FoxGames - nowości 2013

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

FoxGames - nowości 2013

Post autor: Jarek B. »

Witam,
Wiele osób pytało o instrukcje do naszych gier, udostępniam więc wszystkie w jednym wątku aby nie zakładać osobnych wątków.
W razie ewentualnych pytań proszę o kontakt: foxgames@foxgames.pl
Zdjęcia gier oraz bieżące informacje udostępniamy na profilu FB: http://www.facebook.com/FOXGAMESpl. Strona foxgames.pl jest w trakcie budowy.

Pozdrawiam,
Jarosław Basałyga


MILIONERZY I BANKRUCI
Masz do dyspozycji miliony dolarów! Stać cię na najlepsze samochody, biżuterię i posiadłości w ciepłych krajach. Życie milionera nie jest jednak łatwe. Niektórzy ulegają pokusie hazardu, a inni trafiają w ręce CBA za oszustwa podatkowe.
Pełna emocji licytacyjna gra blefu, podczas której gracze-milionerzy rywalizują o najcenniejsze dobra luksusowe. Aby wygrać, muszą rozsądnie inwestować swoje miliony oraz unikać złodziei i problemów podatkowych.

- autor: Reiner Knizia
- ilustracje: Mateusz Bielski
- liczba graczy: 3-5
- wiek graczy: 10-110 lat
- czas gry: 30 min
- instrukcja gry: http://foxgames.pl/instrukcje/Milionerz ... rukcja.pdf
- BGG: http://boardgamegeek.com/boardgame/220/high-society


BUDOWA ZAMKU
Każdy gracz buduje swój zamek dokładając kolejne karty z fragmentami muru. Nie będzie to takie proste ponieważ każdy kolejny fragment muru musi posiadać wartość wyższą od wcześniej dołożonego! Wygra gracz, który jako pierwszy wybuduje zamek składający się z dziesięciu kart.
Gra posiada 2 warianty gry!

- autor: Dominique Ehrhard
- ilustracje: Maciej Szymanowicz
- liczba graczy: 2-4
- wiek graczy: 6-106 lat
- czas gry: 20 min
- instrukcja gry: http://foxgames.pl/instrukcje/Budowa_za ... rukcja.pdf


BIM BAMM!
Gracze kolejno odwracają dwustronne płytki zwierząt.
Gdy któreś zwierzę pojawi się na pięciu płytkach, gracz, który
to zauważy i krzyknie nazwę tego zwierzęcia, zdobywa punkt!

- autorzy: Lukas Zach, Michael Palm
- ilustracje: Johann Rüttinger
- liczba graczy: 2-5
- wiek graczy: 6-106 lat
- czas gry: 15 min
- instrukcja gry: http://foxgames.pl/instrukcje/Bim_Bamm!_instrukcja.pdf
- BGG: http://boardgamegeek.com/boardgame/126749/bim-bamm


WŁADCA PIERŚCIENI: BITWA O ŚRÓDZIEMIE
Stań u boku Aragorna, Gandalfa, Legolasa i zmierz się z armią Mordoru. Stwórz drużynę, która zdoła pokonać wrogów. Bądź jednak czujmy bo Oko Saurona bacznie cię obserwuje. W każdej chwili możesz spodziewać się ataku sił zła!
Wygra gracz, który pokona najniebezpieczniejszych wrogów i dzięki temu zdobędzie najwięcej punktów!

- autor: Andreas Zimmermann
- ilustracje: Suzanne Helmigh
- liczba graczy: 2-4
- wiek graczy: 8-108 lat
- czas gry: 30 min
- instrukcja do gry: http://foxgames.pl/instrukcje/lotr_inst ... 13_web.pdf
- BGG: http://boardgamegeek.com/boardgame/1264 ... ddle-earth


ASY PRZESTWORZY
Gracze wcielają się w rolę lotników z czasów I wojny światowej i prowadzą pojedynki podczas których wykorzystują możliwości swoich samolotów.
Do gry dołączona jest broszurka przygotowana przez Łukasza Kubackiego, pracownika Muzeum Historii Polski, eksperta w dziedzinie wczesnego okresu awiacji - cywilnej oraz wojskowej. Broszurka wyjaśnia pojęcia wykorzystywane w grze (np. zasięg, siła ognia, manewrowość, pułap) oraz zawiera wiele ciekawostek związane z lotnictwem (np. przesądy lotników, zasady malowania samolotów).

- autor: Martin Wallace
- ilustracje: Harry Dempsey, Anna Mitchell
- liczba graczy: 2
- wiek graczy: 8-108 lat
- czas gry: 30 min
- instrukcja gry: http://foxgames.pl/instrukcje/Asy_instr ... 13_web.pdf

Wszystkie powyższe gry do końca grudnia dostępne będą w salonach Empiku, a od stycznia 2014 we wszystkich sklepach z grami.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2013, 19:58 przez Jarek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: jax »

Prosiłbym o nie traktowanie foumowiczów jak klientów hipermarketowych, czyli brak odniesienia do tytułów oryginalnych, bgg itd. Mogę to sobie wydłubać, ale nie na tym polega profesjonalne działanie wydawcy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Jarek B. »

jax pisze:Prosiłbym o nie traktowanie foumowiczów jak klientów hipermarketowych, czyli brak odniesienia do tytułów oryginalnych, bgg itd. Mogę to sobie wydłubać, ale nie na tym polega profesjonalne działanie wydawcy.
Z BGG masz rację - uzupełniłem.
Ale z tym traktowaniem forumowiczów jak klientów hipermarketów to się rozpędziłeś. Nie widzę powodu na taki zarzut.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Trolliszcze »

Spokojnie, ten typ tak ma :D
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Diaboliq »

Dlaczego zdecydowaliście się na wydanie Władcy Pierścieni? Opinie nie są zbyt pochlebne ale jest ich mało co jest jakąś szansą
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Jarek B. »

Diaboliq pisze:Dlaczego zdecydowaliście się na wydanie Władcy Pierścieni? Opinie nie są zbyt pochlebne ale jest ich mało co jest jakąś szansą
Ponieważ jest to dobra gra dla osób nie grających na co dzień. A popularność filmowego Hobbita powoduje, że po takie gry sięgają osoby, dla których planszówki kończą się na chińczyku. Dla takich osób gra "Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie" będzie czymś nowym.

Gra opiera się na prostym pomyśle:
- wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za pokonanych wrogów.
- na wszystkich kartach znajdują się kolorowe symbole: na kartach wrogów 1-4 symbole, a na kartach towarzyszy podróży 1-2 symbole.
- aby pokonać danego wroga, musimy zebrać odpowiednio silną drużynę. Drużyna taka musi posiadać wszystkie symbole z karty zaatakowanego wroga.
- możemy tworzyć dowolną liczbę drużyn o dowolnej liczbie towarzyszy podróży.
- należy tak tworzyć swoje drużyny aby inni gracze nie uprzedzili nas w ataku na upatrzonego przez nas wroga.

Bardzo proste. Ale pamiętajmy, że coś co dla nas może być mało ciekawe, dla kogoś innego stanowić może kolejny krok w planszówkowej "edukacji".
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Banan2 »

Jarek B. pisze:Bardzo proste. Ale pamiętajmy, że coś co dla nas może być mało ciekawe, dla kogoś innego stanowić może kolejny krok w planszówkowej "edukacji".
+100 :D
To są potencjalni klienci gier trudniejszych. Gier, które są wydawane w Polsce, ale z racji ograniczonego nakładu wydawcy podchodzą do tego ostrożnie. Więcej potencjalnych klientów = więcej spolszczonych gier. A to chyba nam wszystkim chodzi :)
Mimo, że osobiście czekam na poważniejsze tytuły to ogromne brawa dla FoxGamesu!!! Chociażby za rozmach i tempo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Don Simon »

Bedzie mieli w planach cos dla 3-4 latkow?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Jarek B. »

Don Simon pisze:Bedzie mieli w planach cos dla 3-4 latkow?
Tak
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Kezia »

I tak jak myślałem! Byłem dzisiaj w Empiku w okolicach mojej wioski (Mikołów) i oczywiści gier z liskiem nie znalazłem :(
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Jarek B. »

Kezia pisze:I tak jak myślałem! Byłem dzisiaj w Empiku w okolicach mojej wioski (Mikołów) i oczywiści gier z liskiem nie znalazłem :(
Kezia, podeślij mi proszę na priva informację który to Empik. Sprawdzę.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: zielok »

Kezia pisze:I tak jak myślałem! Byłem dzisiaj w Empiku w okolicach mojej wioski (Mikołów) i oczywiści gier z liskiem nie znalazłem :(
W Katowicach były gry z liskiem ale miały osobny stand który był w pobliżu innych gier ale nie z nimi i na pierwszy rzut oka go nie zauważyłem (chociaż był duży i dobrze widoczny).
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Gabriel »

Jarek B. pisze:
Diaboliq pisze:Dlaczego zdecydowaliście się na wydanie Władcy Pierścieni? Opinie nie są zbyt pochlebne ale jest ich mało co jest jakąś szansą
Ponieważ jest to dobra gra dla osób nie grających na co dzień. A popularność filmowego Hobbita powoduje, że po takie gry sięgają osoby, dla których planszówki kończą się na chińczyku. Dla takich osób gra "Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie" będzie czymś nowym.

Bardzo proste. Ale pamiętajmy, że coś co dla nas może być mało ciekawe, dla kogoś innego stanowić może kolejny krok w planszówkowej "edukacji".
4.65 na BGG... jakaś tragiczna grafika. No nie wiem, każdy może podać 100 lepszych kroków. Ale może faktycznie - nie w klimacie Hobbita, żeby pojechać na jego popularności. No nic, klienci casualowi bywają załamujący.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: palladinus »

Zobaczcie co o grze dla dzieci pt. Bim Bamm! sądzą same dzieci.

Bim Bamm! by Marta na blogu CiekaweGry.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: Curiosity »

Gabriel pisze:4.65 na BGG... jakaś tragiczna grafika. No nie wiem, każdy może podać 100 lepszych kroków. Ale może faktycznie - nie w klimacie Hobbita, żeby pojechać na jego popularności. No nic, klienci casualowi bywają załamujący.
Nie ma to jak zniechęcić casuala słabą grą na dzień dobry. Ciekawe czy po pierwszym rozczarowaniu sięgnie po kolejną planszówkę?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: mig »

styczeń dobiega końca a póki co poza Empikami gier Foxgames nie ma.
Kiedy można się spodziewać dostaw? :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: FoxGames - nowości 2013

Post autor: palladinus »

Kolejne dziecięce spojrzenie na grę od Foxgames:

“Budowa zamku” by Zuzia na blogu CiekaweGry.
ODPOWIEDZ