolenia numer x7635B od Pani Ziuty z Urzędu Skarbowego.

Nie ma się co śmiać ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: kwiatosz »

Odkąd policja zatrzymała babki robiące "loterię pierogową" na jakimś festynie to ja w ogóle z prawa w Polsce się nie śmieję ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Tolis »

Czy coś już wiadomo co zostanie wydane?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

nie wiadomo. Napisali mi ostatnio: "Na razie wydawnictwa muszą się ogarnąć po świętach, drukarnie zebrać informacje o cenach, wydawcy przejrzeć ceny i zdecydować do których produkcji się dołączyć, a dopiero potem przyjdzie czas na ogłaszanie planów. To zajmie pewnie kilka tygodni. W tym momencie ciężko jest mówić kiedy coś zostanie wydane, gdy nie ma jeszcze informacji kto jest czym zainteresowany."
Czyli taki standard Lacerty. Potem nagle ogłoszą, że wydadzą ileś gier na raz, bo akurat mogą je wydrukować i będą się dziwić że się nie sprzedaje. Gracze przecież mają niekończące się środki na kontach :mrgreen:
Póki co, czekamy.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Hiu »

mulek18 pisze:...Gracze przecież mają niekończące się środki na kontach :mrgreen:
...
To zakupy planszowek sie planuje ? ;)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: grzemek »

Powiedziałbym, żę wręcz odwrotnie. Ja planuje, że nie zakupie zadnej więcej planszówki w danym miesiącu... oczywiście plan idzie się walić przy pierwszej lepszej premierze;) ...no ale planowanie jest;)
abarabam
Posty: 45
Rejestracja: 18 gru 2012, 07:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Lacerta na 2014

Post autor: abarabam »

mulek18 pisze:Czyli taki standard Lacerty. Potem nagle ogłoszą, że wydadzą ileś gier na raz, bo akurat mogą je wydrukować i będą się dziwić że się nie sprzedaje. Gracze przecież mają niekończące się środki na kontach :mrgreen:
Święte słowa, praktycznie żadnych konsultacji z graczami. Według mnie powinni skupić się na wydaniu dodatków do swoich wydanych już gier np. do Agricola -Torfowisko lub Agricola Chłopi i ich zwierzyniec dodatkowe budynki. Wiele nowych osób zakupiło Agricole i teraz chciało by dołączyć Torfowisko. To samo z Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec. Po bardzo wielu grach zaczynają się schematy czyli nuda, a dodatkowe budynki na pewno zwiększyły by re-grywalność.
No ale Lacerta jak zwykle wie lepiej....
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: UncleLion »

albo bilans zysków i strat ze sprzedaży innych dodatków wie lepiej. Nie wiem czy faktycznie dodatki (szczególnie do niezbyt łatwych gier) wiążą się z pewnością zysków....
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: uyco »

podsumowując, caverny po polsku od Lacerty nie będzie? czyli jak pojawi sie angielski dodruk kupujemy...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: romeck »

Bilans zysków i strat, tak samo jak szacowanie ryzyka, to Lacerta robi na pewno. I raczej nie podzieli się wynikami ze światem, co jest absolutnie zrozumiałe.

Tyle razy przedstawiciele różnych wydawnictw wypowiadali się w różnych miejscach na temat niestabilności rynku, ryzyka, opłacalności, tajemnicy, stopnia skomplikowania, warunków licencyjnych, cen, zasobności portfeli, nakładu, i tak dalej i tak dalej, ale i tak cyklicznie ludzie będą im mówić "co powinni robić" oraz "co według nich byłoby najlepsze". 8)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: cezner »

Caverna to droga gra, wiec w jej wyprodukowanie pewnie sporo trzeba zainwestować
Na pewno nie można się spodziewać popularności na miarę Osadników, to nie jest lekka, familijna pozycja.
W związku z tym na pewno istnieje spore ryzyko inwestycyjne. Myślę, że Lacerta na razie z Caverny zrezygnuje.
I podejrzewam, że nie znajdzie się inne wydawnictwo chętne na wydanie. Teraz jest raczej tendencja na wydawanie gier lekkich, łatwych i przyjemnych. Na tym się w końcu najlepiej zarabia.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: lacki2000 »

grzemek pisze:Powiedziałbym, żę wręcz odwrotnie. Ja planuje, że nie zakupie zadnej więcej planszówki w danym miesiącu... oczywiście plan idzie się walić przy pierwszej lepszej premierze;) ...no ale planowanie jest;)
No właśnie, każdy sobie zadaje to pytanie: Jak żyć po premierze, jak żyć?!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

lacki2000 pisze:
grzemek pisze:Powiedziałbym, żę wręcz odwrotnie. Ja planuje, że nie zakupie zadnej więcej planszówki w danym miesiącu... oczywiście plan idzie się walić przy pierwszej lepszej premierze;) ...no ale planowanie jest;)
No właśnie, każdy sobie zadaje to pytanie: Jak żyć? PO, premierze, jak żyć?!
No i znowu polityka :)
Ja zwykle robie plany zakupowe w duzym wyprzedzeniem, zwykle przed zakupem gra leżakuje na wisjliscie przynajmniej poł roku (Nie dotyczy zakupów impulsowych w niskiej cenie). I Lacerta zwylke swoje gry wystarczająco wczesnie zapowiada. Ale na przykład polskie wydanie Innowacji mnie zaskoczyło( jakbym weidział ze bedzie nie kupowałbym wersji angielskiej od IELLO).
Ale z drugiej strony, ja większość gier kupuje w pierwszej dostepnej edycji ( zwykle po angielsku)
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sorfal »

Lacerta na swojej stronie tako rzecze:

"W chwili obecnej znamy już mniej więcej budżet na 2014. Wysłaliśmy zapytania do naszych partnerów licencyjnych oraz do drukarni i oczekujemy na informacje dotyczące propozycji terminów produkcji oraz wycen poszczególnych gier.

Gdy już otrzymamy wszystkie informacje, ułożymy i opublikujemy plan wydawniczy na rok 2014. Wg obecnych zapewnień, powinniśmy skompletować niezbędne dane do końca stycznia, a plan opublikujemy na początku lutego".
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Misio205 »

Czyli w lutym dowiem się kiedy kupuję dodatek do MK albo w lutym kupuję dodatek :D
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Grzdyll »

To ja podbiję chęć zakupu Torfowiska do Agricoli - na rynku wtórnym dobry egzemplarz bywa teraz droższy od podstawki a robienie z niego Białego Kruka jest trochę nie ten tego...
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Kriss »

Misio205 pisze:Czyli w lutym dowiem się kiedy kupuję dodatek do MK albo w lutym kupuję dodatek :D
Wolę opcję w lutym kupuję dodatek do MK :)
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Misio205 »

Kriss pisze:
Misio205 pisze:Czyli w lutym dowiem się kiedy kupuję dodatek do MK albo w lutym kupuję dodatek :D
Wolę opcję w lutym kupuję dodatek do MK :)
W lutym kupuję dodatek po polsku to najlepsza opcja :twisted:
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Lacerta na 2014

Post autor: to tylko ja »

Misio205 pisze:
Kriss pisze:
Misio205 pisze:Czyli w lutym dowiem się kiedy kupuję dodatek do MK albo w lutym kupuję dodatek :D
Wolę opcję w lutym kupuję dodatek do MK :)
W lutym kupuję dodatek po polsku to najlepsza opcja :twisted:
Dwa dodatki ;)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lacerta na 2014

Post autor: bartek_mi »

Bedzie ta Caverna PL czy nie :P
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: mig »

A wykupiliście juz te wszystkie zaległe Samuraje, Hawany i Genuy jak Lacerta ładnie w grudniu prosiła? ;) 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Don Simon »

Caverna nijaka - mozna sobie darowac wydawanie. W Agricole sobie grajcie 8).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
wajwa
Posty: 2217
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 238 times
Been thanked: 391 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: wajwa »

Don Simon pisze:Caverna nijaka
Bluźnisz :evil:
Don Simon pisze:W Agricole sobie grajcie 8).
Będziemy :wink:
Always look on the bright side of life
Zablokowany