Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
RadSpy
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:26
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: RadSpy »

INFO z FB Planszowe Newsy

Mamy świetne wieści w sprawie dodatków do Najeźdźców z Północy. Dodatki trafią do sprzedaży już połowie listopada! Taką informację przekazał nam jeden ze sklepów, ta zaś pochodzi o nowego dystrybutora Games Factory, czyli Ateneum.

Najeźdźcy z Północy: Hala Bohaterów wprowadza do wioski zupełnie nowy budynek- Miodosytnię. To właśnie tam gromadzą się bohaterowie, zarówno dobrze znani, jak i zupełnie nowi, nie stroniący zarówno od pitnego miodu, jak i heroicznych przygód. Dobrze przygotuj swój ekwipunek, przed tobą nowe wyzwania!

W Najeźdźcach z północy: Polach chwały wrodzy jarlowie połączyli siły, aby przeciwstawić się agresji niedawnych najazdów. I choć są to wojownicy budzący postrach, ci, którzy się ich nie przelękną, mogą liczyć na chwałę i nagrodę. Potyczka z jarlem bez wątpienia nie skończy się kilkoma zadrapaniami, ale to nie czas dla ludzi małego ducha. Śmiało, ruszajcie na pole bitwy!

SCD każdego z dodatków wynosi 119,90 PLN

Trwa już przedsprzedaż. Cena w przedsprzedaży to ok. 85 PLN.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: playerator »

RadSpy pisze: 05 paź 2018, 22:40 (...) Trwa już przedsprzedaż. Cena w przedsprzedaży to ok. 85 PLN.
Wiadomo, gdzie ta przedsprzedaż?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
RadSpy
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:26
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: RadSpy »

playerator pisze: 05 paź 2018, 22:47
RadSpy pisze: 05 paź 2018, 22:40 (...) Trwa już przedsprzedaż. Cena w przedsprzedaży to ok. 85 PLN.
Wiadomo, gdzie ta przedsprzedaż?
Jakiś bardzo tajemniczy sklep...nie podali. Może uzupełnią.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bowie »

3trolle. Dobra cena w weekend -8%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: playerator »

Podziękował. Ciekawe jakie są losy Collectors Boxa.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kaimada »

jnowaczy pisze: 28 wrz 2018, 19:36
Curiosity pisze: 28 wrz 2018, 18:12
Olbagamar pisze: 28 wrz 2018, 17:46 wspierający będą atakowani postami "polaczków" chcących zrobić GF koło pióra
To ja się zapytam tak: jakby np. jakiś amerykański wydawca wystartował z czymś na KS, to nie chciałbyś, żeby lokalni gracze ostrzegli Cię przed tym, że ten wydawca kłamie w żywe oczy? Jak byś ich wtedy pogardliwie określił? Bo "polaczkami" - cokolwiek to w Twoim mniemaniu znaczy - na pewno nie są ci ostrzegający innych przed wdepnięciem w g*wno.
Ty nigdy nie okłamałeś z różnych pobudek
Bartek to ty? :lol:
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Skryty Planszoholik »

Jeśli to co pisze GF o prawie całkowitym wyprzedaniu w PRZEDSPRZEDAŻY ich nowej gry jest prawdą (https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... =3&theater)

to znaczy, że pamięć planszówkowiczów jest jednak baaaaaardzo ulotna - nie wiem jak to jest możliwe ale jednak. Idąc dalej tym tropem jak mieliby jakiś hit w rękawie to podejrzewam, że i na wspieraczce by sobie poradzili mimo całej tej internetowej gównoburzy ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tomb »

A dlaczego gracze nie mieliby kupować czegoś poza wspieraczkami? Przecież nie powierzają im żadnych pieniędzy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Curiosity »

Skryty Planszoholik pisze: 18 paź 2018, 12:15 pamięć planszówkowiczów jest jednak baaaaaardzo ulotna - nie wiem jak to jest możliwe ale jednak.
Nie wiem, gdzie tu widzisz problem. Tym razem wydawnictwo nie sprzedaje obietnic, tylko gotowy produkt. Nie coś, co się dopiero ma wyprodukować, ale coś, co już jest gotowe. Zresztą preordery pewnie były składane w sklepach planszówkowych, a nie bezpośrednio u wydawcy. Serio, czemu ktoś miałby nie kupić gry, która go interesuje? Bo się obraził na GF? :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Skryty Planszoholik »

w sumie to macie rację, nie pomyślałem o tym że kasa zostaje w sklepie a nie idzie od razu do GF.
Wybaczcie za mącenie wody

ps. do kupowania gier GF nic nie mam
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: BartP »

Niesamowite, ktoś w sieci zmienił zdanie ;]. Pozdro!
loreciak

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: loreciak »

Co by nie mówić, to niezależnie od sytuacji każdy będzie patrzył na własny interes. Jak GF wyda coś ciekawego, co pojawi się w sklepach, to wątpię, że klienci nie kupią, bo GF gdzieś kiedyś zawaliło.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: SuCHaR »

Wie ktoś coś na temat dodatków do HR? Mamy połowe października....
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Marx »

Skryty Planszoholik pisze: 18 paź 2018, 12:15 Jeśli to co pisze GF o prawie całkowitym wyprzedaniu w PRZEDSPRZEDAŻY ich nowej gry jest prawdą (https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... =3&theater)

to znaczy, że pamięć planszówkowiczów jest jednak baaaaaardzo ulotna - nie wiem jak to jest możliwe ale jednak. Idąc dalej tym tropem jak mieliby jakiś hit w rękawie to podejrzewam, że i na wspieraczce by sobie poradzili mimo całej tej internetowej gównoburzy ;)
Ale skoro nakłamali o urzędzie celnym, to czemu by wierzyć ich deklaracjom tym razem?

ważne, ze juz to nie crowdfunding
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Daquan »

Marx pisze: 18 paź 2018, 14:23
Skryty Planszoholik pisze: 18 paź 2018, 12:15 Jeśli to co pisze GF o prawie całkowitym wyprzedaniu w PRZEDSPRZEDAŻY ich nowej gry jest prawdą (https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... =3&theater)

to znaczy, że pamięć planszówkowiczów jest jednak baaaaaardzo ulotna - nie wiem jak to jest możliwe ale jednak. Idąc dalej tym tropem jak mieliby jakiś hit w rękawie to podejrzewam, że i na wspieraczce by sobie poradzili mimo całej tej internetowej gównoburzy ;)
Ale skoro nakłamali o urzędzie celnym, to czemu by wierzyć ich deklaracjom tym razem?

ważne, ze juz to nie crowdfunding
A dlaczego nie? Jesli Cię ta gra interesuje to ją zamów w sklepie za pobraniem. Zero ryzyka.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Trolliszcze »

Nawet jeśli zapłaci przy zamówieniu, ryzyko i tak jest po stronie sklepu - jeśli wydawca nie dostarczy gier, sklep musi oddać pieniądze.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: citmod »

Marx'owi chodziło chyba o to, że skoro kłamali z urzędem celnym to dlaczego mieli by nie kłamać mówiąc, że prawie cały nakład już się wyprzedał w przedsprzedaży.

A co do "ulotnej pamięci planszówkowiczów", to nie ma to nic wspólnego z ich pamięcią. Ja jestem chyba jedną z osób najbardziej gardzących tym wydawnictwem na tym forum, a jeżeli wydali by polską wersję jakiejś gry na której mi bardzo zależy, to najprawdopodobniej i tak ją kupię. Wynika to z faktu, że nie będę miał innego wyboru, czyli swojego rodzaju monopolu. Nie będę miał możliwości kupienia tego samego produktu, tj tej samej gry w polskim języku od nikogo innego. Stąd albo muszę uciekać do zamienników w postaci zupełnie innych gier, albo w postaci tej samej gry tylko w innym języku. Co innego gdybym mógł kupić polską wersję tej samej gry od dwóch różnych wydawnictw. Wtedy nawet gdybym miał dopłacić to wybrałbym tą wydaną nie przez GF. A że znaczna część tego forum, włącznie ze mną, nie potrafi odpuścić gry którą sobie upatrzy, to kończy się to właśnie zakupem tej gry mimo, że zostaje wydana przez GF.

Zaznaczę tylko, że nigdzie nie piszę, że oczekuję aby nagle każda gra była wydawana przez różne wydawnictwa, bo znając życie ktoś kto nie umie czytać ze zrozumieniem zaraz mi to zarzuci (chodzi mi po głowie już kilku kandydatów na taki post...). Tłumaczę jedynie zachowanie.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ENDryu »

zawsze mozesz kupić grę po angielsku i ich nie wspieraca swoimi pieniedzmi ;)

Ja z ich grami poczekam az beda na -70% w cdp.pl, czyli juz za 3 miesiace od premiery! :twisted:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Marx »

Ryzyko oczywiście jest żadne, a miałem na myśli jedynie rzetelność i wiarygodność. A zresztą...

Obie gry Forum Trajanum oraz Gùgōng ciekawie wyglądają, wiec pewnie jak mi się spodobają mechaniki to pozyskam. Ze zbiórką na wspieram.to czy zagramw.to miałym problem, dlatego dobrze, że to nie CF, bo na pewno bym odpuścił.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Gooz
Posty: 981
Rejestracja: 01 paź 2015, 14:59

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gooz »

ENDryu pisze: 19 paź 2018, 10:11 zawsze mozesz kupić grę po angielsku i ich nie wspieraca swoimi pieniedzmi ;)

Ja z ich grami poczekam az beda na -70% w cdp.pl, czyli juz za 3 miesiace od premiery! :twisted:
Aktualnym Games Factory jest pod władzą Ateneum, nie liczyłbym na coś takiego.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ENDryu »

Gooz pisze: 24 paź 2018, 10:02
ENDryu pisze: 19 paź 2018, 10:11 zawsze mozesz kupić grę po angielsku i ich nie wspieraca swoimi pieniedzmi ;)

Ja z ich grami poczekam az beda na -70% w cdp.pl, czyli juz za 3 miesiace od premiery! :twisted:
Aktualnym Games Factory jest pod władzą Ateneum, nie liczyłbym na coś takiego.
Ateneum tez jest znane z zabijania cen, więc nie mów hop ;)
Gooz
Posty: 981
Rejestracja: 01 paź 2015, 14:59

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gooz »

ENDryu pisze: 24 paź 2018, 10:40
Gooz pisze: 24 paź 2018, 10:02
ENDryu pisze: 19 paź 2018, 10:11 zawsze mozesz kupić grę po angielsku i ich nie wspieraca swoimi pieniedzmi ;)

Ja z ich grami poczekam az beda na -70% w cdp.pl, czyli juz za 3 miesiace od premiery! :twisted:
Aktualnym Games Factory jest pod władzą Ateneum, nie liczyłbym na coś takiego.
Ateneum tez jest znane z zabijania cen, więc nie mów hop ;)
Ja serio rozumiem, hejt i nienawiść a GF do piekła, ale nie rozumiem po co tak przesadzać. Zniżki 60-80% od SRP były na stare tytuły od GF (Tawerna Hex, Festiwal Lampionów, magazyn 51 czy wiertła skały minerały). Premiery ostatnio od nich sprzedają się bardzo dobrze. A ateneum robi wyprzedaże, ale czy to źle? Bo ja nie wiem w końcu jak to wygląda. Tanio = źle, drogo = źle :D
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ENDryu »

Dominion to stare gry i wyprzedaże? Mnie wkurza to, że powierzam im kasę na wspieraczce, a potem oni sprzedają tą grę na -50%. Tym samym po co ich wspierać czy kupować na początku, skoro potem będzie taniej. Jako wspierający lub kupujący pierwszy nakład, wychodzę na frajera :roll:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: SuCHaR »

ENDryu pisze: 24 paź 2018, 10:53 Dominion to stare gry i wyprzedaże? Mnie wkurza to, że powierzam im kasę na wspieraczce, a potem oni sprzedają tą grę na -50%. Tym samym po co ich wspierać czy kupować na początku, skoro potem będzie taniej. Jako wspierający lub kupujący pierwszy nakład, wychodzę na frajera :roll:
Ja prdl co za z dupy argument? To tak jak kupujesz buty... Jak potrzebujesz to kupujesz na początku sezonu i nosisz, jak nie to kupuje na posezonowej wyprzedaży. Jak potrzebujesz tą grę to kup po SCD i graj, jak ci sie nie pali to poczekaj...
Co za naród...
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Post autor: ENDryu »

SuCHaR pisze: 24 paź 2018, 10:57
ENDryu pisze: 24 paź 2018, 10:53 Dominion to stare gry i wyprzedaże? Mnie wkurza to, że powierzam im kasę na wspieraczce, a potem oni sprzedają tą grę na -50%. Tym samym po co ich wspierać czy kupować na początku, skoro potem będzie taniej. Jako wspierający lub kupujący pierwszy nakład, wychodzę na frajera :roll:
Ja prdl co za z dupy argument? To tak jak kupujesz buty... Jak potrzebujesz to kupujesz na początku sezonu i nosisz, jak nie to kupuje na posezonowej wyprzedaży. Jak potrzebujesz tą grę to kup po SCD i graj, jak ci sie nie pali to poczekaj...
Co za naród...
Czy Ty kupujesz buty na crowdfundingu? Wspierasz producenta butów, płacisz mu kasę za buty, których nie możesz przymierzyć, a potem na nie czekasz 10 miesięcy? Podaj proszę jakiś link, może kupię sobie jakieś buty ze wspieram.to czy Kickstartera
ODPOWIEDZ