Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

EMI_NAT pisze:
Sebs pisze:Ale zeby w 21 wieku nie miec strony internetowej to wstyd i amatorszczyzna :-P
GFP to amatorszczyza!!!!!!!!!
To było jedno zdanie i zamiast się nad nim zastanowić to postanowiłeś stworzyć emocjonalnego posta nie na temat. Nikt nie napisał, że GFP to amatorszczyzna tylko, że brak strony takową jest. Nie widzisz różnicy?
Wogóle tutaj powstało całe stado emocjonalnych wpisów łącznie z wydawnictwem, w których zwrócenie uwagi jest odbierane jako hejt zamiast się nad nimi zastanowić i wyciągnąć wnioski. Poza jednym początkowym niewiele wnoszącym @papy... reszta była w miarę merytoryczna natomiast tutaj nawet to jest odbierane jako atak. Życzę Wam jak najlepiej ale wg mnie macie sporo do przemyślenia chyba, że robicie to amatorsko ale wtedy tak Was traktujemy i nie mamy o nic pretensji. Jeśli jednak podchodzicie do tego profesjonalnie, a Wasze posty świadczą, że tak, to mniej emocji, a więcej konstruktywnych wniosków. Taka moja rada.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
PapaSzlumpf
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2016, 12:24
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: PapaSzlumpf »

Witam!

A teraz cytat z regulaminu wspieram to: "Projektodawca zobowiązany jest także podać przybliżony termin dostarczenia Nagrody, wynoszący nie więcej niż 6 (sześć) miesięcy kalendarzowych. Termin dostawy Nagrody liczony jest od dnia zakończenia czasu na zebranie środków wspierających realizację Projektu pod warunkiem zebrania co najmniej kwoty deklarowanej określonej w ust. 5 lit. d). Za dostarczenie oraz terminowość dostarczenia Nagród odpowiada wyłącznie Projektodawca."

Innymi słowy 13.06.2016 roku zakończono sukcesem kampanię "Mage Wars", sześć miesięcy mija dokładnie 13.12.2016 roku (a więc w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez śp. gen. Wojciecha Jaruzelskiego).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Kilka osób skrytykowało rzeczy, ktore są do poprawy i wydawca ma jasny sygnal, czego oczekuja klienci i nad czym warto popracowac. Mogą to wziąć pod uwagę lub zignorować. Tymczasem padają epitety "frustraci" czy "malkontenci", ktorzy rzekomo wszystko krytykują. Skad takie oskarzenia? Nie popadajmy w skrajnosci. To forum jest i do pochwał, a czasem i do krytyki

Zapraszam również do wątku wyd. Rebel, gdzie zwrocono uwagę na przestarzałą stronę adresów sklepowych. I jest reakcja wydawnictwa. Tak to mniej wiecej działa.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja tam jestem Kazik ze wsi i dla mnie GFP może nie mieć strony a działalność prowadzić w kurniku, bylebym był z gier zadowolony, a póki co jestem :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Dr. Nikczemniuk pisze:Ja tam jestem Kazik ze wsi i dla mnie GFP może nie mieć strony a działalność prowadzić w kurniku, bylebym był z gier zadowolony, a póki co jestem :D
A informacje od wydawnictwa będziesz otrzymywać gołębiem.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

Czy ostatnia duża errata do Mage Wars (Wizard nie ma już możliwości wyboru szkoły żywiołu) została uwzględniona w polskiej wersji?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: akahoshi »

To i ja dorzucę coś od siebie.

Od GFP mam dwie gry, z czego jedną zakupioną tu na Forum ("Pola Arle"), a drugą ze wspieram.to. "Pola..." są naprawdę świetne i bardzo się cieszę, że GFP ją wydało (o ile dobrze kojarzę, wcześniej jakieś wydawnictwo twierdziło, że nie opłaca się tej gry wydawać w naszym kraju, gdyż jest prawie niezależna językowo).
Drugą (ze wspieram.to) grą jest okryty złą sławą :wink: "Mistfall".
Fakt zawalili z tłumaczeniem (ich wina - dwóch niezależnych tłumaczy), ale próbowali usunąć tę usterkę pakietem naprawczym, który nie do końca się sprawdził (nie do końca ich wina, o czym już informowali i nadal pracują nad eliminacją problemu).
Jednakże pisanie, że "GFP jest be i nie będę już ich gier wspierał" jest doprawdy dziecinne. To tak, jakby powiedzieć, że nie będę już jeździł autobusem, bo się raz spóźnił (mimo tego, że po jakimś czasie przysłali zastępczy).
To samo tyczy się dziwnych tekstów "mam grę od pół roku i nie mogę w nią grać bo nie ma zestawu naprawczego". Serio? No, kurde. A próbowałeś w ogóle? Spokojnie dało (i da) się grać bez tego zestawu. Sprawdziłem wielokrotnie na sobie.

Ale, żeby nie było za dużo(umiarkowanego) miodu, to teraz chochla dziegciu.
Podstawowym i głównym zarzutem z mojej strony, to jest fatalny kontakt w akcji "Mistfalla". Dziesiątki pytań, pretensji itp. wspierających i zero odpowiedzi ze strony wydawnictwa, mimo, że w tym samym czasie odpowiadają w innych trwających zbiórkach.
Ten aspekt wymaga zdecydowanej poprawy.

Na koniec mam prośbę do Moderatora: proszę o wycięcie i przeniesienie tej dyskusji, gdyż jest ona zupełnie niepowiązana z tematem wątku (dla przypomnienia, mówimy tu o planach wydawniczych GFP).
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Marcussz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2011, 19:45
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marcussz »

Jedna uwaga tylko, fakt strona internetowa, jaka jest każdy z nas widzi, tylko pytanie czego my się spodziewamy, a co ma być w zamiarze GFP to mogą być dwie różne rzeczy. Nie pamiętam czy gdziekolwiek (a nie chce mi się sprawdzać teraz 90 stron tego wątku) była jakakolwiek mowa o ich sklepie internetowym. O ile przytaczany tu Rebel jest zarówno wydawcą, jak i dystrybutorem oraz prowadzi sprzedaż detaliczną, o tyle GFP może nastawiać się na chwilę obecną jedynie na wydawanie i sprzedaż hurtową swych produktów, a detaliczny zakup możliwy jest tylko w trakcie trwania kampani na wspieram.to. Więc stronu internetowej której wielu się spodziewa możemy jeszcze długo nie zobaczyć. Co nie zmienia faktu że sam chcialbym miejsce gdzie przynajmniej jest info o wszystkim co jest przez GFP wydane i instrukcje do tego.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Marcussz pisze:(...)Co nie zmienia faktu że sam chcialbym miejsce gdzie przynajmniej jest info o wszystkim co jest przez GFP wydane i instrukcje do tego.
W zasadzie głównie o to chodzi.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

KonradT pisze:Czy ostatnia duża errata do Mage Wars (Wizard nie ma już możliwości wyboru szkoły żywiołu) została uwzględniona w polskiej wersji?
Ponownie to ważne pytanie z uwagi na brak odpowiedzi.
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Syndelis pisze:
KonradT pisze:Czy ostatnia duża errata do Mage Wars (Wizard nie ma już możliwości wyboru szkoły żywiołu) została uwzględniona w polskiej wersji?
Ponownie to ważne pytanie z uwagi na brak odpowiedzi.
Jeśli chodzi o tę konkretną kartę (w arenie i akademii) ta klaryfikacja zasad została uwzględniona na karcie.

Jeśli chodzi o całą erratę dostępną na stronie Wrcane Wonders, należy traktować ją w większości jako klaryfikację zasad. Treść erraty nie została naniesiona na naszą wersję(poza dosłownie dwudziestoma zdaniami ;) ). Errata będzie sukcesywnie tłumaczona i dodawana do działu Mage Wars na naszej stronie (w przygotowaniu!). Taki sam zabieg zastosowano w innych wersjach językowych i na takie rozwiązanie naciskało Arcane Wonders.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :)
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Kiedy poznamy tytuł kampanii zaplanowanej na 10.11?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

TTR_1983 pisze:Kiedy poznamy tytuł kampanii zaplanowanej na 10.11?
Czekamy jeszcze na potwierdzenie. Myślę, że lada dzień. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: pinata »

GFP pisze:Taki sam zabieg zastosowano w innych wersjach językowych i na takie rozwiązanie naciskało Arcane Wonders.
Bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że zasady gry mogą ewoluować wraz z pojawianiem się nowych dodatków.

Grunt, żeby tekst na kartach był właściwie i spójnie przetłumaczony. A dostępne na WWW zasady i kodeks można w każdej chwili zaktualizować.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

GFP pisze:
TTR_1983 pisze:Kiedy poznamy tytuł kampanii zaplanowanej na 10.11?
Czekamy jeszcze na potwierdzenie. Myślę, że lada dzień. :)
Ale do końca tygodnia da radę ;)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

karawanken pisze:
GFP pisze:
TTR_1983 pisze:Kiedy poznamy tytuł kampanii zaplanowanej na 10.11?
Czekamy jeszcze na potwierdzenie. Myślę, że lada dzień. :)
Ale do końca tygodnia da radę ;)
Mam gorącą nadzieję, że tak. ;)
pinata pisze:
GFP pisze:Taki sam zabieg zastosowano w innych wersjach językowych i na takie rozwiązanie naciskało Arcane Wonders.
Bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że zasady gry mogą ewoluować wraz z pojawianiem się nowych dodatków.

Grunt, żeby tekst na kartach był właściwie i spójnie przetłumaczony. A dostępne na WWW zasady i kodeks można w każdej chwili zaktualizować.
Dokładnie o to chodzi. Zawsze będziemy mogli dodać kolejną klaryfikację, bez obaw o brzmienie kart etc.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

Skoro zaczęły się tu jakieś gorzkie żale i lista życzeń do GFP to ja też mam jedno: proszę, zróbcie normalną stronę internetową! Kupiłem kilka dni temu Dominiona, jutro wreszcie będzie czas, żeby zacząć go ogrywać z dziewczyną i chciałbym się wcześniej zapoznać z instrukcją, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja wiem, że jest w pudełku wersja papierowa, ale po pierwsze nie chce mi się po nią wstawać, a po drugie, gdy gramy w coś pierwszy raz i mamy wątpliwości co do zasad, to partnerka szuka odpowiedzi w wersji papierowej, ja na tablecie i tak jest po prostu najszybciej :-)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

ostoja pisze:Skoro zaczęły się tu jakieś gorzkie żale i lista życzeń do GFP to ja też mam jedno: proszę, zróbcie normalną stronę internetową! Kupiłem kilka dni temu Dominiona, jutro wreszcie będzie czas, żeby zacząć go ogrywać z dziewczyną i chciałbym się wcześniej zapoznać z instrukcją, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja wiem, że jest w pudełku wersja papierowa, ale po pierwsze nie chce mi się po nią wstawać, a po drugie, gdy gramy w coś pierwszy raz i mamy wątpliwości co do zasad, to partnerka szuka odpowiedzi w wersji papierowej, ja na tablecie i tak jest po prostu najszybciej :-)
https://www.dropbox.com/s/aogdairyk27ge ... b.pdf?dl=0
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: xelos80 »

GFP pisze:
TTR_1983 pisze:Kiedy poznamy tytuł kampanii zaplanowanej na 10.11?
Czekamy jeszcze na potwierdzenie. Myślę, że lada dzień. :)
To musi być jakiś wielki hit i pewniak. Jak na kilka dni przed akcją nie ma jeszcze tytułu to muszą być pewni sprzedaży inaczej by tego nie planowali.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ENDryu »

a kubki z kampanii Dominiona to kiedy beda? :roll:
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

xelos80 pisze:To musi być jakiś wielki hit i pewniak. Jak na kilka dni przed akcją nie ma jeszcze tytułu to muszą być pewni sprzedaży inaczej by tego nie planowali.
Tylko nie zaczynajmy znowu 20 stron spekulacji :D.

Mi się wydaję, że zwlekają do ostatniego momentu, nauczeni doświadczeniami po Spartakusie. Dopiąć wszystko na 100% i wtedy informować publikę.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: xelos80 »

Ale wtedy to się informuje i oglasza że za miesiąc będzie kampania. Żeby ludzie przygotowali fundusze. Ile razy było narzekanie że ktoś musi wiedzieć wcześniej żeby zaplanować wydatki. Teraz będą musieli się z dnia na dzień jeśli chcą się na EB załapać.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

xelos80 pisze:Ale wtedy to się informuje i oglasza że za miesiąc będzie kampania. Żeby ludzie przygotowali fundusze. Ile razy było narzekanie że ktoś musi wiedzieć wcześniej żeby zaplanować wydatki. Teraz będą musieli się z dnia na dzień jeśli chcą się na EB załapać.
Od dawna wiemy, że będzie kampania ;) Tylko nie wiemy jaka :)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: habert »

Feast for Odin ?
ODPOWIEDZ