Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: AkitaInu »

Generalnie składając zamówienie wcześnie rano i wybierając paczkomat jest duża szansa że będzie następnego dnia.

Oczywiście zależy to od sklepu, czy poda paczke kurierowi i od kuriera (chyba że sklep sam to wrzuca do paczkomatów to musi to zrobić w miare wcześnie).

Owszem, Rebel zawsze się stara za co chwała mu, ale generalnie wydaje mi się że sklepy się starają :)

U mnie rekord to zabranie paczki (właśnie od Rebela) o północy i dowiezienie jej przed południem do Sosnowca ;) niecałe 12 godzin :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kudlacz135 »

AkitaInu pisze:\U mnie rekord to zabranie paczki (właśnie od Rebela) o północy i dowiezienie jej przed południem do Sosnowca ;) niecałe 12 godzin :)
I nie cofnęli na granicy? Jestem pod wrażeniem, zwłaszcza po tej akcji z Mamy Szpiega! :p (przepraszam, musiałem... to silniejsze ode mnie:( )
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mia123 »

Jaki będzie rozmiar kart w Mamy Szpiega?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: donmakaron »

REBEL.pl pisze:
donmakaron pisze:Jaki będzie rozmiar kart w Spyfall? Standardowe 63,5 x 88 mm czy jakieś świrowanie? ;)
Świrowanie było w pierwszej edycji, tym razem będzie to Standardowy rozmiar 63,5 x 88 mm.
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mia123 »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

PO Genconie 2015 narzuca się klika pytań . Tutaj padnie jedno:
Kiedy będzie polska wersja Codenames?
Bo co tego że bezie to chyba nie ma żadncyh wątpliwości. A Rebel pewnie nie da sobie podkupić takiego hitu...
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rafal_Kruczek pisze:PO Genconie 2015 narzuca się klika pytań . Tutaj padnie jedno:
Kiedy będzie polska wersja Codenames?
Bo co tego że bezie to chyba nie ma żadncyh wątpliwości. A Rebel pewnie nie da sobie podkupić takiego hitu...
Graliśmy, świetna zabawa, ale troszkę trzeba pogłówkować :) Jesteśmy już umówieni z Czechami na wydanie, z uwagi na priorytet TTA w wersji 3.0 (zarówno z naszej strony jak i Czechów) pojawi się ona najprawdopodobniej na początku 2016 roku. Jest to gra trudna w lokalizacji, gdyż bezpośrednie przełożenie wszystkich 'ksywek' z angielskiego na polski może grozić zubożeniem grywalności. Bardzo dużą rolę gra tutaj wieloznaczność niektórych słów w języku angielskim, n.p. 'plate', 'core', 'wake', itp.
PS: Chcieliśmy ją zapowiedzieć we wrześniu, no ale wywołani do tablicy nie mamy wyjścia ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Dehumanizer
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2015, 05:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Dehumanizer »

A co tam u Szeryfa z Nottingham słychać? Będzie w tym miesiącu?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: crsunik »

Takie pytanie trochę wybiegające w przyszłość ;) Czy dodatek do Space Alert też wydacie? :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

Dehumanizer pisze:A co tam u Szeryfa z Nottingham słychać? Będzie w tym miesiącu?
z fejsa odp. z wczoraj " Miało być latem, ale teraz nas postraszyli, że może będzie na grudzień...jeszcze nic pewnego :("

dodruk Cyklad początkiem jesieni, jeśli ktoś czeka.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

---------------------------------
AKTUALIZACJA:
---------------------------------

Na stronie wydawnictwa Rebel zamieściliśmy kolejny post dotyczący przebiegu prac nad lokalizacjami i spraw około wydawniczych.

Zapraszamy do przeczytania: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,618 ... ebela.html

---------------------------------

Stworzyliśmy nowy katalog gier wydawnictwa Rebel. Można go obejrzeć online na tej stronie: http://issuu.com/rebelpl/docs/katalog2015

Obrazek


---------------------------------
ODPOWIEDZI:
---------------------------------
Dehumanizer pisze:A co tam u Szeryfa z Nottingham słychać? Będzie w tym miesiącu?
Niestety zmuszeni jesteśmy przesunąć datę premiery. W fabryce dopiero powstają matryce do druku. To oznacza, że gra najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku. Niestety wydawca zdecydował się na przeniesienie produkcji z Europy do Chin, co opóźnia wydanie jej dla wszystkich partnerów, na wszystkich rynkach. Staramy się, aby przynajmniej część nakładu trafiła do nas wcześniej, ale jeszcze nie wiemy czy będzie to możliwe.
crsunik pisze:Takie pytanie trochę wybiegające w przyszłość ;) Czy dodatek do Space Alert też wydacie? :)
To plany na 2016 rok.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

REBEL.pl pisze: Jest to gra trudna w lokalizacji, gdyż bezpośrednie przełożenie wszystkich 'ksywek' z angielskiego na polski może grozić zubożeniem grywalności. Bardzo dużą rolę gra tutaj wieloznaczność niektórych słów w języku angielskim, n.p. 'plate', 'core', 'wake', itp.
PS: Chcieliśmy ją zapowiedzieć we wrześniu, no ale wywołani do tablicy nie mamy wyjścia ;)
Zawsze służe pomoca prowokując do ujawnianai dobrych wiadomości :)

Oczywsice próba przniesienia wprost całej listy słów to nie jest chba najlepsza droga. Każdy jezyk ma własne mapy semantyczne i lepiej czasami zrobić liste słow częsciowo lub calkowicie od nowa, niż na siłe próbowac przetłumaczyc wszystko. Polski ma własne homonimy i homofony i taki na przykład "zamek", "morze", "buk" nie maja odpowiedników w angielskim.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: crsunik »

Nieważne czy 2016 czy 2017 ważne, że dodatek będzie wydany, bo przez przypadek stałem się właścicielem polskiej wersji Space Alerta :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mikeyoski »

A czy są szanse na dodruk Fauny?

Tapnięte z mojego T800
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Don Simon »

Czy dodatek do Wojny Narodow jest w planach?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

---------------------------------
AKTUALIZACJA:
---------------------------------

Story Cubes: Mity, Story Cubes: Zwierzęta oraz Story Cubes: Strachy już trafiły na nasz magazyn.

Obrazek Obrazek Obrazek

To trzy kolejne mini rozszerzenia, każde zawierające po 3 kostki nawiązujące obrazkami do swojego tytułu.

A już w drugiej połowie września spodziewamy się dostawy Story Cubes: Muminki oraz Story Cubes: Batman.

Obrazek Obrazek


---------------------------------
ODPOWIEDZI:
---------------------------------
mikeyoski pisze:A czy są szanse na dodruk Fauny? Tapnięte z mojego T800
Nie, Fauna nie będzie już dodrukowywana.
Don Simon pisze:Czy dodatek do Wojny Narodow jest w planach?
Na chwilę obecną nie ma, nie dostaliśmy nawet propozycji dołączenia się do druku. Najprawdopodobniej druki międzynarodowe będą planowane w październiku (na targach w Essen)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Wertigo »

A kiedy będzie dodruk Takenoko?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Don Simon »

REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:Czy dodatek do Wojny Narodow jest w planach?
Na chwilę obecną nie ma, nie dostaliśmy nawet propozycji dołączenia się do druku. Najprawdopodobniej druki międzynarodowe będą planowane w październiku (na targach w Essen)
Czyli w okolicach Essen bedziecie wiedzieli czy i kiedy bedzie polska wersja?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Wertigo pisze:A kiedy będzie dodruk Takenoko?
Dodruk gry Takenoko wraz z dodatkiem Chibis pojawi się u nas już w pierwszej połowie września 2015 roku.

Obrazek Obrazek
Zdjęcia w różnej skali* Na forum brak możliwości dopasowania ich wielkości.
Don Simon pisze:
REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:Czy dodatek do Wojny Narodow jest w planach?
Na chwilę obecną nie ma, nie dostaliśmy nawet propozycji dołączenia się do druku. Najprawdopodobniej druki międzynarodowe będą planowane w październiku (na targach w Essen)
Czyli w okolicach Essen bedziecie wiedzieli czy i kiedy bedzie polska wersja?
Najprawdopodobniej dopiero po Essen.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie odnośnie dodatku Chibis. Tak się składa, że swoje Takenoko, kupiłem na długo przed pojawieniem się polskiej wersji w kwadratowym pudle, mam edycję Bombyx/Metagot, ale już z dołożoną czarno-białą polską instrukcją. Czy polskie wydanie Chibis będzie kompatybilne z poprzednią edycją? Tzn. czy rewersy kart i ogrodu będą zgodne?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

kudlacz135 pisze:Mam pytanie odnośnie dodatku Chibis. Tak się składa, że swoje Takenoko, kupiłem na długo przed pojawieniem się polskiej wersji w kwadratowym pudle, mam edycję Bombyx/Metagot, ale już z dołożoną czarno-białą polską instrukcją. Czy polskie wydanie Chibis będzie kompatybilne z poprzednią edycją? Tzn. czy rewersy kart i ogrodu będą zgodne?
Byłby to niesamowity strzał w kolano dla oryginalnego wydawcy gdyby nie były zgodne :) Przysporzyłoby mu to masy problemów. Rewersy z obu edycji gry podstawowej są takie same, także dodatek Chibis pasuje do każdej edycji Takenoko.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kudlacz135 »

REBEL.pl pisze: Byłby to niesamowity strzał w kolano dla oryginalnego wydawcy gdyby nie były zgodne :) Przysporzyłoby mu to masy problemów. Rewersy z obu edycji gry podstawowej są takie same, także dodatek Chibis pasuje do każdej edycji Takenoko.
Prawda to :) I tak jak niczego innego nie spodziewałem się po waszym wydawnictwie, tak nie widziałem kart tego drugiego druku i wolałem zapytać. Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Trolliszcze »

Czy wiadomo już coś więcej o nowym druku Five Tribes?
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: citmod »

Trolliszcze pisze:Czy wiadomo już coś więcej o nowym druku Five Tribes?
Do tego pytania chciałbym jeszcze dodać kolejne: Czy w nowym druku będą karty pomocy dla graczy po polsku (z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś czarno białe druki)?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: tomuch »

citmod pisze:
Trolliszcze pisze:Czy wiadomo już coś więcej o nowym druku Five Tribes?
Do tego pytania chciałbym jeszcze dodać kolejne: Czy w nowym druku będą karty pomocy dla graczy po polsku (z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś czarno białe druki)?
REBEL pisze:Niestety wydawnictwo REBEL wycofuje się z druku Five Tribes w Polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna w wersji angielskiej z drukowaną Polską instrukcją.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Zablokowany