Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Pojęcie milczącej satysfakcji jest Ci najwyraźniej obce. Trudno.
A swoje zaszłości z różnymi użytkownikami wyjaśnię sobie we własnym zakresie, jeśli łaskawie pozwolisz. Toczyłem tu różne boje, ale nikogo nie "zwymyślałem", chyba że inaczej rozumiemy to słowo. Niemniej, dobrze wiem, co mam za swoimi trollimi uszami i obędę się bez rad, jak się z tym teraz uporać. Kończę już - łaskawie ostrzegam, że kolejne Twoje napomnienia będą wypowiadane do ściany.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

KrzysiekL pisze: 22 sie 2018, 17:07 Jest i (spóźniona tydzień) aktualizacja w kampanii Solar City: https://zagramw.to/solar-city/aktualnosc/102

Co do architektów, to nie wiem, bo GF ma na stronie cały czas, ale Shem napisał coś takiego:

Obrazek

Dopytałem, dam znać jak odpisze.
Szkoda. Architektów. Może jakieś normalne wydawnictwo by przytuliło ten tytuł.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Trolliszcze pisze: 22 sie 2018, 18:01 Pojęcie milczącej satysfakcji jest Ci najwyraźniej obce. Trudno.
A swoje zaszłości z różnymi użytkownikami wyjaśnię sobie we własnym zakresie, jeśli łaskawie pozwolisz. Toczyłem tu różne boje, ale nikogo nie "zwymyślałem", chyba że inaczej rozumiemy to słowo. Niemniej, dobrze wiem, co mam za swoimi trollimi uszami i obędę się bez rad, jak się z tym teraz uporać. Kończę już - łaskawie ostrzegam, że kolejne Twoje napomnienia będą wypowiadane do ściany.
Rzeczywiście inaczej rozumiemy słowo "zwymyślanie", bo mógłbym tu przytoczyć dyskusję toczoną kilkadziesiąt postów wcześniej.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

swiroff pisze: 22 sie 2018, 19:35
Trolliszcze pisze: 22 sie 2018, 18:01 Pojęcie milczącej satysfakcji jest Ci najwyraźniej obce. Trudno.
A swoje zaszłości z różnymi użytkownikami wyjaśnię sobie we własnym zakresie, jeśli łaskawie pozwolisz. Toczyłem tu różne boje, ale nikogo nie "zwymyślałem", chyba że inaczej rozumiemy to słowo. Niemniej, dobrze wiem, co mam za swoimi trollimi uszami i obędę się bez rad, jak się z tym teraz uporać. Kończę już - łaskawie ostrzegam, że kolejne Twoje napomnienia będą wypowiadane do ściany.
Rzeczywiście inaczej rozumiemy słowo "zwymyślanie", bo mógłbym tu przytoczyć dyskusję toczoną kilkadziesiąt postów wcześniej.
A możecie sobie to łaskawie wytłumaczyć w Spartakusie czy czymś takim, a nie w wątku wydawnictwa? ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Ten wątek wydawnictwa jest tylko z nazwy...powinien się nazywać żale do i beka z GFP...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

rastula pisze: 22 sie 2018, 20:28 Ten wątek wydawnictwa jest tylko z nazwy...powinien się nazywać żale do i beka z GFP...
Warto napisać PM do GFP, żeby zmienili nazwę ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Obrazek
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: asiok »

Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Zabawne, że temat pojawia się tak TŁUMNIE w mediach branżowych :D
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: czeczot »

Coś mi się wydaj że to nie koniec. Skoro nie mieli kasy na zapłacenie chińczykom to skąd wezmą kasę na oddanie wspierajacym ? Jeżeli szybko nie zarobią dużych pieniędzy na solar city to ja już na mage wars arena nie liczę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

czeczot pisze: 22 sie 2018, 22:05 Coś mi się wydaj że to nie koniec. Skoro nie mieli kasy na zapłacenie chińczykom to skąd wezmą kasę na oddanie wspierajacym ? Jeżeli szybko nie zarobią dużych pieniędzy na solar city to ja już na mage wars arena nie liczę.
moja wiara też została dziś pogrzebana...ale zaczynam obserwować aukcje komornicze, może trafi się tani dominion ;)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

rastula pisze: 22 sie 2018, 22:22 (...) zaczynam obserwować aukcje komornicze, może trafi się tani dominion ;)
Tańszy, niż za połowę ceny? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

playerator pisze: 22 sie 2018, 22:33
rastula pisze: 22 sie 2018, 22:22 (...) zaczynam obserwować aukcje komornicze, może trafi się tani dominion ;)
Tańszy, niż za połowę ceny? :wink:
Z pewnością. Przy Mage Wars dali ludziom kod na 50% na wybrane gry a potem w sklepach były te same gry jeszcze taniej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

ja za dodatek do pól arle dałem 50 PLN a teraz widziałem za 24 :)...
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Ja chciałem Pola kupić z kodem 50%, ale brat powiedział żebym poczekał i rzeczywiście kupiłem po tej cenie (koło 25-30zł) :D Tak więc odradzam niektórym korzystać z tego wielkiego zadośćuczynienia.
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

rastula pisze: 22 sie 2018, 22:41 ja za dodatek do pól arle dałem 50 PLN a teraz widziałem za 24 :)...
Tak z ciekawosci, bo za 25 zl to bym sobie sprawil ten dodatek - gdzie mozna go dorwac w tej cenie?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: medicus »

Był na al.to
Kupiłem miesiąc wcześniej za 39 i się cieszyłem.

To 25 już było aktem rozpaczy, bo to oferta dnia, 30 szybko i nie zeszło do zera.

Przewiduję, że w najbliższych dniach będzie totalna wyprzedaż gier GF. I to wielu tytułów, bo będzie trzeba oddawać kasę za wsparcia.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

Z mojego punktu widzenia mimo wszystko szkoda mi ich. Rozumiem rozgorycznie tym że kłamali, bo to jest świństwo do n-tej potęgi, ale powiedzmy sobie szczerze - czy jako geeki nie jesteśmy dorsłymi osobami? Wystarczy logicznie popatrzeć na ich ruchy i ich odpowiedzi i można było do tych samych wniosków co teraz dojść dużo wcześniej i nie wylewać tyle niepotrzebnej żółci.

Odprawa celna może zostać wstrzymana w 2 przypadkach które kończą się zatrzymaniem/zniszczeniem towaru (przewożenie towarów nielegalnych/zabronionych) lub złe zakwalifkiwanie towarów i niewłaściwe naliczenie cła. Załóżmy że w przypadku gier planszowych pierwszy czynnik odpada (aż takiego stopnia degeneracji nie zakładajmy) to drugi przypadek jest rozwiązywany zero-jedynkowo - płacisz wyższe cło i zabierasz towar, jak chcesz odzyskać kasę to możęsz to zrobić co najwyżej drogą sądową. Dodatkowo SC nie będzei magazynowała towaru miesiącami - powierzchnia magazynowa kosztuje - towar zalegający jest niszczony lub sprzedawany na aukcjach.

Druga sprawa - co ostatnio GF wydaje - co pokazuje się w sklepach? Karcianki, mnóstwo karcianek, niestety są to odgrzewane kotlety lub dodatki które nie sprzedają się tak dobrze jak nowalijki... jak dla mnie to wygląda na średnie decyzje biznesowe, a z drugiej strony może być próbą ratowania się finansowo. Przykładowo:
* zdziwiło mnie wydanie Hero Realms w ktrótkim czasie po Star Realms (to samo IP, po sukcesie Star Realms mogło trochę chwycić)
* drugie wydanie podstawki do Dominiona - komon - ile osób to mogło kupić, na rynku nadal jest pełno pierwszej edycji, a druga wcale nie wnosi aż tak dużo - lepiej kupić którykolwiek dodatek (25+ rodzajów nowych kart zamiast bodajże 5 zmian w podstawce)
* dolina kupców - odświeżanie już wydanego IP (pewnie licencja nie była droga)
* mage wars akademia - coś trzeba rzucić biorąc pod uwagę liczbę nie zakończonych a opóżnionych kampanii - pewnie to było najtańsze

Osobiście nie mam zamiaru porzucać ich jeśli będą wydawali dobrze rzeczy w które chciałbym zagrać - kupię je ale w sklepie... ze zniżką ze wzlgędu na staż w sklepie.
Szkoda IP najeźdźców i architektów (właśnie wczoraj pokazała się rencenzja Dice Tower - bardzo pochlebna :((( ) ale są to gry niezależne językowo więc pewnie będą dostępne wersje oryginalne. Pytanie co z ich tytuałmi oryginalnymi - szkoda by było je stracić.

Pod kątem calej sytuacji bardzo na czasie staje się to co robi portal w osobie własnego Prezesa - człowiek ten otwarcie mówił wielokrotnie o problemach związanych z wydawaniem gier, widać że wkurza się na wtopy ale jednocześnie zachowuje sensowny stopień otwartości w stosunku do konsumentów - polecałbym zastanowienie się każdego z mniejszych wydawnictw czy nie pójść właśnie w tą stronę - nakład nie musi być duży a wpłynie na poprawę wizerunku.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

* drugie wydanie podstawki do Dominiona - komon - ile osób to mogło kupić, na rynku nadal jest pełno pierwszej edycji,
Pokaż mi gdzie na rynku jest pełno pierwszej edycji.
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

warlock pisze: 23 sie 2018, 08:01 Pokaż mi gdzie na rynku jest pełno pierwszej edycji.
olx - rynek wtórny bez problemu można kupić i ciągle nowe osoby wystawiają. Dodatkowo mam wrażenie że ten kto chciał to dostać to ma już i pod tym względem rynek się nasycił.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: IrasArgor »

Ja się obawiam, że cała ta akcja związana ze aktualizacjami do Valerii i Board Game Creative Kit to czysta ściema i granie na czas by wszyscy się nie wycofali swoich wsparć bo wtedy zobaczymy pieniądze jak świnia niebo. Niestety GF nie daje mi żadnych powodów by wierzyć w jakiekolwiek ich zapewnienia. Ja sam od ponad tygodnia czekam na zwrot pieniędzy z Valerii, znaczy zostałem już oficjalnie powiadomiony o tym, że zwrot został przyjęty i przelew ma zostać zrealizowany w nadchodzących dniach.

Pocieszam się, że może wesprę Projekt Gaja w jakiejś fajnej cenie...

Wszyscy zapomnieliśmy chyba jeszcze o Odlotowym Wyścigu, w końcu kostki też najpierw czekały w tym samym kontenerze na cle jak Najeźdźcy, a później zostały zamówione drogą lotniczą jak dodatki do Valerii :D.

Zastanawia mnie czy oni wszystko zamawiali w jednej fabryce. Jeśli tak to nic nie zobaczymy...
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

IrasArgor pisze: 23 sie 2018, 08:34 Zastanawia mnie czy oni wszystko zamawiali w jednej fabryce. Jeśli tak to nic nie zobaczymy...
No coż, fabryce będzie zależało żeby ktoś zapłacił i odebrał to co wyprodukowała. Mage wars akademia została wydana więc z kimś i jakoś się dogadali. Karty ewidentnie drukują już tylko w polsce gdzie mogą mieć dłuższe terminy płatności.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

IrasArgor pisze: 23 sie 2018, 08:34Pocieszam się, że może wesprę Projekt Gaja w jakiejś fajnej cenie...
Tak trochę ostudzę te pocieszenie - SCD Projektu Gaja to 310zł, więc z -50% wyjdzie ok. 40zł taniej (w zależności od promocji/zniżek w sklepach), niż można kupić. Jasne, że 40zł piechotą nie chodzi ale dalekie to od tego dobrze brzmiącego -50%.

Dodatkowo gdy magewarsowcy dostali swoje zniżki, to PG nie był dostępny w ich ofercie. Nie zdziwi mnie, jeżeli i tym razem będzie niedostępny.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Mangus pisze: 23 sie 2018, 08:28
warlock pisze: 23 sie 2018, 08:01 Pokaż mi gdzie na rynku jest pełno pierwszej edycji.
olx - rynek wtórny bez problemu można kupić i ciągle nowe osoby wystawiają.
A co wydawcę gry obchodzi rynek wtórny? Nakład pierwszej edycji podstawki się wyczerpał.
Dodatkowo mam wrażenie że ten kto chciał to dostać to ma już i pod tym względem rynek się nasycił.
Jakby to była prawda to wiesz ile sztuk nakładu drugiej edycji by się sprzedało? Zero.
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

warlock pisze: 23 sie 2018, 08:50
Mangus pisze: 23 sie 2018, 08:28
warlock pisze: 23 sie 2018, 08:01 Pokaż mi gdzie na rynku jest pełno pierwszej edycji.
olx - rynek wtórny bez problemu można kupić i ciągle nowe osoby wystawiają.
A co wydawcę gry obchodzi rynek wtórny? Nakład pierwszej edycji podstawki się wyczerpał.
Dodatkowo mam wrażenie że ten kto chciał to dostać to ma już i pod tym względem rynek się nasycił.
Jakby to była prawda to wiesz ile sztuk nakładu drugiej edycji by się sprzedało? Zero.
Tak, wydawcę nie obchodzi rynek wtórny ale musi brać pod uwagę oba czynniki (rynek wtórny i nasycenie) wydając coś po raz drugi - jak na rynku wtórnym ceny są niskie, a w wypadku dominiona są to znaczy że nie brakuje go i wydawanie minimalnie zmienionej edycji z ekonomicznego punktu widzenia jest średnie bo nie można liczyć na to że będzie to niesamowity hit - kupi go mała częśc osób które posiadały wcześniejsze wersje i trochę nowych dla hobby osób. Nie do końca rozumiem do czego ma prowadzić Twoja retoryka - uważasz że wydanie kolenej wersji tego samego (3 raz na naszym rynku) to strategia która magicznie spowoduje zarobienie kokosów - jak dla mnie odpowiedź jest oczywista. Pisząc o konkrentych tytułach miałem na myśli głownie to że mimo wszystko widać że zmienili strategię i chcą się jakoś ratować przerzucając produkcję prawodpodobnie do PL (przynajmniej tak deklarowali odnośnie karcianek), a całość jest o tyle optymistyczna że widząc to co wydali przez ostatnie 2-3 miesiące nie wygląda na to że pakują interes.
ODPOWIEDZ