Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

grabash4u pisze:
Peter128 pisze:Na szybko, jak ktoś nie oglądał transmisji:

Portal wyda 34 gry na licencji
Stała współpraca z Iello oraz CoolMiniOrNot
Heroes of Normandie podobno wydrukowane
Przedsprzedaż 51 stanu master set rusza w poniedziałek
Świat gier planszowych zmienia się w portal społecznościowy, polskie BGG
Statki, łupy... premiera 4.02.2016
Będą 3 nowe bajkogry
Cryhavoc będzie w wakacje
Na Essen Portal jedzie z grą o mechanice Robinsona, w świecie Marsa, z aplikacją i różnorodnymi trybami
Jest jeszcze jedna duża gra, która będzie ogłoszona później

Niestety nic o dodatkach :(
Zapowiedzi ambitne i bardzo mnie cieszą. Bardzo dobra wiadomość o współpracy z CMoN - odkładam złotówki...
Niesamowicie ambitne.
1. 34 gry na licencji? Patrząc jakie były problemy w 2015 gdy licencjonowanych gier było około 10. (2 * pixele, Ambasadorowie, 5 tytułow w 2 pionkach , coś jeszcze?). Jak oni wyrobia finansowo z wyłozemniem pieniedzy na tyle towaru? Czyzby jakis inwestor o którym jeszcze nie wiadomo? Coś tam I.T. mówił o zmianie formy własnosci i na stronie portalu jakies info o reorganizacji?
2. To już wpierrw bedzie z Portalu polskie FGG, niż ze SGP polski BGG. Jak dla mnie BGG jest to jest BGG i kropka - bez przymiotników. Ja nie potrzebuje POLSKIEGO BGG. Jeszcze jedno konto na które nie bede wchodzic?
3. Mars ZAMIAST dodatku z Chtlulhu? Przypominaja mi sie Odkrywcy Nowych Światów. Ale ta apka to obowiazkowo czy pomocniczo?
4. (https://www.periscope.tv/w/1lPJqgjvdgbKb) - Peryskopy i twittery. Bleee. Pionowe wideo. (patrz https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA )
Jak próbpowałem obejrzc ta konferencje, ale trzeba zainstalowac apke i konto na tweeterze/peryskopie. Gdzies trzeba postawic granice. Mówię NIE! PIONOWEMU! WIDEO!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: tomb »

Tygrys69 pisze:Nowa 51 została pozbawiona zasady "3", nawiązywania umów z kartami przeciwników i ikonek. Całość zmierza ku Osadnikom... Jak dla mnie tak sobie...
Może nawet dobrze, bo ja starych wydań się nie pozbywam, więc będę miał 2 trochę różne tytuły. Zasada 3 slotów to podstawowa trudność tej gry, może sztuczna, ale jaka skuteczna.

Zapowiedzi całkiem interesujące. 3 duże pudła w klimatach s-f/post-apo cieszą. A jeszcze na pewno będą dodatki. Wypas.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Rafal_Kruczek pisze:Niesamowicie ambitne.
1. 34 gry na licencji?
Nie, chodzi o 34 produkty wydane pod szyldem Portalu/2 Pionków w tym roku (a więc licencje + autorskie). Jako produkt liczy się też dodatek np. armia NH.
Rafal_Kruczek pisze:2. To już wpierrw bedzie z Portalu polskie FGG, niż ze SGP polski BGG. Jak dla mnie BGG jest to jest BGG i kropka - bez przymiotników. Ja nie potrzebuje POLSKIEGO BGG. Jeszcze jedno konto na które nie bede wchodzic?
Mam podobne zdanie - może by to miało sens, gdyby to forum zintegrowało się ze ŚGP. ;)


Na Peryskopie pojawiła się prelekcja nagrana po angielsku, tym razem w poziomie. Wynotowałem, co ma się ukazać w 2016 nakładem Portalu/2 Pionków (kolejność przypadkowa):

Statki, łupy, kościotrupy
Bajkogra: Pasikonik i Mrówka
Bajkogra: Czerwony Kapturek
Bajkogra: Zaczarowany flet
Niet!
Na sprzedaż (For Sale)
Wielka księga szaleństwa (Big Book of Madness)
Dead Drop
Hand Made Wonders
Blood Rage
Zombicide: Czarna śmierć (Black Plague)
The Others: 7 Sins
Pięćdziesiąty pierwszy stan: Master Set
Cry Havoc
Pierwsi Marsjanie (First Martians)
Heroes of Normandie
dodatek do Osadników: Trzy jest magiczną liczbą
dodatek do Osadników: nowa frakcja
dodatek do Dziedzictwa: Pięć rodzin
dodatek do Strongholda
armia NH: Death Breath
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 15:15 przez vojtas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Tyle gier. To ja idę szukać drugiego etatu ( albo najlepiej dwóch od razu :D)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: krecilapka »

Wiem jedno: w tym roku na mojej półce zawitają ( mam nadzieję :twisted: ) naprawdę drogie tytuły.
Prawie popłakałem się ze szczęścia widząc ofertę Portala. Mój portfel też płacze razem ze mną, ale nie ze szczęścia ;).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: BartP »

O, a ja chyba mogę sobie odpuścić Portal w tym roku, nic eurowego (poza 51. Stanem, którego fanem nie jestem, bo akurat ma za mało interakcji). A 7 Sins nabyłem na KS.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Portal Games w roku 2016?

Post autor: Rafal_Kruczek »

vojtas pisze: Mam podobne zdanie - może by to miało sens, gdyby to forum zintegrowało się ze ŚGP. ;)
Ale I.T. "wypial sie" na forum, bo sie przestaszyl "hejtu".
No jak bedzie robic spolecznosc na wlasnych warunkach, to wszstko bedzie "pieknie i pozytywnie".
Ale to utopia.
No ale jak na razie nie widze powodu zeby zmieniac przywyczajenia. Na polskie strony z newsami planszowkowymi nie wchodze z braku czasu i ich slabej aktualnosci... :)
W bazie na BGG mam kolekcje, zapisywanie rozgrywek, comantarze, pogrup[owanie dyskusji co do danej gry itp. itd. Jak takie spoleczne SGK tej bazy gier nie bedzie mialo to nie bedzie atrakcyjne.
A na tym forum dyskusje o grach sa pogrupowane w watki roznej dlugosci niektore dluzsze niz Moda na Sukces i nie jest to dobry wzor do nasladowania.
A jak ma to byc takia trupiarnia jak forum Galakty, Lacerty z jednym postem na miesiac to szkoda czasu i atlasu.
No starczy tego Off-topu.
Wiec na temat tematu. Czy bedzie oddzelny watek dla tych ponad 34 pozycji, czy bedzie zmiana tytulu na "Portal Games w roku 2016"?
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rockas »

Zombicide, 7 Sins... Teraz już nie żałuję, że nie kupuję od razu angielskich edycji :D
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Peter128 »

Społeczności przy ŚGP nie widzę, ale aktualności im odmówić nie można
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

tomb pisze:Zasada 3 slotów to podstawowa trudność tej gry, może sztuczna, ale jaka skuteczna.
Zasada ta też była jakąś metodą balansu i powsztymania silników. Ponieważ w 51 stanie zdolności dobierania kart były rzadkie i były 3 gniazda wyniki były dość bliskie sobie (jesli ktos niedobral stert UG liderow...)i gra zazwyczaj była dość ciasna. W Winter pojawily sie zdolnosci dajace 5pz naraz wlasciweie negujace zasde 3 gniazd.
W ONI to już było zupełne postawienie na "fun" z rozgrywki i balans był drugorzędny- ogromna wariancja wyników ,komu podeszły odpowiednie karty w odpowiedniej kolejności wygrywał.
Nowy 51 może będzie gdzieś pośrodku- na razie nadzieję daje to że na filmiku nie było liderów.
Ja pewnie zrobię sobie ze swojej kolejcj jakaa samorobke patcha- drugi raz kupować nie zamierzam. Ale muszę przyznać że rysunki na pół karty są lepsze niż widok przez okrągłe okienko ze staj wersji.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TOMI »

Czy coś wiadomo o dacie wydania Blood Rage-a ?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Nie mówili nic na ten temat

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Relo »

TOMI pisze:Czy coś wiadomo o dacie wydania Blood Rage-a ?
Na BGG wersja portugalska ma ukazać się w marcu 2016. Jeśli się nic nie przesunie (a druk zapewne jest międzynarodowy), to jest szansa że, polskie wydanie również może się ukazać w zbliżonym okresie.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 11:28 przez Relo, łącznie zmieniany 1 raz.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Peter128 »

Wszystko fajnie, tylko boli brak dużego dodatku do Robinsona
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Peter128 pisze:Wszystko fajnie, tylko boli brak dużego dodatku do Robinsona
Oj tam, lepiej że wymyślają nowe gry.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: toblakai »

Z tego co pamiętam to Trzewik wspominał - nie na Portalkonie, tylko w swoich vlogach/podcastach - że dodatek do Robinsona jak już to się ukaże w 2017. Raczej zdaje sobie sprawę z faktu, że parcie na ten dodatek jest ogromne więc prędzej czy później się on ukaże :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Czyli nic konkretnego o HoN nie wiadomo. Ale Cry Havoc wgląda obiecująca. Cieszy też, że kolejne wydawnictwo postanowiło "skręcić" w ameri. :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Kisun »

Jak to nie wiadomo? Wiadomo. Trzewiczek mówił że już jest wydrukowana i płynie (czy jedzie) do nich.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Ale kiedy premiera to nie wiadomo. Odnośnie HoN było już tyle obietnic, że dopóki nie odbiorę swojego egzemplarza to w żadną nie uwierzę.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Niech opublikują instrukcję - wystarczy :))))
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TOMI »

Dziwi mnie strasznie podejście wydawcy do swoich premier. Podano z wielkim hukiem listę planowanych gier ale ....... nic nie słychać o przybliżonych chociaż datach wydania poszczególnych tytułów. Gra planszowa to nie samochód złożony z kilku tysięcy elementów produkowanych w różnych częściach świata. Wypadałoby chociaż podać kwartał roku. Słowo "planowane premiery" już daje wątpliwość wydania danego tytułu. Podawanie natomiast stwierdzeń "już do nas jedzie" czy "już się drukuje" jest SŁABE
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rastula »

Ale to raczej uwaga do branży całej... podają daty z kosmosu które potem i tak o kant rzyci...

Więc polityka portalu jak dla mnie spoko... jak gra będzie na statku to można strzelać co do dat.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: kudlacz135 »

Czy ja wiem, jeżeli u nas gra powstaje, umowa jest podpisywana w Stanach, druk ma miejsce w Chinach, a do tego gdy "jesteśmy" organizatorami druku międzynarodowego to różnica przy porównaniu do samochodów nie jest tak kolosalna. Też, chciałbym wiedzieć mniej więcej kiedy co jest planowane, a na pewno chciałbym znać coś więcej niż "soon ™", ale myślę że nie ma co wieszać psów :)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TOMI »

Przypominają mi się czasy gdy podawano daty w postaci "statek z bananami już wpływa do portu". Myślę że wypadałoby podawać chociaż przybliżony termin. Równie dobrze 80% tych gier można wydać w grudniu i przyjąć jakim jesteśmy super wydawnictwem [WINKING FACE] dla mnie to slabe
Zablokowany