Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: eventide »

ChlastBatem pisze:Wyjdź i wróć jak przemyślisz swoje zachowanie.
Nie muszę nad niczym myśleć. Stwierdzam fakt, że osoba oddelegowana do komunikacji z graczami i potencjalnymi klientami robi błędy ortograficzne, których nie robi dziecko w III klasie podstawówki, a Rebel ma ciągle problemy z tłumaczeniami gier. Ostatni babol sprzed kilku tygodni to "domain" z "Elizjum" przetłumaczone jako "domena". Więc może jednak lepiej, że "Five Tribes" pozostanie w wersji angielskiej.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Maxxx76 »

Hm, a sprawdzałeś w słowniku? :-P
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

E, tam. Od czasów baraków (barracks) w 7 cudach nie jest już tak źle. A drobne pomyłki w tłumaczeniu zdarzają się większości wydawnictw. Ja wolę zwykle polska wersje z błędami niż angielska. A dla językowych purystow zawsze zostają wersje oryginalne ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: pan_satyros »

eventide pisze:Jeszcze jest przecież dodatek, do którego DoW nie raczyło dodać zamienników dla ludzi, którzy kupili pierwszą wersję.
Hmm, czyli że są jakieś problemy z kompatybilnością starej edycji i dodatku? Ja tam wole niewolników od fakirów, ale teraz nie wiem czy nie wstrzymać się jednak ze złożonym zamówieniem. Były jeszcze jakieś babole w 1 wydaniu?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: powermilk »

mulek18 pisze:
xelos80 pisze:Czy tylko instrukcja w Five tribes będzie spolszczona czy tez pomoc gracza?
pewnie tylko instrukcja i do tego czarno biała. Chyba, że dodatkowa kartka w polskiej instrukcji. Byłoby miło.
Hmm... Na stronie REBEL.pl przy Five Tribes jest spolszczona karta pomocy (http://www.rebel.pl/repository/files/in ... tribes.pdf). Jak nie będzie w pudle, to można ostatecznie dodrukować.
Hmm, czyli że są jakieś problemy z kompatybilnością starej edycji i dodatku? Ja tam wole niewolników od fakirów, ale teraz nie wiem czy nie wstrzymać się jednak ze złożonym zamówieniem. Były jeszcze jakieś babole w 1 wydaniu?
Instrukcja mówi:

If you're one of our early birds, your copy of Five Tribes came with Slave cards. These were replaced with Fakir cards in the latest version of the
game. If you do not own Fakir cards, each time you encounter a Fakir symbol, use your Slave cards instead.

Czyli trzeba pamiętać, że symbol fakira = niewolnik.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

eventide pisze:Może to i lepiej, że nie wydajecie polskiej wersji, bo jak widzę byki w Waszych postach typu "Polskiej wersji" to mi się robi niedobrze.
eventide pisze:Stwierdzam fakt, że osoba oddelegowana do komunikacji z graczami i potencjalnymi klientami robi błędy ortograficzne, których nie robi dziecko w III klasie podstawówki, a Rebel ma ciągle problemy z tłumaczeniami gier.
Dziękuję :) Przygotowanie newsa w formie klikalnych linków z obrazkami, linkami do instrukcji, wielokrotnym korygowaniem treści oraz ogólnym podsumowaniem statusu wszystkich gier nad którymi obecnie pracujemy w wydawnictwie to prawie cały dzień pracy. Literówka w jednym słowie oczywiście nie powinna się zdarzyć, pytanie czy zasługuje na karcer? ;)
eventide pisze:Ostatni babol sprzed kilku tygodni to "domain" z "Elizjum" przetłumaczone jako "domena".
To nie babol ;) Zapraszamy do poszperania w słowniku wyrazów obcych i wsparcia się słownikiem synonimów. Według nas domena to bardzo dobre tłumaczenie.
eventide pisze:A kiedy zamierzacie ściągać nowe (jak sądzę) wersje Five Tribes? Orientacyjne oczywiście. Raczej za miesiąc czy raczej za rok?
Dodruk przez Days of Wonder zaplanowany dość enigmatycznie na "summer 2015". Spodziewamy się jej najpóźniej we wrześniu.
Munchhausen pisze:Rzeczywiście to przykra sprawa z Five Tribes. Asmodee namieszało? Bo Ticket też jest od Days of Wonder, a wyszedł z polską nazwą. Inna sprawa, że z kolei tytułu SmallWorld nie spolszczono. Space Alert też wyjdzie pod oryginalną nazwą. Od czego to zależy?
Days of Wonder zmieniło swoją politykę i pracuje nad marką danych tytułów. Gdybyśmy dzisiaj chcieli wydać Ticket to Ride to pewnie nie moglibyśmy zmienić nazwy. Wyniki sprzedaży jednak pokazują, że dobrze dobrany polski tytuł (jak Wsiąść do Pociągu) wydatnie zwiększa popularność gry w długim okresie czasowym.
W przypadku gier dla bardziej wymagających graczy (tych trudniejszych gier) spolszczanie nazwy nie jest już tak istotne. To gry rodzinne, skierowane do szerokiego grona odbiorców, bądź gry o dużych nakładach powinny mieć polską nazwę.
xelos80 pisze:Czy tylko instrukcja w Five tribes będzie spolszczona czy tez pomoc gracza?
Także karta pomocy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: 8janek8 »

A to "spolszczenie" w Five Tribes jak ma wyglądać? To będą czarno-białe wydruki w pudełku?
I czy na stornie Rebela pojawią się karty pomocy w dobrej jakości do samodzielnego wydruku?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rockas »

Panie Rebel, kiedy planowany jest dodruk Colt Express?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rastula »

pan_satyros pisze:
eventide pisze:Jeszcze jest przecież dodatek, do którego DoW nie raczyło dodać zamienników dla ludzi, którzy kupili pierwszą wersję.
Hmm, czyli że są jakieś problemy z kompatybilnością starej edycji i dodatku? Ja tam wole niewolników od fakirów, ale teraz nie wiem czy nie wstrzymać się jednak ze złożonym zamówieniem. Były jeszcze jakieś babole w 1 wydaniu?

poza estetycznymi nie ma ma znaczenia co jest na kartach, niewolnicy czy fakirzy

adekwatne ikonki na kartach demonów są tak małe, że mógłby to równie dobrze być borsuk...
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: JimmyPL »

REBEL.pl pisze:
Munchhausen pisze:Rzeczywiście to przykra sprawa z Five Tribes. Asmodee namieszało? Bo Ticket też jest od Days of Wonder, a wyszedł z polską nazwą. Inna sprawa, że z kolei tytułu SmallWorld nie spolszczono. Space Alert też wyjdzie pod oryginalną nazwą. Od czego to zależy?
Days of Wonder zmieniło swoją politykę i pracuje nad marką danych tytułów. Gdybyśmy dzisiaj chcieli wydać Ticket to Ride to pewnie nie moglibyśmy zmienić nazwy. Wyniki sprzedaży jednak pokazują, że dobrze dobrany polski tytuł (jak Wsiąść do Pociągu) wydatnie zwiększa popularność gry w długim okresie czasowym.
W przypadku gier dla bardziej wymagających graczy (tych trudniejszych gier) spolszczanie nazwy nie jest już tak istotne. To gry rodzinne, skierowane do szerokiego grona odbiorców, bądź gry o dużych nakładach powinny mieć polską nazwę.
A Colt Express? Mainstream target, naklad wyprzedany, tytul angielski. To samo Small World
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rastula »

Colt express...angielski na poziomie "i love you"...
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: RunMan »

Idąc tym tropem, to większość gier ma tytuł na poziomie 'I love you'. Tutaj zwyczajnie ciężko byłoby to chyba spolszczyć, aby uzyskać tytuł który od razu sugeruje nam dziki zachód i napad na pociąg, rewolwery, napady na pociąg itd. :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kaszkiet »

Etam, było dużo dobrych propozycji w wątku o grze z Ekspres Rewolwerów na czele.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: JimmyPL »

rastula pisze:Colt express...angielski na poziomie "i love you"...
Tak bo Five Tribes to poziom certyfikatu FCE
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kwiatosz »

Niemniej Colt po polsku to Colt, a Express wydaje się kojarzyć z dzikim zachodem. Five Tribes chyba nikomu z niczym się nie kojarzy, a Pięć Cywilizowanych Narodów ani nie brzmi dobrze, ani nie broni przed zarzutami o kopiowanie nazw z 5 innych gier cywilizacyjnych.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: tomb »

No i jeśli Rebel pisze, że lepiej sprzedaje się Wsiąść do pociągu od Ticket to ride, to jako wydawca oraz dystrybutor chyba wie lepiej?

Mnie ciekawi, czy 7 Cudów: Pojedynek to będzie duża, czy mała gra.
Za Jaipur duży plus. Brawa za wydawanie (już niedługo) klasycznych perełek, a nie tylko nowości.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: RunMan »

tomb pisze:No i jeśli Rebel pisze, że lepiej sprzedaje się Wsiąść do pociągu od Ticket to ride, to jako wydawca oraz dystrybutor chyba wie lepiej?

Mnie ciekawi, czy 7 Cudów: Pojedynek to będzie duża, czy mała gra.
Za Jaipur duży plus. Brawa za wydawanie (już niedługo) klasycznych perełek, a nie tylko nowości.
Filmik z przeglądem gry i tłumaczeniem zasad, pozwala zorientować się jak to mniej więcej będzie wyglądać
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: ChlastBatem »

Czy mam rację porównując Splendor do Jaipur, że to gry bardzo podobne?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: RunMan »

Podobieństwo jest, ale może nie aż tak wielkie.

Splendor - 2 do 4 graczy, typowy set collection, rozbudowa silniczka, który docelowo pozwala kupić mocne kopalnie / postaci i dozbierać nam 15 punktów, optymalizacja ruchów, wyścig

Jaipur - tylko 2 graczy, limit kart na ręku wymusza rozważne zbieranie produktów, zwłaszcza że najcenniejsze można sprzedawać tylko parami, a generalnie sprzedaż dużej ilości towarów naraz dostarcza bonusów. Fajny motyw z kartami wielbłądów, jest trochę losowości, trochę kombinowania. Nie gra się do określonej ilości punktów lecz skończenia talii / wyprzedania 3 produktów na rynku

Jak dla mnie obie gry dobre, mi osobiście bardziej podoba się Jaipur, ale strzelam, że Splendor zyskałby z kolejnymi partiami, bo na początku grałem trochę na oślep i dostawałem baty. Zasady obu gier bardzo proste, choć Splendor wydaje się mieć większa głębie i chyba bardziej zależy od umiejętności gracza - co jednak nie oznacza, że Jaipur jest banalny. Pod względem wydania obie bardzo dobre. O grze w Splendor >2 graczy nie mogę się wypowiedzieć.

Rozgrywkę w Jaipur można przetestować na BGA
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: ChlastBatem »

Mam podobne upodobanie. Też wolę Jaipur. Splendor jest bardzo suchy i pozbawiony interakcji (nie opłaca się podbierać komuś kart bo mu pasują gdyż nam to się średnio opłaca albo jest niemożliwe do wykupienia). Natomiast z tą głębią to przesadziłeś, Splendor na pewno jej nie ma :P

Swoją drogą na rankingu Splendor 60 miejsce, a Jaipur 90.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: romeck »

REBEL.pl pisze: Pokój 25: Sezon 2 - planowana data premiery to przełom sierpnia i września 2015 roku. Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa.

Obrazek
Jak będzie wyglądać polskie wydanie? Mam nadzieję, że nie będzie to wielkie pudło z kolejną wytłoczką? Czy karty postaci będą nowe, zgodnie z przypuszczeniami i zdjęciami na BGG?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hrachubi »

kwiatosz pisze:Five Tribes chyba nikomu z niczym się nie kojarzy
Moje piersze skojarzenie z powodu braku znajomości słowa tribe to było "Pięć trybów (zębatych)" ;)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Furia »

romeck pisze:
REBEL.pl pisze: Pokój 25: Sezon 2 - planowana data premiery to przełom sierpnia i września 2015 roku. Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa.

Obrazek
Jak będzie wyglądać polskie wydanie? Mam nadzieję, że nie będzie to wielkie pudło z kolejną wytłoczką? Czy karty postaci będą nowe, zgodnie z przypuszczeniami i zdjęciami na BGG?
I czy razem z dodatkiem przyjedzie dodruk podstawki?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: rastula »

JimmyPL pisze:
rastula pisze:Colt express...angielski na poziomie "i love you"...
Tak bo Five Tribes to poziom certyfikatu FCE
Wyjdź na ulicę i sprawdź a nie gadasz żeby gadać... kwiatosz ci subtelną różnicę wyjaśnił...eot
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: BartP »

"tribe" to nie jest popularne słowo i osoby średnio posługujące się angielskim raczej go imo nie znają.
Zablokowany