Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Munchhausen pisze: 22 sie 2018, 09:18
KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 07:53 To ja to tylko tu tak zostawię
Tak też przypuszczałem, że to po prostu krętacze... O której grze mowa?
Dodatki do Najeźdźców z Północy.
Czyli "teoria spiskowa" (wprawdzie lekko zmodyfikowana) w gruncie rzeczy mówi prawdę.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Munchhausen pisze: 22 sie 2018, 09:18
KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 07:53 To ja to tylko tu tak zostawię
Tak też przypuszczałem, że to po prostu krętacze... O której grze mowa?
O dodatkach do Najeźdźców.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Fiacik »

Pieniążki napompowały Solara i brzuszki :)
utsyzyf
Posty: 57
Rejestracja: 09 lut 2018, 22:54

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: utsyzyf »

Na szczęście jestem tylko obserwatorem tego co się dzieję.
Ale z punktu prawnego to spokojnie można sprawę zgłosić na policję i w dalszej kolejności do sądu z powódek wyłudzenia pieniędzy, wprowadzania klientów w błąd, zatajenie i matactwo. Na szczęście konsumenci są w naszym kraju chronieni dość dobrze, także z wyrokiem nie powinno być jakiś problemów.
Plus wrzucić sprawę do tv, teraz sezon ogórkowy więc chętnie jakiś materiał zrobią i pozamiatane.
Jeśli będziecie chcieli to możecie spokojnie z tej sprawy zaorać całe to pseudo wydawnictwo.
W-wa Ursynów
aleplanszowki.pl - 2% ; grybezpradu.pl - 5%; am76.pl - 7% ; planszostrefa.pl - 5% ;mepel.pl - 3%; 3trolle.pl - 5%
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hutriel »

A ja jako średnio zainteresowany tematem zapytam komu została udzielona taka odpowiedź? Ja rozumiem, że kontrahent może wkurzyć, ale wypuszczanie takich informacji?😉
Ale mimo wszystko... Wow.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: PawelWAW »

Spoiler:
Proponuję podrzucić to na grupę gryplanszowe na fb, tam dużo osób czeka na jakieś wieści o swoich grach, a nie każdy ma konto na forum.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

PawelWAW pisze: 22 sie 2018, 09:45
Spoiler:
Proponuję podrzucić to na grupę gryplanszowe na fb, tam dużo osób czeka na jakieś wieści o swoich grach, a nie każdy ma konto na forum.
Ja raczej się tam nie udzielam, ale śmiało może ktoś wrzucić.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 10:02
PawelWAW pisze: 22 sie 2018, 09:45
Spoiler:
Proponuję podrzucić to na grupę gryplanszowe na fb, tam dużo osób czeka na jakieś wieści o swoich grach, a nie każdy ma konto na forum.
Ja raczej się tam nie udzielam, ale śmiało może ktoś wrzucić.
Już siedzi od pewnego czasu.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

kaszkiet pisze: 22 sie 2018, 10:04 Już siedzi od pewnego czasu.
Podeslesz link?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kwiatosz »

Zwracam uwage, ze tam jest napisane, ze fabryka wyprodukowala, a nie ze gry sa. Publicznie chyba tylko Board and Dice pokazywalo jak bardzo rozni sie zakonczenie produkcji od finalnej gry (z tego co pamietam wszystkie elementy musieli od nowa wymuszac na fabryce). Moje doswiadczenia z Chinczykami sa takie, ze oni nie rozumieja czegos takiego jak wysoka jakosc. Rozumieja roznice miedzy cena a najnizszym mozliwym kosztem produkcji i trzeba ostro walczyc, ze oddali zysk na rzecz jakosci.

Oczywiscie nie mam pojecia o co tu chodzi - ale sa powody, dla ktorych nawet duze wydawnictwa niechetnie podaja jakiekolwiek daty poki nie wyrwa produktu z rak Chinczykow.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: sztefyn »

KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 10:07
kaszkiet pisze: 22 sie 2018, 10:04 Już siedzi od pewnego czasu.
Podeslesz link?
https://www.facebook.com/groups/2196812 ... tn__=-UC-R
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: garg »

Jak to dobrze, że z natury jestem cierpliwy, bo przy tak długim czekaniu i jeszcze tej informacji na dodatek, to przy bardziej bojowym charakterze chyba dostałbym nagłego skoku ciśnienia :evil: .

Ale miło wiedzieć, co się dzieje. Ciekawe, czy to samo jest z serią Valeria? :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wojtek.k »

sztefyn pisze: 22 sie 2018, 10:12
KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 10:07
kaszkiet pisze: 22 sie 2018, 10:04 Już siedzi od pewnego czasu.
Podeslesz link?
https://www.facebook.com/groups/2196812 ... tn__=-UC-R
Proszę - https://www.facebook.com/groups/2196812 ... ent_follow
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kmd7 »

kwiatosz pisze: 22 sie 2018, 10:11 Zwracam uwage, ze tam jest napisane, ze fabryka wyprodukowala, a nie ze gry sa. Publicznie chyba tylko Board and Dice pokazywalo jak bardzo rozni sie zakonczenie produkcji od finalnej gry (z tego co pamietam wszystkie elementy musieli od nowa wymuszac na fabryce). Moje doswiadczenia z Chinczykami sa takie, ze oni nie rozumieja czegos takiego jak wysoka jakosc. Rozumieja roznice miedzy cena a najnizszym mozliwym kosztem produkcji i trzeba ostro walczyc, ze oddali zysk na rzecz jakosci.

Oczywiscie nie mam pojecia o co tu chodzi - ale sa powody, dla ktorych nawet duze wydawnictwa niechetnie podaja jakiekolwiek daty poki nie wyrwa produktu z rak Chinczykow.
Ale wg GF powodem opóźnienia jest UC, a nie np. zła jakość druku gry u Chińczyków. Gdzie leży prawda? Pośrodku? ;)
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

kwiatosz pisze: 22 sie 2018, 10:11 Zwracam uwage, ze tam jest napisane, ze fabryka wyprodukowala, a nie ze gry sa. Publicznie chyba tylko Board and Dice pokazywalo jak bardzo rozni sie zakonczenie produkcji od finalnej gry (z tego co pamietam wszystkie elementy musieli od nowa wymuszac na fabryce). Moje doswiadczenia z Chinczykami sa takie, ze oni nie rozumieja czegos takiego jak wysoka jakosc. Rozumieja roznice miedzy cena a najnizszym mozliwym kosztem produkcji i trzeba ostro walczyc, ze oddali zysk na rzecz jakosci.

Oczywiscie nie mam pojecia o co tu chodzi - ale sa powody, dla ktorych nawet duze wydawnictwa niechetnie podaja jakiekolwiek daty poki nie wyrwa produktu z rak Chinczykow.
Niezależnie od tego w jakiej fazie produkcji są dodatki, to ciężko po takim mailu nadal uważać (a tak właśnie uważa GF), że gry czekają w urzędzie celnym.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Ciekaw tez jestem jak te gry wyglądają po 8 miesiącach w chińskim magazynie jeżeli np. nie są jeszcze skonfekcjonowane (wilgoć itp.). No i ciekawe, czy po takim czasie magazynowania gry nie zostały jeszcze zutylizowane...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ariser »

kwiatosz pisze: 22 sie 2018, 10:11 Zwracam uwage, ze tam jest napisane, ze fabryka wyprodukowala, a nie ze gry sa. (...)
O ile Twoje informacje są bardzo ciekawe to nie mają żadnego zastosowania w tej sytuacji i do tego koncentrują się na jednym, konkretnym sformułowaniu w mailu, całkowicie pomijając meritum, czyli brak opłaty za cześć usługi.

Ogólnie co do sytuacji - kpiny.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Games Factory będzie jeszcze długo pracować na poprawienie swojego wizerunku po tych trefnych kampaniach. Wbrew pozorom jednym z wyjść możne być wycofanie sie z CF i zaczęcie działalności jak 'normalne' wydawnictwa. Odnośnie ostatnich rewelacji to wychodzi, że jak się w wydawnictwie 'pali' to wszelkie zasady i zapewnienia lecą za okno - powracamy do prowizorki i 'mienianadzieje', że jakoś się uda.

Funkcjonują na rynku już długo i ciągle się rozrastają, więc upadku wydawnictwa bym się nie spodziewał.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Przy okazji tematu na FB ktoś się wypowiedział, że dzwonił wczoraj do UC w Gądkach (sugerując się treścią maila z aktualizacji) i powiedziano mu, że żaden towar nie zalega tak długo :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2818
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

Nie wieszajmy psów na chińskiej fabryce. Każdy dostaje to za co płaci. Chcesz zaoszczędzić i zamawiasz shit dostajesz shit. Chcesz na bogato dostajesz na bogato. Z gowna bata nie ukręcisz, a każdy chciałby najtaniej,a później narzeka się na jakość. GF zagrało bardzo nieładnie. Wg mnie wskoczyli na wyższy poziom krętactwa, a jeszcze jest ostatnia kampania na KS.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kwiatosz »

Hmm, no to z mowieniem, ze lezy na cle przegapilem, nie orientowalem sie co z jakiego powodu mowili, ze jest opoznione.

Natomiast nie zgodze sie, ze w Chinach dostaje sie to, za co sie zaplaci - trzeba o to walczyc, bo dostaje sie mniej. Ffg stawialo granice na polamanych figurkach, CMON na pogietych. Ale mniejsze firmy puszczaja np gry z odrzutami kosci, chociaz zaplacili za nowki, bo dalsza walka z fabryka to juz za duze opoznienie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Opóźnienia są dosyć naturalną częścią crowdfoundingu i częściej pisałem z żartem i z pobłażliwością. Teraz muszę przyznać, że jednak zakuło mnie w serduszku. Tym bardziej mój link do tych kilku zdań o przyzwoitości zyskał na aktualności. Jak można było tak PODLE kłamać?

Teraz mam do siebie pretensję, że nie wycofałem wcześniej swojego wsparcia, choć wszyscy mi to sugerowali. No nic. Zrobię to dzisiaj, tylko nie wiem, czy o jeden dzień nie za późno. :(

Szkoda tak dobrej gry i cieszę się, że w przypadku Architects of the West Kingdoms, nie poczekałem tylko zdecydowałem się na oryginał. Przykre, że Shem Phillips musi brać udział w tym syfie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kwiatosz »

Dodam - jak wiem, ze mowili o cle, to ich nie bronie, bo juz nie ma czego. Ale to o fabrykach zostawiam, nie ma sensu kasowac.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: harrison »

Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Nie wiem jak to skomentować...
ODPOWIEDZ