Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
jax
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times
Been thanked: 32 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: jax » 23 sty 2016, 15:15

vojtas pisze: Trzewik wspominał coś o kolejnej grze Erica Langa, a więc prawdopodobnie The Others: 7 Sins.
Ten tytuł został wymieniony wprost jako do wydania.

Z innych tematów:
- trzewik obiecał równoległe premiery polskie i angielskie (51. Master Set ma być pierwszym tytułem w tym trybie). Trzewik stwierdził, że opóźnianie polskich premier w zeszłym roku mocno się fanom nie podobało. Całe szczęście, że jeszcze tacy fani byli a nie tylko 'usprawiedliwiacze', przyjmujący 'ze zrozumieniem' że 'rynek angielski jest ważniejszy od polskiego'. Gdyby nie ci pierwsi, to wciąż mielibyśmy w plecy z premierami. A tak, trzewik jakoś 'ważność' tego czy owego rynku przełknął i teraz obiecał to co obiecał. Dało się? Dało. Trzeba tylko chcieć.

- Robinson na Marsie (tytuł First Martians) zapowiada się świetnie. Tylko lekko niepokojące są nawiązania trzewika do Pandemic Legacy. Tzn. jeśli ma to polegać, że rozgrywka potoczy się zawsze indywidualnym, 'rpg-owym' torem, to ok. Ale żadnej jednorazowości (czy niszczenia) gry nie chcę widzieć. Choć nie sądzę żeby Portal poszedł w jednorazowość. Jak dotąd zawsze szli dokładnie odwrotnie - w ogromne replaybility.
Ciekawostką jest aplikacja, która zależnie jaki tryb gry wybierzemy (eksploracja, zagrożenie etc) będzie losować odpowiednie eventy (a może i określać inne warunki gry). Jak dla mnie spoko.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw

Awatar użytkownika
vojtas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 49 times

Post autor: vojtas » 23 sty 2016, 15:31

jax pisze:
vojtas pisze: Trzewik wspominał coś o kolejnej grze Erica Langa, a więc prawdopodobnie The Others: 7 Sins.
Ten tytuł został wymieniony wprost jako do wydania.
O widzisz. Oglądałem wideło na Peryskopie, ale T mówił tak szybko i niewyraźnie, że nawet nie zarejestrowałem tytułu. Tego i kilku innych.

Banan2
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Banan2 » 23 sty 2016, 15:37

Peter128 pisze: Heroes of Normandie podobno wydrukowane
Fajnie, ale kiedy w sprzedaży?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tygrys69
Użytkownik wspierający

Post autor: Tygrys69 » 23 sty 2016, 15:39

Nowa 51 została pozbawiona zasady "3", nawiązywania umów z kartami przeciwników i ikonek. Całość zmierza ku Osadnikom... Jak dla mnie tak sobie...
Focus!

Awatar użytkownika
Wassago
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Wassago » 23 sty 2016, 16:01

Banan2 pisze:Jeśli współpraca z CMON będzie na zasadzie wydania Mare Nostrum, czyli polskie wydanie pełnej wersji z KS to chętni na pewno będą. Jeśli natomiast będą to gołe wersje za równowartość 100$ to średno to widzę. Tak Black Monk wydawał Zombicide. Z1 i Z2 wydali a potem odpuścili.
W kaźdym razie ja trzymam kciuki.
Pozdrawiam
Na pewno (dobra, na 99,999%) nie będzie wydania na zasadzie jak Mare Nostrum, za mały nakład dla CMON. Nawet Niemcy tak nie maja, więc my tym bardziej :(

Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times

Post autor: Rafal_Kruczek » 23 sty 2016, 16:31

grabash4u pisze:
Peter128 pisze:Na szybko, jak ktoś nie oglądał transmisji:

Portal wyda 34 gry na licencji
Stała współpraca z Iello oraz CoolMiniOrNot
Heroes of Normandie podobno wydrukowane
Przedsprzedaż 51 stanu master set rusza w poniedziałek
Świat gier planszowych zmienia się w portal społecznościowy, polskie BGG
Statki, łupy... premiera 4.02.2016
Będą 3 nowe bajkogry
Cryhavoc będzie w wakacje
Na Essen Portal jedzie z grą o mechanice Robinsona, w świecie Marsa, z aplikacją i różnorodnymi trybami
Jest jeszcze jedna duża gra, która będzie ogłoszona później

Niestety nic o dodatkach :(
Zapowiedzi ambitne i bardzo mnie cieszą. Bardzo dobra wiadomość o współpracy z CMoN - odkładam złotówki...
Niesamowicie ambitne.
1. 34 gry na licencji? Patrząc jakie były problemy w 2015 gdy licencjonowanych gier było około 10. (2 * pixele, Ambasadorowie, 5 tytułow w 2 pionkach , coś jeszcze?). Jak oni wyrobia finansowo z wyłozemniem pieniedzy na tyle towaru? Czyzby jakis inwestor o którym jeszcze nie wiadomo? Coś tam I.T. mówił o zmianie formy własnosci i na stronie portalu jakies info o reorganizacji?
2. To już wpierrw bedzie z Portalu polskie FGG, niż ze SGP polski BGG. Jak dla mnie BGG jest to jest BGG i kropka - bez przymiotników. Ja nie potrzebuje POLSKIEGO BGG. Jeszcze jedno konto na które nie bede wchodzic?
3. Mars ZAMIAST dodatku z Chtlulhu? Przypominaja mi sie Odkrywcy Nowych Światów. Ale ta apka to obowiazkowo czy pomocniczo?
4. (https://www.periscope.tv/w/1lPJqgjvdgbKb) - Peryskopy i twittery. Bleee. Pionowe wideo. (patrz https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA )
Jak próbpowałem obejrzc ta konferencje, ale trzeba zainstalowac apke i konto na tweeterze/peryskopie. Gdzies trzeba postawic granice. Mówię NIE! PIONOWEMU! WIDEO!

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: tomb » 23 sty 2016, 18:11

Tygrys69 pisze:Nowa 51 została pozbawiona zasady "3", nawiązywania umów z kartami przeciwników i ikonek. Całość zmierza ku Osadnikom... Jak dla mnie tak sobie...
Może nawet dobrze, bo ja starych wydań się nie pozbywam, więc będę miał 2 trochę różne tytuły. Zasada 3 slotów to podstawowa trudność tej gry, może sztuczna, ale jaka skuteczna.

Zapowiedzi całkiem interesujące. 3 duże pudła w klimatach s-f/post-apo cieszą. A jeszcze na pewno będą dodatki. Wypas.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

Awatar użytkownika
vojtas
Użytkownik wspierający
Has thanked: 6 times
Been thanked: 49 times

Post autor: vojtas » 23 sty 2016, 18:15

Rafal_Kruczek pisze:Niesamowicie ambitne.
1. 34 gry na licencji?
Nie, chodzi o 34 produkty wydane pod szyldem Portalu/2 Pionków w tym roku (a więc licencje + autorskie). Jako produkt liczy się też dodatek np. armia NH.
Rafal_Kruczek pisze:2. To już wpierrw bedzie z Portalu polskie FGG, niż ze SGP polski BGG. Jak dla mnie BGG jest to jest BGG i kropka - bez przymiotników. Ja nie potrzebuje POLSKIEGO BGG. Jeszcze jedno konto na które nie bede wchodzic?
Mam podobne zdanie - może by to miało sens, gdyby to forum zintegrowało się ze ŚGP. ;)

Na Peryskopie pojawiła się prelekcja nagrana po angielsku, tym razem w poziomie. Wynotowałem, co ma się ukazać w 2016 nakładem Portalu/2 Pionków (kolejność przypadkowa):

Statki, łupy, kościotrupy
Bajkogra: Pasikonik i Mrówka
Bajkogra: Czerwony Kapturek
Bajkogra: Zaczarowany flet
Niet!
Na sprzedaż (For Sale)
Wielka księga szaleństwa (Big Book of Madness)
Dead Drop
Hand Made Wonders
Blood Rage
Zombicide: Czarna śmierć (Black Plague)
The Others: 7 Sins
Pięćdziesiąty pierwszy stan: Master Set
Cry Havoc
Pierwsi Marsjanie (First Martians)
Heroes of Normandie
dodatek do Osadników: Trzy jest magiczną liczbą
dodatek do Osadników: nowa frakcja
dodatek do Dziedzictwa: Pięć rodzin
dodatek do Strongholda
armia NH: Death Breath
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 15:15 przez vojtas, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
karawanken
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Post autor: karawanken » 23 sty 2016, 18:24

Tyle gier. To ja idę szukać drugiego etatu ( albo najlepiej dwóch od razu :D)

Awatar użytkownika
krecilapka
Użytkownik wspierający

Post autor: krecilapka » 23 sty 2016, 18:28

Wiem jedno: w tym roku na mojej półce zawitają ( mam nadzieję :twisted: ) naprawdę drogie tytuły.
Prawie popłakałem się ze szczęścia widząc ofertę Portala. Mój portfel też płacze razem ze mną, ale nie ze szczęścia ;).

Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Has thanked: 43 times
Been thanked: 62 times

Post autor: BartP » 23 sty 2016, 18:41

O, a ja chyba mogę sobie odpuścić Portal w tym roku, nic eurowego (poza 51. Stanem, którego fanem nie jestem, bo akurat ma za mało interakcji). A 7 Sins nabyłem na KS.
Sprzedam Dilluvia Project, Habitats, Dokmus, Amun-Re: The Card Game, Exit x2: The Mysterious Musem i The Sinister Mansion, duck! duck! Go!
Kupię Lowlands, Verona Twist, Saint Petersburg 2. edycja, Kerala i inne

Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Użytkownik wspierający

Portal Games w roku 2016?

Post autor: Rafal_Kruczek » 23 sty 2016, 18:49

vojtas pisze: Mam podobne zdanie - może by to miało sens, gdyby to forum zintegrowało się ze ŚGP. ;)
Ale I.T. "wypial sie" na forum, bo sie przestaszyl "hejtu".
No jak bedzie robic spolecznosc na wlasnych warunkach, to wszstko bedzie "pieknie i pozytywnie".
Ale to utopia.
No ale jak na razie nie widze powodu zeby zmieniac przywyczajenia. Na polskie strony z newsami planszowkowymi nie wchodze z braku czasu i ich slabej aktualnosci... :)
W bazie na BGG mam kolekcje, zapisywanie rozgrywek, comantarze, pogrup[owanie dyskusji co do danej gry itp. itd. Jak takie spoleczne SGK tej bazy gier nie bedzie mialo to nie bedzie atrakcyjne.
A na tym forum dyskusje o grach sa pogrupowane w watki roznej dlugosci niektore dluzsze niz Moda na Sukces i nie jest to dobry wzor do nasladowania.
A jak ma to byc takia trupiarnia jak forum Galakty, Lacerty z jednym postem na miesiac to szkoda czasu i atlasu.
No starczy tego Off-topu.
Wiec na temat tematu. Czy bedzie oddzelny watek dla tych ponad 34 pozycji, czy bedzie zmiana tytulu na "Portal Games w roku 2016"?

Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik wspierający

Post autor: Rockas » 23 sty 2016, 19:15

Zombicide, 7 Sins... Teraz już nie żałuję, że nie kupuję od razu angielskich edycji :D
Tutaj piszę o grach:
ZnadPlanszy http://adamsowinski.znadplanszy.pl/

Peter128
Użytkownik wspierający

Post autor: Peter128 » 23 sty 2016, 19:25

Społeczności przy ŚGP nie widzę, ale aktualności im odmówić nie można

Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Użytkownik wspierający

Post autor: Rafal_Kruczek » 23 sty 2016, 21:27

tomb pisze:Zasada 3 slotów to podstawowa trudność tej gry, może sztuczna, ale jaka skuteczna.
Zasada ta też była jakąś metodą balansu i powsztymania silników. Ponieważ w 51 stanie zdolności dobierania kart były rzadkie i były 3 gniazda wyniki były dość bliskie sobie (jesli ktos niedobral stert UG liderow...)i gra zazwyczaj była dość ciasna. W Winter pojawily sie zdolnosci dajace 5pz naraz wlasciweie negujace zasde 3 gniazd.
W ONI to już było zupełne postawienie na "fun" z rozgrywki i balans był drugorzędny- ogromna wariancja wyników ,komu podeszły odpowiednie karty w odpowiedniej kolejności wygrywał.
Nowy 51 może będzie gdzieś pośrodku- na razie nadzieję daje to że na filmiku nie było liderów.
Ja pewnie zrobię sobie ze swojej kolejcj jakaa samorobke patcha- drugi raz kupować nie zamierzam. Ale muszę przyznać że rysunki na pół karty są lepsze niż widok przez okrągłe okienko ze staj wersji.

Awatar użytkownika
TOMI
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: TOMI » 23 sty 2016, 21:52

Czy coś wiadomo o dacie wydania Blood Rage-a ?

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 23 sty 2016, 22:17

Nie mówili nic na ten temat

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Relo
Użytkownik wspierający

Post autor: Relo » 24 sty 2016, 07:18

TOMI pisze:Czy coś wiadomo o dacie wydania Blood Rage-a ?
Na BGG wersja portugalska ma ukazać się w marcu 2016. Jeśli się nic nie przesunie (a druk zapewne jest międzynarodowy), to jest szansa że, polskie wydanie również może się ukazać w zbliżonym okresie.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 11:28 przez Relo, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter128
Użytkownik wspierający

Post autor: Peter128 » 24 sty 2016, 10:52

Wszystko fajnie, tylko boli brak dużego dodatku do Robinsona

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: TTR_1983 » 24 sty 2016, 11:03

Peter128 pisze:Wszystko fajnie, tylko boli brak dużego dodatku do Robinsona
Oj tam, lepiej że wymyślają nowe gry.

toblakai
Użytkownik wspierający
Been thanked: 22 times

Post autor: toblakai » 24 sty 2016, 11:38

Z tego co pamiętam to Trzewik wspominał - nie na Portalkonie, tylko w swoich vlogach/podcastach - że dodatek do Robinsona jak już to się ukaże w 2017. Raczej zdaje sobie sprawę z faktu, że parcie na ten dodatek jest ogromne więc prędzej czy później się on ukaże :)

Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Kontakt:

Post autor: Veridiana » 24 sty 2016, 11:42

Awatar użytkownika
karawanken
Użytkownik wspierający

Post autor: karawanken » 24 sty 2016, 13:19

Czyli nic konkretnego o HoN nie wiadomo. Ale Cry Havoc wgląda obiecująca. Cieszy też, że kolejne wydawnictwo postanowiło "skręcić" w ameri. :D

Kisun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Post autor: Kisun » 24 sty 2016, 13:31

Jak to nie wiadomo? Wiadomo. Trzewiczek mówił że już jest wydrukowana i płynie (czy jedzie) do nich.
"Errare humanum est"

Awatar użytkownika
karawanken
Użytkownik wspierający

Post autor: karawanken » 24 sty 2016, 13:37

Ale kiedy premiera to nie wiadomo. Odnośnie HoN było już tyle obietnic, że dopóki nie odbiorę swojego egzemplarza to w żadną nie uwierzę.

Zablokowany