Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

mikeyoski pisze: 23 sie 2018, 15:05 Czyli trzy osoby wiedziały. A swoją drogą, to zmiana nazwy wydawnictwa nie była jedynie pozbyciem się 'publishing' z nazwy. Przy okazji zmieniono formę prowadzenia działalności z jednoosobowej na sp. z o.o.
A tak swoja droga, to jak oni sa wpisani w CEiDG? Bo o ile "stara" firma jest: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.P ... 85fd6d2851 to nowej jakos nie umialem sie doszukac...

EDIT: A, dobra, juz znalazlem, bo mnie zacmilo, ze w CEiDG to akurat bedzie. http://www.krs-online.com.pl/games-fact ... 86117.html gdyby ktos tez mial zacmienie
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 15:18 przez Mori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: pezetto »

Mori pisze: 23 sie 2018, 15:15
mikeyoski pisze: 23 sie 2018, 15:05 Czyli trzy osoby wiedziały. A swoją drogą, to zmiana nazwy wydawnictwa nie była jedynie pozbyciem się 'publishing' z nazwy. Przy okazji zmieniono formę prowadzenia działalności z jednoosobowej na sp. z o.o.
A tak swoja droga, to jak oni sa wpisani w CEiDG? Bo o ile "stara" firma jest: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.P ... 85fd6d2851 to nowej jakos nie umialem sie doszukac...
KRS
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

pezetto pisze: 23 sie 2018, 15:18 KRS
Fakt, dzieki, znalazlem. Jakos mnie zacmilo, moj blad.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Munchhausen »

kwiatosz pisze: 23 sie 2018, 15:09
Munchhausen pisze: 23 sie 2018, 14:55
toblakai pisze: 23 sie 2018, 14:53 Aktualizacja w kampanii dodatków do Najeźdźców: klik
Problem w tym, że jak się już kogoś przyłapie na jednym kłamstwie, to potem mu ciężko uwierzyć w jakiejkolwiek sprawie.
Senior trafil tam juz chyba w trakcie trwania obsuw i sciemniania? Ja bym obstawial, ze chlopaki (dziewczyny? Nie wiem kto tam byl w zarzadzie) wiedzieli jaki dolek sobie kopia i nie ryzykowali dzielenia sie tymi informacjami wewnatrz firmy, bo tym mozna sobie tylko zaszkodzic. Jesli ktos nie jest od komunikacji z firmami i przeplywow pienieznych, to nie mial powodu wiedziec.
Tylko że ja już wtedy nie kumałem tego transferu, bo wiedziałem, że jego nowy pracodawca jest - najdelikatniej mówiąc - średnio poważny. A przecież nie jestem człowiekiem z branży, a jedynie zwykłym graczem. Jakim cudem facetowi z tyloma latami doświadczenia w światku* planszówkowym nie zapaliła się w głowie czerwona lampka, pozostaje dla mnie zagadką.

* Teraz już półświatku
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ShapooBah »

Munchhausen pisze: 23 sie 2018, 15:23
kwiatosz pisze: 23 sie 2018, 15:09
Munchhausen pisze: 23 sie 2018, 14:55
Problem w tym, że jak się już kogoś przyłapie na jednym kłamstwie, to potem mu ciężko uwierzyć w jakiejkolwiek sprawie.
Senior trafil tam juz chyba w trakcie trwania obsuw i sciemniania? Ja bym obstawial, ze chlopaki (dziewczyny? Nie wiem kto tam byl w zarzadzie) wiedzieli jaki dolek sobie kopia i nie ryzykowali dzielenia sie tymi informacjami wewnatrz firmy, bo tym mozna sobie tylko zaszkodzic. Jesli ktos nie jest od komunikacji z firmami i przeplywow pienieznych, to nie mial powodu wiedziec.
Tylko że ja już wtedy nie kumałem tego transferu, bo wiedziałem, że jego nowy pracodawca jest - najdelikatniej mówiąc - średnio poważny. A przecież nie jestem człowiekiem z branży, a jedynie zwykłym graczem. Jakim cudem facetowi z tyloma latami doświadczenia w światku* planszówkowym nie zapaliła się w głowie czerwona lampka, pozostaje dla mnie zagadką.

* Teraz już półświatku
$$$
^ Może zaproponowali lepszą pensję, moze lżejszą pracę za tę samą cenę. Pamietaj, że oprócz tego, że jest twórcą gier jest też człowiekiem, ma rodzinę, samochód jakiś kredyt. Przejścia z firm do firm są normalną praktyką, nawet wśród tych znanych nazwisk.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

Z tego co pamiętam, to ważne było też to, że Senior mieszka w Krakowie i dzięki transferowi do GF nie musiał dojeżdżać do pracy. #offtop
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Munchhausen »

ShapooBah pisze: 23 sie 2018, 15:24
Munchhausen pisze: 23 sie 2018, 15:23
kwiatosz pisze: 23 sie 2018, 15:09
Senior trafil tam juz chyba w trakcie trwania obsuw i sciemniania? Ja bym obstawial, ze chlopaki (dziewczyny? Nie wiem kto tam byl w zarzadzie) wiedzieli jaki dolek sobie kopia i nie ryzykowali dzielenia sie tymi informacjami wewnatrz firmy, bo tym mozna sobie tylko zaszkodzic. Jesli ktos nie jest od komunikacji z firmami i przeplywow pienieznych, to nie mial powodu wiedziec.
Tylko że ja już wtedy nie kumałem tego transferu, bo wiedziałem, że jego nowy pracodawca jest - najdelikatniej mówiąc - średnio poważny. A przecież nie jestem człowiekiem z branży, a jedynie zwykłym graczem. Jakim cudem facetowi z tyloma latami doświadczenia w światku* planszówkowym nie zapaliła się w głowie czerwona lampka, pozostaje dla mnie zagadką.

* Teraz już półświatku
$$$
^ Może zaproponowali lepszą pensję, moze lżejszą pracę za tę samą cenę. Pamietaj, że oprócz tego, że jest twórcą gier jest też człowiekiem, ma rodzinę, samochód jakiś kredyt. Przejścia z firm do firm są normalną praktyką, nawet wśród tych znanych nazwisk.
Ale jak ma się rodzinę i kredyt, to chyba chce się pracować w stabilnej, poważnej firmie. A tutaj już po sposobie traktowania klientów było widać, że coś nie gra. Nic to, przejechał się, takie życie.
ostoja pisze: 23 sie 2018, 15:27 Z tego co pamiętam, to ważne było też to, że Senior mieszka w Krakowie i dzięki transferowi do GF nie musiał dojeżdżać do pracy. #offtop
To ma więcej sensu.
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Z tego co Senior mówił to opuścił Portal ze względów osobistych - codzienne dojazdy z Krakowa do Gliwic były na dłuższą metę męczące. A co on miał w Krakowie do wyboru? Galakta albo GFP. Kto by pomyślał, że źle wybrał :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Munchhausen »

Galakcie cała sytuacja jest w sumie na rękę, bo dzięki Games Factory wyglądają na profesjonalistów :D
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Dla tych co nie śledzą FB taka perełka: klik
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KamradziejTomal »

Jak wczoraj przeczytałem o całej sprawie to dosłownie gały mi zbielały :shock:

Taki kit żenić...

I nawet maile fabrykować...

Oprócz oczywistych oczywistości to dodatkowo jest to strasznie słabe z punktu widzenia ich już wydanych gier. Bardzo możliwe że nie zobaczymy wogóle dodatków do Hero Realms, Rolla, Dominiona, Projektu Gaja (jeśli będą), Pól Arle (jeśli będą następne).

Prawdę powiedziawszy to zastanawiam się czy najlepszym rozwiązaniem nie było by przejęcie GF przez inną firmę...
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

toblakai pisze: 23 sie 2018, 15:43 Dla tych co nie śledzą FB taka perełka: klik
Stąd zmiana formy działalności? ;-)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: MichalStajszczak »

toblakai pisze: 23 sie 2018, 15:35 A co on miał w Krakowie do wyboru? Galakta albo GFP.
W Krakowie jest jeszcze karciany oddział Trefla, w którym zresztą pracował, zanim przeszedł do Portalu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

Yavi pisze: 23 sie 2018, 14:56 To tak na poważnie, w związku z całą aferą: czego oczekujecie od osób piszących o planszówkach, o jakich działaniach mówicie?
Tak na poważnie, to ja bym się zapytał, czy prowadzisz swój blog dla graczy, czy dla wydawców? Czy Twoim "targetem" jest mieć wielu czytelników/widzów i tę popularność kapitalizować, czy raczej stawiasz na fajne układy z wydawcami, którzy prędzej dadzą Ci coś do recenzji, czy zaproszą na piwko i kiełbasy z grilla?

Jeśli zależy Ci na czytelnikach, to dbaj o czytelników. Pozyskuj fajne gry, fajne materiały, rób rzetelne recenzje i produkuj ciekawe, rzetelne newsy.

Jeśli zależy Ci na dobrych układach z wydawcami, to bierz udział w organizowanych przez nich imprezach i pisz o nich pozytywnie. Recenzuj tylko gry, którym chcesz dać dobrą ocenę, bo przecież na te słabsze szkoda czasu.

Czy da się to wyśrodkować i być fair w stosunku do graczy i do wydawców? Co robisz w tym kierunku, żeby tak było?

Nie odbieraj tego osobiście. Ty zapytałeś i na Ciebie padło, ale szczerze, to pewnie nawet nie kojarzę jak się nazywa Twój blog. Jeśli czasem robisz recenzję gry, która się interesuję, to pewnie ją czytam, a na drugi dzień zapominam gdzie tę recenzję czytałem. Dla mnie nie wyróżniasz się z tłumu, ale obecnie z tłumu wyróżnia się mało kto (w zasadzie tylko wideorecenzenci, bo łatwiej pokazać na ekranie twarz, niż wyrobić sobie ciekawy styl pisania).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

Curiosity pisze: 23 sie 2018, 16:40pewnie nawet nie kojarzę jak się nazywa Twój blog
Planszowki We Dwoje.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Yavi »

Curiosity pisze: 23 sie 2018, 16:40
Yavi pisze: 23 sie 2018, 14:56 To tak na poważnie, w związku z całą aferą: czego oczekujecie od osób piszących o planszówkach, o jakich działaniach mówicie?
Tak na poważnie, to ja bym się zapytał, czy prowadzisz swój blog dla graczy, czy dla wydawców? Czy Twoim "targetem" jest mieć wielu czytelników/widzów i tę popularność kapitalizować, czy raczej stawiasz na fajne układy z wydawcami, którzy prędzej dadzą Ci coś do recenzji, czy zaproszą na piwko i kiełbasy z grilla?

Jeśli zależy Ci na czytelnikach, to dbaj o czytelników. Pozyskuj fajne gry, fajne materiały, rób rzetelne recenzje i produkuj ciekawe, rzetelne newsy.

Jeśli zależy Ci na dobrych układach z wydawcami, to bierz udział w organizowanych przez nich imprezach i pisz o nich pozytywnie. Recenzuj tylko gry, którym chcesz dać dobrą ocenę, bo przecież na te słabsze szkoda czasu.

Czy da się to wyśrodkować i być fair w stosunku do graczy i do wydawców? Co robisz w tym kierunku, żeby tak było?

Nie odbieraj tego osobiście. Ty zapytałeś i na Ciebie padło, ale szczerze, to pewnie nawet nie kojarzę jak się nazywa Twój blog. Jeśli czasem robisz recenzję gry, która się interesuję, to pewnie ją czytam, a na drugi dzień zapominam gdzie tę recenzję czytałem. Dla mnie nie wyróżniasz się z tłumu, ale obecnie z tłumu wyróżnia się mało kto (w zasadzie tylko wideorecenzenci, bo łatwiej pokazać na ekranie twarz, niż wyrobić sobie ciekawy styl pisania).
Czyli jest git. Wszystko się zgadza, target odpowiedni, kiełbasy z grilla nikt mi nie oferował. Recenzje są rzetelne, gry fajne, zarówno rodzime jak i zagraniczne. Liczyłem na naprawdę sensowne rozwiązania, ale skoro nawet nie wiesz jaką stronę prowadzę, to do merytorycznej dyskusji tutaj daleko. Niestety ogólniki można znaleźć wszędzie. A co do nazwy strony, to wystarczy rzucić okiem na podpis pod postem.

Rozmowę ze swiroffem przeniosłem na prv, jeśli będziesz miał jakieś sensowne propozycje, to zapraszam tam, nie ma co offtopować.
Przy okazji dzięki jego uwadze wpadłem na pomysł, by dawać informacje przy recenzjach gier mających się fundować poprzez CF, gdy wydawca zalega jeszcze z jakimiś projektami. Mała rzecz, ale zawsze coś.
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

To dam może inny pomysł. Jeżeli recenzujesz grę która będzie lada dzień miała normalną kampanię na Wspieraczce to samą grę recenzuj tak jak każdą inną. Natomiast ze względu na to, że dana recenzja ukazuje się akurat w tym momencie w jakim się ukazuje ze względu na zbliżającą się kampanię - nie ma co ukrywać, że wydawcy rozsyłają egzemplarze w celu nakręcenia reklamy przed zbiórką - to dodaj oddzielną sekcję do tej recenzji gdzie odnosisz się też do zbiórki. Liczy się również kontekst publikacji - wiadomo, za 5, 6, 12 miesięcy nikt nie będzie czytał tej części 'wspieraczkowej' natomiast w momencie ukazania się recenzji może to mieć znaczenie.

Opisz kto to robi i jaki ma bagaż. Można się odnieść do niepokojących tendencji danego wydawcy. Obsługi pokampanijnej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

mikeyoski pisze: 23 sie 2018, 15:05 Czyli trzy osoby wiedziały. A swoją drogą, to zmiana nazwy wydawnictwa nie była jedynie pozbyciem się 'publishing' z nazwy. Przy okazji zmieniono formę prowadzenia działalności z jednoosobowej na sp. z o.o.
Odpowiedzialność finansowa inna...:)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Jest jeden pozytyw tego wywalonego szamba! Forum ożyło!

Myśle, że część Panów z GF ma tę sytuację tam gdzie do tej pory mieli swoich klientów. I to głęboko.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

rastula pisze: 23 sie 2018, 17:39
mikeyoski pisze: 23 sie 2018, 15:05 Czyli trzy osoby wiedziały. A swoją drogą, to zmiana nazwy wydawnictwa nie była jedynie pozbyciem się 'publishing' z nazwy. Przy okazji zmieniono formę prowadzenia działalności z jednoosobowej na sp. z o.o.
Odpowiedzialność finansowa inna...:)
Zdecydowanie. Z drugiej strony prezes zarządu nadal ma ciepło i może być pociągniety do odpowiedzialności finansowej :-)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

toblakai pisze: 23 sie 2018, 17:37 dodaj oddzielną sekcję do tej recenzji gdzie odnosisz się też do zbiórki. Liczy się również kontekst publikacji - wiadomo, za 5, 6, 12 miesięcy nikt nie będzie czytał tej części 'wspieraczkowej' natomiast w momencie ukazania się recenzji może to mieć znaczenie.

Opisz kto to robi i jaki ma bagaż. Można się odnieść do niepokojących tendencji danego wydawcy. Obsługi pokampanijnej.
A to nie powinna być rola wspierającego, żeby zainteresować się komu pożycza swoje pieniądze na wydanie gry? Jeśli już to portalu na którym jest kampania powinien mieć jakiś "system ostrzegania", że dajmy na to dany wydawca ma 2 niedokończone projekty czy coś takiego.
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Rola wspierającego to poszukiwanie informacji. Recenzent MOŻE odnieść się również do kwestii organizowanej zbiórki. Co z resztą już teraz często robią - niejednokrotnie przy zbliżającej się zbiórce widziałem w recenzji teksty w stylu 'już wkrótce gra będzie miała swoją kampanię na Wspieram.to i pakiety będą po X złotych'. Tak więc recenzenci nigdy nie ukrywali, że recenzja jest robiona z takiego powodu. Ja tylko sugeruję, że można dodać jeszcze 2-3 zdania o wydawcy. Nie ma przymusu ;)

Rolą portalu wspieraczkowego jest natomiast absolutne eliminowanie nieżetelnych wydawców ze swojego obrębu. Ewentualnie wprowadzenie jakiegoś oznaczenia 'Kampania wysokiego ryzyka!' - ale wtedy chyba żaden wydawca nie pójdzie na taką umowę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Powinni klepnąć jakąś formułkę jak w reklamie paraleków...że gra może się nie ukazać w ogóle :).
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Mnie zaciekawiło coś innego i mam pewną tezę jak to miało działać (o ile to nie był pełen spontan).

Od czasu kampanii najeźdzców GF poza crowdfundingiem wydało m.in.:

- Dominion (2. edycja)
- Hero Realms + dodatki
- Star realms + dodatki
- Projekt Gaja (sic!)
- Obecność: Eksploracja

-- wydawnictwo miało więc i wykorzystało jakieś (być może pochodzące z kampanii) pieniądze na wydanie gier teoretycznie poza CF. Jeżeli założymy, że były to pieniądze pochodzące z kampanii, to wydawnictwo przeniosło po prostu ryzyko wydawnicze tych gier na wspierających inne gry.
Ryzyko polegałoby na tym, że jeżeli gry te sprzedałyby się dobrze, to byłyby pieniążki na opłacenie faktur za gry z crowdfundingu i to sprzedaż tych gier spoza crowdfundingu pokryłaby (być może z nawiązką) wydanie gier wspieraczkowych. W przypadku złej sprzedaży nie byłoby jak pokryć wydatków na ufundowane gry.

Samo ewentualne użycie pieniędzy z CF na wydawanie innych gier wydaje mi się już wystarczającym przegięciem, ale do tego doszło, ostatecznie nieudolne, tuszowanie.

W każdym razie nie przyjmuję obecnego tłumaczenia, że firma nie miała pieniędzy przez "złą koniunkturę", bo jakimś cudem pieniądze na wydanie innych gier się znalazły. A bardzo prawdopodobne, że te same pieniądze mogły posłużyć do zapłacenia faktur i obyłoby się bez tej całej dramy.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Skleciłem krótki artykuł po angielsku, bo backerom z KS też chyba należy się prawda o wydawnictwie: https://boardgamegeek.com/article/29841480
ODPOWIEDZ