Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Rafal_Kruczek pisze:Czy już coś wiadomo na temat polskiego wydania Race for Galaxy: Xeno Invasion(angielskie wydanie na przełomie planowane na przełom 2014 i 2015)?
Polska wersja , angielska wersja, nic?
Czy już coś wiadomo na temat polskiego wydania Roll for the Galaxy(angielskie wydanie PRAWIE na pewno w 2014)?
Polska wersja , angielska wersja, nic?
Nie ma żadnych planów wydawniczych dotyczących tych pozycji.
michasm pisze:Jakieś nowe wieści odnośnie nowego dodatku do cyklad? Wiemy już, że premiera siepień/wrzesień. Czy to lada dzień czy raczej środek/koniec września?
Wiadomo już jaka będzie orientacyjna cena?
W pewnym miejscu można już kupić grę w ramach przedsprzedaży za 129,99. Czy cena po premierze będzie zbliżona?
Matagot w wyniku opóźnień poprzesuwał nieco daty druków, lada moment powinna się pojawić na rynku polska edycja Cyklad [dodruk] oraz dodatku Hades, Tytani są następni w kolejce. Szacujemy, że będzie to koniec września.
Ostateczna cena nie jest jeszcze znana.
dewodaa pisze:Chciałbym zapytać co z Packet Row? Będzie wydana przez rebel czy nie?
Ta gra wyjątkowo przypadła nam do gustu, uważamy ją za jedną z lepszych gier ostatnich targów w Essen i zdecydowanie jedną z najlepszych w dorobku White Goblin Games. Niestety rynek nie podzielił naszego zapału, więc ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na wydanie jej w polskiej wersji językowej. Sama gra jest właściwie niemal niezależna językowo, a my szczerze ją polecamy, zwłaszcza w gronie "obserwująco-liczących" graczy, którzy pilnują tego co się dzieje na planszy. Wtedy naprawdę nabiera rumieńców :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Fajnie byłoby, żeby takich akcji więcej nie było jak ta z Packet Row. Była oficjalna zapowiedź na GF, że Rebel to wydaje, a teraz gdyby ktoś inny nie zapytał to dalej żyłbym w nieświadomości, że zrezygnowaliście z wydania, bo nigdzie infa nie było.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: romeck »

mulek18 pisze:Fajnie byłoby, żeby takich akcji więcej nie było jak ta z Packet Row. Była oficjalna zapowiedź na GF, że Rebel to wydaje, a teraz gdyby ktoś inny nie zapytał to dalej żyłbym w nieświadomości, że zrezygnowaliście z wydania, bo nigdzie infa nie było.
I tu wyłazi dlaczego wydawnictwa tak niechętnie mówią o swoich planach. Potem w razie czego wypada odwoływać, dementować, tłumaczyć się, co z kolei też niefajnie wygląda. Tak źle i tak niedobrze.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: dustptb »

romeck pisze: I tu wyłazi dlaczego wydawnictwa tak niechętnie mówią o swoich planach.
Raczej wychodzi, że niektórzy nie rozumieją znaczenia słowa "plany". Plany mogą się zmienić albo i nie udać. Dlatego nie jest to deklaracja czy zobowiązanie lecz plan.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: charlie »

romeck pisze:
mulek18 pisze:Fajnie byłoby, żeby takich akcji więcej nie było jak ta z Packet Row. Była oficjalna zapowiedź na GF, że Rebel to wydaje, a teraz gdyby ktoś inny nie zapytał to dalej żyłbym w nieświadomości, że zrezygnowaliście z wydania, bo nigdzie infa nie było.
I tu wyłazi dlaczego wydawnictwa tak niechętnie mówią o swoich planach. Potem w razie czego wypada odwoływać, dementować, tłumaczyć się, co z kolei też niefajnie wygląda. Tak źle i tak niedobrze.
Jeżeli zapowiadali oficjalnie to dlaczego mieli by oficjalnie nie odwołać. Chodzi o to, że gdyby się nikt nie zapytał, to ze strony wydawnictwa mogło by nie być odzewu. Osobiście nie mam nic przeciwko modyfikacji planów, ale taka informacja ze strony Rebela powinna się pojawić jak tylko to wiadomo. A tak informowanie klientów, którzy być może na daną grę czekają często kuleje.

A propos, chciałbym zapytać o Splendor - czy jest już wiadoma data, kiedy oficjalnie trafi do sklepów? Wiem, że druga połowa sierpnia, ale wiadomo już konkretniej? Za kilka dni czy raczej bliżej końca?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

@charlie dokładnie o to mi chodziło. plany można modyfikować, ważne aby przekaż informacji nie kulał.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Drakkainen »

mulek18 pisze:@charlie dokładnie o to mi chodziło. plany można modyfikować, ważne aby przekaż informacji nie kulał.
O jakim przekazie mówimy?
Sprawdziłem tę "zapowiedź" o której mowa: http://www.gamesfanatic.pl/2013/12/19/w ... owosciach/
To nie była oficjalna wypowiedź Rebela. Wydawnictwo określiło oficjalną zapowiedź w pierwszym poście tego wątku dla gier wydawanych w najbliższym czasie i planów o czasie bliżej nieokreślonym. Trudno o bardziej czytelny przekaz.

edit: Sprawdziłem dalej, faktycznie wydawnictwo się wypowiadało oficjalnie na ten temat http://www.gamesfanatic.pl/2014/02/11/z ... xiv-rebel/ Zwracam honor, ale wciąż stoję na stanowisku że pierwszy post skutecznie powinien zdementować Packet Row przez jego brak na liście.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Tylko kiedy powstał ten temat,a kiedy tamto info: )
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: charlie »

Drakkainen pisze:edit: Sprawdziłem dalej, faktycznie wydawnictwo się wypowiadało oficjalnie na ten temat http://www.gamesfanatic.pl/2014/02/11/z ... xiv-rebel/ Zwracam honor, ale wciąż stoję na stanowisku że pierwszy post skutecznie powinien zdementować Packet Row przez jego brak na liście.
Spoko, rozumiem, ale w takim razie to wydawnictwo powinno ujednolicić przekaz i na przykład odsyłać do swojej strony, gdzie byłyby wszystkie dane. Jeżeli gdzieś zapowiedziano plan wydania gry, a nie dojdzie do skutku to uważam, że taka informacja powinna wypłynąć od wydawcy jak najszybciej. Cenię Rebela jako wydawcę, posiadam sporo wydanych przez Rebel gier, ale takie niedoinformowanie jak z Packet Row to nie jest jedyna taka sytuacja.
Sam zastanawiałem się nad kupnem wersji niemieckiej w jednym ze sklepów, ale olałem sądząc, że może kupię w wersji PL. I żeby było jasne - rozumiem zmianę planów i nie jest to koniec świata, chodzi o odpowiednią komunikację między wydawcą a klientem.

Poza tym nie wiem czy wątek informacyjny na takim forum powinien być jedynym kanałem przekazu. w końcu są ludzie, którzy śledzą plany wydawnicze, a nie wchodzą na forum GP czy GF, tylko np. na stronę lub FB wydawcy. Tam powinni znaleźć taką informację.
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: dewodaa »

Jedyna zapowiedź była na gfie. Co jakiś czas odwiedzam strony różnych polskich wydawnictw. Nie widziałem Packet Row na oficjalnej stronie rebela - logika podpowiada, że jednak jej nie wydadzą (sorry, ale dla mnie informacje w artykułach na gamesfanatic nie są oficjalnymi zapowiedziami, ale luźnymi "co spróbujemy osiągnąć"). Byłem o tym w 80% przekonany, tutaj tylko chciałem potwierdzić. Jeśli ktoś mówi, że żyłby dotąd w niewiedzy o niewydaniu tejże gry - sorry to tylko twoja wina i do nikogo pretensji mieć nie możesz.

Jedyne do kogo można mieć pretensje to osób redagujących newsy, że nie są na bieżąco ;) (To żart oczywiście)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Ink »

dewodaa pisze:Jedyne do kogo można mieć pretensje to osób redagujących newsy, że nie są na bieżąco ;) (To żart oczywiście)
No cóż - z zasady opieramy newsy na tym, o czym poinformują nas/dadzą z siebie wyciągnąć wydawnictwa. Etap dronów szpiegowskich i wywiadu gospodarczego jeszcze przed nami ;)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie dotyczące Lords of Xidit. Gra jest raczej niezależna językowo, ale rozgrywa się w świecie Seasons, tj. królestwie Xidit. W grze Lords of Xidit, mają być dodane 2 karty do gry Seasons, jako promo łączące te dwie gry (nie jestem pewien, czy 2 różne, czy po prostu 2 kopie jednej karty). Czy polskie wydanie też będzie je mieć?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

kudlacz135 pisze:Mam pytanie dotyczące Lords of Xidit. Gra jest raczej niezależna językowo, ale rozgrywa się w świecie Seasons, tj. królestwie Xidit. W grze Lords of Xidit, mają być dodane 2 karty do gry Seasons, jako promo łączące te dwie gry (nie jestem pewien, czy 2 różne, czy po prostu 2 kopie jednej karty). Czy polskie wydanie też będzie je mieć?
Tak, będzie to karta "Wykrętka Śmigłego" i polskie wydanie będzie ją również posiadać w polskiej wersji językowej.
charlie pisze:A propos, chciałbym zapytać o Splendor - czy jest już wiadoma data, kiedy oficjalnie trafi do sklepów? Wiem, że druga połowa sierpnia, ale wiadomo już konkretniej? Za kilka dni czy raczej bliżej końca?
Splendor jest od poniedziałku dostępny w sprzedaży, powinien być już rozsyłany przez wszystkie sklepy, które mają go w ofercie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: charlie »

REBEL.pl pisze:Splendor jest od poniedziałku dostępny w sprzedaży, powinien być już rozsyłany przez wszystkie sklepy, które mają go w ofercie.
Dobra wiadomość, dzięki za info!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kwiatosz »

Biorąc pod uwagę, że moja Missisipi 2,5 czeka na wysyłkę już z kwartał na premierę Splendora (bo w jednej paczce) to podwójnie dobra wiadomość ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Don Simon »

A o Nations cisza :(.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Don Simon pisze:A o Nations cisza :(.
Dlatego, że nie chcemy podawać nie do końca pewnych informacji. "Kończy się produkować" - taką informację otrzymaliśmy z fabryki. Produkowana jest w Niemczech i mają nam dać znać kiedy towar zostanie do nas nadany i na pewno wtedy podamy tę informację do wiadomości. Przy dobrych wiatrach będzie to jeszcze koniec sierpnia, przy gorszych początek września.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: berni »

kwiatosz pisze:Biorąc pod uwagę, że moja Missisipi 2,5 czeka na wysyłkę już z kwartał na premierę Splendora (bo w jednej paczce) to podwójnie dobra wiadomość ;)
Cholera ja mam go w paczce z Szogunem :(
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Don Simon »

REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:A o Nations cisza :(.
Dlatego, że nie chcemy podawać nie do końca pewnych informacji. "Kończy się produkować" - taką informację otrzymaliśmy z fabryki. Produkowana jest w Niemczech i mają nam dać znać kiedy towar zostanie do nas nadany i na pewno wtedy podamy tę informację do wiadomości. Przy dobrych wiatrach będzie to jeszcze koniec sierpnia, przy gorszych początek września.
Dzięki - takie coś mi wystarczy. Czy (o ile nic się nie wydarzy) - do konca wrzesnia powinna byc u mnie na polce :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Aktualizacja:

1) Dostępność produktu Time's Up - Celebrities 1 przesuwa się z III kwartału na IV kwartał. Jej data premiery to koniec września. W wyniku małej pomyłki błędnie zaanonsowaliśmy dostępność jeszcze w sierpniu. Pomyłka powstała z powodu odwrotnej numeracji serii Time's Up we Francji i niedoprecyzowania kolejności druku z fabryką (polska edycja niebieskiego pudełka, która jest częścią pierwszą w Polsce, we Francji jest w istocie już drugą pozycją z serii). Tym samym w sierpniu dostępny będzie dodruk niebieskiej wersji Time's Up, podczas gdy żółte pudełko dotrze do nas na koniec września. Wszystkich tych, których ta zapowiedź zmyliła bardzo przepraszamy.
Obrazek

2) Uruchomiliśmy przedsprzedaż na dwie pozycje, lada moment pojawią się także w ofercie sklepów partnerskich naszego wydawnictwa:

Obrazek

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: romeck »

Szkoda, że w przypadku nadchodzącego Kingdom Buildera PL nie będzie to wydanie Big Box tylko goła podstawka.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

W sumie pewnie o cenę idzie,bo na bigboxa mało kto by się skusił
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Chciałbym zapytać jak wygląda kwestia wydania przez Rebel.pl Memoir '44. Temat ostatecznie upadł?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:Chciałbym zapytać jak wygląda kwestia wydania przez Rebel.pl Memoir '44. Temat ostatecznie upadł?
Tak, Rebel nie wyda Memoir '44. Taka decyzja zapadła w 2012 roku. Nawet Days of Wonder sugerowało, aby skupić się na innych pozycjach z ich oferty z uwagi na dużą liczbę dodatków do tej serii oraz fakt, że rotacja na tej pozycji nie jest tak dobra jak na pozostałych.
romeck pisze:Szkoda, że w przypadku nadchodzącego Kingdom Buildera PL nie będzie to wydanie Big Box tylko goła podstawka.
Produkt byłby wtedy zbyt drogi, zdecydowaliśmy się na wydanie gry podstawowej w 2014 roku, dodatków w 2015 roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: romeck »

REBEL.pl pisze:
romeck pisze:Szkoda, że w przypadku nadchodzącego Kingdom Buildera PL nie będzie to wydanie Big Box tylko goła podstawka.
Produkt byłby wtedy zbyt drogi, zdecydowaliśmy się na wydanie gry podstawowej w 2014 roku, dodatków w 2015 roku.
Rozumiem, ale jeśli nie zapomnicie o dodatkach (również tych małych) to nie będzie straty.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Zablokowany