Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Fiacik »

A drzewa już posadzili? XD
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Arek001 »

Jasne, cały las pod Krakowem :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: b3r53rk3r »

Wydawnictwo musi zmienić nazwę na Games Factory Bullshitting :roll:
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Skryty Planszoholik »

a jak myślicie czy Valeria i Board Game Kit się ukażą zgodnie z ostatnimi aktualizacjami że już je mają i zaraz zaraz będą wysyłać?
czy to też kolejna ściema zanim zwiną manatki? Tylko co by im to dało pisanie tych aktualizacji...?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mauserem »

Arek001 pisze: 23 sie 2018, 22:55 Jasne, cały las pod Krakowem :lol: :lol: :lol:
las krzyży? :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ArnhemHorror »

b3r53rk3r pisze: 24 sie 2018, 02:28 Wydawnictwo musi zmienić nazwę na Games Factory Bullshitting :roll:
Waiting Games Factory ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

KrzysiekL pisze: 23 sie 2018, 18:22 Mnie zaciekawiło coś innego i mam pewną tezę jak to miało działać (o ile to nie był pełen spontan).

Od czasu kampanii najeźdzców GF poza crowdfundingiem wydało m.in.:

- Dominion (2. edycja)
- Hero Realms + dodatki
- Star realms + dodatki
- Projekt Gaja (sic!)
- Obecność: Eksploracja

-- wydawnictwo miało więc i wykorzystało jakieś (być może pochodzące z kampanii) pieniądze na wydanie gier teoretycznie poza CF. Jeżeli założymy, że były to pieniądze pochodzące z kampanii, to wydawnictwo przeniosło po prostu ryzyko wydawnicze tych gier na wspierających inne gry.
Ryzyko polegałoby na tym, że jeżeli gry te sprzedałyby się dobrze, to byłyby pieniążki na opłacenie faktur za gry z crowdfundingu i to sprzedaż tych gier spoza crowdfundingu pokryłaby (być może z nawiązką) wydanie gier wspieraczkowych. W przypadku złej sprzedaży nie byłoby jak pokryć wydatków na ufundowane gry.

Samo ewentualne użycie pieniędzy z CF na wydawanie innych gier wydaje mi się już wystarczającym przegięciem, ale do tego doszło, ostatecznie nieudolne, tuszowanie.

W każdym razie nie przyjmuję obecnego tłumaczenia, że firma nie miała pieniędzy przez "złą koniunkturę", bo jakimś cudem pieniądze na wydanie innych gier się znalazły. A bardzo prawdopodobne, że te same pieniądze mogły posłużyć do zapłacenia faktur i obyłoby się bez tej całej dramy.
Dodatków do Hero Realms nie wydali jeszcze ;)

Myślę że co najmniej 2 czynniki mogłyby być - gdzie wszystkie w/w gry były drukowane - jak w Polsce to mógłby mieć mniejszy niż 1k nakład który łatwiej sfinansować, po drugie gry karciane są prostsze w produkcji niż gdy na licencji - drukarni drukujących karty jest wiele i w Polsce.

Co do kampanii CF - dodatki do najeźdźców to nie jakiś potwór w kategorii CF - zebrali 63k pln, portal wspieraczkowy pewnie zabiera około 10% czyli zostaje 56-57k - ile za to mogą wydrukować gier, powiedzmy że koszt jednego pudełka to 50% kosztu za jaki to chcą sprzedać (bo logistyka, magazynowanie i zarobek...), ale nawet jakbyśmy założyli że przywiezienie do PL kosztuje ich 80pln za pudełko to kwota z CF wystarczy na około 700 pudełek. W kampanii były 2 dodatki, wystarczy że licencjodawca sprzedaje po minimum 1000sztuk jednego rodzaju co oznacza że muszą wyłożyć dodatkowe 100k których nie zebrali z CF.
Oczywiście wszystko powyższe to czyste dywagacje jeśli chodzi o liczby bo tych pewnie nie poznamy, ale na logikę to właśnie tak będzie działało.
Głupotą, która już wcześniej byłą wspominana przy okazji polskiego CF są bardzo niskie progi realizacji które nijak nie przystają do tego co w rzeczywistości wydawca musi zamówić u licencjodawcy (który jest zależny od minimalnej ilości której żąda chińska fabryka). Myślę że inną sprawą jest produkcja w Polsce gdzie ilości są bardziej dostosowane do naszych realiów, ale i cena wykonania wyższa...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: warlock »

b3r53rk3r pisze: 24 sie 2018, 02:28 Wydawnictwo musi zmienić nazwę na Games Factory Bullshitting :roll:
Pozwolę sobie skopiować komentarz jednego z użytkowników grupy facebookowej (pozdrawiam Sebastian :D):
"Juz to raz zrobili. Przeciez zmienili logo, nazwe (odcieli P) żeby ratowac wizerunek. Teraz obetną F i zostanie jedno wielkie G" :D.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Jeśli się nie mylę to GF w samych kampaniach zebrał ponad milion złotych (minus prowizje dla wspieram). Wiem, że ten biznes nie jest wcale taki różowy, ale trochę trudno mi sobie wyobrazić sytuację utraty płynności finansowej w momencie tak potężnego, bezprocentowego i bezpiecznego finansowania zewnętrznego. Pytanie też jak wyglądała sprzedaż gier w normalnej dystrybucji, bo biorąc pod uwagę częste masowe wyprzedaże może rzeczywiście było krucho. Bo jeżeli kampanie tworzono by spłacić stare, to gdzieś to wszystko musiało mieć początek - no chyba, że gry ze wspieram finansowały tak naprawdę pozawspieraczkowe produkty.

Przy okazji - tak jak się spodziewałem, już powoli zaczyna się festiwal absurdalnego żałowania GF ('to dobre chłopaki i fajne gry wydają')... Ja tu natomiast widzę pewną nadzieję dla branży. Po pierwsze - myślę, że podziała to mobilizująco na wydawnictwa, które posiłkują się crowdfundingiem. Wookie na pewno mocno to przeżywa :P Bo co jak co, ale teraz każde opóźnienia czy niespójności spotkają się z jeszcze mniejszym zrozumieniem. Druga sprawa to usprawnienie komunikacji. A GF? Ja tam nie życzę im nic złego. To ich sprawa, co z tym wszystkim zrobią (czekamy jak rozwiążą sprawę zwrotu kasy i wydania zaległych gier).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hipcio_stg »

Wookie drży tylko o Solar City. To ono jest pod jego szyldem. Żałuje pewnie tylko faktu, że się zgodził na GF. Dostał obietnice jak wszyscy, zaufał, a teraz musi mieć nadzieję, że GF dociągnie kampanię do końca i nie zawinie żagli na dziką wyspę zostawiając wszystkich umoczonych na lodzie.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ixi24 »

A co z dodatkami do Hero Realms ? Zapłaciłem w przedsprzedaży i jaką mam gwarancje, że one w ogóle się pojawią na rynku? Ktoś z GF się do tego odniesie ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Retro »

ixi24 pisze: 24 sie 2018, 11:09 A co z dodatkami do Hero Realms ? Zapłaciłem w przedsprzedaży i jaką mam gwarancje, że one w ogóle się pojawią na rynku? Ktoś z GF się do tego odniesie ?
zapewne zakupiłeś w jakimś sklepie, więc gdy już będzie oficjalne stanowisko w tej sprawie i dodatki się nie pojawią to sklep zwróci ci pieniążki
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

ixi24 pisze: 24 sie 2018, 11:09 A co z dodatkami do Hero Realms ? Zapłaciłem w przedsprzedaży i jaką mam gwarancje, że one w ogóle się pojawią na rynku? Ktoś z GF się do tego odniesie ?
GF od dłuższego czasu się tu nie udziela :P
W zasadzie po wczorajszym oświadczeniu pozostałej ekipy nic nie jest pewne - po prostu większość pracowników mogła olać GF i zwyczajnie nikt nie będzie w stanie zająć się sprawą zwrotu środków, wydawania zaległych gier, itp. Ale w przypadku zakupu w sklepie, to raczej on zwraca środki, a nie wydawnictwo.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: inzkulozik »

Dokładnie tak, przecież sklepy nie przekazują środków z preorderów do wydawcy/pośrednika, ja przynajmniej zamówiłem gdzieś swój zestaw z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze, więc w takim wypadku sklep musiałby wręcz założyć za mnie, bez sensu
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kwiatosz »

inzkulozik pisze: 24 sie 2018, 11:34 Dokładnie tak, przecież sklepy nie przekazują środków z preorderów do wydawcy/pośrednika, ja przynajmniej zamówiłem gdzieś swój zestaw z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze, więc w takim wypadku sklep musiałby wręcz założyć za mnie, bez sensu
Jesli preorder jest ze wspieraczki, to sklepy, tak jak reszta, placa z gory, przynajmniej takim mechanizmem mrozenia wlasnej kasy widzialem tlumaczenie czemu sklepy nie wchodza we wszystko jak leci.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: adikom5777 »

inzkulozik pisze: 24 sie 2018, 11:34 Dokładnie tak, przecież sklepy nie przekazują środków z preorderów do wydawcy/pośrednika, ja przynajmniej zamówiłem gdzieś swój zestaw z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze, więc w takim wypadku sklep musiałby wręcz założyć za mnie, bez sensu
Sklep w przypadku preorderu u dystrybutora/hurtowni płaci dopiero w momencie wysyłki towaru (lub po jego otrzymaniu). Natomiast jeśli sklep bierze udział w kampanii Wspieram.to/Kickstarter, to płaci z góry po zakończeniu kampanii mrożąc pieniądze często na ponad rok.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

adikom5777 pisze: 24 sie 2018, 11:47
inzkulozik pisze: 24 sie 2018, 11:34 Dokładnie tak, przecież sklepy nie przekazują środków z preorderów do wydawcy/pośrednika, ja przynajmniej zamówiłem gdzieś swój zestaw z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze, więc w takim wypadku sklep musiałby wręcz założyć za mnie, bez sensu
Sklep w przypadku preorderu u dystrybutora/hurtowni płaci dopiero w momencie wysyłki towaru (lub po jego otrzymaniu). Natomiast jeśli sklep bierze udział w kampanii Wspieram.to/Kickstarter, to płaci z góry po zakończeniu kampanii mrożąc pieniądze często na ponad rok.
No tak, ale przy kampanii sklep kupuje chyba określoną liczbę sztuk gry. W momencie gdy zamówienia wychodzą poza stan "wsparcia" można to chyba traktować jak preorder - w sensie sklep mrozi na kilkanaście/kilkadziesiąt sztuk gry kasę na wspieraczce, a jak moją dodatkowe zamówienia to pieniądze zatrzymuje u siebie. Czy tak?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Nidhogg »

swiroff pisze: 24 sie 2018, 11:53
No tak, ale przy kampanii sklep kupuje chyba określoną liczbę sztuk gry. W momencie gdy zamówienia wychodzą poza stan "wsparcia" można to chyba traktować jak preorder - w sensie sklep mrozi na kilkanaście/kilkadziesiąt sztuk gry kasę na wspieraczce, a jak moją dodatkowe zamówienia to pieniądze zatrzymuje u siebie. Czy tak?
Jeśli sprzedadzą cały nakład to tak, ale (tak zawsze jest ale :) ) co jeśli wpłaci na KS sprzeda u siebie, a potem okaże się że to klapa i nic z tego nie będzie? Użytkownicy wycofają zamówienia, a sklep zostaje z wydatkiem/stratą.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

Dla zainteresowanych zadałem dziś pytanie wspieram.to odnośnie kampanii GF i właśnie otrzymałem odpowiedź:
W przypadku GF mamy 4 opóźnione kampanie:

1. https://wspieram.to/najezdzcydodatki – środki będą zwracane do 2 tygodni, każdemu prześle maila do GF z numerem konta i prośbą o zwrot. GF nie ma dostępu do kont bankowych wspierających (te są chronione przez wspieram.to) zatem nie ma możliwości jednorazowego masowego zwrotu tych środków do wszystkich.

2. https://wspieram.to/valeria – z informacji, które otrzymaliśmy od GF gry wysłane zostaną za 2 tygodnie, a zdjęcia (jako dowód fizycznego ich istnienia) mają pojawić się do tygodnia czasu. Przyglądamy się tej kampanii i dajemy sobie sami czas 2 tygodni zanim zareagujemy.

3. https://wspieram.to/magewars – dziś ma pojawić się aktualizacja. Nie chcemy na razie publicznie się wypowiadać w tej sprawie do czasu oficjalnego oświadczenie GF

4. https://wspieram.to/CreativeKit – z informacji nam danych GF przygotowuje wysyłki.
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

ixi24 pisze: 24 sie 2018, 11:09 A co z dodatkami do Hero Realms ? Zapłaciłem w przedsprzedaży i jaką mam gwarancje, że one w ogóle się pojawią na rynku? Ktoś z GF się do tego odniesie ?
Dlatego ostatnio zamawiam rzeczy z dostawą do paczkomatu za pobraniem - ryzyko przeniesione na sklep...
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Mangus pisze: 24 sie 2018, 12:39 Dla zainteresowanych zadałem dziś pytanie wspieram.to odnośnie kampanii GF i właśnie otrzymałem odpowiedź:
W przypadku GF mamy 4 opóźnione kampanie:

1. https://wspieram.to/najezdzcydodatki – środki będą zwracane do 2 tygodni, każdemu prześle maila do GF z numerem konta i prośbą o zwrot. GF nie ma dostępu do kont bankowych wspierających (te są chronione przez wspieram.to) zatem nie ma możliwości jednorazowego masowego zwrotu tych środków do wszystkich.

2. https://wspieram.to/valeria – z informacji, które otrzymaliśmy od GF gry wysłane zostaną za 2 tygodnie, a zdjęcia (jako dowód fizycznego ich istnienia) mają pojawić się do tygodnia czasu. Przyglądamy się tej kampanii i dajemy sobie sami czas 2 tygodni zanim zareagujemy.

3. https://wspieram.to/magewars – dziś ma pojawić się aktualizacja. Nie chcemy na razie publicznie się wypowiadać w tej sprawie do czasu oficjalnego oświadczenie GF

4. https://wspieram.to/CreativeKit – z informacji nam danych GF przygotowuje wysyłki.
Pojawiła się aktualizacja przy MW - gra pojawić się ma w połowie... października :twisted:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

A co z kostkami do Odlotowego wyścigu? Tu też jest zdrowy poślizg i coś czuję, że też chłopaki ściemniali w aktualizacjach :-/
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: seki »

hipcio_stg pisze: 24 sie 2018, 11:06 Wookie drży tylko o Solar City. To ono jest pod jego szyldem. Żałuje pewnie tylko faktu, że się zgodził na GF. Dostał obietnice jak wszyscy, zaufał, a teraz musi mieć nadzieję, że GF dociągnie kampanię do końca i nie zawinie żagli na dziką wyspę zostawiając wszystkich umoczonych na lodzie.
Jest duże prawdopodobieństwo, że na Solar City wydawca zarezerwował środki. Jeśli nie planują się zwijać to zapewne będą chcieli pokazać się z dobrej strony społeczności KS, na którym sprzedali Solar City. Zresztą teraz mogą mieć w planach rezygnacje z crowdfundingu na polskich portalach i wydawanie tylko przez KS, na którym jeszcze nie mają złej opinii.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Aktualizacja MW jest tak samo żałosna i kłamliwa jak poprzednie. Oni na pewno sami nie wiedzą jaka jest sytuacja...pewnie mają więcej długów i nikt tego nie chce zwolnić w Chinach.

Oczywiscie 0 odniesień do poprzednich klamstw, że już jedzie.

Nic się nie stało, frajerzy , nic się nie stało!
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 13:39 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Myślicie, że oryginalny wydawca/fabryka ujawniłby informację na temat MW jeżeli opisalibyśmy im sytuację jaka wystąpiła w przypadku Najeźdźców?
ODPOWIEDZ