Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 152 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnimusAleonis » 08 paź 2019, 00:38

bly73 pisze:
07 paź 2019, 23:09
Uważam, że część składowa gry, która jest w ofercie, wpływa jednak na jakość wydania. A za tą cenę, to jednak powinna być mata z prawdziwego zdarzenia. Inny przykład ich "jakości" to Zimna Wojna :)
Oczywiście to osobista opinia, ale nie uważam opcjonalnej maty, czy jakichkolwiek tam dodatków/gadżetów, które ani nie są w pudełku ani nie są niezbędne do grania, jako część składową gry która jest w szerokiej pojętej ofercie. To trochę tak jakby mówić że Viticulture to słabo wydana gra bo dodatkowe metalowe monety są nierówno wybite, czy coś w tym stylu.

Co do Twillight Struggle to prócz wydań specjalnych/deluxe nie widziałem wydań standardowych, które by oszałamiały jakością produkcji, i trudno oczekiwać by wydanie Phalanx się diametralnie różniło od wydań np GMT.

Jakby nie było patrząc na ogólną jakość produkcji wydawanych tytułów osobiście uważam że tytuły Phalanx są dobrej/wysokiej, zdecydowanie ponad przeciętnej, jakości... co nie znaczy że musimy się zgadzać ;)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

michaldz1
Użytkownik wspierający
Been thanked: 12 times

Post autor: michaldz1 » 08 paź 2019, 08:40

Ja w sprawie Fire in the Sky.
Zauważyłem, że preordery doszły do około 230 i tempo zamówień mocno spadło. Sam zrobiłem preorder i mocno napaliłem się na grę. Z tym, że obawiam się że program preorderowy może zacząć działać jak P500 z GMT. Chodzi mi przede wszystkim o to, że część gier w programie P500 ląduje w swoistej zamrażarce. Przez wolne tempo zamówień na wydanie czeka latami.
Obecnie preorderów jest ok. 260. Patrząc na tempo zamówień wygląda na to, że program preorderowy nie zakończy się w tym roku sukcesem.
Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje data w której będzie ogłoszona decyzja o rozpoczęciu produkcji lub porzuceniu projektu?
Nie znalazłem też jasnej informacji dotyczącej kosztów wysyłki w Polsce. Aczkolwiek z jakiejś wypowiedzi wnoszę, że jest wliczony w cene. Czy mógłbym prosić o potwierdzenie?
Jak już narzekam, wydaje mi się że ten projekt jest troche przez Phalanx traktowany jak drugorzędny. Ja znalazłem na jego temat informacje jedynie w trzech miejscach: na blogu Sebastiana Adamiaka w serwisie znadplanszy.pl, na stronie Phalanx oraz wątki na forum BGG (nie korzystałem nigdy z consim world). No nie brzmi to jak udana akcja marketingowa.

Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort » 09 paź 2019, 15:52

michaldz1 pisze:
08 paź 2019, 08:40
Ja w sprawie Fire in the Sky.
Zauważyłem, że preordery doszły do około 230 i tempo zamówień mocno spadło. Sam zrobiłem preorder i mocno napaliłem się na grę. Z tym, że obawiam się że program preorderowy może zacząć działać jak P500 z GMT. Chodzi mi przede wszystkim o to, że część gier w programie P500 ląduje w swoistej zamrażarce. Przez wolne tempo zamówień na wydanie czeka latami.
Obecnie preorderów jest ok. 260. Patrząc na tempo zamówień wygląda na to, że program preorderowy nie zakończy się w tym roku sukcesem.
Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje data w której będzie ogłoszona decyzja o rozpoczęciu produkcji lub porzuceniu projektu?
Nie znalazłem też jasnej informacji dotyczącej kosztów wysyłki w Polsce. Aczkolwiek z jakiejś wypowiedzi wnoszę, że jest wliczony w cene. Czy mógłbym prosić o potwierdzenie?
Jak już narzekam, wydaje mi się że ten projekt jest troche przez Phalanx traktowany jak drugorzędny. Ja znalazłem na jego temat informacje jedynie w trzech miejscach: na blogu Sebastiana Adamiaka w serwisie znadplanszy.pl, na stronie Phalanx oraz wątki na forum BGG (nie korzystałem nigdy z consim world). No nie brzmi to jak udana akcja marketingowa.
Koszt wysyłki jest wliczony w cenę dla PL.

Prace nad projektem ciągle trwają. Nie zamierzamy go porzucać, bardziej prawdopodobne jest, że w pewnym momencie powiemy "JUŻ" i zamkniemy przedsprzedaż, kierując grę do produkcji.

adalbert
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: adalbert » 16 paź 2019, 14:41

Lord Voldemort pisze:
09 paź 2019, 15:52
bardziej prawdopodobne jest, że w pewnym momencie powiemy "JUŻ" i zamkniemy przedsprzedaż, kierując grę do produkcji.
O, to, to.
Chcesz coś zamówić? Napisz PW. Mam 7% w 3trollach, 11% w Planszostrefie, 10% w Planszomanii.
Chętnych do grania w Summoner Wars w Szczecinie (turniejowo lub "ot tak") proszę o kontakt.

ODPOWIEDZ