Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Markus »

yosz pisze:Zapraszamy do galerii zdjęć z Portalkonu gdzie możecie zobaczyć nowe gry w akcji, a także prezentację Trzewika o planach na rok 2015.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 364&type=1
Nic nie widzę :-(

Może dlatego że nie mam fb? :-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: yosz »

Nie musisz mieć konta na FB żeby obejrzeć album ze zdjęciami - sprawdzałem na komputerze gdzie nie jestem zalogowany i mi działa :( ktoś ma jeszcze taki problem?

Może zamiast klikać spróbuj przekleić ten adres

Kod: Zaznacz cały

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918989804802567.1073741832.583135201721364 
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Ryu »

Nie mam FB i wszystko działa :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

pan_satyros pisze:
prz22 pisze:Jakieś pierwsze przecieki z prezentacji na Portalkonie;)?
"Beda mistrzostwa polski w neuroshimie hex.
Mamy Uranopolis. Pudelka juz do nabycia u nas.
Wraca avalon i resistance. Planujemy dodatki. No i drugie piksele.
Ambasadorowie na wspieram.to
Drugi dodatek do Osadnikow lezy na biurkach w firmie.
Bomb squad, jeszcze lepszy od hanabi tez bedzie
Z malych gier będzie Ninja taisen swietna gra o ninja z kilkoma kartami i 3 kostkami
Rusza nowa linia 2 pionki dla dzieci.Zaczynamy z wesola farma.
Crazy time. Taki jungle speed tylko bez wybijania zebow, ale z wyrywaniem lap
Na kolejnym portalkonie Nowa frakcja do osadnikow, Stronghold 2ed
PS kolejny portalkon 06.06
"
To wygląda na serię rozczrowań.
Tak naprawdę liczyłem głównie na dodatek do Pośród gwiazd. Nie wiem jakie jest uzasadnienie do robienia tego crowdfundigiem, ale to że nie wydają tego bezwarunkowo źle świadczy o szansach na wydanie wiekszej ilosci dodatków...
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: aspo »

Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: grabash4u »

Rafal_Kruczek pisze: To wygląda na serię rozczrowań.
Tak naprawdę liczyłem głównie na dodatek do Pośród gwiazd. Nie wiem jakie jest uzasadnienie do robienia tego crowdfundigiem, ale to że nie wydają tego bezwarunkowo źle świadczy o szansach na wydanie wiekszej ilosci dodatków...
Też odniosłem takie wrażenie. Z całej rozpiski najbardziej czekam na dodatek do "Pośród Gwiazd" - a ten będzie wydany jeżeli uda się kampania na wspieram.to. Pakiet imperialny też pewnie kupię ale reszta tytułów nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Halmaris »

Ja też zdecydowanie najbardziej byłem zainteresowany dodatkiem do Pośród Gwiazd. W tej sytuacji warto może rozważyć aktualną kampanię na KS.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Rafal_Kruczek pisze:Tak naprawdę liczyłem głównie na dodatek do Pośród gwiazd. Nie wiem jakie jest uzasadnienie do robienia tego crowdfundigiem,
Niewystarczająca dotychczasowa sprzedaż PG. Gdyby było dobrze, to w ogólnie nie byłoby tematu.
Rafal_Kruczek pisze:ale to że nie wydają tego bezwarunkowo źle świadczy o szansach na wydanie wiekszej ilosci dodatków...
Ano. Oby zbiórka zakończyła się sukcesem.

Co do planu - wszystko, na co liczyłem (O:NI), pojawiło się w rozpisce, więc jestem ukontentowany. :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

A ja wciąż nie wiem co z HoN, pojawili się na jesiennych rozpiskach, później zniknęli i pokrył ich martwy śnieg... Gra zniknęła z planów na amen?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Maxxx76 pisze:A ja wciąż nie wiem co z HoN, pojawili się na jesiennych rozpiskach, później zniknęli i pokrył ich martwy śnieg... Gra zniknęła z planów na amen?
Nie zniknęła. Kolejny Portalkon odbędzie się 6 czerwca. Ten dzień to pewna rocznica. :D

EDIT: Nie mam pojęcia, co się dzieje z HoN. Niemniej ta gra o piratach w drugim półroczu brzmi bardzo interesująco. Nie obraziłbym się, gdyby to była Libertalia, ale Trzewik kiedyś w podcaście ocenił ją jako crap. :evil: Może więc piracka planszówka rodem z Portalu? Wydaje mi się to mało prawdopodobne z uwagi na liczbę otwartych projektów, ale kto wie... W tym samym podcaście Szef się odgrażał, że kiedyś zaprojektuje grę o piratach. Wiadomo też, że Portal pracuje nad Dawn Sector, grą autorstwa Granta Rodieka, byłego producenta Simsów w Electronic Arts. :O

Portal w roku 2016:
  • Zew Necronomiconu (dodatek do Robinsona)
  • Game Dev Madness (przetematowione Prêt-à-porter)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 15:32 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Maxxx76 »

Czyli mają mega opóźnienie, bo gra miała się pojawić w grudniu 2014 r.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Szczerze jestem troche rozczarowany. Nowe Pixele ok, na pewno kupię, dodatek do osadników też spoko ale najbardziej liczyłem na jakieś informacje o HoN. I co ja teraz mam zrobić z pieniędzmi.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

Maxxx76 pisze:Czyli mają mega opóźnienie, bo gra miała się pojawić w grudniu 2014 r.
Tak samo jak dodruk/nowa edycja Resistance.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Epyon »

Mi tam wystarczy reedycja The Resistance w porządnym wydaniu i dodatki, które jakiś czas temu pojawiły się poprzez Kickstartera. Pakiety imperialne do Osadników też na pewno kupię, pozostałe zapowiedzi jakoś mnie nie ruszają, ale taki już urok pierwszej połowy roku, w czerwcu pewnie pojawią się jeszcze jakieś niespodzianki.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Dexterus »

karawanken pisze:Szczerze jestem troche rozczarowany. Nowe Pixele ok, na pewno kupię, dodatek do osadników też spoko ale najbardziej liczyłem na jakieś informacje o HoN. I co ja teraz mam zrobić z pieniędzmi.
Możesz przekazać w formie darowizny innym, którzy na pewno znajdą dla nich zastosowanie :D

----------------

Z ciekawości: czy ktoś miał w swych łapkach Uranopolis? Jestem nader ciekaw, czy udało im się wcisnąć coś nowego do dość już sporego światka N:Hexa :)

Szkoda za to że tak skąpe są informacje o Osadnikach, miałem nadzieję na jakiś hint w sprawie nowej frakcji.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: prz22 »

Obstawiam, że prototyp Dawn Sector.
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Pixa »

Dexterus pisze: Z ciekawości: czy ktoś miał w swych łapkach Uranopolis? Jestem nader ciekaw, czy udało im się wcisnąć coś nowego do dość już sporego światka N:Hexa :)
To armia fanowska, zapewne przeszla pewne zmiany, ale mysle, ze 90% zostalo nietkniete i mozna ja bez trudnu znalezc w necie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: TTR_1983 »

Nic mi nie urwało jak zobaczyłem te zapowiedzi.
Nie wiem czy to dobry ruch ze strony Portalu żeby wydawać gry dla dzieci, rynek zalany jest takowymi...no ale zobaczymy.
Co do Ambasadorów i wspieram.to to myślę, że słuszne posunięcie. Gry tematycznie nawiązujące do takiego tematu jak Pośród gwiazd zawsze będą się słabiej sprzedawać niż tematyka Osadników, czy Robinsona. Ciekawy jestem jaki będzie próg na wspieram.to.
Były w ogóle podawane jakieś daty wydania zapowiedzianych gier?
Sytuacja z HON nie wygląda dobrze :(
Ta gra o piratach to ma być rozumiem polska gra wymyślona przez ekipę Portalu?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: rattkin »

Portal Games to takie wydawnictwo które wypozycjonowalo sie na "gry dla graczy", geek stuff ale od dwóch lat widać, ze zmienili kurs wyraźnie i idą w masowość i przystępnosc. Juz to co zrobili z Among the Stars wskazywało na to, ze chcą gry wydawać w "zmienionym i ugrzecznionym" klimacie. Miałem wtedy nosa żeby polskie pudełko sprzedać i kupić wszystkie dodatki od Greków.Lubie to wydawnictwo i życzę im sukcesów, ale oni juz nie wydadzą żadnej gry dla mnie.A i co bardziej zapaleni gracze musza sie chyba powoli liczyć z tym, ze od Portalu raz od wielkiego dzwonu skapnie coś dla nich, a reszta to bedą takie średniaki bylejaki, bo to dobrze schodzi, gdy jest ładnie opakowane. Szkoda szkoda.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Parę wyjaśnień na szybko - szerzej i nieco bardziej obrazowo w najbliższych dniach roboczych :):

1. Tema HoN był poruszany na prezentacji - obecnie mamy deklarację od Francuzów o wydaniu wersji PL przed tegorocznymi wakacjami.
2. Obsuw z dodrukami do Resistance i Avalon miał jedną przyczynę - by dograć szczegóły Ignacv musiał się spotkać osobiście z amerykańskim wydawcą. Okazji nie było zbyt wiele - udało się na BGG.Con.
3. Dokładnych dat przy tytułach nie podaliśmy - będziemy sukcesywnie informować co miesiąc o tym, co wchodzi do druku.
4. "Armię fanowską" Uranopolis od poniedziałku wysyłamy do sklepów - a pro pos prac przy nim - Michał nie spotkał jeszcze projektu, który w 90% był do przyjęcia :).
5. Gra o piratach - możemy jedynie zdradzić, że to nie jest Libertalia.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Peter128 »

To ja z opinii po zagraniu :)

Bomb Squad czyli Hanabi na sterydach - zapowiada się bardzo dobrze, w końcu do Hanabi ktoś dodał klimat, więcej możliwości, o wiele, wiele większą regrywalność, czas, napięcie, super! Wada ta sama co Hanabi czyli nie ma antidotum na brak dyscypliny u graczy.

Crazy time - dla mnie świetna imprezówka na bazie jungle speed, prościutkie zasady, kupa śmiechu. Bardzo dobra imprezówka.

Ninja coś tam - gra "do pociągu" na 2 osoby. Tylko raz zagrałem, trzeba by więcej. Wydaje się, że strategia jest tam, ale jakoś nie porwała za pierwszym razem. Generalnie małe gierki zawsze na propsie :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Furan »

karawanken pisze: I co ja teraz mam zrobić z pieniędzmi.
Przyjmę w każdej ilości.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: karawanken »

Chodziło mi bardziej o to, że nie wiem jaką grę kupić sobie z rozpaczy ;) wiecie tak jak z jedzeniem na pocieszenie. Rozważam nawet zdradę planszówek na rzecz gry na xboxa.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Tycjan »

http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... cji-audio/

Zapraszam do mojej obszernej relacji z V Portalkonu :)
Spoiler:

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: syfon »

Premiera Neuroshima Hex: Uranopolis. - Ok. Ci co grają się z pewnością cieszą po obsuwkach.
Dodruki: The Resistance i Avalon. - meh
Zombiaki 2 "Atak na Moskwę" 2.0 - wydanie w formie Zombiaków jubileuszowych, - 2xmeh
Waleczne Piksele 2. - I fajnie i kupię i nie krępujcie się tłumaczyć trójki
Pośród Gwiazd: Ambasadorzy - Wspieram.to (kwiecień 2015 r.). - Najważniejsze i najbardziej niepokojące, mam nadzieję że się sprawimy i ufundujemy. Kwadratowe koszulki czekają w szufladzie od pół roku.
Osadnicy : Narodziny Imperium - drugi pakiet imperialny. - B.dobrze
Bomb Squad - "Hanabi z klimatem". - Zupełnie nie czuję klimatu i oprawy graficznej. Wręcz mnie odrzuca ale jak gameplay okaże się miodny to pomyślimy.
Ninja Taisen - pierwsza gra z linii "mini gry". - Łotewa. Poproszę Sushi Go i Red7 w tej liniii. Ninja Taisen obadamy jak wyjdzie.
Nowa linia wydawnicza 2 Pionki - pierwsze gry Wesoła Farma (wakacje 2015), Crazy Time. Nie jestem targetem ale życzę sukcesów w przysposabianiu młodego pokolenia
"gra o piratach". A więc nie Libertalia. Szkoda. Strzelę sobie - Rum&Bones lub Black Fleet.

Ogólnie też odczuwam lekkie rozczarowanie. Miałem nadzieję na jakąś petardę, petardy brak a jedyny fajerwerk może nie wystrzelić jak się nie ukula na wspieram.to. Nie do końca rozumiem wyboru akurat Bomb Squadu i i Ninja Taisen, zwłaszcza ten pierwszy pachnie trochę eksperymentem wydawniczym pokroju Unity. Kibicuję jednak na 100 pro, tak wydawcy jak nam cobyśmy się skutecznie zrzucili na Ambasadorów.
Zablokowany