Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

carlos pisze: 29 sie 2018, 14:31 Dosyć często spotykałem się z nieaktualnymi danymi. Biorąc pod uwagę, że Piotrek prawdopodobnie nie jest w zarządzie od czerwca to tym bardziej nie wierzę, że aktualizacje są robione na bieżąco.
https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka ... ona-glowna -> KRS: 0000713431 (Rejestry: Przedsiębiorcy). Piotr Sobieraj caly czas widnieje jako czlonek zarzadu.

Nawet jesli odszedl - ktos w ogole ma zrodlo tego newsa? - to nie zaktualizowali danych w KRSie, wiec wydaje mi sie, ze z punktu widzenia prawa dalej de facto czlonkiem zarzadu pozostaje.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Zgodnie z prawem jest członkiem zarządu. Nie zadbał o wykreślenie z KRS.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: carlos »

Mori pisze: 29 sie 2018, 15:04
carlos pisze: 29 sie 2018, 14:31 Dosyć często spotykałem się z nieaktualnymi danymi. Biorąc pod uwagę, że Piotrek prawdopodobnie nie jest w zarządzie od czerwca to tym bardziej nie wierzę, że aktualizacje są robione na bieżąco.
https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka ... ona-glowna -> KRS: 0000713431 (Rejestry: Przedsiębiorcy). Piotr Sobieraj caly czas widnieje jako czlonek zarzadu.

Nawet jesli odszedl - ktos w ogole ma zrodlo tego newsa? - to nie zaktualizowali danych w KRSie, wiec wydaje mi sie, ze z punktu widzenia prawa dalej de facto czlonkiem zarzadu pozostaje.
Wiem, że widnieje. Tak jak napisałem wcześniej spotykałem się już z nieaktualnymi wpisami w KRS online i do tego się odnoszę (i nie chodzi o wpisy dotyczące Games Factory). Z czego czasami wynikają opóźnienia w aktualizacjach? Tego nie wiem.

To samo dotyczy np. CEIDG. Tam również zdarzają sie błędy w aktualizacjach lub czasami ich brak. Co więcej wpisy potrafią się zmieniać mimo nie wprowadzania zmian przez przedsiębiorcę. Nie piszę, że to częste przypadki, ale się zdarzają.
FB1
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2015, 21:46
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: FB1 »

Dajcie już spokój z tym ekr-esem czy innymi śmiesznymi stronami jak krs-online czy inne bzdety. Jedynym miarodajnym źródłem informacji nt. spółki są dokumenty rejestrowe przechowywane w SR dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, z tym że - jak już chyba ktoś wcześniej napisał w tym wątku - spółka GF założona została (zarejestrowana) w styczniu br., tak więc jeszcze żadne dokumenty finansowe (sprawozdania etc.) nie zostały w Sądzie złożone. Elektroniczny podgląd możecie sobie śledzić (od jakiegoś czasu z odpisem pełnym) na stronie ems.ms.gov.pl wpisując odpowiednie dane (rejestr przedsiębiorców + KRS 713431).

Drugą kwestią jest fakt, że struktura własnościowa spółki dla odpowiedzialności majątkowej nie ma w naszym/waszym przypadku żadnego znaczenia. Jedynie członkowie zarządu odpowiadają subsydiarnie (tj. następczo) za długi spółki z o.o. zgodnie z art. 299 KSH. Oczywiście ten pan, o którym mówicie, od dawno może w zarządzie GF nie zasiadać - zmiana danych w KRS ma tym przypadku jedynie charakter deklaratoryjny (tj. informacyjny) - ważna jest uchwała wspólników w tym względzie, ew. wypowiedzenie przez tego pana pełnienia funkcji członka zarządu itp. Tak więc to co widzimy w KRS aktualnie, niekoniecznie odpowiada rzeczywistym stosunkom w spółce GF. Następcza odpowiedzialność członków zarządu polega na tym, że jeśli wierzyciel nie jest w stanie wyegzekwować swojej należności od spółki, to może wystąpić z osobnym roszczeniem (czyt. pozwem) przeciwko członkom zarządu o to samo roszczenie (plus ew. dalsze koszty, w tym poniesione koszty egzekucji przeciwko spółki etc.). Jak widać długa jest droga do skutecznego odzyskana należności od członków zarządu w tym trybie. W tym miejscu istotne jest jeszcze to, że członkowie zarządu odpowiadają za zobowiązania istniejące w chwili (okresie), gdy takie funkcji pełnili. Tak więc "ucieczka" z zarządu, gdy już się "mleko wylało" i dany dług powstał, ostatecznie nie musi być skuteczna.

Po trzecie zaś uważam, że to co zrobili w sprawie dodatków do Raidersów panowie z GF może kwalifikować się na oszustwo klasyczne z art. 286 par. 1 KK. Generalnie jeśli zostanie im udowodnione, że w chwili otrzymywania kasy (realizacji projektu na w.to) byli niewypłacalni i finansowali z otrzymanych środków inne projekty, to można się zastanawiać nad postawieniem im takich zarzutów (plus ewentualnie kilku innych - niegospodarność, narażenie wierzycieli na uszczerbek majątkowy, ukrywanie majątku). Takie wyroki zapadły wielokrotnie, pełno ich w portalach prawniczych. Z drugiej taka odpowiedzialność jest jest zindywidualizowana i znaczenie mają bardzo różne kwestie, o których nawet nie możemy mieć wiedzy (np. jakiś fakap w Chinach itp.). Samo kłamstwo generalnie nie jest karalne :D

Na końcu zaś chciałbym tylko dodać, ze nie wierzę, że GF z tego wyjdzie finansowo. Być może wypłaci (zwróci) wpłaty wszystkim z kampanii Najeźdzców, może też z Valerii, ale co do Solar City już wątpię. Za dużo pieniędzy jest ruchu, nie wiadomo jak są przerzucane, a GF ewidentnie nie ma stałego finansowania w zakresie tych kampanii. W końcu dojdą do ściany, a masowo zaczynające się prośby o zwrot pieniędzy tylko temat przyspieszą.

Przepraszam za przydługi post, ale leżało mi to na sercu od zeszłego tygodnia. Sam miałem wesprzeć kampanię dodatków do Raidersów (podstawę wsparłem) i Solar City, ale jakoś tak wyszło, że mnie EB ominęły :wink:

Czarę goryczy przelały chyba bzdury (z mojego punkty widzenia, nie chcę oczywiście nikogo obrażać, a tym bardziej osób w środowisku znanych i opiniotwórczych) oraz próby tłumaczeń działania GF (tak odebrałem pierwszą część podcastu, być może niesłusznie), które usłyszałem dziś w Rozmowach ZnadPlanszy #37.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: 8janek8 »

kinoji pisze: 29 sie 2018, 13:28 Dziwi mnie bardzo jedno - widzę, że niektórzy tutaj są z Krakowa, wysyłają maile, nie dostają odpowiedzi. Przecież GF też ma siedzibę w Krakowie, można tam iść osobiście i pogadać twarzą w twarz.
Nie polecam. Byłem kilka miesięcy temu po odbiór gier, zagadać chciałem, gęby nikt nawet nie otwarł. Wszyscy, oprócz miłej młodej dziewczyny, wyglądali na styranych życiem nerdów z nosami w monitorach.
Pieniędzy też tam raczej nie trzymają, całe biuro wygląda jak zapuszczony magazyn.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

Mori pisze: 29 sie 2018, 15:04 Nawet jesli odszedl - ktos w ogole ma zrodlo tego newsa? - to nie zaktualizowali danych w KRSie, wiec wydaje mi sie, ze z punktu widzenia prawa dalej de facto czlonkiem zarzadu pozostaje.
To jest oficjalna wersja GF, którą przedstawili w podcaście Tycjana. Nie osobiście oczywiście, odpowiedzieli na piśmie/mailu, ale to ich oficjalne stanowisko.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

FB1 pisze: 29 sie 2018, 15:40 Czarę goryczy przelały chyba bzdury (z mojego punkty widzenia, nie chcę oczywiście nikogo obrażać, a tym bardziej osób w środowisku znanych i opiniotwórczych) oraz próby tłumaczeń działania GF (tak odebrałem pierwszą część podcastu, być może niesłusznie), które usłyszałem dziś w Rozmowach ZnadPlanszy #37.
:shock:

Chętnie bym posłuchał, co tam się w tej rozmowie wydarzyło, ale na stronie kanału ostatni podcast ma numerek #36?

Czyżby już to usunięto?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

Gizmoo pisze: 29 sie 2018, 18:17
FB1 pisze: 29 sie 2018, 15:40 Czarę goryczy przelały chyba bzdury (z mojego punkty widzenia, nie chcę oczywiście nikogo obrażać, a tym bardziej osób w środowisku znanych i opiniotwórczych) oraz próby tłumaczeń działania GF (tak odebrałem pierwszą część podcastu, być może niesłusznie), które usłyszałem dziś w Rozmowach ZnadPlanszy #37.
:shock:

Chętnie bym posłuchał, co tam się w tej rozmowie wydarzyło, ale na stronie kanału ostatni podcast ma numerek #36?

Czyżby już to usunięto?
https://www.youtube.com/watch?v=a7NZiqqczTc
Nie ma za co.
Ale nie spodziewaj się tam usłyszeć tłumaczenia działań GF. To jakaś konfabulacja raczej.
Natomiast można tam znaleźć próby domniemywania, co mogło być przyczyną powstania aktualnej sytuacji.
Tak przynajmniej ja to odebrałem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tycjan »

Gizmoo pisze: 29 sie 2018, 18:17 Chętnie bym posłuchał, co tam się w tej rozmowie wydarzyło, ale na stronie kanału ostatni podcast ma numerek #36?
Czyżby już to usunięto?
Nic nie usunięto. Skąd te teorie spiskowe? :)
Panu_K się chyba nie podało, ale ja mimo wszystko zachęcam do obejrzenia/posłuchania. :)
Jeżeli nie mieliście okazji wczoraj posłuchać na żywo, to podrzucam link do naszych Rozmów.ZP. Temat oczywisty.
"... Oprócz naszych komentarzy będziecie mogli poznać wypowiedzi Kamila Rogulskiego z platformy Wspieram.to, Łukasza „Wookiego” Woźniaka z Zagramw.to oraz Tomasza Bara z Hexy Studio, który pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: co dalej z „Solar City”?. Ale przede wszystkim, poznacie odpowiedzi na nasze pytania, które zadaliśmy Zarządowi Games Factory. Dodatkowo jako pierwsi poznacie pomysł platformy Zagratw.to, czyli „Program ochrony wspierającego”..."
Tutaj link do bloga R.ZP: http://rozmowy.znadplanszy.pl/2018/08/2 ... tory-gate/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Tycjan pisze: 29 sie 2018, 18:42 Panu_K się chyba nie podało, ale ja mimo wszystko zachęcam do obejrzenia/posłuchania. :)
Słucham właśnie! Mega ciekawa dyskusja! Dzięki za nią i pozdrawiam! I trzymajcie Panowie rękę na pulsie. :wink:
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

Panu_K się podobało.
„Konfabulacje” odnosiły się do sugestii innego użytkownika wyżej, że wybielaliście GF.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: sztefyn »

Zwroty mają się odbyć w ten piątek, przyszły poniedziałek i wtorek

https://wspieram.to/najezdzcydodatki?po ... acje#a6116

Są to dni wykonania przelewów przez GF, a nie odzyskania przez nas kasy :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 19:56 przez sztefyn, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Podcast dużo bardziej ciekawy i merytoryczny aniżeli kpiące pogaduchy na Geek Factor.
FB1
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2015, 21:46
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: FB1 »

Pan_K pisze: 29 sie 2018, 19:26 Panu_K się podobało.
„Konfabulacje” odnosiły się do sugestii innego użytkownika wyżej, że wybielaliście GF.
Nie napisałem nigdzie, że wybielano tam GF, tylko że tłumaczono działania GF - czyli w pewnym sensie relatywizowano je, szukając wyjaśnień tam, gdzie raczej nich nie ma. Chodziło mi tylko o to, że spodziewałem się mimo wszystko nazwania rzeczy po imieniu, a tego mi zabrakło. "Konfabulują" to panowie sterujący GF i to praktycznie od początku realizacji projektów po ufundowaniu gier (m.in. Valerii, dodatków do Najeźdźców, wcześniej chyba też Mage Wars). Sprawa wypłynęła w tym momencie tylko dlatego, że ujawniono wymianę wiadomości z twórcą Raidersów, o czym nie można zapominać (tak wiem, Tycjan o tym wspomniał wprowadzając w temat podcastu). Jest to moim zdaniem jeden z kluczowych aspektów sprawy i jednoznacznie rzuca się cieniem nad działalnością GF.

Niemniej zgadzam się, że druga część podcastu dot. problematyki crowdfoundingu w ogólności i na tle wspomnianej "afery", była bardzo ciekawa - szczególnie, że rozmowę prowadziły osoby znający branżę z praktycznego punktu widzenia.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Zrezygnowałem z Odlotowego Wyścigu, znudzony sporym opóźnieniem jak na grę bez wiaderka figurek. Ciagle tłumaczenie opóźnienia jekoś mi brzydko pachniało. Na maila odpowiedzieli na następny dzień, a pieniądze dotarły po kilku dniach ale z tego co czytam i co mówią moi znajomi to chyba byłem wyjątkowym szczęściarzem...
To taka paplanina z mojej strony ale mam nadzieję, że wszyscy wspierający otrzymają swoje pieniądze. Szkoda tylko, że zmarnowali taki ogromny potencjał swojej firmy. Pewnie wielu z nas zamieniłoby swoje bardziej lub mnie lubiane prace aby wydawać planszówki. I jak zwykle po pysku dostają Ci co poprostu chcą spędzać czas przy swoim ulubionym hobby.
Oby tym razem społeczność planszówkowa nie dała się omamić tanimi przeprosinami, niby zniżkami i dobrą miną do złej/ch****ej gry ze strony „dżentelmenów” z krakowskiego wydawnictwa.
W kupie siła.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Lion86 »

20.08 kilka dni przed wybuchem afery z GF znudzony czekaniem na Valerie napisałem o zwrot kasy. Dziś pieniądze otrzymałem. Więc uspokajam tych co się już bali, że kasy ani gier nie zobaczą.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KQuest »

W aktualizacji nie napisali, że chodzi o najbliższy piątek, najbliższy poniedziałek i najbliższy wtorek. To znacznie zwiększa szanse na spełnienie obietnicy, tylko jeszcze nie teraz :D
GF pisze:któży
...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tycjan »

Gizmoo pisze: 29 sie 2018, 18:50Słucham właśnie! Mega ciekawa dyskusja! Dzięki za nią i pozdrawiam! I trzymajcie Panowie rękę na pulsie. :wink:
Dziękuję w imieniu swoim i reszty ekipy. Staramy się mieć wszystko pod kontrolą. ;)
Pan_K pisze: 29 sie 2018, 19:26 Panu_K się podobało.
„Konfabulacje” odnosiły się do sugestii innego użytkownika wyżej, że wybielaliście GF.
W takim razie przepraszam. :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Elrath
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Elrath »

Dla wszystkich, którzy jeszcze są zainteresowani, kampania Valerii otrzymała nową aktualizację dotyczącą wysyłki:
https://wspieram.to/valeria?pokaz_proje ... acje#a6124
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kremitto123 »

Kryminal i oszustwo. Nigdy wiecej gfp. Ciekawe czy ktos to zglosil odpowiednim organom.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

kremitto123 pisze: 31 sie 2018, 13:30 Kryminal i oszustwo. Nigdy wiecej gfp. Ciekawe czy ktos to zglosil odpowiednim organom.
Skoro uważasz to za "kryminał i oszustwo", to czemu sam tego nie zgłosisz?
scheherazade
Posty: 39
Rejestracja: 06 lut 2011, 10:11

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: scheherazade »

Jakieś dobre słowo o GF - mnie już wpłynęła na konto cała kwota ze wspieraczki. Dotrzymali słowa.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Również otrzymałem zwrot wpłaty za dodatki do Najeźdźców. Dotarły też elementy Creative Kit.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kremitto123 »

KonradT pisze: 31 sie 2018, 16:33
kremitto123 pisze: 31 sie 2018, 13:30 Kryminal i oszustwo. Nigdy wiecej gfp. Ciekawe czy ktos to zglosil odpowiednim organom.
Skoro uważasz to za "kryminał i oszustwo", to czemu sam tego nie zgłosisz?
Bo nie jestem poszkodowany w tej sprawie wiec nie moge.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: anion »

Ja tak trochę z innej beczki...

Czy ktokolwiek z Was, wspierających dodatki do NzP, korzystał z rekompensaty w formie zakupów z upustem 50% i otrzymał już to co zamówił? ;)
Jeżeli tak, to ile dni od złożenia zamówienia czekał na dostawę?
ODPOWIEDZ