Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Skryty Planszoholik »

Po komentarzu jednego ze wspierających Valerię widać że GF niewiele sobie robi z szamba jakie się wylało i kombinuje dalej w najlepsze :) i kłamią zarówno nas wspierających w aktualizacjach jak i samo Wspieram.to (patrząc na ich komentarz do zaległych kampanii GF z którego wynika że obiecali im wysyłkę do 08.09.2018).

Fragment owego komentarza: "KrzychuS: No i dostałem odpowiedź: Gry nie ma w Polsce. Ma się tutaj pojawić do 9 września (oczywiście jak nie utknie na cle na kilka miesięcy). Wysyłka ma nastąpić do 15 września. Jak to się ma do tej aktualizacji? Dlaczego inna wiadomość jest dla nas? [...]."


a przypomnę że ostatnia aktualizacja na wspieram.to z dnia 22.08.2018 brzmiała tak:

Spoiler:
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kinoji »

Poziom tej farsy sięgnął już autentycznie absurdu.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Nowe zjawisko w ekonomii - schizofrenia podmiotu gospodarczego.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
smok-kamil
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:19

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: smok-kamil »

Ja dzisiaj dostalem taka odpowiedz na pytanie kiedy spodziewac sie paczki po wypelnionej w tamtym tyg ankiecie:
"zaczynamy obróbkę danych do wysyłki, jutro-pojutrze zaczynamy wysyłać - potrwa to parę dni, więc jeszcze w przyszłym tygodniu będą wychodzić ostatnie partie."
Sugerowalem tez zeby wrzucili nowa aktualizacje ze zdj z magazynu
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Dostałem info od Furgonetka.pl o przygotowaniu przesyłki.

Nadawca: Games Factory Publishing
Status: 2018-08-28 15:39:21 Przygotowana przez Nadawcę.

Nie wiem, czy to Valeria, czy CreativeKit.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
KrzychuS
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, 15:55

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzychuS »

Tak, to ja wymieniłem kilka wiadomości ze wspieram.to na temat kampanii Valerii.
Moim zdaniem zakładając, że informacje przekazane przez wspieram.to są prawdziwe (a nie mam powodów sądzić, że nie są) sytuacja wygląda tak:
Ostatnia aktualizacja miała na celu uspokojenie wspierających i próbę ratowania się przed masowymi żądaniami zwrotu kasy. Zwróćcie uwagę na nieprecyzyjność sformułowań: "rozpoczynamy proces wysyłek" - to nie znaczy, że rozpoczęli wysyłki, bo zbieranie adresów, to też element procesu; "gry są już gotowe" - to nie znaczy, że są w ich magazynie, mogą być gotowe gdziekolwiek; "niezwłocznie rozpoczniemy wysyłkę" - niezwłocznie może znaczyć wszystko: jutro, w przyszłym tygodniu i za miesiąc, obróbka danych może przecież trwać.
Moim zdaniem aktualizacja jest celowo nieprecyzyjna i w zasadzie świadczy tylko o jednym - o złej woli GF.
wspieram.to podało mi dwie daty: do 9 września - gra ma pojawić się na miejscu w Polsce, do 15 września gra ma zostać dostarczona do wspierających. Historie związane z pojawianiem się gier GF w Polsce już znamy i wiemy, że to może trwać jeszcze rok.
Ile byłoby żądań zwrotu, gdyby te daty pojawiły się w aktualizacji GF z 22 sierpnia? Zdecydowanie więcej niż teraz.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: sztefyn »

Czy ktoś już dostał zwrot za dodatki do najeźdźców ? (po aktualizacji na ws.to)
Czy mydlenia oczu ciąg dalszy?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: fahrad »

Wczoraj minęło 2 tygodnie od mojego pierwszego maila w sprawie zwrotu (wysłany jeszcze przed wybuchem afery :) ). Odpowiedzieli po 2 dniach, że zwrot nastąpi w ciągu tygodnia (oczywiście ściema). Wysłałem drugiego maila i do teraz brak odpowiedzi.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: walkingdead »

fahrad pisze: 29 sie 2018, 11:16 Wczoraj minęło 2 tygodnie od mojego pierwszego maila w sprawie zwrotu (wysłany jeszcze przed wybuchem afery :) ). Odpowiedzieli po 2 dniach, że zwrot nastąpi w ciągu tygodnia (oczywiście ściema). Wysłałem drugiego maila i do teraz brak odpowiedzi.
Mogli zachować odrobinę godności realizując bez opóźnień przelewy zwrotne. Jeśli jednak nie są w stanie wywiązać z tych obietnic i rozpoczynają kampanię unikania odpowiedzi...to już nie ma dla nich ratunku.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: 8janek8 »

Póki co spółka nie zgłoszona do upadłości. Ale wniosek mógł już zostać złożony. Może warto śledzić: http://www.krs-online.com.pl/games-fact ... 86117.html
Potem jesteśmy ostatni w kolejce do spłacenia.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

U mnie dwa maile (na różne adresy) w sprawie zwrotu wciąż bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: seki »

Spróbujcie przez messengera facebookowego. Wczoraj pytałem o dodruk Pola Arle (jeszcze nie podjęli decyzji) i odpowiedzili szybko. Przypuszczam jednak, że pytanie o zwrot jest mniej wygodne więc mogą milczeć.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: carlos »

8janek8 pisze: 29 sie 2018, 12:04 Póki co spółka nie zgłoszona do upadłości. Ale wniosek mógł już zostać złożony. Może warto śledzić: http://www.krs-online.com.pl/games-fact ... 86117.html
Potem jesteśmy ostatni w kolejce do spłacenia.
Na KRS online nie ma co za bardzo polegać. Ostatnia aktualizacja ze stycznia, a podobno od czerwca Piotrka Sobieraja już nie ma w zarządzie.
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kinoji »

Dziwi mnie bardzo jedno - widzę, że niektórzy tutaj są z Krakowa, wysyłają maile, nie dostają odpowiedzi. Przecież GF też ma siedzibę w Krakowie, można tam iść osobiście i pogadać twarzą w twarz.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

kinoji pisze: 29 sie 2018, 13:28 Dziwi mnie bardzo jedno - widzę, że niektórzy tutaj są z Krakowa, wysyłają maile, nie dostają odpowiedzi. Przecież GF też ma siedzibę w Krakowie, można tam iść osobiście i pogadać twarzą w twarz.
No jeszcze mam tracić specjalnie czas na dojazd, żeby łaskawie dostać zwrot? :D Poza tym jaką mam pewność, że ktoś tam będzie skoro nie mógłbym się z nimi nawet wcześniej umówić.
PS Parę razy chciałem odbierać od nich gry czy zniszczone elementy w grze (żeby nie musieli płacić za przesyłki) i nie było takiej możliwości.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

carlos pisze: 29 sie 2018, 13:27
8janek8 pisze: 29 sie 2018, 12:04 Póki co spółka nie zgłoszona do upadłości. Ale wniosek mógł już zostać złożony. Może warto śledzić: http://www.krs-online.com.pl/games-fact ... 86117.html
Potem jesteśmy ostatni w kolejce do spłacenia.
Na KRS online nie ma co za bardzo polegać. Ostatnia aktualizacja ze stycznia, a podobno od czerwca Piotrka Sobieraja już nie ma w zarządzie.
A czemu nie można polegać? Z pewnością informacje czerpią z Centralnej Informacji KRS (tak jak wyszukiwarka na stronie Ministerstwa Finansów) - więc siłą rzeczy prezentują aktualne dane.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mauserem »

kinoji pisze: 29 sie 2018, 13:28 Dziwi mnie bardzo jedno - widzę, że niektórzy tutaj są z Krakowa, wysyłają maile, nie dostają odpowiedzi. Przecież GF też ma siedzibę w Krakowie, można tam iść osobiście i pogadać twarzą w twarz.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Spoiler:
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wojtek.k »

Do wydawnictwa nie ma co iść, oni tam mogą nie mieć pieniędzy. Nie prowadzą sprzedaży detalicznej to i gotówki nie potrzebują.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: raj »

Do zlecenia przelewu nie jest potrzebna gotówka.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wojtek.k »

Masz racje, zakładałem, że się idzie po gotówkę.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: IrasArgor »

Dwa tygodnie dostałem na maila takie info (odnośnie Valerii)

"Zwrot został przyjęty i w przyszłym tygodniu zostanie zrealizowany.". Był to mail z 16 sierpnia, do tej pory nie dostałem pieniędzy. Może ja po protu źle rozumiem słowo zostanie zrealizowany...
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: carlos »

morris pisze: 29 sie 2018, 13:52
carlos pisze: 29 sie 2018, 13:27
8janek8 pisze: 29 sie 2018, 12:04 Póki co spółka nie zgłoszona do upadłości. Ale wniosek mógł już zostać złożony. Może warto śledzić: http://www.krs-online.com.pl/games-fact ... 86117.html
Potem jesteśmy ostatni w kolejce do spłacenia.
Na KRS online nie ma co za bardzo polegać. Ostatnia aktualizacja ze stycznia, a podobno od czerwca Piotrka Sobieraja już nie ma w zarządzie.
A czemu nie można polegać? Z pewnością informacje czerpią z Centralnej Informacji KRS (tak jak wyszukiwarka na stronie Ministerstwa Finansów) - więc siłą rzeczy prezentują aktualne dane.
Dosyć często spotykałem się z nieaktualnymi danymi. Biorąc pod uwagę, że Piotrek prawdopodobnie nie jest w zarządzie od czerwca to tym bardziej nie wierzę, że aktualizacje są robione na bieżąco.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: MichalStajszczak »

Wygląda na to, że tytuł wątku powinien być zmieniony na: "Games Factory - plany odzyskania pieniędzy" :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

kinoji pisze: 29 sie 2018, 13:28 Dziwi mnie bardzo jedno - widzę, że niektórzy tutaj są z Krakowa, wysyłają maile, nie dostają odpowiedzi. Przecież GF też ma siedzibę w Krakowie, można tam iść osobiście i pogadać twarzą w twarz.
A może autorowi chodziło o metodę "brute force" ? ;)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kinoji »

swiroff pisze: 29 sie 2018, 13:35 No jeszcze mam tracić specjalnie czas na dojazd, żeby łaskawie dostać zwrot? :D Poza tym jaką mam pewność, że ktoś tam będzie skoro nie mógłbym się z nimi nawet wcześniej umówić.
PS Parę razy chciałem odbierać od nich gry czy zniszczone elementy w grze (żeby nie musieli płacić za przesyłki) i nie było takiej możliwości.
Jak uważasz - ja szanuję wydane pieniądze na tyle, że nie uznaję próby ich uczciwego odzyskania za stratę czasu. Co do utrudnień czy braku możliwości odbioru, to nie wiedziałem.
detrytusek pisze: 29 sie 2018, 14:42 A może autorowi chodziło o metodę "brute force" ? ;)
To można inaczej? :twisted:
ODPOWIEDZ