Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tomb »

Dziwi mnie, że Ateneum angażuje się, jak twierdzi we wpisie na facebooku, w wydanie gier, które zapowiedziało GF. Co dystrybutora obchodzą plany i obietnice firmy, której towarem handlował?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Wroobel »

Ja to rozumiem w ten sposób, że może zdecydowali się przejąć te projekty, które są już tak zaawansowane, że można je bez jakichś dużych nakładów dokończyć i na tym zarobić. Np. tematy już wydrukowane ale nie zapłacone, albo w trakcie produkcji.
Oczywiście to tylko domysły.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: doczek »

tomb pisze: 21 lut 2019, 16:12 Dziwi mnie, że Ateneum angażuje się, jak twierdzi we wpisie na facebooku, w wydanie gier, które zapowiedziało GF. Co dystrybutora obchodzą plany i obietnice firmy, której towarem handlował?
Jak są wydrukowane i nakład zapewne jest mały to czym ryzykują? Opłacą zaległość w fabryce i GF będzie miało o jeden problem mniej. Wyjdą dodatkowo na bohaterów. Stratni nie będą.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Trolliszcze »

Zaan84 pisze: 21 lut 2019, 16:04Każdy reagureaguje jak reaguje, jedno sie cieszą inni nie. Nie narzunarzucajmy innym jak i w jakim tonie mają reagować bo to nie Korea gdzie trzeba lać łzy po śmierci dyktatora albo stryczek.
Korea to by była wtedy, jakby jakiś admin czuwał nad jednym słusznym tonem wypowiedzi; niczego takiego tu nie ma, a i opinie mogą być różne. Moja jest taka, że nad trumną należy być cicho, ale oczywiście nikomu nie zabronię tańczyć nad nią z radości.
Norwoks
Posty: 871
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Norwoks »

KurikDeVolay pisze: 21 lut 2019, 16:03 Ateneum już zapowiedziało że doprowadzi sprawę wydrukowanych projektów do końca. Więc sprawa jakoś się ułoży. A GF nie ma co współczuć. Szkoda że tak późno.
Jakieś źródło ?
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

EsperanzaDMV pisze: 21 lut 2019, 16:07Ja na przykład czekałem bardzo na dodruk Projektu Gaja i szczerze nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić.
Nie bardzo rozumiem, przecież Gaja jest dostępna w normalnych cenach z dostępnością 24h. W muve np za 199zł(i jeszcze zwrot 5% w złocie ;)).
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 17:26 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: KurikDeVolay »

Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 948
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Leinadus »

Jest i info od zagramw.to
Cześć, dzisiaj dotarła do nas wiadomość, że wydawnictwo Games Factory kończy działalność. Jest to dla nas niezmiernie smutna wiadomość i jesteśmy nią zaskoczeni tak samo jak Wy. Sprawa dotyczy nas bezpośrednio ze względu na kampanię Solar City więc chcemy odnieść się do całej sytuacji.

Do tej pory byliśmy w kontakcie z pracownikami Games Factory i reagowaliśmy na wszystkie Wasze wiadomości np. dotyczące opóźnień w realizacji zwrotów. Mamy też informacje od samych Wspierających, że jeszcze do niedawna przynajmniej część zwrotów była realizowana. Otrzymywaliśmy też zapewnienia od firmy, podobnie jak Wy, że produkcja pomimo opóźnień jest realizowana.

Jak się dzisiaj okazało sprawy wyglądają zupełnie inaczej niż wszyscy byliśmy informowani. Jest to szokujące zarówno dla Was – wspierających, jak i nas – platformy. Po prostu tak, po ludzku jest nam przykro, że znajomi z branży planszówek regularnie okłamywali wszystkich dookoła.

Chcemy Was jednak zapewnić, że cały dzisiejszy dzień analizujemy sytuację pod kątem jej rozwiązania. Jesteśmy również w kontakcie z autorami gry Marcinem i Violą. Wszyscy mamy ogromną determinację żeby doprowadzić sprawę do pozytywnego zakończenia. Mamy pewne pomysły, które jak tylko się ostatecznie wyklarują to zostaną Wam przekazane.

Będziemy Was na bieżąco informować.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Fojtu »

Tia, wszyscy jesteśmy w głębokim szoku :roll:
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: costi »

I to by było tyle w temacie że zagramw.to cokolwiek gwarantuje...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 948
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Leinadus »

Fojtu pisze: 21 lut 2019, 17:31 Tia, wszyscy jesteśmy w głębokim szoku :roll:
I jest nam po Lucku przykro, tylko co ma do tego Lucek
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bluebird »

Wojtek.k pisze: 21 lut 2019, 13:55
Oświadczenie dotyczące sytuacji firmy Games Factory Sp. z o.o.

W dniu 11 lutego 2019 roku pocztą otrzymaliśmy od prezesa zarządu Games Factory Sp z o.o. rezygnację z pełnionej funkcji. Prezes Games Factory odpowiedzialny był w pełni za zarządzanie finansami firmy i produkcję tytułów wydawnictwa...

...Działania prezesa zarządu doprowadziły do sytuacji, w której firma oraz pracownicy pozostali bez żadnych środków finansowych, tym samym wszelkie działania wydawnictwa zostały wstrzymane. Niestety jest to koniec firmy Games Factory....

...W imieniu zarządu przepraszamy za zaistniałą sytuację. Chcielibyśmy podziękować za lata wspierania nas w tych lepszych i gorszych chwilach naszej działalności....
Ten komunikat nie jest do końca jasny - co to znaczy "koniec firmy Games Factory". Przecież Games Factory jako firma po odejściu prezesa nie przestaje istnieć, są jeszcze pozostali 2 członkowie zarządu, którzy zgodnie z Kodeksem spółek handlowych prowadzą sprawy spółki, tym bardziej że zgodnie informacjami na stronie KRS do reprezentowania Games Factory upoważniony jest każdy członek zarządu samodzielnie. Samo odejście prezesa spółki w żadnym razie nie powoduje że firma upada. Aby spółka przestała istnieć musi zostać zgłoszony stosowny wniosek do Sądu a następnie przeprowadzone pod nadzorem Sądu postępowanie upadłościowe lub likwidacyjne.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tony23 »

Prezes... Zarząd.... Pracownicy...

Brzmi jaki wielka korporacja, ale proszę wyprowadzić mnie z błędu, czy GF to nie jest 3 osobowa firma/spolka?
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: profes79 »

Tony23 pisze: 21 lut 2019, 18:27 Prezes... Zarząd.... Pracownicy...

Brzmi jaki wielka korporacja, ale proszę wyprowadzić mnie z błędu, czy GF to nie jest 3 osobowa firma/spolka?
MOże i tak. Ale i tak reprezentacja spółki z o.o. jest albo jednoosobowa (prezes) albo wieloosobowa (prezes+zarząd). A jak masz 100% udziałów to może być nawet spółka jednoosobowa gdzie sam jesteś prezesem :)
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 294
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: swiroff »

Trolliszcze pisze: 21 lut 2019, 16:39
Zaan84 pisze: 21 lut 2019, 16:04Każdy reagureaguje jak reaguje, jedno sie cieszą inni nie. Nie narzunarzucajmy innym jak i w jakim tonie mają reagować bo to nie Korea gdzie trzeba lać łzy po śmierci dyktatora albo stryczek.
Korea to by była wtedy, jakby jakiś admin czuwał nad jednym słusznym tonem wypowiedzi; niczego takiego tu nie ma, a i opinie mogą być różne. Moja jest taka, że nad trumną należy być cicho, ale oczywiście nikomu nie zabronię tańczyć nad nią z radości.
Nad trumną cicho, po (delikatnie mówiąc) wpadce z ubiegło roku też cicho. Nikt tu nie tańczy z radości, wyraża tylko jasno pogląd, że nie powinno być przyzwolenia na cwaniactwo. A po tamtej aferze z ubiegłego roku spora część growej blogosfery rozwodziła się o rzekomym "linczu" i przekonywała do "dawania szans". Już nie wspominam o podśmiechujkach z ludzi, którzy wkurzali się na FB czy forum. A to, że GF działał po tamtej akcji to właśnie tylko dzięki wyrozumiałości najbardziej "medialnych" graczy.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bluebird »

Tony23 pisze: 21 lut 2019, 18:27 Prezes... Zarząd.... Pracownicy...

Brzmi jaki wielka korporacja, ale proszę wyprowadzić mnie z błędu, czy GF to nie jest 3 osobowa firma/spolka?
Niezależnie ilu ich tam jest trzeba by ich wszystkich nazwać zwykłymi amatorami i to w podwójnym znaczeniu tego słowa (pozytywnym i negatywnym):
Zgodnie z definicja słownika języka polskiego amator to:
1. osoba zajmująca się czymś nieprofesjonalnie, niemająca doświadczenia w danej dziedzinie;
2. miłośnik czegoś, osoba znajdująca w czymś przyjemność, lubiąca coś;
Zatem jak dla mnie są oni zwykłymi amatorami (biznesowymi oraz gier planszowych)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Do pierwszej ###### to mogło być jakieś wytłumaczenie, w tej chwili to jest albo głupota, albo po prostu kłamstwo...i teraz płacza nad solar city....a ile wtedy było już wątpliwości i ostrzeżeń...ale co tam, hejt, autorzy mili, to nie oni, zmiany idą, wielka hurtownia ich przejęła itp itd...

Moim zdaniem każdy kto zainwestował w to kasę i wiarę zapłacił za lekcję zdrowego podejścia do cwaniaków...i niech dziękuje, że to 100 zł a nie 100k

Prosiłbym zadbać o kulturę wypowiedzi. Mod.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Wszyscy tu w złych nastrojach ale czy w związku z upadłościa firmy można liczyć na jakiś spore wyprzedaże ich gier? ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ShapooBah »

na to liczę i ostrzę sobie ząbki na kilka tytułów.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Blue »

brazylianwisnia pisze: 21 lut 2019, 20:20 Wszyscy tu w złych nastrojach ale czy w związku z upadłościa firmy można liczyć na jakiś spore wyprzedaże ich gier? ;-)
Większości to się już chyba pozbyli. Obecność chodziła w grudniu po 30zł. Kingdomino jest w muve za 40zł. Wiertła Skały Minerały były w grudniu po 40zł. Niedawno były 2 części Doliny Kupców po 20zł każda(i chyba już całkiem zeszły). Festiwal Lampionów po 39zł, Magazyn 51 za jakieś grosze, Odlotowy Wyścig też chyba poniżej 40zł w grudniu. Spartakus po 70zł, Dodatki do Star Realms w paczce za 50zł, Vikings Gone Wild za stówke z dodatkiem, dodatek do Pola Arle był po 15zł itp itd.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: seki »

To prawda, tylko Dominiony trzymają cenę i dodatki do Najeźdźców. Osobiście liczę tu też na wyprzedaż, resztę mam lub mnie nie interesuje.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Dominiony miały wyprzedaze wcześniej, latem i ogólnie przed pierwszą aferą. Chyba nawet ponizej 90 dawało się kupić (al.to)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: seki »

Miszon pisze: 21 lut 2019, 21:13 Dominiony miały wyprzedaze wcześniej, latem i ogólnie przed pierwszą aferą. Chyba nawet ponizej 90 dawało się kupić (al.to)
Nie miałem na myśli 15 zł promocji. Większość gier GF poszła na wyprzedaże z rabatami 40% i więcej. Przez 1 dzień w grudniu Dominiony były po 75 zł w jednym sklepie prowadzącym jednodniowe promocje ale szybko się skończyły.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

seki pisze: 21 lut 2019, 21:33
Miszon pisze: 21 lut 2019, 21:13 Dominiony miały wyprzedaze wcześniej, latem i ogólnie przed pierwszą aferą. Chyba nawet ponizej 90 dawało się kupić (al.to)
Nie miałem na myśli 15 zł promocji. Większość gier GF poszła na wyprzedaże z rabatami 40% i więcej. Przez 1 dzień w grudniu Dominiony były po 75 zł w jednym sklepie prowadzącym jednodniowe promocje ale szybko się skończyły.
Myślę tu raczej o przecenach jak z dodatkiem do Pol Arle :-P firma padła, może niektórzy będa chcieli odzyskać cześć pieniędzy więc puszcza po kosztach. Mam tu na myśli głównie dodatki domnion i Forum Trajanum.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Norwoks
Posty: 871
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Norwoks »

brazylianwisnia pisze: 21 lut 2019, 21:39Myślę tu raczej o przecenach jak z dodatkiem do Pol Arle :-P firma padła, może niektórzy będa chcieli odzyskać cześć pieniędzy więc puszcza po kosztach. Mam tu na myśli głównie dodatki domnion i Forum Trajanum.
W sensie kto ?
Jak sklep już ma i nie zrobił promocji to znaczy, że kupił w normalnej cenie - raczej nie będzie sprzedawał pod wodą, bo GF padło (co mu to przeszkadza).
Tanie gry mogą wypłynąć jeśli likwidator dobierze się do majątku firmy i sklep/dystrybucja dostanie w ramach wykupu majątku.
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
ODPOWIEDZ