Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

Marx pisze: 09 maja 2018, 09:02 Co do GF(P), starają się naprawiać błędy i wynagradzać za opóźnienia, ale w ich działaniu widzę tylko chwilowe zrywy, chwilową poprawę, a brakuje ciągłej solidności i np. wciąż komunikacja jest taka sobie. Szkoda, bo jednak gry wydają (lub starają się wydawać) ciekawe.
Ja na ten przykład widzę, że komunikacja w mage wars jest od czasu, kiedy mają info od spedytora na dużo lepszym poziomie. To tego, jakoś nikt tutaj hurraoptymistycznie nie wypunktowuje. :)
hipcio_stg pisze: 09 maja 2018, 09:15 Ja tak od czapy zapytam.

Wiadomo, kiedy będą w sklepach dodatki do hero realms PL?
Strona wydawcy podaje datę: 3 kwartał.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Daquan pisze: 09 maja 2018, 09:20
Marx pisze: 09 maja 2018, 09:02 Co do GF(P), starają się naprawiać błędy i wynagradzać za opóźnienia, ale w ich działaniu widzę tylko chwilowe zrywy, chwilową poprawę, a brakuje ciągłej solidności i np. wciąż komunikacja jest taka sobie. Szkoda, bo jednak gry wydają (lub starają się wydawać) ciekawe.
Ja na ten przykład widzę, że komunikacja w mage wars jest od czasu, kiedy mają info od spedytora na dużo lepszym poziomie. To tego, jakoś nikt tutaj hurraoptymistycznie nie wypunktowuje. :)
Błagam!

po 2 latach czekania mam za cokolwiek chwalić ? na dodatek ich kolejne zapewnienia w ramach "lepszej komunikacji" znów nie są dotrzymywane... :roll:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wspieram.to »

veljarek pisze: 08 maja 2018, 19:35 Wspieram.to oczywiście moze wplynąć na wydawnictwo.
Skoro regulamin pozwolił wam zawiesić przyszłe projekty to mozecie tez wysłać do wydawnictwa przedsądowne wezwanie o wypełnienie warunków umowy i zapłate odszkodowania za narazenie firmy wspieram.to na utrate wizerunku i zysków (utrata klientów, zaufanie itp.). a to prawnik przeliczy na konkretne kwoty.
Takie pisma dużo dają, fakt że ciezko kopać leżącego, ale jeżeli leżący nie ma honoru by przeprosić i wyjaśnić to polecam taką drogę.
I tak i nie. Warunki umowy pomiędzy GF, a WSP zostały wypełnione, pomiędzy kupującym, a sprzedającym już nie do końca. Wspieram.to nie jest kancelarią prawną i nie może prawnie występować w czyimś imieniu, więc to opada. Druga część zdania jest możliwa, ale to broń atomowa, która trwała by wieki, a do póki mamy kontakt z GF i realizują zwroty (przed czy po naszej interwencji) to ta droga jest niemożliwa. Za wystarczającą "czerwoną kartkę" uważamy zawieszenie współpracy. Najgorszy w tym wszystkim jest brak komunikacji ze wspierającymi, o ile nie interesuje nas niechęć wydawcy do komunikowania się na forum to nie jest to akceptowalne z naszymi użytkownikami - być może nasza reakcja była zbyt późno, ale nie ma tutaj mowy o przymykaniu oka na kogokolwiek bo "jesteśmy kolegami" czy "zrobił duży obrót"

Wspieram.to powoli będzie zmniejszać swoją tolerancją na uchybienia ze strony wydawców. Dajemy bazę ponad 15 tyś wspierających gry bez prądu i 150 tys inne kategorie, najniższą prowizją na rynku (3,5% autorskie, 6% inne), solidną promocję, znaną markę na rynku - jeżeli ktoś w zamian nie jest w stanie utrzymać płynnej komunikacji ze wspierającymi nie będzie mile widziany. Opóźnienia były, są i będą i w granicach rozsądku również będą "częścią" wspieram.to - żadna platforma nie jest w stanie zagwarantować terminu, chyba, że autorzy będą sztucznie wydłużać czas dostawy, aby się później nie tłumaczyć. Będziemy przyglądać się jakie jest również podejście do "tylko na wspieram.to" czy cen EB vs ceny premierowe. Każdy kto będzie zachowywał się fair wobec użytkowników może liczyć na jeszcze lepsze warunki.

Chciałbym jednak na koniec dodać, że lwia część wydawców spełnia w zasadzie wszystkie powyższe warunki, więc to nie jest tak, że brak komunikacji czy masowe opóźnienia to symbol wspieram.to
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Opóźnienia w planszówkowych projektach, szczególnie autorskich, to taka kolej rzeczy, i trzeba brać to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wsparciach. Ot, niech przykładem będzie wydawca AR i ich spore zaległości, a przecież korzystają z międzynarodowej platformy. ZEby nie było, ze to bolączka wyłacznie jednej strony :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Wspieram.to pisze: 09 maja 2018, 12:09lwia część wydawców spełnia w zasadzie wszystkie powyższe warunki, więc to nie jest tak, że brak komunikacji czy masowe opóźnienia to symbol wspieram.to
Ale niestety przez tych kilka kampanii symbolem się stały. Opóźnienia na KS przez np. CMON były równie spore (AQ: Inferno, czy ZC: Black Plague), ale wspierający ani przez chwilę nie czuli się porzuceni, czy wręcz olewani. Czekali cierpliwie, bo wydawca na bieżąco informował o wszystkich opóźnieniach, podawał ich powody i non-stop odpowiadał na pytania wspierających. Wszyscy czuli, że pomimo fuckupu i poirytowania całą sytuacją - nie są zostawieni pastwę losu.

Nadal wspieram na kickstarterze (i będę wspierał), ale przez GF(P) nie zamierzam już nic wesprzeć na wspieram.to. I nawet nie dlatego, że mam jakieś wielkie pretensje do naszej rodzimej wspieraczki.

Po prostu jestem zniesmaczony postawą polskich wydawców. Opóźnienia, obietnice bez pokrycia, ekskluzywna zawartość, która nie jest ekskluzywna i wreszcie ceny, które później okazują się być dużo niższe niż w momencie "wspierania" projektu. A najważniejsze - podejście do wspierających.

Bo tu jest cały pies pogrzebany. Nie czuję, że coś wspieram, nie czuję, że w czymś uczestniczę. Jestem tylko kupcem, który czeka, aż sprzedawca w nieokreślonej przyszłości, łaskawie wyśle swój produkt. Po czym okazuje się, że zamroziłem na rok swoje środki, a gdybym poczekał rok i tydzień więcej (albo rok + dwa lata :lol: ), to kupiłbym dużo taniej, bez stresu i z tą samą zawartością. Mam wrażenie głosowania na jakiegoś polityka, który naobiecywał, że coś naprawi, a później okradł wszystkich i został ambasadorem w Gabonie, żeby przypadkiem nikt mu nie zadawał niewygodnych pytań "gdzie są moje pieniądze".

Wspieranie - to czynne uczestnictwo w procesie. Kampania Monster Lands na KS pokazała mi, że wydawca może CODZIENNIE odpowiadać na pytania, czytać uwagi wspierających i zmieniać to, co zdaniem wspierających jest niewłaściwie. Codziennie może szukać rozwiązań i starać się zadowolić tych, którzy mu zaufali i zainwestowali portfelem w ten projekt. Rise to Nobility - dostałem lekko uszkodzone pudełko i planszę. Napisałem maila - wysłali wszystko na własny koszt i szybciutko dostałem zamienniki. Perfekcyjna komunikacja i w dodatku z wielką KLASĄ. Aż miło czytać maila napisanego grzecznie, uprzejmie - z ewidentną potrzebą niesienia pomocy. Tak to powinno działać.

Z dodatkami do Najeźdźców mam wrażenie pośladków wystawionych w stronę wspierających. Nie podoba mi się ani ten widok, ani zapach. Dlatego nie będę kontynuował wspierania GF, jak i innych projektów na wspieram.to. Sorry. Taki mamy klimat.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 22:26 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Gizmoo zwraca uwagę na istotną rzecz, o której wspominałem już z dwa lata temu (kiedy te wszystkie problemy dopiero widniały na horyzoncie - niektórzy wówczas wyśmiewali mnie i argumentowali o magicznej "łasce wydawcy, dzięki której możemy cieszyć się grą w polskiej wersji") - otóż wspieranie stało się zwykłym preorderowaniem, w dodatku gorszym, bo przy wczesnym zakupie przynajmniej wiemy, że gra jest już przetłumaczona i trwa jej produkcja (rzecz jasna pojawiają się opóźnienia). Na wspieram dochodziło do takich patologicznych sytuacji, że praca nad lokalizacją gry rozpoczynała się po kampanii, nie będę wspominał już o błędach i babolach w instrukcji, itp. Poza tym wydawca przy preorderze ciągle musi dbać o komunikację, bo tylko dzięki temu zachęca kolejnych kupujących. Na wspieram po kampanii wydawca już nic nie musi... W tym sensie sama idea "kampanii społecznej" stała się własną karykaturą - zobaczymy jak w tym względzie wypadnie konkurencyjny portal.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

rastula pisze: 09 maja 2018, 11:13 Błagam!

po 2 latach czekania mam za cokolwiek chwalić ? na dodatek ich kolejne zapewnienia w ramach "lepszej komunikacji" znów nie są dotrzymywane... :roll:
Nie napisałem, żeby chwalić. Ale już "cesarzowi co cesarskie" wystarczy. Mieli informować co się dzieje z projektem? No to informują. Ja jako wspierający, czuję, że mam info o projekcie. Czy miałem zawsze? No nie, nie miałem. Dostaję screenshoty z korespondencji z ich omówieniem. Dla mnie- to wystarczające. Pewnie, że wolałbym zagrać. No ale co zmienią moje żale?
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Skid_theDrifter »

Daquan pisze: 09 maja 2018, 13:17No ale co zmienią moje żale?
To dziwne pytanie. Twoje żale zmienią reputację firmy. Firma ma środki materialne i reputację, powiązane ze sobą zasoby. Wspieraczki to metoda pozyskania środków materialnych gdy ich nie masz - z założenia zatem, co stawiasz na szali w takiej sytuacji to twoja reputacja. Ceną porażki w wypełnieniu obietnic jest zatem utrata reputacji. Wydaje się to wszystko bardzo proste i logiczne. Twoje żale w takiej sytuacji pozbawiają GF zasobu - osobnym pytaniem jest, czy GF o ten zasób dba i czy ma jego świadomość, czy może dopiero zda sobie z niego sprawę. W przypadku opóźnień trwających lata, nie ma mowy o szukaniu pozytywów, bo skala nadużycia jest absurdalna.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: anion »

A co tam słychać w sprawie dodatków do Najeźdźców z Północy?

Kontener się spalił (ze wstydu)? ;)
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

anion pisze: 10 maja 2018, 08:40 A co tam słychać w sprawie dodatków do Najeźdźców z Północy?

Kontener się spalił (ze wstydu)? ;)
Przeczytaj aktualizacje kampanii.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Retro »

będą oni - GFP może na Pyrkonie? Na żywo zadbamy o ich wizerunek i reputację ;)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: anion »

Daquan pisze: 10 maja 2018, 08:45
anion pisze: 10 maja 2018, 08:40 A co tam słychać w sprawie dodatków do Najeźdźców z Północy?

Kontener się spalił (ze wstydu)? ;)
Przeczytaj aktualizacje kampanii.
No i to jest jakieś info.
Nadal niecierpliwie czekając i życząc wszystkim pozytywnego finału, dziękuję. ;)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 08:58 przez anion, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Szaweł »

Retro pisze: 10 maja 2018, 08:46 będą oni - GFP może na Pyrkonie? Na żywo zadbamy o ich wizerunek i reputację ;)
Bądź człowiekiem... rzucanie w innych ludzi zgniłymi jajkami czy pomidorami nie jest sympatyczne. ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Ale świeżakami w sumie można :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Wczoraj pojawiły się aktualizacje przy kilku projektach i mam pytanie do osób, które orientują się w temacie. Czy takie procedury celne i kilkutygodniowe przetrzymywanie towaru są normalne przy sprowadzaniu gier planszowych czy GF ma w tym względzie jakiegoś nadzwyczajnego pecha? Bo jest problem z kostkami ze "Odlotowego", dodatkami z "Najeźdźców" i "Mage Wars" (może coś pominąłem). Pytam bez podtekstów i ironii.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kali »

swiroff pisze: 10 maja 2018, 11:32 Czy takie procedury celne i kilkutygodniowe przetrzymywanie towaru są normalne przy sprowadzaniu gier planszowych czy GF ma w tym względzie jakiegoś nadzwyczajnego pecha?
Ostatnio tak. Ale trochę pecha też ma.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W całym tym galimatiasie jest jeden pozytyw:
Dobrze że nie wysyłają organów do przeszczepów... :lol: :lol: :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Daquan pisze: 10 maja 2018, 08:45 Przeczytaj aktualizacje kampanii.
Starasz się bronić GF, ale jak spojrzeć na tą aktualizacje realistycznie, to:

1) Nadal nie podali nawet przybliżonej daty kiedy wspierający otrzymają swoje egzemplarze.
2) Poprzednia aktualizacja była w marcu. Dwa miesiące bez jednego zdania dla wspierających.

Rozumiem, że to zwiastun wielkiej poprawy komunikacji? Taki trailer? :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Gizmoo pisze: 10 maja 2018, 12:17
Daquan pisze: 10 maja 2018, 08:45 Przeczytaj aktualizacje kampanii.
Starasz się bronić GF, ale jak spojrzeć na tą aktualizacje realistycznie, to:

1) Nadal nie podali nawet przybliżonej daty kiedy wspierający otrzymają swoje egzemplarze.
2) Poprzednia aktualizacja była w marcu. Dwa miesiące bez jednego zdania dla wspierających.

Rozumiem, że to zwiastun wielkiej poprawy komunikacji? Taki trailer? :lol:
chyba czas na głęboki rebranding tej "firmy" :D
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Arcziwald »

Szkoda, że nie ma informacji odnośnie Odlotowego Wyścigu na który mocno czekam :) Rozumiem, że jest to inny transport niż dodatki do Najeźdźców. Mocno kibicuje GF - akurat ich gry mocno trafiają w mój gust :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

A o co chodzi z Odlotowym wyścigiem? Wiem, że ciągle nie ma przezroczystych kostek. Czyżby nie wszyscy dostali gry?
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

mikeyoski pisze: 11 maja 2018, 08:25 A o co chodzi z Odlotowym wyścigiem? Wiem, że ciągle nie ma przezroczystych kostek. Czyżby nie wszyscy dostali gry?
Chodzi o kostki.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: IrasArgor »

Kolejny fakap z Valerią, tym razem zginęły im drewniane komponenty :D. Gdyby nie fakt, że wrzuciłem w projekt swoją kasę to turlałbym się ze śmiechu po podłodze. A tak pracownicy GF turlają się pisząc takie fantastycze historie w kolejnych updejtach. Science fiction to mało.
Cześć,

Oczekiwanie na nowe wiadomości trwało dłużej niż zarówno Wy jak i my byśmy chcieli, ale mamy nowe informacje o Valerii. Niestety, jak możecie się domyślać z dłuższej ciszy, nie są pozytywne.

Z powodów, których nie zdołano nam zadowalająco wyjaśnić część drewnianych elementów nie dotarła do drukarni, blokując proces konfekcjonowania gier. Mimo naszych prób kontaktu z drukarnią w ostatnich dniach, nie poinformowano nas o tym na czas, co, niestety, skutkuje podjęciem przez nas działań dopiero teraz.

Już jesteśmy w trakcie rozwiązywania problemu i w ciągu kilku dni będziemy mieć informacje gdzie zaginione elementy się znajdują i ile czasu zajmie dostarczenie ich. Drukarnia jest przygotowana na składanie Valerii w pierwszej kolejności kiedy tylko do tego dojdzie.

Przepraszamy za rozczarowanie, robimy co w naszej mocy żeby to rozwiązać.
Ja nie wiem taki pech ich prześladuje. Może niech dadzą na mszę albo zatrudnią egzorcystę bo tutaj maczają palce chyba siły nieczyste.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

Solar City na KSie i zagramw.to. Start: 12.06.
https://www.youtube.com/watch?v=TFnurTl_z5w
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 298
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Daquan pisze: 15 maja 2018, 18:12 Solar City na KSie i zagramw.to. Start: 12.06.
https://www.youtube.com/watch?v=TFnurTl_z5w
Mam nadzieję, że ekipa zagramw.to wie co czyni :D
ODPOWIEDZ