Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

GFP pisze:Faktycznie- pracujemy nad ogłoszeniem kilku "dużych" produktów. ;)
3... 2... 1... HYPE!
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: raiden25 »

GFP pisze:
raiden25 pisze: Takie duże produkty to napewno nie to wydawnictwo :)

"No to jeszcze zobaczymy" krzyknął Piotrek zza monitora... ;) Faktycznie- pracujemy nad ogłoszeniem kilku "dużych" produktów. ;)
Życzę tego Wam, bo drobnicy już sporo na rynku jest :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: rastula »

o tych wielkich projektach to my tu na forum słyszymy od pół roku :)... nie żebyście małostki wydawali ( pola , spartacus, mage arena) - ale ja już zapowiedziami mniej się podniecam ...za to czekam na opłacone gry :P
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mckil »

rastula pisze:o tych wielkich projektach to my tu na forum słyszymy od pół roku :)... nie żebyście małostki wydawali ( pola , spartacus, mage arena) - ale ja już zapowiedziami mniej się podniecam ...za to czekam na opłacone gry :P
No właśnie, z trzech wymienionych jak na razie to tylko Pola fizycznie się ukazały :) Także czekamy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Strasznie duży font na kartach z Imperium jest, to celowe ;)? Bo jest dużo większy niż w innych dodatkach.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

warlock pisze:Strasznie duży font na kartach z Imperium jest, to celowe ;)? Bo jest dużo większy niż w innych dodatkach.
Hmm wlasnie patrzałem na karty z jednego dodatku i imperium ale nie widzę różnicy ;) Ale też nie wiem co masz na myśli mówiąc front - możesz mi wytłumaczyć? Bom zielony z takich pojęć :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

AkitaInu pisze:
warlock pisze:Strasznie duży font na kartach z Imperium jest, to celowe ;)? Bo jest dużo większy niż w innych dodatkach.
Hmm wlasnie patrzałem na karty z jednego dodatku i imperium ale nie widzę różnicy ;) Ale też nie wiem co masz na myśli mówiąc front - możesz mi wytłumaczyć? Bom zielony z takich pojęć :)
Chodzi mi o wielkość liter. Żeby nie być gołosłownym, na górze dwie karty z Imperium, na dole z innych dodatków. Ten brak spójności mnie razi (może to czepialstwo, bo mam OCD na punkcie takich rzeczy, ale mimo wszystko nie bardzo rozumiem ten zabieg... :))
Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Ja bym powiedział, że na kartach z Imperium jest normalny font, a na pozostałych zbyt mały ... :wink:
Brak spójności trochę drażni, ale moim zdaniem zmiana zdecydowanie na plus.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

warlock pisze:Strasznie duży font na kartach z Imperium jest, to celowe ;)? Bo jest dużo większy niż w innych dodatkach.
Tak, to jest celowe. Rio Grande Games wydało Empires w bardziej ujednoliconej szacie graficznej (chodzi o wielkość liter, pogrubianie niektórych elementów tekstu, wycentrowanie tekstu) i teraz dostosowuje poprzednie rozszerzenia do tych nowych standardów (w sensie że dodruki poprzednich rozszerzeń będą właśnie skorygowane pod tym względem). Druga edycja Dominion i Intrigue już została w ten sposób wydana, Hinterlands i Prosperity też. Kolejne pewnie wkrótce.
Przy okazji tych poprawek wizualnych Rio Grande Games wprowadza też poprawki stylistyczne do tekstów niektórych kart (upraszczają tekst nie zmieniając funkcjonalności karty). Być może (być może - nie mnie o tym wszakże decydować) przy dodrukach naszych polskich wydań też te poprawki - zarówno wizualne jak i stylistyczne - zostaną wprowadzone.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

morris pisze:
warlock pisze:Strasznie duży font na kartach z Imperium jest, to celowe ;)? Bo jest dużo większy niż w innych dodatkach.
Tak, to jest celowe. Rio Grande Games wydało Empires w bardziej ujednoliconej szacie graficznej (chodzi o wielkość liter, pogrubianie niektórych elementów tekstu, wycentrowanie tekstu) i teraz dostosowuje poprzednie rozszerzenia do tych nowych standardów (w sensie że dodruki poprzednich rozszerzeń będą właśnie skorygowane pod tym względem). Druga edycja Dominion i Intrigue już została w ten sposób wydana, Hinterlands i Prosperity też. Kolejne pewnie wkrótce.
Przy okazji tych poprawek wizualnych Rio Grande Games wprowadza też poprawki stylistyczne do tekstów niektórych kart (upraszczają tekst nie zmieniając funkcjonalności karty). Być może (być może - nie mnie o tym wszakże decydować) przy dodrukach naszych polskich wydań też te poprawki - zarówno wizualne jak i stylistyczne - zostaną wprowadzone.
Dokładnie tak. Rio grande postanowiło standaryzować wydania, od poprzedniego druku włącznie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mat_eyo »

Planujecie może ponowną sprzedaż metalowych monet do Najeźdźców przy okazji nadchodzącej akcji wydania dodatków?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

mat_eyo pisze:Planujecie może ponowną sprzedaż metalowych monet do Najeźdźców przy okazji nadchodzącej akcji wydania dodatków?
Czekamy na odpowiedź. To zależy od tego, czy będą akurat produkowane.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

GFP pisze:2. Ograliśmy Jump Drive - jesteśmy w stu procentach zdecydowani, że chcemy go wydać. Czekamy na multidruk. Nie ma na ten moment żadnych dat.
A może jakieś info o cenie?
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: th0m4s »

Jak sytuacja z odlotowym wyścigiem ?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Xfenix »

Przydałoby się zaktualizować 1 post z planami wydawniczymi.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: akahoshi »

th0m4s pisze:Jak sytuacja z odlotowym wyścigiem ?
I kartami do Mistfalla? 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

akahoshi pisze:I kartami do Mistfalla? 8)
O to, to! I ja żem ciekaw...
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: rastula »

a to mage wars to kiedyś będzie? bo ja już nie wiem z kim zamawiałem pakiet...
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: cpu »

Ja kolejny raz mam pecha z GFP - mojego Dominiona nie ma, mimo zapewnień że już wysyłają z centrum logistycznego nie ma nic. Napisałem w poniedziałek, niby zgodnie z mailem we wtorek miał być wysłany - nie ma żadnego maila z inpostu.
Slabo kolejny raz, ankiety wypełniłem w dniu ich opublikowania, paczkomat dodany od dawna we wspieram.to, gra kupiona w early bird z zetonami i koszulkami i chyba jestem nie lubianym klientem.

Jeśli tak ma wyglądać to wysyłanie wcześniej osobom z early bird w przyszłości to GFP czeka jeszcze daleka droga żeby to osiągnąć. Wsparlem dodatki do Dominiona (3), Intryge, Pola Arle, Rolla, Wiertla, Mage Wars Arena, Vikings Gone Wild, Mistfall, Pocket Imperium i Odlotowy Wyścig - z dotychczasowych problemów nie było tylko z Pocket Imperium i Pola Arle.

Ehh

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Her0d
Posty: 39
Rejestracja: 13 wrz 2015, 14:58
Lokalizacja: Białystok, Podlaskie
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Her0d »

cpu pisze:Ja kolejny raz mam pecha z GFP - mojego Dominiona nie ma, mimo zapewnień że już wysyłają z centrum logistycznego nie ma nic.
Ha, to masz i tak szczęście, że Cię przynajmniej zapewniają :-) Mi już zbrzydło pisać maile w sprawie niedosłanych elementów (8 miesiąc mija:), wiadomość na forum też leży przeczytana, ale nieodpisana, pełna profeska :)
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Według ostatniej wiadomości z FB (bo chyba tylko tam na bieżąco odpisują) cytuję: "ostatnie pewne informacje jakie mamy, znajdują się w ostatniej aktualizacji."

W ostatniej, czyli z początku lutego.
"Drodzy wspierający,

w ciągu ostatnich 2 tygodni zajmowaliśmy się głównie digital proofiniem materiałów do gier z serii Mage Wars.

Czekamy na przygotowanie i wysłanie do nas proofów kolorystycznych (faktycznego wydruku)."
To jeżeli jakimś cudem proofy będą poprawne, licząc cykl produkcyjny (6-7 tygodni) + transport (ponad 3 tygodnie) wychodzi nam niezły czas oczekiwania...
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

Info od GFP. Jeśli chodzi o Odlotowy Wyścig to póki co wydawca czeka na informacje z Chin. Z polskiej strony wszystko zostało załatwione. Aktualizacja się nie pojawiła, gdyż piłeczka jest po chińskiej stronie i nowych informacji po prostu nie ma. Jeśli będą na pewno od razu wspierający zostaną powiadomieni.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

TTR_1983 pisze:Info od GFP. Jeśli chodzi o Odlotowy Wyścig to póki co wydawca czeka na informacje z Chin. Z polskiej strony wszystko zostało załatwione. Aktualizacja się nie pojawiła, gdyż piłeczka jest po chińskiej stronie i nowych informacji po prostu nie ma. Jeśli będą na pewno od razu wspierający zostaną powiadomieni.
Dzięki za info, ale mimo wszystko, GFP powinno oficjalnie poinformować, że potwierdzony wcześniej termin marcowy jest nierealny (bo to jest już pewne na gadzilion procent) i że jak tylko GFP otrzyma informacje od Chińczyków udzieli jej wspierającym. Nie wszyscy wspierający tu zaglądają, a wszyscy powinni wiedzieć na czym stoją. Szkoda, ale cóż zrobić, z Francuzami i Chińczykami nigdy nic nie wiadomo. ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

swiroff pisze: To jeżeli jakimś cudem proofy będą poprawne, licząc cykl produkcyjny (6-7 tygodni) + transport (ponad 3 tygodnie) wychodzi nam niezły czas oczekiwania...
Biorąc pod uwagę, że na same proofy czekają już ponad miesiąc, listopad 2017 staje się coraz bardziej realną datą...
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

Bardzo lubię GFP i patrząc na to co się dzieje z Mage Wars (nie wsparłem) i Odlotowym Wyścigiem (wsparłem) bardzo cieszę się, że postanowili stopniowo odchodzić od formuły crowdfundingu.
ODPOWIEDZ