(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mauserem »

Hejeczka Phalanxy - mam pytanie dotyczące pledge managera gry U-boot.
Kiedy deklarowałem kasę, robiłem to dla wersji EN (wersja PL dopiero się klarowała.
Teraz widzę, że można wersję PL normalnie dobrać - a moje pytanie dotyczy elementów, które znajdują się w wersji lokalizowanej.
Opis jest na tyle lakoniczny, że pośrednio sugeruje, że wersja PL jest w jakiś sposób uboższa od wydania oryginalnego.
Moje wątpliwości dotyczą elementów lokalizowanych - bardzo nie lubię, kiedy mam wersję PL ale niektóre elementy (dodatki, rozszerzenia, karty promo) występują tylko w wersji EN.
Są to wpadki, których nie potrafili uniknąć koledzy z Awaken Realms. W przypadku takiej sytuacji zdecydowanie stawiam na spójność i wybieram wersję EN.
Nie mniej chętnie widziałbym wersję PL w swojej kolekcji - zawsze to poszerza krąg ludzi z którymi będę mógł zagrać.
Reasumując - chciałbym uzyskać wyczerpującą informację na temat zawartości lokalizowanej w wydaniu PL - będzie wszystko? część? jak to będzie wyglądać w kontekście ewentualnych przyszłych dodatków? W prostych żołnierskich słowach poproszę.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Andy »

mauserem pisze: 04 cze 2018, 12:17Opis jest na tyle lakoniczny, że pośrednio sugeruje, że wersja PL jest w jakiś sposób uboższa od wydania oryginalnego.
Gdzie pojawia się taka sugestia? :shock:

Dla mnie jest całkiem oczywiste, że każda wersja językowa będzie miała identyczną zawartość, skoro cena każdej jest taka sama.

A Phalanxi prezentowali w weekend UBOOT-a na imprezie UKGE. Nawet jeśli już wrócili, to i tak pewnie jeszcze dochodzą do siebie, więc sądzę, że odpowiedzą dopiero za jakiś czas.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mauserem »

Andy pisze: 04 cze 2018, 13:32
mauserem pisze: 04 cze 2018, 12:17Opis jest na tyle lakoniczny, że pośrednio sugeruje, że wersja PL jest w jakiś sposób uboższa od wydania oryginalnego.
Gdzie pojawia się taka sugestia? :shock:

Dla mnie jest całkiem oczywiste, że każda wersja językowa będzie miała identyczną zawartość, skoro cena każdej jest taka sama.

A Phalanxi prezentowali w weekend UBOOT-a na imprezie UKGE. Nawet jeśli już wrócili, to i tak pewnie jeszcze dochodzą do siebie, więc sądzę, że odpowiedzą dopiero za jakiś czas.
chodzi o sam opis pledga - wersja EN jest szczegółowa.
wersje lokalizowane w zasadzie potwierdzają, że jedynie są :mrgreen: - jakoś przyznam się, że jestem nieufny w takich sytuacjach i włącza mi się "skeptical boy mode"
Spoiler:
"no written promise" to częsta strategia - nie chcę się rozczarować
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Andy »

mauserem pisze: 04 cze 2018, 19:14chodzi o sam opis pledga - wersja EN jest szczegółowa.
wersje lokalizowane w zasadzie potwierdzają, że jedynie są :mrgreen:
Żeby nie powtarzać za każdym razem tego samego spisu zawartości! Dla mnie to jest właśnie potwierdzenie, że wszystkie wersje językowe zawierają dokładnie to samo co angielska.

Rozchmurz się, popatrz na świat z życzliwością i porównaj swój los z losem takich Belgów, którzy muszą płacić 40 GBP za dostawę UBOOT-a z Francji (kilkanaście kilometrów!) A u nas za darmo. :)

EDIT. Wiadomość sprzed minuty: koszt transportu z Francji do Belgii zweryfikowany do 18 GBP. Ale to wciąż 18 funtów drożej niż u nas! ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lord Voldemort »

mauserem pisze: 04 cze 2018, 19:14
Andy pisze: 04 cze 2018, 13:32
mauserem pisze: 04 cze 2018, 12:17Opis jest na tyle lakoniczny, że pośrednio sugeruje, że wersja PL jest w jakiś sposób uboższa od wydania oryginalnego.
Gdzie pojawia się taka sugestia? :shock:

Dla mnie jest całkiem oczywiste, że każda wersja językowa będzie miała identyczną zawartość, skoro cena każdej jest taka sama.

A Phalanxi prezentowali w weekend UBOOT-a na imprezie UKGE. Nawet jeśli już wrócili, to i tak pewnie jeszcze dochodzą do siebie, więc sądzę, że odpowiedzą dopiero za jakiś czas.
chodzi o sam opis pledga - wersja EN jest szczegółowa.
wersje lokalizowane w zasadzie potwierdzają, że jedynie są :mrgreen: - jakoś przyznam się, że jestem nieufny w takich sytuacjach i włącza mi się "skeptical boy mode"
Spoiler:
"no written promise" to częsta strategia - nie chcę się rozczarować
Lokalizacja bedzie "pelna". Ubogosc opisu wynika z tego, ze zasady dopiero sa w tlumaczeniu i nie ma ostatecznych polskich odpowiednikow pojec angielskich.
(takich mamy zdolnych jezykowo autorow UBoota, ze instrukcje napisali od razu w jezyku Royal Navy).

Wydanie PL bedzie 'rownorzedne' pozostalym wersjom jezykowym. Oczywiscie realia powoduja, ze znaczna czesc drogich komponentow (np. plastik, karton) bedzie niezalezna jezykowo. Pudlo, karty, instrukcja, tactical guide no i oczywiscie appka, beda lokalizowane.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lord Voldemort »

warlock pisze: 04 cze 2018, 11:27 Drodzy i szanowni, czy prawdą są popyrkonowe plotkI, że przymierzacie się do wydania nowej edycji Brassa po polsku w 2019 r. ? :). A jeśli tak, to raczej mamy się szykować na Lancashire, czy Birmingham? :)
Szukuj lepiej brass* na obydwa.

*brass - nie chodzi tu o mosiadz, ale o kase ;)
Awatar użytkownika
freezer
Posty: 90
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:23
Been thanked: 3 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: freezer »

HOHOHO! Jakiś docelowy kwartał? :) Iron Claysy będą? :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

warlock pisze: 04 cze 2018, 11:27 Drodzy i szanowni, czy prawdą są popyrkonowe plotkI, że przymierzacie się do wydania nowej edycji Brassa po polsku w 2019 r. ? :). A jeśli tak, to raczej mamy się szykować na Lancashire, czy Birmingham? :)
Kto tam sypał, proszę o nazwiska! :D

A może od razu na oba? ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Wincenty Jan »

To prawda, że wydacie Zimną Wojnę? Domyślam się, że czekają nas zmiany względem edycji Barda. Jakie to będą zamiany?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: karawanken »

Jak by to była prawda z Zimna Wojna to super bo zainteresowałem się grami wojennymi jak już jest niedostępna. Zawsze łatwiej kogoś niezainteresowanego namówić na grę po polsku.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

Tak, wydamy. :) Zmiany? Planujemy przetłumaczyć całość na nowo, z udziałem osób które dobrze znają polską edycję, tak byśmy mieli prawidłowe zasady od razu w pierwszej edycji. Jak dopniemy kwestie produkcyjne to zaprosimy Was do udziału w tym procesie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

Pamiętajcie o planszy. Ta od Barda to były fale Dunaju.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: karawanken »

ozy pisze: 09 lip 2018, 08:44 Tak, wydamy. :) Zmiany? Planujemy przetłumaczyć całość na nowo, z udziałem osób które dobrze znają polską edycję, tak byśmy mieli prawidłowe zasady od razu w pierwszej edycji. Jak dopniemy kwestie produkcyjne to zaprosimy Was do udziału w tym procesie.
Super wiadomość. Wiem, że to ciężki temat związany z popularnością gier wojennych jako takich (zimna wojna to trochę wyjątek bo jest w jakimś stopniu rozpoznawalna) ale czy macie w planach tłumaczenie innych gier GMT (może cena była by troszkę mniejsza)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: warlock »

ozy pisze: 09 lip 2018, 08:44 Tak, wydamy. :) Zmiany? Planujemy przetłumaczyć całość na nowo, z udziałem osób które dobrze znają polską edycję, tak byśmy mieli prawidłowe zasady od razu w pierwszej edycji. Jak dopniemy kwestie produkcyjne to zaprosimy Was do udziału w tym procesie.
Jak Wy mie w tym momencie zaimponowaliście. :)

Mimo, że mam i bezgranicznie kocham swoją kopię, to i tak czuję, że wesprę Phalanx i kupię nową edycję :D.

Byłoby świetnie, gdybyście zrobili mały research i zawarli objaśnienia do trudniejszych kart / fragmentów instrukcji na podstawie licznych odpowiedzi na boardgamegeeku i zasobów ze strony https://twilightstrategy.com/. Nie wiem, na ile swobodnie będziecie mogli dodawać pewne treści do oryginalnego tekstu, ale im więcej nieścisłości i problemów zostanie rozwiązanych na początku, tym lepiej.

Rozumiem, że nowa polska edycja będzie miała nowy design kart (analogicznie do najnowszej edycji amerykańskiej :))?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: DarkSide »

A będą dorzucone karty bonusowe?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: dave8 »

I turn zero pack?
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: thigrand »

Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: yanoo »

@ozy a tak orientacyjnie, to na kiedy odkładać złotówki?
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lord Voldemort »

thigrand pisze: 10 lip 2018, 12:19 Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Kampania będzie prowadzona wyłącznie na KS.
Jak dotychczas całkiem niezle nam to wychodzi ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: RasTafari »

yanoo pisze:@ozy a tak orientacyjnie, to na kiedy odkładać złotówki?
Złotówki trzeba odkładać cały czas a i tak ich zabraknie :lol:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Arek001 »

thigrand pisze: 10 lip 2018, 12:19 Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Będzie polska wersja tej gry ?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Lord Voldemort »

Arek001 pisze: 11 lip 2018, 15:18
thigrand pisze: 10 lip 2018, 12:19 Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Będzie polska wersja tej gry ?
Oczywiście.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: thigrand »

Lord Voldemort pisze: 11 lip 2018, 06:56
thigrand pisze: 10 lip 2018, 12:19 Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Kampania będzie prowadzona wyłącznie na KS.
Jak dotychczas całkiem niezle nam to wychodzi ;)
Ja nie wątpię, że na KS wam wychodzi. Po prostu nie interesuje mnie wersja angielska. A chętnie bym wsparł poprzez CF
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: KrzysiekL »

thigrand pisze: 11 lip 2018, 23:54
Lord Voldemort pisze: 11 lip 2018, 06:56
thigrand pisze: 10 lip 2018, 12:19 Ja bym chętnie zobaczył Nanty Narkin na łączonej kampani zagramw.to i Kickstarter. Tak jak to teraz robi Solar city
Kampania będzie prowadzona wyłącznie na KS.
Jak dotychczas całkiem niezle nam to wychodzi ;)
Ja nie wątpię, że na KS wam wychodzi. Po prostu nie interesuje mnie wersja angielska. A chętnie bym wsparł poprzez CF
Przecież z tego co rozumiem będzie możliwość wsparcia PL wersji przez Kickstarter, podobnie jak przy np. UBOOT
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: brazylianwisnia »

Czy wzorem Brass nie spróbujcie wydać nowego wydania Eclipse? Mam takie przeczucie że ta gra do was pasuje ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ